Najnowsze

Najnowsze

Czarnecki: jestem przekonany, że sędziom TK nic się nie stanie

Nie ma żadnych rozbieżności pomiędzy szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, komentując ich ostatnią różnicę zdań ws. wyboru sędziów TK z 2010 roku. - Dobrze, że minister Ziobro został skarcony - ocenił z kolei Michał Boni, eurodeputowany PO.

"Centrum dowodzenia" WOŚP już gotowe

W niedzielę rano rusza 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. "Letnia zadyma w trakcie zimy" - bo tak mówią o finale twórcy WOŚP - ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i wielu miejscach na całym świecie. Partnerem i gospodarzem akcji jest Grupa TVN. Wy również możecie pokazywać przebieg finału. Wszystko dzięki Kontaktowi 24 oraz mediom społecznościowym. #WOSPwTVN24

Steinbach opuszcza CDU. Poparła AfD

Posłanka CDU Erika Steinbach postanowiła po 43 latach oddać legitymację partyjną. W ten sposób chce zaprotestować przeciwko polityce migracyjnej kanclerz Angeli Merkel - poinformował dziennik "Welt am Sonntag". Steinbach wyraziła nadzieje, że antymigrancka AfD wejdzie do parlamentu.

Czarnecki: jestem przekonany, że sędziom TK nic się nie stanie

Nie ma żadnych rozbieżności pomiędzy szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim a Prokuratorem Generalnym Zbigniewem Ziobrą - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki, komentując ich ostatnią różnicę zdań ws. wyboru sędziów TK z 2010 roku. - Dobrze, że minister Ziobro został skarcony - ocenił z kolei Michał Boni, eurodeputowany PO.

Hojni darczyńcy Trumpa. Rekordowe darowizny na inaugurację

Rekordowe 90 mln USD przekazali dotąd prywatni darczyńcy i różne firmy na pokrycie kosztów uroczystości zaprzysiężenia Donalda Trumpa na prezydenta USA. Inauguracja odbędzie się 20 stycznia na Kapitolu w Waszyngtonie. Mniej więcej tyle kosztowały łącznie obie inauguracje Baracka Obamy.

Będzie Xi Jinping, nie będzie nikogo od Trumpa

Po raz pierwszy Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odwiedzi w tym roku prezydent Chin Xi Jinping. Nie będzie natomiast żadnego reprezentanta nowego prezydenta USA Donalda Trumpa. Frekwencja w szwajcarskim kurorcie zapowiada się rekordowa - ma być 3 tysiące gości.

"Guardian": negocjator UE chce specjalnej umowy dla londyńskiego City

Michel Barnier, negocjator UE ds. Brexitu, ostrzegł europosłów, że porozumienie w sprawie dostępu londyńskiego City do wspólnego rynku może być niezbędne, by uniknąć utraty stabilności finansowej w Europie - podał brytyjski dziennik "Guardian". Po publikacji artykułu Barnier skomentował na Twitterze, że jego wypowiedź została źle zrozumiana.

Amerykańskie wojska w Polsce to znak, że "istnieje czerwona linia"

Wzmocnienie wschodniej flanki NATO to sygnał dla Rosji, że nie można przekroczyć czerwonej linii - oceniła w programie "Horyzont" była ambasador RP w Rosji Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Prof. Andrew Michta z Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. Georga C. Marshalla w Niemczech ocenił z kolei, że obecność amerykański wojsk w Europie Wschodniej świadczy o tym, że "zobowiązania traktatowe są traktowane poważnie".

Kanclerz Niemiec: będę zabiegała o dialog z nowym prezydentem USA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w Berlinie, że będzie zabiegała o dialog z Donaldem Trumpem po jego zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. - Do rozwiązywania globalnych problemów konieczna jest międzynarodowa współpraca - podkreśliła Merkel.

Wzięli go za złodzieja. Polak dotkliwie pobity we Włoszech

39-letni Polak mieszkający w Cassino we Włoszech został wzięty za złodzieja i dotkliwie pobity przez trzech młodych ludzi. Mężczyźni z własnej inicjatywy patrolowali okolicę w związku z przypadkami kradzieży - podały włoskie media. Pobity Polak został zabrany na komisariat.

Talibowie w natarciu, amerykańscy żołnierze wracają

Dwa lata po oficjalnym wycofaniu się z afgańskiej wojny, Amerykanie po raz pierwszy wysyłają w Hindukusz nowych żołnierzy. Chcą bronić rządu z Kabulu przed nacierającymi coraz śmielej partyzantami. Sytuację w regionie opisuje znawca regionu Wojciech Jagielski.

"Największy atak dżihadystów na pozycje rządowe od miesięcy"

Bojownicy tzw. Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w sobotę pozycje rządowe w mieście Dajr az-Zaur we wschodniej Syrii, zabijając dziesiątki cywili i żołnierzy - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W odpowiedzi syryjskie lotnictwo zbombardowało pozycje IS.

Martwe renifery, krew i oskórowane tusze. Kontrowersyjna wycieczka przedszkolaków

Grupa pięciolatków z przedszkola w norweskiej miejscowości Henning została zabrana na wycieczkę na pobliską farmę reniferów, gdzie pokazywano im, jak wygląda proces uboju tych zwierząt. Dzieci miały się w ten dowiedzieć się więcej o tradycjach Saamów, którzy słyną z hodowli reniferów. Zdjęcia z wycieczki opublikowane na profilu przedszkola na Facebooku wywołały jednak falę kontrowersji i burzliwą dyskusję.

Śmiały się z niej dzieci. Teraz będą u prezydenta

10-letnia Kristinka z Bratysławy chciałaby zostać prezydentem Słowacji. Swoim marzeniem podzieliła się z Andrejem Kiską, obecną głową państwa. Napisała też, że z tego powodu dzieci z klasy się z niej śmieją. W odpowiedzi na list dziewczynki prezydent zaprosił ją wraz z całą klasą do pałacu prezydenckiego.

Bitwa o uniwersytet. Wojsko próbuje wyprzeć dżihadystów

Irackie siły specjalne kontynuują walki z dżihadystami z tzw. Państwa Islamskiego (IS) na obszarze kampusu uniwersyteckiego w Mosulu - poinformował przedstawiciel oddziałów antyterrorystycznych uczestniczący w działaniach zbrojnych.

Palestyńska ambasada w Watykanie otwarta

Papież Franciszek przyjął w sobotę na audiencji prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Następnie Abbas otworzył ambasadę Palestyny przy Stolicy Apostolskiej i oświadczył, że "Watykan całkowicie uznał Palestynę jako niepodległe państwo".

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

Chcę podziękować, że jesteście z nami i życzyć by pobyt w Polsce był pobytem, który na długo zapadnie w waszej pamięci - powiedziała w sobotę w Żaganiu premier Beata Szydło podczas uroczystości powitania żołnierzy USA. Uczynimy wszystko, by wszyscy obywatele mogli czuć się bezpiecznie – zapewniła. W uroczystości bierze udział także szef MON Antoni Macierewicz i ambasador USA w Polsce Paul Jones.