Najnowsze

Najnowsze

Małopolska niania

Małopolska będzie dopłacać nawet 1000 zł miesięcznie, jeżeli rodzice legalnie zatrudnią nianię. To nie jest tylko chęć pomocy, to przede wszystkim kalkulacja. Po prostu to się może opłacić.

Ukraina kontra Rosja. Rusza proces w Hadze

Ukraina kontra Rosja. Jawne przesłuchania w haskim procesie, jaki wytoczył Kijów władzom na Kremlu. Chodzi o zajęcie Krymu przez Rosję, walki w Donbasie i dyskryminowanie tatarów krymskich, którzy musieli uciekać z kraju.

Badania psychiatryczne dla polityków

Badania psychiatryczne dla przyszłych posłów - taki pomysł ma PSL i szuka poparcia w tej sprawie na Wiejskiej. Lekarze przypominają, że mądrość nie oznacza, że ktoś jest bardziej lub mniej uczciwy.

Nowa Unia wielu prędkości

- Nie interesuje mnie to - odpowiada szef MSZ Witold Waszczykowski pytany o poparcie dla Jacka Saryusz-Wolskiego, którego polski rząd wystawił jako kontrkandydata dla Donalda Tuska. O odjeżdżającej Europie dwóch prędkości i mentalności, która może nas zatrzymać na przystanku Polska.

Co wolno feministkom?

Czy feministka może wziąć udział w sesji zdjęciowej, która odsłania nieco więcej niż zwykle? Emma Watson, która znana jest nie tylko z ekranu, ale także ze swej działalności na rzecz kobiet, musi odpierać ataki koleżanek, bo zrobiła odważną sesję zdjęciową.

Republikanie stanęli za Fillonem. Ma poparcie partii

Po wielu dniach burzliwej debaty francuscy konserwatyści stanęli za swym przeżywającym poważne trudności kandydatem na prezydenta Francois Fillonem. Komitet polityczny partii Republikanie jednomyślnie wyraził mu w poniedziałek poparcie.

Szef tureckiej dyplomacji nie przemówi w Niemczech

Planowane na wtorek wystąpienie tureckiego ministra spraw zagranicznych Mavluta Cavusoglu w Hamburgu w ramach tureckiej kampanii referendalnej zostało "na razie odwołane" ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego - informuje w poniedziałek agencja dpa.

Wersalska czwórka chce Unii różnych prędkości

Przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na szczycie w Wersalu pod Paryżem opowiedzieli się w poniedziałek za Unią Europejską różnych prędkości, co ma pozwalać pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach.

Polityka prorodzinna

Kontrowersyjne zmiany na porodówkach, do tego koniec finansowania in vitro i jeszcze ujawnione niedawno przymiarki do ostrych cięć w wydatkach na leczenie noworodków - czy taką politykę zdrowotną rządu można nazwać prorodzinną, co było jedną ze sztandarowych obietnic PiS. Czy 500+ ma być lekiem na wszystko? Arkadiusz Wierzuk.

Z czystym sumieniem

Lekarz, który setki razy przerywał ciąże - potem zasłynął odmową legalnej aborcji nieodwracalnie uszkodzonego płodu - a teraz będzie współdecydował o prawach ciężarnych i rodzących kobiet. Jakie poglądy w tej sprawie ma doktor Chazan można usłyszeć na wykładach, z jakimi jeździ po kraju - Dariusz Kubik.

Rodzić po lekarsku

Od standardów okołoporodowych w dużej mierze zależy to, jak wygląda poród i w tej kwestii w ostatnich latach naprawdę wiele się zmieniło na porodówkach, nie tylko z wyglądu - i choć niestety wciąż nie wszędzie i nie wszystko działa, jak należy - to jest prawo, które pozwala kobietom decydować o wyborze lekarza, sposobie rodzenia czy użyciu znieczulenia. Od przyszłego roku - zamiast prawa, będą jedynie rekomendacje, do których szpitale mogą, ale nie muszą się stosować. Krytycy tej zmiany biją na alarm, że zamiast "rodzić po ludzku" będzie teraz "rodzic po lekarsku", choć - co ciekawe - nawet lekarze na co dzień zajmujący się porodami, są tymi zmianami zdziwieni - Witold Tabaka.

Bielan: Tusk w zemście doprowadził do usunięcia Saryusz-Wolskiego

Szef Europejskiej Partii Ludowej został zmuszony do odebrania funkcji wiceprzewodniczącego tej frakcji Jackowi Saryusz-Wolskiemu - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS). Jego zdaniem do usunięcia Saryusz-Wolskiego doprowadzili w zemście Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.

Kopacz: żal mi Saryusz-Wolskiego, został wykorzystany przez PiS

- Tak naprawdę to nie jest tylko i wyłącznie chęć zastąpienia i zrobienia na złość Tuskowi - mówiła o wystawieniu Jacka Saryusz-Wolskiego, jako kandydata na stanowisko szefa Rady Europejskiej posłanka PO Ewa Kopacz w "Faktach po Faktach". - Chodzi o to, żeby tylnymi drzwiami jednak Polskę powolutku wyprowadzać z Unii Europejskiej. To jest niebezpieczne - dodała. Gośćmi programu byli jeszcze eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski i były szef MSZ Andrzej Olechowski.

Bielan: Tusk w zemście doprowadził do usunięcia Saryusz-Wolskiego

Szef Europejskiej Partii Ludowej został zmuszony do odebrania funkcji wiceprzewodniczącego tej frakcji Jackowi Saryusz-Wolskiemu - ocenił w "Kropce nad i" wicemarszałek Senatu Adam Bielan (PiS). Jego zdaniem do usunięcia Saryusz-Wolskiego doprowadzili w zemście Donald Tusk i Grzegorz Schetyna.

Tel Awiw: USA ostrzegły nas w sprawie Zachodniego Brzegu

Izraelski minister obrony Awigdor Lieberman powiedział w poniedziałek, że Stany Zjednoczone poinformowały Izrael, iż narzucenie przezeń suwerenności nad Zachodnim Brzegiem Jordanu doprowadziłoby do "natychmiastowego kryzysu" z administracją Donalda Trumpa.

Kopacz: żal mi Saryusz-Wolskiego, został wykorzystany przez PiS

- Tak naprawdę to nie jest tylko i wyłącznie chęć zastąpienia i zrobienia na złość Tuskowi - mówiła w "Faktach po Faktach" o wystawieniu Jacka Saryusz-Wolskiego jako kandydata na stanowisko szefa Rady Europejskiej posłanka PO, była premier Ewa Kopacz. - Chodzi o to, żeby tylnymi drzwiami jednak Polskę powolutku wyprowadzać z Unii Europejskiej. To jest niebezpieczne - dodała.

Szef MSZ: kandydatura Tuska nie powinna być brana pod uwagę

Kandydatury, które nie są popierane przez państwa członkowskie, nie powinny być brane pod uwagę. Mamy jasne stanowisko Węgier, że dla nich wytyczną w głosowaniu jest stanowisko państwa członkowskiego - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski w Brukseli po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i ministrów obrony państw Unii Europejskiej.

Prokuratura po PiSowsku

Prawo i Sprawiedliwość po przejęciu władzy w Polsce dokonało zmian w zasadach działania prokuratury i przywróciło funkcję Prokuratora Generalnego Ministrowi Sprawiedliwości. Od tego momentu zaczęło pojawiać się coraz więcej kontrowersji wokół decyzji poszczególnych prokuratur. O kondycji polskiej prokuratury i jej słabościach mówił w programie Tak Jest były szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie - Dariusz Korneluk, który w kwietniu ubiegłego roku został zdegradowany przez Ministra Ziobrę. Wcześniej jako szef warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej Korneluk aprobował i pozytywnie rekomendował prokuratorowi generalnemu dwa wnioski o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi.

Zabiegi Merkel i przełomowa rozmowa z Londynem. Jak Tusk został szefem Rady Europejskiej

Wybór Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej był jednomyślny, choć jego kandydatura nie przekonywała początkowo wszystkich w Unii. Europejskich socjalistów miała niepokoić ograniczona znajomość języków obcych ówczesnego polskiego premiera, Paryż miał natomiast z rezerwą podchodzić do pomysłu, by Radzie przewodziła osoba z kraju, który nie należy do strefy euro. Grunt pod wybór Donalda Tuska miesiącami przygotowywała Angela Merkel, decydujące okazało się jednak wsparcie Davida Camerona.

Żółw-skarbonka z Tajlandii. Od lat połykał monety

Tajscy weterynarze z uniwersytetu Chulalongkorn usunęli 915 monet z żołądka 25-letniego żółwia morskiego. Zwierzę, nazywane teraz pieszczotliwie "skarbonką", na co dzień żyjące w rezerwacie Sriracha na wschód od Bangkoku, połykało monety, które do wody wrzucali turyści. Pracownicy parku zauważyli, że żółw ma problemy z utrzymaniem się na wodzie. Prześwietlenie wykazało, że zwierzę obciążone jest dużą ilością metalu. Operacja trwała aż siedem godzin. Okazało się, że w żołądku "skarbonki" było aż pięć kilogramów monet. Teraz gad wraca do zdrowia.

Fillon "nie może już zapewnić jedności prawicy i centrum"

Sojusznicy byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego zwrócili się do będącego w ogniu krytyki kandydata prawicy na prezydenta Francois Fillona, by zrezygnował z wyścigu i znalazł innego kandydata - poinformowała w poniedziałek osoba popierająca Sarkozy'ego.

Biały Dom: Donald Trump podpisał nowy dekret imigracyjny

Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek nowy, złagodzony dekret imigracyjny - podał w oświadczeniu Biały Dom. Dekret nie obejmuje obywateli Iraku, ani osób mających wizy i zielone karty, które nadal będą mogły przybywać do Stanów Zjednoczonych.

Plany okrętu atomowego znalezione w walizce

Pracownikom jednego ze sklepów z używanymi przedmiotami w walijskim mieście Porthmadog trafiło się rzadkie znalezisko. Z podszewki walizki przekazanej przez anonimowego darczyńcę wyciągnęli oni plany atomowego okrętu podwodnego HMS Trafalgar do 2009 r. służącego w brytyjskiej marynarce.

"Szczyt będzie okazją do rozmów o naprawie Unii Europejskiej"

Szczyt przewodniczących parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej będzie okazją do rozmów o naprawie Unii Europejskiej w duchu Europy solidarnych państw - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak ocenił, przyszłość Unii Europejskiej jest uzależniona od tego, w jaki sposób uda się zreformować Wspólnotę.