Najnowsze

Najnowsze

"Brad Pitt wygrał wojnę z Jolie, rzucając się na własny miecz"

Szczere wyznanie czy zwykła wizerunkowa kalkulacja? Od środy, kiedy ukazał się pierwszy wywiad z Bradem Pittem po niespodziewanym rozwodzie z Angeliną Jolie, obserwatorzy showbiznesu są pewni co do jednego: wizerunkową wojnę pomiędzy Pittem a Jolie aktor wygrał jednym wywiadem i zrobił to w najlepszy z możliwych sposobów.

"Wyrok sądu pokazuje, że z PiS-em można wygrać"

Zarobki prezydenta Białegostoku mają być przywrócone do poziomu sprzed obniżki, o której jesienią zdecydowała rada miejska - orzekł Sąd Rejonowy w Białymstoku. Uznał, że decyzja radnych była polityczna, a nie merytoryczna. Wyrok nie jest prawomocny.

Strefy bezpieczeństwa w Syrii od północy

Porozumienie w sprawie stref bezpieczeństwa w Syrii wejdzie w życie o północy z piątku na sobotę (czasu moskiewskiego) - poinformował wiceminister obrony Rosji Aleksandr Fomin.

Akcja niemieckiej policji. "Emir" zatrzymany

Policjanci z jednostki antyterrorystycznej zatrzymali w czwartek w Wachau pod Lipskiem Syryjczyka podejrzanego o udział w walkach po stronie Dżabhat Fatah al-Szam i tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) - podała prokuratura federalna w Karlsruhe.

MON: Berczyński, Misiewicz i Nowaczyk nie mieli nic wspólnego z negocjacjami offsetowymi

- Żadna z osób, które zostały wymienione przez posłów PO jako rzekomo mające wpływ na przebieg negocjacji offsetowych w sprawie caracali, nie miała nic wspólnego ani z dokumentacją dotyczącą postępowania, ani z samym postępowaniem - przekonywał w piątek wiceszef MON Michał Dworczyk. Niewiele wcześniej siedzibę resortu opuściło pięcioro posłów PO, którzy poinformowali, że do dokumentacji mieli dostęp Wacław Berczyński, Kazimierz Nowaczyk i Bartłomiej Misiewicz.

Putin składa obietnicę w sprawie prześladowanych homoseksualistów

Po doniesieniach niezależnej "Nowoj Gaziety" o prześladowaniach homoseksualistów w Czeczenii, władze w Moskwie mają zbadać, jak prawa mniejszości seksualnych są przestrzegane na Kaukazie Północnym. Taką obietnicę złożył prezydent Władimir Putin na spotkaniu z rzeczniczką praw człowieka Tatianą Moskalkową.

"Uwolnić lewicę". Protesty w ostatnim dniu kampanii wyborczej

Francuscy uczniowie i działacze Greenpeace'u ostatniego dnia kampanii wyborczej wyrażają sprzeciw wobec kandydatów na prezydenta. Uczniowie napisali list otwarty do wyborców i blokują wejścia do szkół, natomiast ekolodzy wywiesili transparent na wieży Eiffla.

Prezydent będzie miał nowego rzecznika

Obecny poseł PiS Krzysztof Łapiński będzie nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski zrezygnował ze stanowiska. - Jesteśmy z prezydentem Andrzejem Dudą wstępnie umówieni, że w następnym tygodniu, w czwartek, po jego powrocie z wizyty w Afryce, odbędzie się moja nominacja - poinformował Łapiński.

Posłowie PO weszli do MON. "Powstał tam alternatywny ośrodek decyzyjny"

- Można postawić tezę, że w MON powstał alternatywny ośrodek decyzyjny, coś na kształt grupy trzymającej władzę, która poza oficjalnymi kanałami prowadziła nieformalny nadzór nad postępowaniem przetargowym dotyczącym caracali - powiedział w piątek Cezary Tomczyk. Wcześniej wraz z czterema innymi posłami PO zapoznawał się w siedzibie Ministerstwa Obrony Narodowej z dokumentami dotyczącymi przetargu.

Anna Wintour została damą

Jedna z najważniejszych postaci świata mody, redaktor naczelna amerykańskiego wydania "Vouge'a" Anna Wintour otrzymała tytuł honorowy od brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Faworyt do prezydentury chce zjednoczenia. Żołnierz i negocjator

Lider sondaży przed wyborami prezydenckimi w Korei Południowej Mun Dze In znalazł się na czwartkowej okładce magazynu "Time". Gazeta przypomina, że Mun jako żołnierz był świadkiem groźnej eskalacji konfliktu koreańskiego podczas tak zwanego incydentu z siekierą z 1976 roku.

Przyjechał traktorem na maturę. "Byłem królem parkingu"

Pieszo, autobusem czy samochodem? Nuda. Ten maturzysta postanowił sobie nieco urozmaicić drogę na egzamin dojrzałości. Pod szkołę w Ostrowie Wielkopolskim podjechał traktorem. I zrobił szał. - Był podziw i zaskoczenie, a ja byłem królem parkingu - śmieje się Miłosz Uciechowski.

"Nie ma oszustwa na wnuczka, w które nie jest zaangażowana rodzina Hossa"

Schemat przestępstwa był zawsze taki sam - dopracowany do perfekcji przez ludzi, którzy nie skończyli nawet podstawówki. Dzięki "oszustwom na wnuczka" Arkadiusz Ł., pseudonim "Hoss", i jego rodzina prowadzili wystawne życie za pieniądze emerytów. Ludzie "Hossa" stworzyli hierarchiczną przestępczą strukturę, działającą na terenie całej Europy. Wyłudzone przez nich kwoty liczone są w setkach milionów złotych. Reporter "Superwizjera" - Łukasz Frątczak - dotarł do nagrań rozmów oszustów z ofiarami i - jako pierwszy - porozmawiał z żoną "Hossa". Jak działała przestępcza machina? Jak w perfekcyjny sposób manipulowano ludźmi? I jak wyglądało ekskluzywne życie za pieniądze oszukanych emerytów? O tym w materiale "Król oszustw na wnuczka" w "Superwizjerze" w sobotę o godz. 20 w TVN24.