Najnowsze

Najnowsze

Obama: Wielka Brytania wciąż najważniejszym sojusznikiem

Prezydent Barack Obama i brytyjska premier Theresa May przeprowadzili rozmowę przed rozpoczęciem szczytu G20. Zapowiedzieli, że oba kraje będą dążyć do wzmocnienia więzi handlowych. Obama zaznaczył, że USA nie mają mocniejszego partnera niż Wlk. Brytania.

Ruszyła kolejna edycja "Mam Talent!" Specjalne zadanie dla widzów

Ruszyła kolejna, dziewiąta już edycja programu „Mam Talent!”. Jurorzy, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Foremniak i Augustin Egurrola po raz kolejny musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem i ocenić tych, którzy zjawili się na eliminacjach na Pomorzu. W tej edycji specjalne zadanie mają także widzowie, którzy pełnią rolę czwartego jurora.

To może być "symboliczny policzek dla Merkel"

W niedzielę odbywają się wybory do regionalnego parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Obecnie Meklemburgia-Pomorze Przednie rządzone jest przez koalicję SPD i CDU. Obu partiom grożą dotkliwe porażki. Antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD), która startuje w wyborach w tym landzie po raz pierwszy, liczy na dobry wynik.

Nowy kierunek ofensywy. Tureckie czołgi w pobliżu Kobane

W ramach rozpoczętych w sobotę działań, syryjscy rebelianci wspierani przez Turcję wyzwolili z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) kilka miejscowości w pobliżu miasteczka al-Raj w północnej Syrii – powiedział agencji Reutera przedstawiciel rebeliantów.

Włochy wydaliły dwóch imamów. Podejrzani o radykalizm

Dwóch imamów: Tunezyjczyka i Marokańczyka, podejrzanych o radykalizm wydalono z Włoch - ogłosił w sobotę minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano. Od stycznia zeszłego roku do opuszczenia kraju zmuszono już 12 muzułmańskich liderów.

Ogromna manifestacja Kurdów w Kolonii

Blisko 30 tys. Kurdów zgromadziło się w sobotę w Kolonii na zachodzie Niemiec, domagając się od władz tureckich uwolnienia przywódcy separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) Abdullaha Ocalana oraz protestując przeciw polityce Ankary wobec Kurdów.

Quo Vadis?

Narodowe czytanie tym razem "wzięło na tapetę" "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza.

Sikorski: Koncepcje PiS zbankrutowały. W partii następuje refleksja, ale boją się prezesa

Prawo i Sprawiedliwość miało dwa pomysły na politykę zagraniczną i oba w ciągu roku upadły. Teraz następuje moment, w którym polski rząd zaczyna rozumieć, że współpraca z Niemcami jest potrzebna. Problem w tym, że nikt nie odważył się jeszcze powiedzieć tego głośno Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Obama i Xi rozmawiali o spornych wyspach

Prezydent USA Barack Obama w rozmowie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem poruszył w sobotę sporne kwestie w stosunkach obu krajów, m.in. sytuację na Morzu Południowochińskim, przestrzeganie przez Pekin umowy o walce z cyberprzestępczością oraz prawa człowieka.

Hymn i przemarsz w ciszy. Po śmierci Polaka w Harlow

Co najmniej kilkaset osób w sobotę po południu wzięło udział w marszu milczenia dla upamiętnienia 40-letniego Arkadiusza J. - Polaka, który w poniedziałek zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w ataku nastolatków w Harlow na południowym wschodzie Anglii.

Amerykanie uderzyli w IS wyrzutniami HIMARS

Wojska USA zaatakowały cele tzw. Państwa Islamskiego w Syrii w pobliżu granicy turecko-syryjskiej, z użyciem nowo rozmieszczonego mobilnego systemu rakietowego HIMARS wyposażonego w precyzyjną amunicję - podał w sobotę wysoki rangą dyplomata cytowany przez Reutersa.

Coś się nie zgadza w zdjęciach Putina. Zdradziły go długopisy i buty

Władimir Putin nie jest wcale tak zapracowany, jak twierdzi Kreml - taki wniosek wysnuł pewien japoński dziennikarz pracujący w Moskwie. Przeanalizował garderobę oraz biurko prezydenta Rosji i postanowił udowodnić, że w swoim gabinecie przyjmuje on lokalnych polityków hurtowo, a potem ma święty spokój. Dziennikarz może mieć rację, ale nie zwraca uwagi na jeden z powodów, dla którego Kreml działa niekiedy w ten sposób.

"W dotychczasowej historii sędziowie nie byli przedmiotem tak drastycznych działań"

Ponad tysiąc sędziów wzięło udział w Warszawie w nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich. "Wzywamy (...) do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania. Sprzeciwiamy się arbitralnej odmowie powołania przez prezydenta RP kandydatów przedstawionych przez Krajową Radę Sądownictwa. Takie działania prezydenta stanowią krok do upolitycznienia funkcji sędziego i ograniczenia niezawisłości sędziowskiej" - czytamy w jednej z uchwał przyjętych na koniec kongresu.