Najnowsze

Najnowsze

Erdogan przeciwny referendum w sprawie irackiego Kurdystanu

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w poniedziałek, że niepodzielność Iraku zyskuje na znaczeniu. Jego zdaniem nie należy przeprowadzać planowanego referendum w sprawie niepodległości irackiego Kurdystanu, bo zaszkodzi to przyszłości Iraku.

Miss karmiła sieroty w rękawiczkach. Przeprosiny i seria tłumaczeń

Zdjęcia miss RPA Demi-Leigh Nel-Peters wywołały w ostatnich dniach burzę w mediach społecznościowych. Modelce noszącej rękawiczki podczas wizyty w ośrodku dla czarnoskórych sierot zarzucono rasizm. W jej obronie musieli wystąpić sami pracownicy ośrodka. Oskarżenia uznali za "niedorzeczne" i wyjaśnili, że rękawiczki były wymogiem sanitarnym.

Po wypadku szukali go tydzień. Znaleźli martwego w Warcie, kilkanaście kilometrów dalej

W rozbitym aucie, pośród gruzu i powyginanych barierek mostu, został po nim tylko but. 21-letni Konrad S. rozpłynął się jak kamfora, podczas gdy jego znajomi walczyli o życie w szpitalu. Poszukiwania trwały prawie tydzień - ciało mężczyzny w Warcie znalazł wędkarz. Teraz śledczy zastanawiają się, jak to się stało, że 21-latek znalazł się w wodzie kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku.

Putin, którego nie było. Zwolennicy Kremla nabrali się na fałszywe zdjęcie

W rosyjskich portalach społecznościowych krąży zdjęcie z Władimirem Putinem w roli głównej. Prezydent jest w centrum uwagi, a pochyla się nad nim między innymi Donald Trump. Fotografię rzekomo wykonaną w czasie szczytu G20 udostępnili wielokrotnie zwolennicy polityki Kremla, nie zorientowali się jednak, że do takiej sytuacji w Hamburgu nie doszło.

Brudne powietrze w Zakopanem, dwa złote się nie należy. Wyrok sądu

- Nie liczą się te dwie złotówki, tylko 2100 metrów, na które trzeba się wydrapać, żeby wyjść poza tą żółtą, obrzydliwą kołdrę, którą filtrujemy własnymi płucami. Czyste powietrze to kwestia higieny - mówił po wyjściu z sali rozpraw skarżący Zakopane Bogdan Achimescu. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza urząd miasta bezpodstawnie pobierał opłatę miejscową i będzie musiał musiał zwrócić ją turyście.

14 zniszczonych aut, cztery pobicia. Są pierwsze zarzuty

Zarzuty pobicia, pozbawienia wolności i zniszczenia mienia usłyszało dwóch mężczyzn, którzy zdaniem śledczych są odpowiedzialni między innymi za dewastację kilkunastu aut zaparkowanych w centrum Brzegu. Z pozostałymi pięcioma zatrzymanymi wciąż prowadzone są czynności.

Kijów chce "osiągnąć standardy NATO do 2020 roku"

Ukraina nie zamierza obecnie ubiegać się o członkostwo w NATO, do 2020 roku chce jednak osiągnąć standardy, które obowiązują w Sojuszu Północnoatlantyckim – oświadczył prezydent Petro Poroszenko po posiedzeniu Komisji Ukraina-NATO w Kijowie. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Rosja powinna wycofać tysiące swoich żołnierzy z Ukrainy.

Wałęsa zostaje w szpitalu. "Sprawdzamy stan naczyń wieńcowych"

Były prezydent Lech Wałęsa może poleżeć w szpitalu nawet kilka dni. Lekarze chcą go jeszcze przebadać. - Prezydent czuje się dość dobrze, aczkolwiek zaniepokoiły nas pewne objawy związane z niewydolnością serca, na którą leczy się już od lat - mówi dr Wiesław Puchalski ze szpitala Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Humvee spadły z nieba. Sądowy ciąg dalszy wpadki US Army

Rok temu podczas ćwiczeń amerykańskich wojsk powietrznodesantowych trzy wozy terenowe zostały wyrzucone z samolotów i zamiast łagodnie opaść na ziemię na spadochronach, wyślizgnęły się z nich i z impetem uderzyły w ziemię, zamieniając się w poskręcany metal. Nagranie wypadku zrobiło furorę w sieci, po czym sprawa ucichła. Teraz ma jednak ciąg dalszy.

"NYT": syn Trumpa rozmawiał z Rosjanami o kampanii Clinton

Najstarszy syn prezydenta USA Donald Trump junior zgodził się spotkać w 2016 roku z rosyjską prawniczką powiązaną z Kremlem po uzyskaniu obietnicy otrzymania informacji szkodzących Hillary Clinton - napisał w niedzielę "New York Times". Syn prezydenta opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Niewolnice seksualne japońskiej armii. Pierwsze takie nagranie w historii

Władze w Seulu opublikowały unikalne nagranie koreańskich niewolnic seksualnych z czasów drugiej wojny światowej. Materiał powstał w 1944 roku i jest pierwszym znanym nagraniem dokumentującym tak zwane kobiety do towarzystwa ("comfort women"). Dotychczas jedynymi śladami po nich były nieliczne fotografie oraz wspomnienia samych poszkodowanych kobiet.

#Pamięć Absolutna 09.07.2017

Jak co tydzień Tomasz Sianecki i Marek Przybylik przypominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. Tym razem wspominają początek lipca 2007 roku, kiedy to najgłośniej komentowano polityczną atmosferę wokół białego miasteczka, ale także torebkowe nieporozumienie w Prawie i Sprawiedliwości.

Polska Kronika Faktowa 09.07.2017

Głodowe pensje pielęgniarek i lekarzy, "inni szatani" według Jarosława Kaczyńskiego, karygodna nielojalność Pawła Zalewskiego oraz wyjątkowa pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

"Trump narzucił partnerom swój styl"

Zdaniem części francuskich mediów prezydent USA Donald Trump "zdał egzamin” na swoim pierwszym szczycie G20. Jednocześnie w niektórych poniedziałkowych wydaniach gazet wybija się jego samotność w czasie spotkania przywódców w Hamburgu.

Nie żyje znany rosyjski bloger. "Nagły atak serca"

W wieku 51 lat zmarł w Moskwie znany bloger, działacz i dziennikarz Anton Nosik - poinformowali w niedzielę jego bliscy. Nosik był nazywany jednym z ojców rosyjskiego internetu. Założył kilka popularnych w Rosji serwisów.

Słonik pokonał Trumpa i prezesa. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Słonik, który uwielbia zabawę, zdobył 29 procent głosów i zwyciężył w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu z 25 procentami głosów znalazło się pożegnanie Melanii i Donalda Trumpów na placu Krasińskich w Warszawie. Trzecie miejsce zajął dowcip Jarosława Kaczyńskiego o Chruszczowie (13 procent głosów).

Saperzy zdetonowali półtonową bombę wykopaną na budowie

Na poligonie w Orzyszu saperzy zdetonowali w poniedziałek niewybuch z II wojny światowej znaleziony w Białymstoku podczas przebudowy jednej z ulic. Bombę wywieziono na poligon w niedzielę. Na ten czas trzeba było ewakuować mieszkańców około 60 ulic w Białymstoku oraz mieszkańców 45 ulic w Zaściankach i Grabówce, w sąsiedniej gminie Supraśl. Akcja objęła blisko 10 tysięcy osób znajdujących się w polu rażenia, czyli w promieniu niemal półtora kilometra od miejsca znalezienia ładunku. Zdetonowana bomba ważyła około 500 kilogramów i została zrzucona przez niemieckie lotnictwo. Mogła pochodzić z 1941 lub 1944 roku.