Najnowsze

Najnowsze

Policjanci oskarżeni o śmiertelne pobicie. Sąd: jeden winny, drugi nie

Dwóch byłych policjantów z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) było oskarżonych o śmiertelne pobicie zatrzymanego przez nich, w 2013 roku, mężczyzny. Już raz zostali uniewinnieni. Do winy się nie przyznawali. Teraz sąd skazał jednego z nich za udział w pobiciu. W więzieniu ma spędzić pięć lat. Drugi został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

The Polish National Foundation to launch its “Fair Courts” campaign abroad

The “Fair Courts” campaign will be launched abroad. The Polish National Foundation hired a US company to “make its message understandable not only in Poland, but also abroad,” said its vice president. We have obtained documents that show what message the Foundation intends to promote around the world and how much it will cost.

Niemieccy śledczy: 19-latek planował duży zamach

Niemiecka policja zatrzymała we wtorek rano w Schwerinie na północy Niemiec 19-letniego Syryjczyka, podejrzanego o przygotowywanie "ciężkiego przestępstwa skierowanego przeciwko państwu" - poinformowała we wtorek Prokuratura Federalna w Karlsruhe.

Błaszczak o decyzji sędziów KRS: stracili twarz, zachowują się jak kasta

Decyzja Krajowej Rady Sądownictwa o niepowoływaniu asesorów z listy ministra sprawiedliwości świadczy o tym, że KRS jest zaangażowana w spór polityczny - skomentował we wtorek Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. Oceniając stanowisko sędziów w sporze ze Zbigniewem Ziobrą, podkreślił, że "zachowują się jak kasta, która stoi ponad prawem".

Kosiniak-Kamysz: między ministrem sprawiedliwości a KRS trwa wojna na całego

- Nie rozumiem, czemu dorośli politycy i dorośli ludzie, sędziowie, nie mogą porozumieć się w normalny sposób w sprawie, która jest ważna dla obywateli - stwierdził prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w TOK FM, pytany o spór między Krajową Radą Sądownictwa a ministrem sprawiedliwości. Jak dodał, między Zbigniewem Ziobrą a KRS trwa "wojna na całego".

"NYT": rosyjskie trolle dotarły do 126 milionów Amerykanów

Statystyki pokazujące zakres rosyjskich operacji w cyberprzestrzeni podczas ubiegłorocznej kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA opracowane na podstawie przygotowanych przez największe amerykańskie serwisy społecznościowe na życzenie Kongresu, we wtorek opisuje "The New York Times".

Pekin i Seul zgodne: czas na normalizację stosunków

Podczas konsultacji dyplomatycznych, Chiny i Korea Południowa zgodziły się na normalizację "wszelkich form współpracy i wymiany", tak szybko jak to jest możliwe - poinformował we wtorek południowokoreański resort spraw zagranicznych.

Wojsko wysadziło podziemny tunel. Zabici i ranni

Ośmiu Palestyńczyków zginęło, a 14 zostało rannych w poniedziałek, gdy izraelska armia wysadziła tunel, który powstawał między Strefą Gazy a granicą z Izraelem - poinformowały w nocy z poniedziałku na wtorek palestyńskie służby medyczne.

Coming out w odpowiedzi na oskarżenie o molestowanie

Hollywoodzki coming out. Najpierw było oskarżenie o molestowanie seksualne, a zaraz potem zaskakujące dla wielu wyznanie. Kevin Spacey napisał wprost o swojej orientacji seksualnej. Jednocześnie przeprosił za błędy sprzed lat. Co bardziej podziałało - wyznanie czy przepraszanie?

Pomysł na referendum w sprawie pomników smoleńskich

Pytania o Smoleńsk w wyborach samorządowych. Pytać chce nie PiS, a Platforma Obywatelska. Rafał Trzaskowski zgłasza pomysł na referendum w sprawie postawienia pomników smoleńskich w stolicy i chciałby połączyć je z wyborami. Politycy Prawa i Sprawiedliwości widzą w tym jedynie polityczną zaczepkę, a pomysł na pomniki mają własny.

Koniec głodówki, ale nie protestu

Koniec głodówki lekarzy rezydentów, ale nie koniec samego protestu. Protestujący chcą zrezygnować z wypracowywanych w przychodniach i szpitalach nadgodzin i w ten sposób udowodnić, że system wydolny nie jest. Prezydent Andrzej Duda wystąpił z ważnym komentarzem, ale raczej nie po myśli lekarzy.

Premier katalońskiego rządu wyjechał do Brukseli

Rząd Katalonii przed sąd. Tego chce Madryt po zapowiedzi, że Barcelona idzie po niezależność. Idzie, a dokładnie chciałaby pójść. Osiągnęła jednak efekt przeciwny. Rząd Hiszpanii zawiesza autonomię Katalonii, a premier katalońskiego rządu wyjeżdża do Brukseli.

Wyższa składka emerytalna, więcej problemów

Nowy rok i podatki po nowemu. Niektóre ukryte w wyższej składce emerytalnej. Rząd rozwiązanie zachwala. Ekonomiści podliczają. I studzą nadzieje tych, którzy widzą w nim potencjalne bogactwo na emeryturze.