Najnowsze

Najnowsze

Rozłam w sztabie Sobczak. Celebrytka bez głównego doradcy

Z pracy w sztabie dziennikarki i celebrytki Kseni Sobczak, która oznajmiła niedawno, że chce kandydować w wyborach prezydenckich w 2018 roku, zrezygnowała część pracowników. Odeszli wraz z głównym doradcą Aleksiejem Sitnikowem, który miał odpowiadać za zbiór podpisów niezbędnych do rejestracji kandydata w wyborach.

Premier Belgii: nie zapraszaliśmy tu Puigdemonta

Odsunięty od władzy kataloński przywódca Carles Puigdemont nie przybył do Belgii na zaproszenie rządu tego kraju - oświadczył we wtorek belgijski premier Charles Michel. Dodał, że Puigdemont będzie w Belgii traktowany jak każdy inny obywatel Unii Europejskiej.

Brakuje 800 sędziów, 265 kandydatów na asesorów odrzuconych przez KRS

Ani jeden spośród 265 kandydatów na asesorów sądowych nie spełniał kompletu wymogów formalnych by zostać powołanym na to stanowisko - twierdzi Krajowa Rada Sądownictwa. Kandydatów przedstawił radzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według relacji sędziów z KRS nawet jeden z senatorów PiS w tym gremium miał być zadziwiony, że tak wielu braków formalnych dopuścił się minister.

Dom dla pozornie umarłych i trumna ratunkowa. To miało chronić przed pochowaniem żywcem

Hrabia Raczyński znany jest w Poznaniu z budowy wodociągów oraz jako założyciel biblioteki. Jego strach przed byciem pochowanym żywcem zaowocował jeszcze jedną inwestycją, bardzo istotną dla poznaniaków w XIX wieku - domem dla "pozornie umarłych", który otwarto już po jego śmierci. Podobny pomysł opatentował kilkadziesiąt lat później Wojciech Kwiatkowski. Zaprojektował on trumnę ratunkową. Nie ma żadnych dowodów, by pomysły tych poznaniaków uratowały komuś życie.

Raport Stroopa wpisany na listę UNESCO

Raport Jürgena Stroopa - jeden z najcenniejszych dokumentów Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, który przedstawia tłumienie przez Niemców powstania w getcie warszawskim w 1943 roku, został wpisany na listę UNESCO "Pamięć Świata".

KRS: prezydencki projekt tworzy "niebezpieczny precedens"

Przerwanie kadencji członków KRS to naruszenie konstytucji tworzące niebezpieczny precedens, mogący prowadzić do "nielegalnego opróżnienia" innych organów kierowanych przez osoby wybierane na kadencje określone w konstytucji - tak KRS ocenia prezydencki projekt o KRS.

Zbudowali robota podwodnego. W przyszłości może zastąpić nurków

Jest niewielki i mobilny. Zmieści się wszędzie. Podwodnego robota STIUART zbudowali dwaj absolwenci Politechniki Gdańskiej. Sprawdzi się m.in. przy awariach kadłuba na morzu. - Jest to mniej ryzykowne rozwiązanie niż wysyłanie pod wodę człowieka - mówi Marcin Skibowski, jeden z twórców maszyny.

Arcybiskup Skworc: dialog drogą do pojednania

Upamiętnienie Reformacji będzie właściwe, gdy wszyscy chrześcijanie wsłuchają się w ewangelię Chrystusa - mówił biskup diecezji katowickiej kościoła ewangelicko-augsburskiego Marian Niemiec podczas nabożeństwa kończącego obchody Roku Reformacji.

Cichy koniec głośnej afery "jednorękich bandytów"

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące odpowiedzialności wysokich rangą byłych urzędników Ministerstwa Finansów za aferę "jednorękich bandytów" - ustalił tvn24.pl. Nielegalnie działające automaty - w latach 2005 do 2009 - tylko w miesiąc przynosiły kasie państwa straty szacowane na miliard złotych.

Zmuszał innych do zjechania na prawy pas. Bo jechał ciężarówką pod prąd. Celowo?

Gnał ciężarówką lewym pasem trasy S5 pod prąd. Ewidentnie zrobił to celowo - nie ma wątpliwości kierowca, który nagrał pirata. Według niego, stąd zapalone awaryjne światła w tirze: uwagę, jadę, bo mi się spieszy. Te same światła mogą jednak świadczyć też o tym, że kierowca wjechał pod prąd przez pomyłkę i przed samym sobą ostrzega innych użytkowników drogi: przepraszam, że tędy jadę. Tak czy tak to sytuacja skrajnie niebezpieczna, komentuje policja.