Najnowsze

Najnowsze

Pochmurne Wszystkich Świętych w Trójmieście

Mżawka i chłód będzie towarzyszył odwiedzającym groby najbliższych w Gdańsku. Jak zwykle ciężko będzie znaleźć miejsce do parkowania, więc miasto zachęca do korzystania z komunikacji publicznej. Warto pamiętać, że wiele przycmentarnych ulic jest zamkniętych, i że nie wjedziemy na teren nekropolii.

Sto niewybuchów na szkolnym boisku

Ponad sto niewybuchów z czasów II wojny światowej wykopali we wtorek saperzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Znaleziono je na terenie boiska szkolnego jednej ze szkół podstawowych w Jarosławiu.

"Tolerancja jest duszą Europy". Merkel na 500-lecie reformacji

Kanclerz Niemiec Angela Merkel, przemawiając w Wittenberdze na zakończenie obchodów 500-lecia reformacji, ostrzegła przed religijnym fanatyzmem. Podkreśliła znaczenie wolności wyznania, która nie może jednak naruszać wartości gwarantowanych przez konstytucję. Tolerancja jest duszą Europy. Jest fundamentem każdego otwartego społeczeństwa - powiedziała Merkel.

Kobieta zaczęła rodzić przy cmentarzu. Pomogli policjanci

Wokół cmentarzy w Poznaniu pracuje 200 policjantów. Ci przy cmentarzu na Miłostowie musieli przeprowadzić nietypową interwencję. Jedna z kobiet, poczuła, że zaczyna rodzić i poprosiła o pomoc funkcjonariuszy patrolujących okolice nekropolii. - Ci, nie tracąc ani chwili, na sygnałach konwojowali pojazd z rodzącą do szpitala - informuje Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Rury przed cmentarzami. Poznaniacy je kupują masowo

Dla poznaniaków to nieodłączny element Wszystkich Świętych. Dla przyjezdnych - spore zaskoczenie. Przed poznańskimi cmentarzami kwitnie handel zniczami i... rurami. To tradycyjny regionalny wypiek na święto Bożego Ciała i właśnie na 1 listopada.

Nowa inicjatywa w sprawie konfliktu w Syrii. Rosja zaprasza Kurdów

Rosja zaprosiła 33 organizacje będące stronami konfliktu zbrojnego w Syrii, w tym trzy ugrupowania kurdyjskie, do udziału w Syryjskim Kongresie Dialogu Narodowego, konferencji pokojowej zaplanowanej na 18 listopada w Soczi - podało we wtorek Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Moskwie.

"Nigdy nie uznamy Korei Północnej jako państwa nuklearnego"

Korea Południowa nigdy nie uzna ani nie będzie tolerować Korei Północnej jako państwa nuklearnego. Nie będzie też dążyć do uzyskania własnej broni nuklearnej - oświadczył w środę prezydent Korei Południowej Mun Dze In w przemówieniu wygłoszonym w parlamencie.

Zdymisjonowany premier Katalonii wezwany przed sąd w Hiszpanii

Hiszpański Sąd Najwyższy wezwał we wtorek zdymisjonowanego szefa rządu Katalonii Carlesa Puigdemonta i 13 członków jego byłej administracji do stawienia się w czwartek na przesłuchanie. Poinformował też, że rozpoczyna procedury związane z postawieniem zarzutów Puigdemontowi i innym przywódcom katalońskim w związku z rebelią, jaką mieli przeprowadzić.

"Poleciłem zaostrzenie i tak już ekstremalnego programu kontroli"

"Bycie politycznie poprawnym jest w porządku, ale nie w tym przypadku" - napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych. Po wtorkowym ataku w Nowym Jorku poinformował, że polecił Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaostrzenie "i tak już ekstremalnego" programu kontroli przybywających do USA cudzoziemców.

Uciekał po ataku na Manhattanie. Nagranie z momentu zatrzymania

29-letni Sajfullo Saipow wjechał furgonetką na ścieżkę rowerową na brzegu rzeki Hudson w Nowym Jorku. Podczas rajdu taranował spacerowiczów i rowerzystów. Zginęło osiem osób, a 11 odniosło poważne obrażenia. Prawdopodobnie podczas próby powrotu na autostradę West Side, Saipow zderzył się z szkolnym minibusem w okolicach strefy zero, gdzie kiedyś stały bliźniacze wieżowce Centrum Handlu Światowego. Zamachowiec wyskoczył wtedy z pojazdu i zaczął uciekać wymachując dwoma, jak się okazało później fałszywymi, pistoletami. Ucieczkę powstrzymał ostatecznie funkcjonariusz policji, który postrzelił Saipowa w brzuch. Napastnik trafił do szpitala.

"Krzyczałem do dzieci, żeby uciekały za róg". Relacje świadków ataku na Manhattanie

Siedziałem na boisku do koszykówki. Usłyszałem kilka strzałów z broni. Wiedziałem, że coś jest nie tak. Zobaczyłem uciekające i śmiejące się dzieci. Pomyślałem, że to może żart na Halloween - powiedział jeden ze świadków ataku w Nowym Jorku. Zobaczyłem, że samochód z dużą prędkością uderza w ludzi. Do mojego mózgu na początku nie docierało co się dzieje - relacjonował inny z mężczyzn. W ataku na Manhattanie zginęło co najmniej 8 osób, a 11 zostało rannych.

Kolejny zamach w Kabulu. "Coraz bardziej niebezpiecznie"

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 21 zostało rannych we wtorkowym samobójczym zamachu w Kabulu – poinformowała afgańska telewizja Tolo News. Do eksplozji doszło w silnie strzeżonej strefie stolicy Afganistanu. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. - Pomimo zwiększonego zaangażowania USA w Afganistanie kraj ten staje się coraz bardziej niebezpieczny - powiedział we wtorek w Kongresie inspektor generalny ds. odbudowy Afganistanu John Sopko.

Kamienica przy ulicy Nabielaka 9 pod lupą komisji

Kolejne posiedzenie komisji weryfikacyjnej a przed nią córka Jolanty Brzeskiej. Posłowie biorą pod lupę słynną kamienicę przy Nabielaka 9 - symbol warszawskiej reprywatyzacji i przesłuchują córkę lokatorki, która zginęła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. W zeznaniach mowa o szykanowaniu matki, podwyższeniu czynszu czy wprowadzeniu opłat za wejście do budynku. Zwrot kamienicy nastąpił za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Koniec głodówki. Lekarze czekają na spotkanie z premier rządu

Lekarze zakończyli protest głodowy, ale premier na rozmowy ich jeszcze nie zaprosiła. Zaprzestanie głodówki było warunkiem podjęcia rozmów, lekarze czekają zatem na spotkanie z Panią premier i dalej bronią swoich postulatów. Czy premier Szydło spotka się z rezydentami czy rząd weźmie ich na przeczekanie.