Najnowsze

Najnowsze

Zabił nożem babcię, ranił ojca i brata

80-letnia kobieta nie żyje. Do szpitala trafili trzej mężczyźni, w tym napastnik. To tragiczny finał rodzinnej awantury, motyw jeszcze nie jest znany. - To była spokojna rodzina - mówi policjant.

"Kommiersant": Rosja może wycofać część sił z Syrii

Władze Rosji rozpatrują możliwość wycofania z Syrii części sił i sprzętu oraz pozostawienia kontyngentu niezbędnego do ochrony baz, a także policji wojskowej i doradców - podał w poniedziałek dziennik "Kommiersant" powołując się na źródła wojskowo-dyplomatyczne.

"Było ciekawie, ale teraz jest jeszcze ciekawiej"

Tym razem z 10 pytaniami Tomasza Sianeckiego zmierzył się ówczesny kandydat Samoobrony na posła, a obecnie lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Swoją pamięć o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach października 2007 roku sprawdzał Piotr Ikonowicz.

Polska Kronika Faktowa 29.10.2017

Szorstkie relacje przyszłego premiera Donalda Tuska z prezydentem Lechem Kaczyńskim, moralni zwycięzcy czyli Prawo i Sprawiedliwość po wyborach, parlamentarne przypływy i odpływy oraz historia zabitego w Tatrach niedźwiadka. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 29.10.2017

Dwóch pamiętaczy absolutnych wspomina najważniejsze i najciekawsze wydarzenia sprzed dokładnie 10 lat. W tym tygodniu cofają się do ostatniego tygodnia października 2007 roku, a przypominają przede wszystkim gorącą polityczną i społeczną atmosferę po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach.

Petru: mamy w Polsce pełzającą dyktaturę

- Trzeba się zastanowić, czy jako klasa polityczna nie powinniśmy zrobić dwóch kroków wstecz - przyznał Ryszard Petru, pytany o sprawę Piotra S., który zmarł po tym, jak 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki. Szef Nowoczesnej przyznał w Radiu Zet, że "niedobrze byłoby wykorzystywać to tragiczne wydarzenie do bieżącej polityki, ale nie można tego bagatelizować".

Kim z żoną i siostrą w fabryce. Chwalił "światowej sławy kosmetyki"

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un odwiedził fabrykę kosmetyków w towarzystwie żony i siostry - poinformowały w niedzielę lokalne media. Obie ważne dla północnokoreańskiego reżimu kobiety rzadko pokazują się publicznie. Jak podkreśla BBC, ich obecność miała istotne znaczenie propagandowe.

Wjechał pod busa pełnego ludzi. 16 rannych

Co najmniej 16 pasażerów zostało rannych po zderzeniu busa z samochodem osobowym na drodze krajowej numer 91 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Najbardziej poszkodowanych przewieziono do szpitali. - Kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo nad prawidłowo jadącym busem, doszło do zderzenia - informuje policja.

Aktor zarzucił mu molestowanie. Kevin Spacey wyznał, że jest gejem

Kevin Spacey ujawnił, że miał intymne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami, i oświadczył, że postanowił teraz żyć jako gej. Bodźcem, który sprawił, że Spacey zdecydował się na tak zwany coming out ("ujawnienie się", "wyjście"), był zarzut, że przed laty dopuścił się molestowania.

Premier: sytuacja po wichurach pod kontrolą, najtrudniej w Warmińsko-Mazurskiem

- W części województw już następuje usuwanie skutków wichur, w części jeszcze trwają prace zabezpieczające spowodowane tym, że sytuacja pogodowa jeszcze nie jest ustabilizowana. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie warmińsko-mazurskim - poinformowała premier Beata Szydło po odprawie z wojewodami i komendantami straży pożarnej. - Zagrożenie wciąż jest realne, w razie potrzeby pomocy udzieli wojsko - zapewnił szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Jesienny maraton w Pjongjangu. Pierwszy z udziałem cudzoziemców

Ponad 240 biegaczy, m. in. z Holandii, Szwecji, Czech i Wielkiej Brytanii, wzięło udział w jesiennym maratonie w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej. Były to pierwsze zawody tego typu z udziałem cudzoziemców zorganizowane o tej porze roku. Od 1981 roku w kwietniu organizowane są wiosenne maratony, od 2014 roku mogą brać w nich udział cudzoziemcy.

Lekarze kończą głodówkę. "Protest będzie kontynuowany w innej formie"

- Chcemy wszystkim głodującym podziękować za trud. Za to, że podjęli się tego protestu - oznajmili lekarze rezydenci podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, ogłaszając zakończenie głodówki. Jednocześnie zapowiedzieli, że protest będzie kontynuowany, ale w innej formie. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł "z zadowoleniem" przyjął decyzję lekarzy.

Zabici strzałami w głowę. Masowy grób w pobliżu Bengazi

W miejscowości Al-Abyar koło Bengazi natrafiono na zbiorową mogiłę z ciałami 36 osób zamordowanych strzałem w głowę - podała w niedzielę lokalna policja. Region ten znajduje się pod kontrolą Libijskiej Armii Narodowej (ANL), lojalnej wobec gen. Chalify Haftara.

Gilotyna? "Nie mam takich defetystycznych myśli"

Nie czuję się zagrożony. Wiem, od samego początku, od kiedy objąłem urząd ministra infrastruktury i budownictwa, że jestem w służbie państwu - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Wiem, że każdego dnia ta służba jest oceniana przez kierownictwo rządu - dodał.

Saudyjki będą mogły oglądać zawody sportowe

Arabia Saudyjska zapowiedziała w niedzielę zniesienie zakazu oglądania przez kobiety zawodów sportowych od stycznia 2018 roku. Saudyjki będą kibicować zawodnikom i drużynom na trzech wyznaczonych obiektach - zaznaczyły władze odpowiedzialne za kulturę fizyczną.

Gilotyna? "Nie mam takich defetystycznych myśli"

Nie czuję się zagrożony. Wiem, od samego początku, od kiedy objąłem urząd ministra infrastruktury i budownictwa, że jestem w służbie państwu - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. - Wiem, że każdego dnia ta służba jest oceniana przez kierownictwo rządu - dodał.

Loża prasowa 29.10.2017

W ostatnią niedzielę października gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Magdalena Rigamonti („Dziennik Gazeta Prawna”), Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”), Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”) i Tomasz Skory (RMF FM). Program rozpoczęła dyskusja o reakcji premier Szydło na decyzję francuskiego wymiaru sprawiedliwości o usunięciu krzyża z jednego z pomników Jana Pawła II we Francji. O pomniku smoleńskim rozmawiano w kontekście chęci przejęcia przez wojewodę mazowieckiego kontroli nad placem Piłsudskiego w Warszawie. Była też rozmowa o wizycie przedstawiciela ONZ w Warszawie, który w krytycznych słowach ocenił zmiany w polskim wymiarze sprawiedliwości. Dziennikarze poruszyli również temat apelu „Rzeczpospolitej” (popartego przez inne redakcje), po wznowieniu śledztwa w sprawie redaktorów zajmujących się finansami SKOK-ów. Nie zabrakło też wymiany opinii o ustawie regulującej handel w niedzielę i rosnącego konfliktu rządu PiS z „Solidarnością”, a także rekonstrukcji, którą w TVN24 zapowiedziała premier.