Najnowsze

Najnowsze

Maduro gotów do dialogu. Opozycja stawia warunki

Opozycja w Wenezueli zjednoczona w Koalicji na rzecz Jedności Demokratycznej stawia warunki przystąpienia do rozmów z rządem. Domaga się uwolnienie więźniów politycznych, terminarzu wyborów i przywrócenie parlamentowi należnych mu kompetencji.

Strzelanina w amerykańskiej szkole

Jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych w środowej strzelaninie w szkole średniej w Rockford na przedmieściach Spokane w stanie Waszyngton - podają amerykańskie media, powołując się na źródła w miejscowych służbach. Napastnik został aresztowany.

Trybunał polityczny

Kulisy sądowej rewolucji, której symbolem są nie tylko znikające z korytarzy Trybunału zdjęcia poprzedników, czy gabloty z historią konstytucji. O wiele bardziej wymowne stały się drzwi tej instytucji, zamknięte teraz dla mediów, a otwarte dla polityków rządzącej partii. O czym opowiadają Tomaszowi Marcowi urzędnicy i prawnicy do niedawana pracujący w Trybunale.

Kijów: na razie Saakaszwilemu nie grozi ekstradycja

Ukraina może nie rozpatrywać wniosku Gruzji o wydanie jej Micheila Saakaszwilego do ogłoszenia przez sąd w Tbilisi wyroku w toczących się przeciwko niemu postępowaniach. Poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości Ukrainy Denys Czernyszow.

Kampania billboardowa? "Wymierzona w prezydenta, ma go zdyskredytować"

Kampania billboardowa jest próbą sił za publiczne pieniądze, żeby zdyskredytować pana prezydenta - stwierdził w "Kropce nad i" TVN24 Borys Budka, były minister sprawiedliwości. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki (Kukiz'15), prezydent Duda zgodził się z nim, że kampania "nie pomaga nam rozwiązywać problemów z polskim wymiarem sprawiedliwości".

Kampania billboardowa? "Wymierzona w prezydenta, ma go zdyskredytować"

Kampania billboardowa jest próbą sił za publiczne pieniądze, żeby zdyskredytować pana prezydenta - stwierdził w "Kropce nad i" TVN24 Borys Budka, były minister sprawiedliwości. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki (Kukiz '15), prezydent Duda zgodził się z nim, że kampania "nie pomaga nam rozwiązywać problemów z polskim wymiarem sprawiedliwości ".

Informacje z policji dla Obrony Terytorialnej? "Istotą jest, czy nie będzie to nadużywane"

Zapis w zakresie wymiany informacji może być zapisem, który będzie niebezpieczny, w zależności od tego, kto i jak będzie go interpretował - komentował w "Faktach po Faktach" TVN24 projekt umowy Wojsk Obrony Terytorialnej z policją były prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. Były wiceszef policji generał Adam Rapacki podkreślał z kolei, że w zakresie działania WOT powinno znaleźć się zastrzeżenie, iż siły te nie mogą być wykorzystywane do przywracania porządku publicznego wewnątrz kraju. Gośćmi w pierwszej części programu byli Katarzyna Lubnauer i Grzegorz Długi.

Informacje z policji dla Obrony Terytorialnej? "Istotą jest, czy nie będzie to nadużywane"

Zapis w zakresie wymiany informacji może być zapisem, który będzie niebezpieczny, w zależności od tego, kto i jak będzie go interpretował - skomentował w "Faktach po Faktach" TVN24 projekt umowy Wojsk Obrony Terytorialnej z policją były prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. Były wiceszef policji generał Adam Rapacki podkreślił z kolei, że w zakresie działania WOT powinno znaleźć się zastrzeżenie, iż siły te nie mogą być wykorzystywane do przywracania porządku publicznego wewnątrz kraju.

Alarmy bombowe i masowe ewakuacje w Rosji

Ponad 50 tysięcy osób ewakuowano w środę w Moskwie po serii fałszywych alarmów bombowych. W ciągu kilku godzin było tam około 100 anonimowych zgłoszeń. Agencja Interfax poinformowała także o telefonie dotyczącym zaminowania placu Czerwonego. Fala doniesień o podłożonych ładunkach wybuchowych przetacza się już czwarty dzień przez największe miasta Rosji.

Pytania o billboardy

Afery z billboardami - ciąg dalszy. Ani obóz rządzący ani rząd do kampanii przyznać się nie chcą i zapewniają, że to inicjatywa Polskiej Fundacji Narodowej. Od kilku dni opozycja stawia kolejne pytania i zarzuty. Na część z nich odpowiadał w programie Tak Jest minister w kancelarii premier Beaty Szydło - Paweł Szefernaker.

Kiedy prezydent przedstawi swoje projekty? Rzecznik podaje możliwy termin

To były dobre, merytoryczne rozmowy. Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych podkreślali potrzebę reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński po zakończeniu spotkań Andrzeja Dudy w sprawie projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Dodał, że "wielce prawdopodobne" jest, iż prezydenckie projekty zostaną przedstawione 25 września.

Pięć godzin rozmów z klubami. Zakończyły się konsultacje u prezydenta

W Pałacu Prezydenckim odbyły się konsultacje w sprawie prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Z Andrzejem Dudą spotkały się delegacje PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL. Jak poinformował po rozmowach rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, jest "wielce prawdopodobne", że projekty zostaną przedstawione 25 września.

Paweł Kukiz trafił do szpitala. "Zmiany miażdżycowe, niewydolność oddechowa"

- Będę żył, czuję się coraz lepiej, bronchoskopia nie wykazała nowotworu, a pani doktor pochwaliła, że przeszedłem badania bardzo dzielnie - poinformował w środę wieczorem Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15 trafił do szpitala. Według jednego z jego bliskich współpracowników będzie wyłączony z działalności zawodowej do końca miesiąca.

Kampania "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się w sądzie

Postępowanie prezydent Warszawy w sprawie kampanii "Sprawiedliwe sądy" może skończyć się ustanowieniem zarządcy przymusowego w Polskiej Fundacji Narodowej. Wszystko zależy od tego, co zrobi teraz fundacja, co potem uczyni prezydent Warszawy i co ewentualnie ostatecznie orzeknie sąd. Tymczasem w najbliższy poniedziałek kampanią zajmie się Państwowa Komisja Wyborcza.

Jej walka zmieniła USA. Nie żyje Edith Windsor

W 2013 roku w znacznym stopniu przyczyniła się do zniesienia ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act). Ikona walki o równe prawa dla homoseksualistów, Edith Windsor, zmarła w wieku 88 lat.

Wstrzymane przesłuchanie. "Jedna rozmowa opisana na dwa sposoby"

Komisja śledcza do spraw Amber Gold wstrzymała kolejny etap przesłuchania, w którym zeznawać miał świadek związany ze spółką, mecenas Paweł Kunachowicz. Okazało się, że członkowie komisji dysponują dwoma różnymi protokołami z podsłuchanych rozmów telefonicznych między dzisiejszym świadkiem Emilem Maratem a Marcinem P. - byłym prezesem spółki.