Najnowsze

Najnowsze

Pijani przyjechali ciągnikiem na zakupy

Mężczyzna i kobieta, mając w swoich organizmach odpowiednio 3 i 2 promile alkoholu, postanowili pojechać na stację paliw w Olsztynie po zakupy. Pracownicy, gdy zobaczyli, w jakim są stanie, zabrali im kluczyki i wezwali policję. Noc sylwestrową para spędziła w areszcie.

Kolejny pożar w Bronksie. 12 osób rannych

W Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku, wybuchł kolejny tragiczny pożar w ciągu zaledwie kilku dni. Jak podała nowojorska straż pożarna, rannych zostało 12 osób, w tym jedna ciężko.

Radziwiłł: lekarze komplikują pracę szpitali. PSL: przekazać szpitalom pieniądze z VAT

Lekarze, którzy odmawiają pracy na dyżurach, robią to z rozmysłem, aby skomplikować pracę szpitali, sparaliżować je - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że środki w budżecie pochodzące ze wzrostu ściągalności podatku VAT powinny zostać przekazane na ochronę zdrowia. PSL złoży w tej sprawie poprawkę do projektu ustawy budżetowej - zapowiedział.

Nowoczesna żąda dymisji Radziwiłła, Kukiz'15 chce okrągłego stołu

- Przyszedł styczeń, rezydenci zaczynają realizować swoją obietnicę, natomiast pan minister Radziwiłł nic z tym nie robi - powiedziała we wtorek przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, nawołując do zdymisjonowania szefa resortu zdrowia. Tymczasem posłowie klubu Kukiz'15 proponują wspólne rozmowy resortu zdrowia z lekarzami.

Trump o protestach w Iranie: USA patrzą

Prezydent USA Donald Trump nazwał we wtorek władze Iranu "brutalnymi i skorumpowanymi". Wtorek jest szóstym dniem antyrządowych demonstracji w tym kraju, w których zginęło co najmniej 21 osób.

Modernizacja wojska na "trójkę". Co minister zapowiedział i co udało się zrobić

Umowy w kluczowych programach zbrojeniowych, zmiana systemu dowodzenia wojskiem i zwiększenie liczebności armii. Te zapowiedzi Antoniego Macierewicza ze stycznia 2017 roku miały zapowiadać przełom. Co udało się zrealizować? Z dziewięciu głównych deklaracji jedną i to taką, która nie dotyczy modernizacji wojska. Oceniając jej efekty w 2017 roku, eksperci w rozmowie z tvn24.pl dość zgodnie wystawiają ministrowi "tróję".

Wracali z balu sylwestrowego, zginęli na przejściu dla pieszych. Zarzut dla kierowcy

Mężczyzna i kobieta wracali z balu sylwestrowego. Kiedy przechodzili na pasach, z impetem wjechał w nich samochód. Siła uderzenia była tak duża, że ciała ofiar spadły kilkadziesiąt metrów dalej. Zginęli na miejscu. 51-letni kierowca usłyszał we wtorek zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Twierdzi, że nie zauważył pieszych. Grozi mu osiem lat więzienia.

Sondaż: Andrzej Duda politykiem roku. Dostał 13 proc. głosów

Prezydent Andrzej Duda zasłużył na miano polityka 2017 roku - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Na jego nazwisko wskazało jednak zaledwie 13 proc. ankietowanych. Wielu respondentów uznało, że nikt nie jest wart takiego wyróżnienia. Spośród światowych przywódców ankietowani CBOS-u najczęściej wskazywali prezydenta USA Donalda Trumpa.

Zybertowicz: bez MaBeNy dobra zmiana może się wykoleić

Największym wyzwaniem Polski w rozpoczynającym się roku jest zbudowanie MaBeNy - Maszyny Bezpieczeństwa Narracyjnego Rzeczpospolitej Polskiej – mówił doradca prezydenta RP, socjolog, profesor Andrzej Zybertowicz. - Bez tego dobra zmiana może się wykoleić – zaznaczył.

Lekarz rezydent: ochrona zdrowia przez  lata utrzymywała się na barkach personelu

My wszyscy, pacjenci, zasługujemy na to, żeby leczyli nas lekarze niezmęczeni i nieprzepracowani - wskazywał Łukasz Jankowski z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Gość "Wstajesz i wiesz" przekonywał, że za kryzys z lekarzami specjalistami opowiada Ministerstwo Zdrowia. Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta, zaapelował w TVN24 do lekarzy rezydentów, by rozważyli zmianę formy protestu. - Dobro pacjentów jest najważniejsze - podkreślił.

Zagadka szarego garnituru Kima. "Spokojny stan umysłu"

Jasnoszary garnitur, krawat oraz fryzura przywódcy Korei Północnej w czasie noworocznego wystąpienia były prawdopodobnie starannie obliczone na zaprezentowanie łagodniejszego, spokojniejszego wizerunku po to, żeby wyjść z zaskakującą ofertą wznowienia rozmów z Koreą Południową - ocenia południowokoreański Instytut Pojednania Narodowego.

Prymas Polski: kto podsyca strach przed migrantami, sieje przemoc

W wielu krajach rozpowszechniła się retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga - powiedział w Gnieźnie prymas Polski. W homilii arcybiskup Wojciech Polak podkreślał znaczenie niesienia pomocy migrantom i uchodźcom. Do tych słów odniósł się europoseł PiS i doktor nauk prawnych Karol Karski. - Pomagamy na miejscu, w Syrii, pomagamy w innych państwach Bliskiego Wschodu - wyliczał w rozmowie z TVN24.