Najnowsze

Najnowsze

Kowalczyk zapowiada, że będzie lepiej. "Nie rozpaczam"

- Optymizmu mi nie brakuje, a na igrzyska przyjechałam walczyć - podkreśliła Justyna Kowalczyk po zajęciu 17. miejsca w biegu łączonym. To był jej pierwszy start w Pjongczangu, a na lepsze rezultaty liczy w narciarskim sprincie i rywalizacji na 30 kilometrów.

Tylko się schylił. Przebił ścianę parkingu, spadł z drugiego piętra

Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu. Kierowca jadący po parkingu wielopoziomowym w Chinach tłumaczył się potem, że tylko schylał się po kabel USB. Samochód przebił ścianę i spadł z wysokości drugiego piętra. Pasażerka wyszła z auta o własnych siłach, mężczyznę wyciągnęli przechodnie. Choć wszystko wyglądało bardzo dramatycznie, oboje mają tylko niegroźne obrażenia.

Dramat Polki. Operacja zamiast igrzysk

Z występu na igrzyskach nici. - Żona musi mieć natychmiast operację kręgosłupa – przekazał mąż Karoliny Riemen-Żerebeckiej, która przygotowywała się w austriackim Schladming do startu w igrzyskach w Pjongczangu.

Kim Dzong Un zaprosił prezydenta Korei Południowej

Czy to zwiastun nadchodzącego ocieplenia? Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zaprosił do Pjongjangu prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina - podały w sobotę źródła w pałacu prezydenckim w Seulu.

"Jeśli Tillerson wypowiada się o Polsce, to mamy poważny problem"

Amerykanie mieli nadzieję, że prezydent Andrzej Duda nie podpisze tej ustawy - stwierdziła senator PiS Anna Maria Anders w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN Marcinem Wroną. - Jeżeli Ameryka będzie uważała nas za kraj, gdzie nie ma wolności słowa, nie ma demokracji, to ludzie nie będą się Polską interesować - wskazała. Jak dodawał analityk i ekspert od polityki międzynarodowej Ian Brzezinski z Atlantic Council, prawo, jakie wprowadziła Polska w noweli ustawy o IPN, "pokazuje słabość, nie pewność siebie".

"Szkocja chce pozostać członkiem jednolitego rynku"

Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon oświadczyła, że Szkocja powinna osiągnąć takie samo porozumienie, jak Irlandia Północna w przypadku, gdyby ta pozostała w ramach jednolitego rynku i unii celnej po wyjściu Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej.

"Nie jest źle, zostaniesz gwiazdą"

- Nie bój się. Nie jest źle, zostaniesz gwiazdą - takimi słowami Adam Bielecki i Denis Urubko pocieszają Elisabeth Revol. W magazynie "Polska i Świat" najnowsze nagranie z akcji ratunkowej francuskiej himalaistki.

Prawie 50 sportowców z Rosji nie wystartuje

Topniejąca ekipa olimpijska. Prawie 50 sporowcom z Rosji odmówiono udziału w Igrzyskach. To kolejna grupa, której Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie dopuszcza do startu z powodu manipulowania systemem antydopingowym.

Mateusz Morawiecki z gospodarską wizytą

Premier podróżuje nie tylko po Europie. Nie zapomina także o naszych polskich zakładach pracy, na przykład mleczarniach. Nie brakuje również żywych rozmów z młodzieżą i seniorami.

Najkrwawszy tydzień od lat

Wstrząsające zdjęcia i relacje z Syrii. To były najkrwawszy tydzień od trzech lat. W ciągu czterech dni zginęło ponad dwieście osób. 1/4 ofiar to dzieci. Bombardowane dzielnice zostały całkowicie odcięte od wszelkiej pomocy.

Zmiana czasu do zmiany

Zmiana czasu dwa razy w roku niczemu już dziś nie służy, a tylko generuje koszty. Warto to zmienić - sugeruje Parlament Europejski. Problem w tym, że jeśli nie chcemy przestawiać zegarków, musi się na to zgodzić cała Unia.

Putin o sankcjach: ci, którzy to robią, sami będą mieli tego dość

Dla wszystkich, w tym dla inicjatorów takiej polityki, droga ta oznacza utracone korzyści i bezpośrednie straty - stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając na zjeździe Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców. Odniósł się w ten sposób do sankcji nałożonych na jego kraj przez państwa Unii Europejskiej. Jak dodał, władze przyjmują przepisy o amnestii dla kapitałów.

Naukowiec z NASA skazany za "związki z autorami puczu"

Sąd w Turcji skazał na 7 lat więzienia naukowca z NASA, amerykańskiego obywatela tureckiego pochodzenia Serkana Golge, zarzucając mu powiązania z autorami nieudanego zamachu stanu z 2016 roku - podała w piątek półoficjalna turecka agencja prasowa Anadolu.

Premier Morawiecki poleci do Berlina

Premier Mateusz Morawiecki złoży w piątek 16 lutego wizytę w Berlinie i spotka się z kanclerz Angelą Merkel - poinformowała rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Jak dodała, główne tematy rozmów, to przyszłość Unii Europejskiej oraz relacje polsko-niemieckie.

"Byliśmy zafascynowani tą górą"

Jak udowodnić, że zdobyło się ośmiotysięcznik? Filmy, zdjęcia, wskazania przyrządów, a także przedmioty znalezione na górze, zostawione przez poprzednie ekipy. Najważniejsze jest jednak słowo, że było się na szczycie. - Byliśmy zafascynowani tą górą - mówiła reporterce magazynu "Polska i Świat" Elisabeth Revol, która z Tomaszem Mackiewiczem wspinała się na Nanga Parbat.

"Niedouczenie historyczne jest ogromne, ale nie załatwi się tego prawem karnym"

- Ten termin fatalny "polskie obozy śmierci" bierze się z określenia geograficznego. W języku angielskim to jest zupełnie normalne, że używa się tego przymiotnika, żeby powiedzieć, że to były obozy, które znajdowały się w Polsce - mówiła w "Piaskiem po oczach" w TVN24 reżyserka Agnieszka Holland. Dodała, że ma "absolutne przekonanie", że nie chodzi w tym sformułowaniu o przypisywanie Polakom odpowiedzialności za Holokaust.

Rozmowa szefa ONZ z nominalnym przywódcą Korei Północnej

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres spotkał się krótko z nominalnym przywódcą Korei Północnej - przewodniczącym prezydium parlamentu Kim Jong Namem w Pjongczangu, gdzie rozpoczęły się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie - podał w piątek rzecznik ONZ.

Czas to zdrowie

Czekanie, czyli rzeczywistość polskiego pacjenta. Na przykład 18 lat oczekiwania na operację, czy 11 lat w kolejce do specjalisty. I to nie żadne legendy. Magdalena Gwóźdź o takich terminach usłyszała realizując materiał o kolejkach do lekarzy w Polsce. Jak się okazało, o coraz dłuższych z roku na rok kolejkach. Powód to głównie braki kadrowe, a efekt terminy wizyt, w które momentami trudno uwierzyć.

Zdrowie VIP-a

Okazuje się, że są i tacy pacjenci, których niedogodności nie dotyczą. Oni nie czekają, to na nich w szpitalu się czeka. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie obserwując przypadek szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego i wiceministra obrony. Teoretycznie specjalne traktowanie w szpitalach przysługuje tylko kilku najważniejszym osobom w państwie, szpitalna historia ministrów Solocha i Szatkowskiego pokazała jak wygląda to w praktyce.

Kolejka po zdrowie

Sprawdziliśmy, jak to wszystko wygląda także z perspektywy pacjentów, bo, jak wiadomo, oczekiwanie na operację, zabieg czy po prostu wizytę u lekarza to codzienność polskiej służby zdrowia. Wielomiesięczne często czekanie - o tym można usłyszeć w niemal każdej poczekalni, izbie przyjęć czy przychodni. Kiedy minister rozmawiał z lekarzami, my w ostatnich tygodniach porozmawialiśmy z pacjentami. Oto,co mówili o protestujących lekarzach, nowym ministrze i służbie zdrowia.

Porozumienie dla zdrowia

Porozumienie ma zapewnić zmniejszenie kolejek i biurokracji, zwiększenie liczby lekarzy i nakładów na ochronę zdrowia. Ale zanim do niego doszło, stanowisko stracił minister zdrowia, nowy poświęcił pierwszy miesiąc pracy na rozmowy, a tysiące lekarzy wypowiedziały umowy pozwalające na dłuższą pracę. Czy jeden dokument rozwiąże wszystkie problemy?