Najnowsze

Najnowsze

"Prawda musi zwyciężyć". Szyszko wysłuchany przed trybunałem

- Przedstawiliśmy nasze stanowisko, chyba niezwykle merytoryczne - komentował polski minister środowiska po wysłuchaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jan Szyszko przed Wielką Izbą Trybunału składał wyjaśnienia w sprawie zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Swoje racje prezentowała także Komisja Europejska.

"Ja też". Internautki wyznają, że były molestowane

Po tym, jak hollywoodzkie gwiazdy przerwały milczenie na temat producenta filmowego Harveya Weinsteina, wiele kobiet za pośrednictwem mediów społecznościowych wyznało, że również doświadczyło molestowania seksualnego. Na Twitterze powstał specjalny hashtag #MeToo, który ma pokazać, jak ogromna jest skala tego zjawiska.

Głodni, wycieńczeni i przerażeni. Rzeka uciekinierów nie ma końca

Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) opublikował w poniedziałek nagranie, na którym widać tysiące uciekających z Birmy Rohindżów, próbujących przekroczyć rzekę. Według ONZ, codziennie około dwóch tysięcy z nich przedostaje się do Bangladeszu.

Bułgaria odkłada zakup myśliwców, rozmawia z Rosjanami

Choć kontrakt na zakup szwedzkich myśliwców był blisko, Bułgaria odkłada modernizację lotnictwa wojskowego i będzie nadal liczyć na rosyjską technikę. Prowadzone są rozmowy z rosyjskimi firmami w sprawie remontów samolotów, radarów i innego sprzętu - poinformował dowódca lotnictwa wojskowego generał Canko Stojczew.

"Zaproszenie Erdogana do Polski po puczu ma wymiar symboliczny"

Zapraszając prezydenta Erdogana po puczu, gdzie 50 tysięcy osób siedzi w więzieniach, Prawo i Sprawiedliwość wpisuje się w konstrukcję, że szuka sojuszników, którzy pasują mu do wizji politycznej - skomentował wizytę prezydenta Turcji w Warszawie Rafał Trzaskowski, europoseł PO i gość "Jeden na jeden". Jak dodał, Polska jest pierwszym państwem UE, które zaprosiło tureckiego przywódcę po nieudanym zamachu stanu w 2016 roku.

Wyrok za negowanie Holokaustu

Sąd w Berlinie skazał w poniedziałek Ursulę Haverbeck na sześć miesięcy więzienia za notoryczne negowanie Holokaustu. 88-letnia kobieta twierdziła w styczniu 2016 roku, że komory gazowe w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz nie były prawdziwe.

Rośnie napięcie w Iraku. Bundeswehra przerywa szkolenie wojsk kurdyjskich

Kurdowie zapewniają, że broń, którą otrzymali od Bundeswehry, wykorzystają jedynie do walki z tak zwanym Państwem Islamskim. Niemieccy żołnierze, ze względu na zaostrzający się konflikt iracko-kurdyjski na północy Iraku, przerwali szkolenie bojowników kurdyjskiej Peszmergi. Pozostaną jednak w regionie.

"Zaproszenie Erdogana do Polski po puczu ma wymiar symboliczny"

Zapraszając prezydenta Erdogana po puczu, gdzie 50 tysięcy osób siedzi w więzieniach, Prawo i Sprawiedliwość wpisuje się w konstrukcję, że szuka sojuszników, którzy pasują mu do wizji politycznej - skomentował wizytę prezydenta Turcji w Warszawie Rafał Trzaskowski, europoseł PO i gość "Jeden na jeden". Jak dodał, Polska jest pierwszym państwem UE, które zaprosiło tureckiego przywódcę po nieudanym zamachu stanu w 2016 roku.

"Eliksir wiecznej młodości". Recepta na zysk

Recepta na młodość czy sposób na zarobek? Pod płaszczykiem badań naukowych gabinety w Stanach Zjednoczonych przetaczają osobom starszym krew nastolatków. Z punktu widzenia hematologa taki zabieg, niestety, nic nie daje. Ale chętnych nie brakuje.

Kariera działacza PiS mimo podejrzeń

Zawrotna kariera, mimo że życiorys wcale na to nie wskazywał. Ale w tym wypadku szyld partii rządzącej otwiera drogę do intratnych stanowisk. Dariusz P., działacz Prawa i Sprawiedliwości w Kozienicach, doradca prezesa państwowego koncernu Enea. W jego karierze nie przeszkodziły mu podejrzenia o oszustwa i groźby karalne, w które zamieszana miała być także jego żona.

Losowy przydział spraw i furtka Ziobry

Ministerstwo Sprawiedliwość prezentuje pilotażowy program losowania sędziów. W całym kraju losowy przydział spraw zostanie wdrożony za trzy miesiące. Ale opozycja już teraz zwraca uwagę, że minister Ziobro zostawił sobie furtkę, aby losowanie omijać.

Polski rząd pisze do ONZ w sprawie aborcji

Polski rząd chce wykreślenia w międzynarodowych dokumentach ONZ prawa do aborcji. To zapowiedź zaostrzenia przepisów w Polsce - alarmują organizacje kobiece i pytają, kto i dla kogo pisze prawo w naszym kraju.

Ocena z moralności nauczycieli

Test dla nauczycieli i ocena ich moralności wystawiana raz na trzy lata. Taki pomysł ma ministerstwo edukacji. Zdaniem pedagogów to pomysł na to, jak się pozbyć niepokornych, którzy mają inne poglądy niż władza i tego nie kryją, biorąc na przykład udział w antyrządowych demonstracjach. Kto i na jakiej podstawie będzie oceniał moralność nauczycieli? Sprawdza to Artur Zakrzewski.

Rzecznik Praw Obywatelskich na celowniku

Prawo i Sprawiedliwość krytycznie ocenia wiarygodność Rzecznika Praw Obywatelskich. Jak to ujął jeden z czołowych posłów rządzącej partii, Adam Bodnar nie jest wrażliwy na los Polaków, bo stanął w obronie sądów. Władza zarzuca rzecznikowi upolitycznienie, a on władzy ograniczanie praw obywatelskich i swobody wyrażania poglądów. O jakie ograniczenia chodzi? Pyta o to Dariusz Kubik.