Najnowsze

Najnowsze

Drogowcy zamurowali pana Piotra. Dosłownie. Przed domem ma chodnik niemal do pasa

Prawie 80 centymetrów - tyle wynosi różnica poziomów między posesją Piotra Prusaka a nowym chodnikiem przed jego domem. - Nie nadaje się to do wchodzenia i wychodzenia - ironizuje z gorzkim uśmiechem mieszkaniec Kcyni (Kujawsko-Pomorskie). Inwestor twierdzi, że podniesienie chodnika na taką wysokość było konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa kierowcom samochodów.

Pierwszy alert. Polskie F-16 przechwyciły Rosjan

Para polskich myśliwców została alarmowo poderwana w powietrze i skierowana na przechwycenie niezidentyfikowanego samolotu zbliżającego się do granicy państw bałtyckich. Była to pierwsza akcja F-16 w ramach misji Baltic Air Policing. Celem Polaków okazał się rosyjski samolot zwiadowczy.

Tusk: jeśli rząd wyłamuje się z solidarności, będą konsekwencje

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył, że polski rząd wyłamuje się z europejskiej solidarności, nie przyjmując uchodźców w ramach programu relokacji. Dodał, że jest w stanie zrozumieć argumenty polskiego rządu, ale będzie wiązało się to z konsekwencjami. - Takie są zasady w Europie - zaznaczył.

Zatrzymał się na czerwonym i... zasnął

Sznur samochodów zatrzymuje się przed skrzyżowaniem w Krakowie. Kiedy jednak czerwone światło zmienia się na zielone, pojazdy ani drgną. Powodem był kierowca pierwszego auta. Mężczyzna zasnął za kierownicą. Jak się później okazało, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego chce wyjaśnień od Morawskiego. Sędzia przeprasza

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska wystąpiła do sędziego Lecha Morawskiego o wyjaśnienia w związku z jego wypowiedzą w Oksfordzie - poinformował w środę sędzia Trybunału Mariusz Muszyński. Lech Morawski w oświadczeniu opublikowanym na stronie Trybunału przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni formą lub treścią jego wypowiedzi.

"Nigdy nie będziemy tolerować takich prowokacji i gróźb"

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In uważa, że ostatnia próba rakietowa Korei Północnej stanowi poważne zagrożenie dla światowego pokoju. Tego typu działania nigdy nie mogą być tolerowane - podkreślił podczas wizyty w ministerstwie obrony.

Dwóch nastolatków ranili nożem. Są poszukiwani

Policja poszukuje mężczyzn, którzy zaatakowali w Krakowie grupę nastolatków. Dwóch zostało ugodzonych ostrym narzędziem, jeden z nich przeszedł operację, jego stan jest stabilny – powiedział rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Samozwańczy prorok odbity. Jego zwolennicy uderzyli na więzienie

Wyznawcy chrześcijańskiej sekty religijnej zaatakowali więzienie w Kinszasie, w którym więziony był jej przywódca - poinformowały kongijskie władze. W ataku, oprócz przywódcy, uwolnionych zostało około 50 osadzonych. ONZ po tym wydarzeniu wydała ostrzeżenie dla swojego personelu w stolicy Demokratycznej Republiki Konga.

"Nie wykluczam, że pan Berczyński będzie przesłuchiwany przez prokuratorów"

Minister sprawiedliwości był pytany na konferencji po posiedzeniu rządu, czy w związku z wezwaniem Donalda Tuska do prokuratury nie należałoby wezwać także Wacława Berczyńskiego na przesłuchanie. Zbigniew Ziobro zastrzegł, że nie dyktuje prokuratorom, kogo przesłuchać, ale nie wykluczył, że w związku z przetargiem na śmigłowce śledczy wezwą również byłego przewodniczącego podkomisji smoleńskiej.

"Flynn kłamał i Rosjanie wiedzieli, że Flynn kłamie"

Była pełniąca obowiązki prokuratora generalnego USA Sally Yates wyjaśniła we wtorek w wywiadzie dla CNN, dlaczego postanowiła ostrzec Biały Dom, że pozostawienie Michaela Flynna na stanowisku doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

"Jest jak spodnie, które zajęły się ogniem", Reagan stawiał go za wzór. Wraca na scenę

Afgański prezydent Aszraf Ghani zawarł pokój z weteranem partyzanckich wojen Gulbuddinem Hekmatjarem i zaprosił go do Kabulu w nadziei, że skusi tym do ugody także talibów i wzmocni swoje rządy w kraju. Wjazd Hekmatjara do stolicy może się jednak okazać wprowadzeniem do miasta afgańskiego "konia trojańskiego" - pisze w swej analizie znawca regionu Wojciech Jagielski.

Przegląd prasy: Pawłowicz lata klasą biznes. "Nie dałam się sterroryzować"

Krystyna Pawłowicz (PiS) na forum ekonomiczne w Tokio poleciała klasą biznes. Na tę samą konferencję posłanki z PO, Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15 poleciały klasą ekonomiczną - informuje "Fakt". "Nie dałam się sterroryzować, leciałam w obie strony, łącznie 22 godziny w klasie biznes. Skorzystałam z przysługującego mi prawa do zdrowia" - skomentowała posłanka na Facebooku.

Chińskie rakiety na spornej wyspie. Mają powstrzymać nurków

Chiny zainstalowały wyrzutnie pocisków rakietowych na jednej ze spornych raf Morza Południowochińskiego, aby odstraszyć wietnamskich płetwonurków wojskowych - podała agencja Reutera, powołując się na chińską gazetę państwową "Defence Times".

Prowadził odważne śledztwa, nie żyje. "Zabijają nas"

Zastrzelony w poniedziałek meksykański dziennikarz Javier Valdez został pochowany we wtorek wieczorem w stanie Sinaloa, na zachodzie kraju. Dziennikarz prowadził odważne śledztwa w sprawie przestępczości narkotykowej i pracował jako wolny strzelec dla AFP.

Polska uznana za jedno z najbardziej homofobicznych państw Unii Europejskiej

- Bliżej nam do takich krajów jak Turcja, Azerbejdżan, Białoruś czy Rosja niż do średniej unijnej - komentuje przedostatnie, 27. miejsce Polski w rankingu ILGA-Europe, międzynarodowym stowarzyszeniu europejskich organizacji LGBTI, prezes Kampanii Przeciw Homofobii Agata Chaber. Gorzej niż Polskę oceniono jedynie Litwę i Łotwę, które wspólnie zajęły ostatnie miejsce.

USA ostrzegają: jeżeli wspierasz Koreę Północną, ujawnimy to

- Jeśli jesteś państwem, które zaopatruje lub wspiera Koreę Północną, to my to ujawnimy. Zapewnimy, że wszyscy będą wiedzieć, kim jesteś i będziemy nakładać na ciebie sankcje - ostrzegła ambasador USA w Organizacji Narodów Zjednoczonych Nikki Haley. Potwierdziła jednocześnie, że w sprawie sankcji na Koreę Północną USA prowadzą rozmowy z Chinami.