Najnowsze

Najnowsze

Vonn rozsypała prochy dziadka nieopodal trasy zjazdowej

Amerykanka Lindsey Vonn, która wywalczyła w Pjongczangu brązowy medal olimpijski w narciarstwie alpejskim, rozsypała prochy zmarłego niedawno dziadka nieopodal trasy zjazdowej. Don Kildow przebywał w tym kraju podczas wojny koreańskiej.

Amnesty International pisze o Polsce. "Brutalna rzeczywistość"

- W tegorocznym raporcie władze polskie zostały bardzo krytycznie ocenione ze względu na atak na niezależne sądy - powiedziała Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International w Polsce. Autorzy raportu zwracają również uwagę na kwestie związane z prawami kobiet, bezpieczeństwem, prawem antyaborcyjnym. - Lepiej by było, gdyby takie raporty były bardziej obiektywne, mniej ideologii, tez publicystycznych - stwierdził z kolei Bartłomiej Wróblewski (PiS). Materiał magazynu "Polska i Świat".

Putin: uczestnicy operacji w Syrii walczą do końca

Oni godnie pełnią swój obowiązek, walczą w sposób zdecydowany, nieustraszony i do końca - ocenił prezydent Rosji Władimir Putin uczestników operacji zbrojnej Rosji w Syrii. Podziękował im podczas czwartkowej uroczystości na Kremlu z okazji święta państwowego - Dnia Obrońcy Ojczyzny.

Sąd nakazał przejęcie majątku po Pablo Escobarze

Kolumbijski sąd nakazał w czwartek przejęcie dóbr o wartości 2,17 miliona dolarów należących do wdowy po baronie narkotykowym Pablo Escobarze i do bliskich jednego z jego współpracowników. 25 lat po śmierci Escobara zarekwirowano między innymi luksusowy apartament i samochody.

Były szef sztabu wyborczego Trumpa pozostanie w areszcie domowym

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort, którego specjalny prokurator Robert Mueller oskarżył w ramach śledztwa w sprawie Russiagate, pozostanie w areszcie domowym. Sąd federalny odrzucił w czwartek jego wniosek o zmianę warunków wpłaty kaucji.

Amerykański portal o Morawieckim: nieumyślnie podsycił spory

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie opublikowanym w czwartek w głównym portalu Bloomberg L.P. bronił nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Premier stwierdził, że międzynarodowe protesty wobec tej ustawy obnażają tylko narastającą falę "antypolonizmu".

"Marzec '68 był ogólnopolskim ruchem przeciwko komunizmowi'"

Marzec 1968 roku był ogólnopolskim ruchem społecznym przeciwko komunizmowi. Drugi jego wymiar to wykorzystanie przez komunistów kalki antysemickiej do walki politycznej - powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas otwarcia wystawy fotografii w Galerii Kordegarda.

Pilotka w pilotce

Sukces przyszedł migiem. Gdy inne dziewczynki bawiły się w dom, ona ze starszymi braćmi prowadziła do zwycięstwa podwórkowe wojska. Panom militarny zapał w dorosłym życiu nieco przeszedł, jej nie. Trafiła do armii i do kokpitu myśliwca. Była prekursorką, jest prymuską.

Wartość demokracji i cena głosu

Brakuje pieniędzy na wybory, ponownie alarmuje Państwowa Komisja Wyborcza. Jesienne głosowanie po wprowadzeniu zmian w kodeksie wyborczym może kosztować nawet miliard złotych. W budżecie zarezerwowano zaledwie połowę tej kwoty.

Wyrok za smog

Polska narusza europejskie normy czystości powietrza - uznał Trybunał Sprawiedliwości. I choć żadne to zaskoczenie, to tym razem ten truizm może nas wiele kosztować. Bo jeśli sytuacja szybko się nie poprawi, Komisja Europejska może zdecydować o surowych karach finansowych. Co zaboli nas bardziej, utrata zdrowia czy pieniędzy?

Coraz mniej prawa i sprawiedliwości

Nieobiektywny, przepełniony ideologią, a zamiast faktów są publicystyczne tezy. Tak PiS odpowiada na coroczny raport Amnesty International, w którym na rządzących sypią się gromy. Za upolitycznienie sądów, zniszczenie niezależności Trybunału Konstytucyjnego, w końcu za tłumienie krytyki i ograniczanie praw kobiet. Lista długa, zarzut jeden: w Polsce coraz mniej prawa i sprawiedliwości.

Spot o "polskim Holokauście". "Kłamliwy i szkodliwy"

Film jest krótki, oburzenie nie ma końca. Fundacja amerykańskich Żydów w Bostonie nagrała spot, w którym raz za razem pada określenie "Polish Holocaust", a jego bohaterowie tłumaczą, że zgodnie z nowym polskim prawem za te słowa mogą iść do więzienia. Film ostro skrytykowała ambasada Izraela w Warszawie, a naczelny rabin Polski mówi o nim krótko: jest kłamliwy i szkodliwy.

Z basenu wskoczyli na lód. Mają pierwsze złoto w historii

Bracia Shaoang Liu i Shaolin Sandor Liu, którzy z Viktorem Knochem i Csaba Burjanem zdobyli pierwszy w historii złoty medal zimowych igrzysk dla Węgier, przygodę ze sportem zaczęli od pływania. Wizyty na basenie kończyły się chorobami, więc rodzice wybrali dla nich short track.

"Liczę, że minister Błaszczak zatrzyma pewne procesy, które rozpoczął Macierewicz"

Kontakty szefa MON Mariusza Błaszczaka z dowódcami są dobrym prognostykiem, bo naprawdę byłoby dobrze, aby politycy słuchali wojskowych - powiedział w "Faktach po Faktach" generał Mirosław Różański, były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych. W pierwszej części programu, gośćmi byli redaktor naczelny kwartalnika "Więź" Zbigniew Nosowski (Polska Rada Chrześcijan i Żydów) oraz filozof i publicysta Stanisław Krajewski (Polska Rada Chrześcijan i Żydów)

Morawiecki spotkał się z Timmermansem

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Brukseli z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem - podało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, w którego siedzibie doszło do rozmowy.

Ogłoszono nazwiska nominowanych do Nagrody Cybulskiego

Dawid Ogrodnik, Magdalena Berus, Julian Świeżewski, Justyna Wasilewska i Zofia Wichłacz - to młodzi aktorzy, którzy mają szansę otrzymać Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rok 2017. Listę tegorocznych nominowanych ogłosiła w czwartek kapituła Nagrody.

Irański wiceminister: możemy wycofać się z umowy atomowej

Wiceszef irańskiego MSZ Abbas Arakczi ostrzegł w czwartek, że jeśli zagraniczne banki będą dalej bojkotować Iran, to kraj ten może wycofać się z porozumienia atomowego. Równocześnie pojawiły się doniesienia o odrzuceniu przez Iran propozycji USA bezpośrednich rozmów.