Najnowsze

Najnowsze

"To miasto jest napełnione muzyką". Tomasz Stańko o festiwalu w Bielsku-Białej

Zbliża się 15. Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej. - Ta scena jest niezwykła. To miasto jest napełnione muzyką od lat, grywałem tam, odkąd pamiętam - mówił w TVN24 dyrektor artystyczny festiwalu, muzyk jazzowy i kompozytor Tomasz Stańko. - W tym roku rozpocznie Jan Garbarek. To festiwal bardziej kameralny. Jest dużo zespołów takich, jak tria: Kurt Rosenwinkel Standards Trio, Dave Holland Trio, Chris Potter Trio - zapowiedział. Podczas Jazzowej Jesieni wystąpi również sam Stańko. Festiwal potrwa od 14 do 19 listopada.

Tajlandia żegna króla. Koniec rocznej żałoby

Pięciodniowe uroczystości pogrzebowe króla Tajlandii Ramy IX i trwająca od roku żałoba, oficjalnie kończą się w niedzielę wraz ze złożeniem jego relikwii w pałacu królewskim w stolicy kraju, Bangkoku, a prochów władcy w dwóch innych świątyniach.

"Nie ma obywateli, są głosy. Nie ma imigrantów, są kwoty"

Migracja nie może być masowa i bez zasad, ale nie można też wznosić murów obojętności i strachu - powiedział w sobotę papież Franciszek politykom i ludziom Kościoła z krajów Unii Europejskiej. Mówił też, że Europa nie jest zbiorem liczb i instytucji, lecz składa się z ludzi.

"Warunki pracy są straszne". Solidarność chce uzyskać od rządu cztery wolne niedziele

- Poseł Janusz Śniadek po wystąpieniu przewodniczącego Piotra Dudy powiedział, że podejmie się negocjacji i wypracowania kompromisu w sprawie zmian w projekcie ustawy o handlu w niedzielę - zapewnił w "Faktach po Faktach" Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". - Ograniczanie handlu w niedziele to podcinanie gałęzi, na której się siedzi - komentowała z kolei Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

"Katalończycy dostali palec, a chcą całe ciało"

- To jest dziwne, że ktoś tam w tych władzach wierzył, że poważne państwo europejskie czy jakieś mocarstwo światowe może uznać niepodległość Katalonii - stwierdził w programie "Horyzont" Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej". Zdaniem Sławomira Dębskiego, szefa Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, rząd w Madrycie także jest teraz w trudnym położeniu.

Gasiuk-Pihowicz ponownie szefową Nowoczesnej na Mazowszu

Biorąc pod uwagę ludzi, których poznałam przez ostatnie dwa lata, nie mam wątpliwości, że mamy mnóstwo dobrych kandydatów i ocena wyborcza będzie dla nich dobra - powiedziała w sobotę Kamila Gasiuk-Pihowicz na konwencji regionu mazowieckiego. Została ponownie wybrana szefową Nowoczesnej na Mazowszu.

"Zostaniemy przy kompromisie, który nikomu nie będzie się podobać"

- To głęboka rysa na współpracy Solidarności z Prawem i Sprawiedliwością - mówił szef związku zawodowego Piotr Duda, komentując obecny kształt projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Sejmowa komisja przyjęła projekt, który zakłada, że handel będzie dozwolony w co drugą niedzielę miesiąca. Ten kompromis komentowały rozmówczynie Piotra Marciniaka w programie "Babilon" TVN24 BiS.

"Drugie śniadanie mistrzów" 28.10.2017

Gośćmi Marcina Mellera w programie "Drugie śniadanie mistrzów" byli: Karolina Wigura (socjolożka, "Kultura Liberalna", UW), Ewa Winnicka (dziennikarka, reporterka, "Polityka"), Grzegorz Sroczyński (dziennikarz) i Jan Wróbel (publicysta, nauczyciel).

"Na polską szkołę w zakresie edukacji seksualnej nie mamy co liczyć"

Edukacja seksualna polskiej młodzieży z Anją Rubik w roli głównej. Polska top modelka planuje opublikować w internecie serię krótkich filmów, by o seksie zaczęto mówić głośno i mądrze. Uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS rozmawiały o inicjatywie modelki, a także o akcji #MeToo, w ramach której miliony kobiet na całym świecie wyznały, że były ofiarami przemocy seksualnej.

Prezydent Tajwanu wyląduje w USA. Mimo presji Pekinu

Prezydent Tajwanu Caj Ing-wen wyleciała w sobotę do USA, skąd uda się do trzech wyspiarskich krajów Pacyfiku, które utrzymują z Tajwanem relacje dyplomatyczne. Przeciwko przesiadce Caj na Hawajach protestowało chińskie MSZ.

Biegacz-żongler bohaterem maratonu. Mimo że pokonała go kontuzja

Rekordu Guinnessa co prawda nie pobił, ale zasłużył się dla dobrego celu i przyciągnął uwagę internautów. Jeden z uczestników maratonu w Toronto chciał przebiec całą trasę, żonglując jednocześnie pięcioma kulami. Na 17. kilometrze dopadła go kontuzja dłoni. Na metę mimo wszystko dobiegł, choć już bez żonglerki.