Najnowsze

Najnowsze

Misja Tillersona w Moskwie "będzie niełatwa"

Nie należy oczekiwać pozytywnych zmian w stosunkach Rosji i USA - ocenia prasa rosyjska, komentując doniesienia mediów o kwietniowej wizycie w Rosji sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Źródła w Moskwie nieoficjalnie potwierdzają, że wizyta ta jest przygotowywana.

Prezydent "nie ma przekonania", czy Macierewicz powinien odejść

Andrzej Duda chce, by najbardziej drażliwe i wątpliwe kwestie zostały jak najszybciej wyjaśnione - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odniósł się w ten sposób do korespondencji prezydenta i ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza.

Partia Merkel rośnie w sondażach

Na pół roku przed wyborami parlamentarnymi w Niemczech poparcie dla partii CDU kanclerz Angeli Merkel wzrosło w ostatnim czasie o punkt procentowy do 34 proc.. Tym samym chadecy zwiększyli przewagę nad socjaldemokratami z SPD - wynika z nowego sondażu.

"Pieniądze szły przez Polskę i Litwę". Łukaszenka rzuca ciężkie oskarżenie

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka twierdzi, że nie będzie prowadził dialogu z opozycją, która "szykuje prowokacje". Zarzucił też organizacjom zachodnim, że finansują jego przeciwników głównie po to, by organizowali zamieszki. Zarzuty padły także pod adresem Polski i Litwy. Zdaniem prezydenta, przez kraje te przechodzą pieniądze przeznaczone na szkolenia bojowników.

"Samowykluczenie z grona państw decydujących". Byli prezydenci napisali list

Byli prezydenci Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski we wspólnym liście zaapelowali do rządu w Warszawie o odpowiedzialną politykę europejską. Pismo zostało wystosowane w przededniu 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. "Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu" - piszą byli prezydenci.

"Ojej, to się minister przestraszy"

- Nie może być tak, że aktem odwagi zwierzchnika obrony narodowej jest wysłanie listu do ministra obrony narodowej, który demoluje polską armię - powiedział w "Jeden na jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wymiany korespondencji między prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem.

Czy unijny komisarz spotkał się z kimś z polskiego rządu? "Oczywiście, że nie"

- Byłbym więcej niż szczęśliwy, gdybym mógł się spotkać z rożnymi ministrami, ale jednak rozumiem, że spotkanie z premierem jest ważniejsze - mówił we wtorek w dyplomatycznym tonie Dimitris Avramopoulos, unijny komisarz do spraw migracji i spraw wewnętrznych. Szef MSW Mariusz Błaszczak nie znalazł dla niego czasu. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Ojej, to się minister przestraszy"

- Nie może być tak, że aktem odwagi zwierzchnika obrony narodowej jest wysłanie listu do ministra obrony narodowej, który demoluje polską armię - powiedział w "Jeden na jeden" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odniósł się w ten sposób do wymiany korespondencji między prezydentem Andrzejem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem.

Rosja spłaci Bośni ostatni dług

Rosja spłaci zadłużenie wobec Bośni i Hercegowiny w wysokości 125,2 milionów dolarów - poinformował wiceminister finansów tego kraju Siergiej Storczak. Jest to ostatnia spłata zadłużenia z czasów Związku Radzieckiego wobec republiki dawnej Jugosławii.

Rutte oficjalnym zwycięzcą. Teraz trzeba tylko stworzyć rząd

W Holandii ogłoszono we wtorek oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 15 marca. Potwierdziły one zwycięstwo Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD) premiera Marka Rutte, która zdobyła 33 miejsca w 150-osobowej izbie niższej zwanej Izbą Drugą.

Pocisk Kima "eksplodował sekundy po odpaleniu"

Dowództwo amerykańskich sił wojskowych na Pacyfiku poinformowało, że Korea Północna próbowała wystrzelić w środę pocisk rakietowy z lotniska Kalma w mieście Wonsan na wschodzie kraju. Eksplodował one w powietrzu w kilka sekund po odpaleniu – podał rzecznik USPACOM.

Polska walka o mundial

Biało-czerwoni w bojowych nastrojach, choć sprowokować się nie dadzą. Przed nimi - jak mówią - arcyważny mecz, ponieważ będzie to walka o punkty na terenie, który ostatnio nie był dla nich przyjazny. Z Czarnogórą zagrają w niedzielę. Do tego czasu swoją formę będą szlifować w Warszawie.

Szef FBI przesłuchany w Kongresie

Czy w Stanach Zjednoczonych podczas kampanii prezydenckiej dochodziło do cyberataków rosyjskich hakerów i czy mogło to wpłynąć na przebieg wyborów prezydenckich? W Kongresie trwają przesłuchania, podczas których pojawiły się niepokojące zeznania.

Brak porozumienia wokół zakazu handlu w niedzielę

Forsowała to "Solidarność", rząd Beaty Szydło to popiera. Co do idei obie strony się zgadzają, ale diabeł tkwi w szczegółach, a tu już zgody miedzy rządem a "Solidarnością" nie ma, dlatego projekt będzie jeszcze się zmieniał. O handlu w niedzielę - Łukasz Wieczorek.

Sprawy partyjne ponad unijne?

MSWiA przyznało, że partyjne sprawy PiS są dla szefa tego resortu ważniejsze niż międzynarodowe sprawy uchodźców. Mariusz Błaszczak nie spotkał się we wtorek z unijnym wysłannikiem, bo miał naradę u prezesa Kaczyńskiego. Spotkanie mogło być istotne tym bardziej, że polski rząd właśnie odrzucił dokument dotyczący migracji z 2012 roku i chce wprowadzić zmiany już określane jako niezgodne z unijnymi przepisami.

Były listy, będzie spotkanie Dudy z Macierewiczem

Już niebawem w Pałacu Prezydenckim ma dojść do kolejnego ważnego spotkania. Andrzej Duda ma spotkać się z Ministrem Obrony Narodowej. Na razie doszło do wymiany listów. Prezydent próbował zaznaczyć swoją obecność jako zwierzchnika sił zbrojnych, ale na nic się to zdało, bo odpowiedź Antoniego Macierewicza - mimo że szybka - to mało wyczerpująca. O trudnych relacjach osób, które powinny ze sobą współpracować Arleta Zalewska.

USA mogą zmienić podejście do broni atomowej

Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa zastanowi się, czy nie zrewidować dotychczasowej amerykańskiej polityki zmierzającej do świata wolnego od broni atomowej - powiedział we wtorek w Waszyngtonie Christopher Ford z Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

20-letnia córka "Rasputina w spódnicy". Seul chce ekstradycji, jej adwokat zmarł

Duński sąd zdecyduje 19 kwietnia, czy przychyli się do prośby Seulu o ekstradycję 20-letniej córki Czoi Sun Sil, bohaterki skandalu, który doprowadził do odsunięcia od władzy prezydent Korei Południowej. Raz już ją wydał, ale adwokat młodej Chung Yoo-ra złożył w tej sprawie apelację. Kilka dni później nagle zmarł.