Najnowsze

Najnowsze

Nowy metropolita spotkał się z kard. Dziwiszem. Ustalili datę

Kanoniczne objęcie urzędu metropolity krakowskiego przez abp. Marka Jędraszewskiego oraz ingres do Katedry odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2017 r. - ustalono w sobotę podczas spotkania arcybiskupa z kard. Stanisławem Dziwiszem, które odbyło się w domu biskupów krakowskich.

"Sen Hawajów" dla wiceministra. "Bardzo miło został powitany"

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński brał udział w piątek w konferencji poświęconej bezpieczeństwu osób starszych. Wiceministra powitała grupa tańca Sen Hawajów działająca przy białostockiej Akademii 50+. - One bardzo ładnie tańczą, ale czy to jest właściwe miejsce i zajęcie dla wiceministrów? - zastanawiała się eurodeputowana Róża Thun w programie "Babilon" TVN24 BiS.

Polscy aktorzy protestują w Paryżu. "Ten gest jest mocny i dobrze pomyślany"

Pokaz spektaklu "Wycinka Holzfällen" Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy na festiwalu w Paryżu stał się okazją do protestu aktorów w związku z sytuacją w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Obsada po każdym ze spektakli wychodzi na scenę z zaklejonymi ustami. Jest to sprzeciw wobec zmian w ich teatrze i powołaniu na dyrektora Cezarego Morawskiego. "Wycinka Holzfällen" jest częścią festiwalowej sekcji "Portrait Krystian Lupa", w ramach której paryska publiczność zobaczy jeszcze wileński "Plac Bohaterów" i krakowskie "Rodzeństwo". O festiwalu i proteście aktorów z Krystianem Lupą rozmawiała paryska korespondentka TVN24 Anna Kowalska.

"Panie i panowie, na świecie jest o jedną wojnę mniej"

- Dzięki temu porozumieniu możemy powiedzieć, że Ameryka, od Alaski po Patagonię, jest strefą pokoju - podkreślił w sobotę Juan Manuel Santos. Prezydent Kolumbii odebrał w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla, którą przyznano mu za wysiłki zmierzające do zawarcia porozumienia pokojowego z partyzantami FARC i zakończenia tym samym wyniszczającego kraj od ponad pół wieku konfliktu.

Manifestacje i kontrmanifestacje. 80. miesięcznica smoleńska

W sobotę rano w Warszawie odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 80. miesięcznicy smoleńskiej. O godz. 8 odprawiono mszę św. z udziałem m.in. premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jej uczestnicy przeszli następnie przed Pałac Prezydencki, gdzie znaleźli się także kontrmanifestanci. Obie grupy oddzieliła duża liczba policjantów.

"Przypomina mi się film 'Miś' i łubu-dubu". Politycy o "policyjnym konfetti"

- To jest dramatyczne, jak rządzącym woda uderza do głowy - tak Jarosław Kalinowski (PSL) skomentował doniesienia portalu tvn24.pl o policjantach, którym przełożeni kazali wycinać konfetti przed uroczystościami z udziałem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. O "zakompleksieniu polityków Prawa i Sprawiedliwości" mówiła z kolei posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Wziął psa ze schroniska, ale nie zapytał, czy może. A Jurgen musi codziennie dostawać leki

Ma 7 lat, choruje na stawy i codziennie musi dostawać leki. A w czwartek ktoś po prostu wyniósł go z boksu. - Nikt nawet nie przyszedł porozmawiać do biura - żali się pracownica poznańskiego schroniska dla zwierząt. Mężczyznę, który oddalił się z placówki z psem na rękach przyłapały kamery monitoringu, ale wciąż nie wiadomo, kto odpowiada za kradzież i gdzie czworonóg się teraz znajduje.

650 magazynów, 19 tys. rodzin, 25 tirów. W sobotę finał Szlachetnej Paczki

25 tirów wyruszy w sobotę, by obdarować aż 19 tys. rodzin podarunkami, które zostały przygotowane przez wolontariuszy w ramach akcji Szlachetna Paczka. - Są środki spożywcze, środki czystości, ubrania. Darczyńcy nauczyli się też innych form pomocy: pralka czy lodówka. Zaczęli też sprzyjać dzieciom: kupują laptopa czy sprzęt do gier, bo wykluczenie polega też na tym, że jedne dzieci mają, a inne nie - mówi pomysłodawca akcji, ks. Jacek Stryczek.

"Wszyscy wspaniale mnie tu powitali"

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się gala wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nagrodę honorową Europejskiej Akademii Filmowej w tym roku odbierze Pierce Brosnan. Z aktorem miała okazję porozmawiać reporterka TVN24 Olga Bierut, która zapytała go o wrażenia z pobytu w Polsce.

"Cudowna broń Hitlera" odnaleziona w Gdyni

Głowice unikatowych doświadczalnych bombotorped przenoszonych przez samoloty znaleziono w okolicy lotniska wojskowego w gdyńskich Babich Dołach. Wyposażone w napęd rakietowy, miały być najcięższym działem wytoczonym przeciw alianckim okrętom. Tzw. "cudowna broń Hitlera" (Wunderwaffe) została podniesiona i przetransportowana do Muzeum Marynarki Wojennej.

Areszt dla rodziców trzymiesięcznej Lenki

Łódzki sąd zdecydował w sobotę o tymczasowym aresztowaniu rodziców trzymiesięcznej Lenki - podaje TVN24. 34-letni ojciec i 25-letnia matka dziecka usłyszeli w piątek zarzut znęcania się nad córką ze szczególnym okrucieństwem, w areszcie spędzą dwa miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zadziałała Dudapomoc, będzie renta. Prezydent wspiera mamę Asi

Jeszcze w listopadzie kobiecie groziła utrata zasiłku. Teraz, dzięki interwencji prawników Dudapomocy, odzyskała możliwość korzystania z państwowych pieniędzy: ZUS przyznał jej rentę. Otrzymała też pakiet "bezpłatnych usług opiekuńczych". Mama 9-letniej Asi była bliska stracenia świadczeń, bo ogromna kwota, jaką uzbierała dla niej córka na kiermaszu - ponad 100 tys. złotych - została potraktowana jako dochód kobiety.

Myśleli, że nie żyje. W kostnicy wykryli puls

Motocyklista z RPA został ranny w wypadku, a gdy na miejscu pojawiły się służby, stwierdzono jego zgon. Następnego dnia pracownicy kostnicy odkryli jednak, że mężczyzna oddycha i ma puls. Trafił do szpitala, ale nie udało się go już uratować.

Prawie tysiąc poszukiwanych w Europie trafiło do Polski

Prawie 1000 osób poszukiwanych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i podejrzewanych o różne przestępstwa, m.in. zabójstwa i kradzieże, przewieziono samolotami do Polski od początku roku - wynika z najnowszych danych Komendy Głównej Policji.

"Musi być przytulaśny". Półtora tysiąca misiów rozpoczęło służbę strażacką

1600 miękkich misiów właśnie rozpoczęło "czynną służbę" w gronie wielkopolskich strażaków. Pluszowe maskotki mają dostawać od nich dzieci - najmłodsi uczestnicy wypadków. Funkcjonariusze przekonują, że zabawki "działają jak magiczna różdżka", potrafią uspokoić płacz i szloch przestraszonych maluchów. Zasady rekrutacji do jednostek? - Miś musi być przytulaśny i uniwersalny, żeby mógł trafić zarówno do chłopca, jak i dziewczynki - wyjaśnia pomysłodawczyni akcji.

WOŚP w liczbach. Finał w TVN24

Już 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. Partnerem i gospodarzem 25. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

Sting zachwycony toruńskimi kluskami

"The kluski in Toruń was delicious" - napisał brytyjski artysta, który w czwartek wieczorem koncertował w mieście. Na jego facebookowym profilu pojawiło się zdjęcie dania. Fani zachęcają do próbowania innych specjałów.

Minister może kupić obraz Leonarda da Vinci

Trwają rozmowy między Adamem Czartoryskim i ministrem Piotr Glińskim na temat wykupu zbiorów Fundacji przez resort kultury – do takich informacji dotarł "Dziennik Polski". Kwota, za którą dzieła sztuki i narodowe pamiątki mogłyby zostać wykupione to nawet 1 mld złotych. "Minister kultury zapowiedział działania mające na celu trwałe uregulowaniu statusu kolekcji" – przyznaje resort.

Mozil: nie chciałem obrazić Solidarności ani Polski

- Miałem takie poczucie, jak byłem w sądzie, że to nie do końca chodzi o logo Solidarności, tylko że to był jakiś atak na mnie - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Czesław Mozil. Artysta opowiadał o wygranym procesie z Solidarnością, która zarzucała mu bezprawne wykorzystanie logotypu związku w teledysku do piosenki "Nienawidzę cię, Polsko".

Czarki, czajniczki, spodki, talerzyki. XVIII-wieczna porcelana z Chin w Elblągu

Jak wiele Elbląg ma wspólnego z orientem? Okazuje się, że całkiem sporo. Naczynia z dynastii Qing i wielobarwna XVIII-wieczna porcelana: czarki, czajniczki, spodki, talerzyki to eksponaty, które można podziwiać na wystawie zabytkowej chińskiej porcelany z XVII i XVIII wieku. Po blisko 30-letnich wykopaliskach na elbląskiej starówce wyjątkowe eksponaty trafiły do Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Samotność "to największa kara, jaka człowieka może spotkać"

- Nie życzę nikomu samotności. To jest największa kara, jaka człowieka może spotkać - płacze pani Krystyna. Jej i innym, samotnym, starszym osobom pomóc ma ponad 300 wolontariuszy, którzy właśnie ruszyli do domów seniorów na pierwsze spotkania. To pomysł ks. Jacka Stryczka i Stowarzyszenia WIOSNA na aktywizowanie starszych osób. Materiał programu "UWAGA!" TVN.