Najnowsze

Najnowsze

"To, co zrobili Urubko i Bielecki, jest absolutnie nieprawdopodobne"

- Tempo, w którym Denisowi Urubko i Adamowi Bieleckiemu udało się dotrzeć do Elisabeth Revol, jest absolutnie nieprawdopodobne - podkreślał we "Wstajesz i weekend" Robert Jałocha. Dziennikarz "Faktów" TVN wspominał także swoje doświadczenia z wysokogórskiej wspinaczki. - Nie ukrywam, że miałem wtedy sporo problemów zdrowotnych. Pierwsze dni na poziome czterech tysięcy metrów ( nad poziomem morza - red.) były dla mnie bardzo trudne. - Tam na pewno nie było czasu, żeby robić sobie przerwy - ocenił. Jego zdaniem, himalaiści byli "bardzo zdeterminowani", żeby jak najszybciej dotrzeć do Francuzki.

"Budzisz się, otwierasz oczy i myślisz sobie: sznurek, żyletka czy tabletka"

- Mam 31 lat, przez 15 paliłem marihuanę, która zrobiła mi dobre spustoszenie w głowie - mówi Stanisław Hajzner, któremu narkotyki niemal zrujnowały życie. Był otępiały, miał depresję, nachodziły go myśli samobójcze. Reporter "Superwizjera" rozmawiał z ludźmi, którzy opowiedzieli mu o uzależnieniach - własnych i swoich bliskich. Jak wygląda droga wiodąca od eksperymentów aż po narkomanię, a potem próbę wyjścia z nałogu?

Po wizycie szefa dyplomacji USA. "Nie usłyszeliśmy niczego konkretnego"

Ważne jest to, co Polska może osiągnąć przy stole negocjacyjnym. Niestety, nie usłyszeliśmy niczego konkretnego: ani po spotkaniu z prezydentem, ani po spotkaniu z premierem, czy z ministrem spraw zagranicznych, ani po spotkaniu z panem prezesem Kaczyński - komentował w programie "Horyzont" wizytę szefa amerykańskiej dyplomacji Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie.

Marcin Bosacki i Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

- Ważne jest to, co Polska może osiągnąć przy stole negocjacyjnym - tak wizytę szefa amerykańskiej dyplomacji skomentował Marcin Bosacki, były ambasador RP w Kanadzie. Wspólnie z politologiem Grzegorzem Kostrzewą-Zorbasem był gościem programu "Horyzont" TVN24.

"Stracona szansa w relacjach polsko-amerykańskich"

- Nasza pozycja w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi jest w dużej mierze pochodną tego, jak jesteśmy silni albo słabi w Unii Europejskiej - wskazywał w sobotę w "Faktach po "Faktach" były poseł SLD Tadeusz Iwiński, odnosząc się do wizyty sekretarza stanu USA w Polsce. Były europoseł PO Paweł Zalewski podkreślił, że wizyta Rexa Tillersona pokazuje "jak w soczewce dwa lata rządów PiS, które są straconą szansą w relacjach polsko-amerykańskich".

Zeman prezydentem Czech. "Ostatnie polityczne zwycięstwo"

Milosz Zeman wygrał w sobotę drugą turę wyborów prezydenckich w Czechach. Otrzymał 51,4 proc. głosów. Jego rywal, były przewodniczący Akademii Nauk Jirzi Drahosz, dostał 48,6 proc. głosów. Drahosz powiedział, że po przegranej nie odejdzie z życia publicznego.

Bodnar o przestępstwach z nienawiści. "Prawie nie było reakcji politycznej"

- W zasadzie raz na tydzień odnotowujemy jakiś przypadek pobicia z powodu koloru skóry, pochodzenia, i to jest wstrząsające. Przez ostatnie dwa lata prawie nie było reakcji politycznej - podkreślał w sobotę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. W pierwszej części programu gośćmi byli Paweł Zalewski i Tadeusz Iwiński.

"Ten kryzys nie jest kryzysem imigracyjnym, a moralnym"

- Ten kryzys wybuchł, ponieważ o czymś w Europie zapomnieliśmy. Mam nadzieję, że sprawa uchodźców nauczy nas ponownie tego, co oznacza być Europejczykiem, człowiekiem, czym jest moralność - mówi w rozmowie z tvn24.pl o dotykającym Europę kryzysie uchodźczym Kornel Mundruczo, jeden z najbardziej cenionych reżyserów współczesnego kina węgierskiego.

"To, co Rosja robi na Ukrainie, jest bardzo niebezpieczne"

Traktuję w taki sposób zagrożenie ze strony Rosji - tak premier Mateusz Morawiecki wywiadzie dla "Politico" odpowiedział na pytanie o największe dziś, według niego, zagrożenie dla Polski. Skrytykował też plan budowy gazociągu Nord Stream 2.

O traumie holokaustu według Grynberga w "Xięgarni"

- Skończyła mi się "wyporność" już w okolicach książki "Oskarżam Auschwitz" i musiałem zacząć o siebie dbać - opowiadał Mikołaj Grynberg w programie "Xięgarnia". - Używam różnych, znanych mi sposobów żeby się ratować - dodawał. W dalszej części programu swoimi fascynacjami literackimi podzielił się Jerzy Satanowski.

Premier w Auschwitz: człowieczeństwa tutaj nie było

Główna uroczystość 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz odbyły się w budynku tak zwanej centralnej sauny w byłym Auschwitz II-Birkenau. Uczestniczyli w niej między innymi byli więźniowie obozu oraz premier Mateusz Morawiecki.

Dziennikarze zjednoczeni w szczytnym celu

Około 500 osób będzie na balu, z czego aż 400 to są dziennikarze - mówił w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Mateusz Hładki, dziennikarz "Dzień Dobry TVN" i prezes fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. Tegoroczna edycja Charytatywnego Balu Dziennikarzy odbędzie się 3 lutego. Hładki zaznaczył, że w tym roku w imprezie nie wezmą udziału politycy. Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na rzecz fundacji pomagającym dzieciom.

"To, co pokazali polscy himalaiści, to bohaterstwo"

- Mamy do czynienia z historycznym wydarzeniem. Coś nieprawdopodobnego - mówił w TVN24 Piotr Cieszewski, zdobywca między innymi Mount Everestu. - Takiej sytuacji nie było. To, co pokazali polscy himalaiści, to bohaterstwo, to narażanie życia, żeby nieść pomoc innym ludziom - dodał. - Jeżeli oni teraz, w noc, ruszą zimą w ścianę ośmiotysięcznika, trzeba mocno trzymać kciuki. To dla nas wszystkich może być przykładem. Żyjemy w społeczeństwie, gdzie czasami ktoś kogoś bije na przystanku, a my nie reagujemy, bo się boimy.

Kandydaci PiS: najpierw Warszawa, później duże miasta

Pełne listy wyborcze PiS do wyborów samorządowych będą znane dopiero wtedy, kiedy rozpocznie się kampania wyborcza, może około 10 września - wyjaśnił prezes PiS Jarosław Kaczyński po posiedzeniu Rady Politycznej partii. Zapowiedział, że wcześniej ogłoszeni zostaną kandydaci na prezydentów większych miast. Na początek - kandydat na prezydenta Warszawy.

Niemal godzina z Tillersonem. Kaczyński: o praworządności nie rozmawialiśmy

- To była dobra, pożyteczna rozmowa - ocenił Jarosław Kaczyński spotkanie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Jak przyznał prezes PiS, poruszono "ważne tematy polsko-amerykańskie", ale dodał jednocześnie, że kwestii polskiej praworządności, która jest tematem sporu z Komisją Europejską, nie poruszano. Wcześniej Tillerson rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim i szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

Kinga Baranowska o wspinaczce do uwięzionych: w dobrym tempie to półtora dnia

Jeżeli wieje z prędkością 100 kilometrów na godzinę na siedmiu tysiącach metrów, a taka jest prognoza na dzisiaj, to ciężko nawet ustać, a co dopiero się wspinać - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 o warunkach, na jakie prawdopodobnie trafi polska ekipa ratunkowa, która wyruszyła na Nanga Parbat z K2, himalaistka Kinga Baranowska.

Krwawy zamach w Kabulu. Wybuchła karetka

Co najmniej 95 osób zginęło, a 158 odniosło obrażenia w potężnej eksplozji ambulansu wyładowanego materiałami wybuchowymi w centrum stolicy Afganistanu, Kabulu - podały władze. Do zamachu przyznali się talibowie, którzy tydzień temu zaatakowali jeden z hoteli. Jak podają władze w Kabulu, bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć.

Mural "Utkany wielokulturowością" naprawiony

"Utkany wielokulturowością" - tak nazywa się białostocki mural, mający promować otwartość na różnorodność i tolerancję. Kilka dni temu ktoś namalował na nim swastykę, która przysłoniła żydowską menorę. Mieszkańcy Białegostoku zebrali się, żeby naprawić oszpecony mural. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu pojawili się tam przedstawiciele organizacji pozarządowych i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.