Najnowsze

Najnowsze

McCain: ataki Trumpa na FBI wzmacniają Putina

Republikański senator John McCain skrytykował w piątek prezydenta Donalda Trumpa za ataki na FBI i resort sprawiedliwości w związku z dochodzeniem w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. - Te działania jedynie wzmacniają prezydenta Rosji - ocenił.

"Wybuch był zamachem, a nie wypadkiem"

Czwartkowa eksplozja w jednym z urzędów podatkowych w Ankarze była zamachem bombowym, a nie wypadkiem spowodowanym wyciekiem gazu, jak początkowo przypuszczano - poinformowały w piątek tureckie władze.

"Młodych lekarzy już brakuje"

Jest to około 20 procent lekarzy, którzy są w wieku emerytalnym i nadal wykonują swój zawód - powiedział w programie "Polska i świat" Romuald Krajewski, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Średnia wieku lekarza specjalisty w Polsce już na chwilę obecną przekracza 50 lat. To oznacza, że bez pilnych działań za około dekadę system służby zdrowia stanie się zupełnie niewydolny.

Czas na Super Bowl. Miliony dolarów za reklamę, miliard widzów na świecie

Choć to najważniejszy mecz ligi futbolu amerykańskiego, to już od dawna ważniejsze od wyniku staje się tło tego spotkania. Superbowl przed telewizorami w stanach zatrzyma ponad 100 milionów fanów, na całym świecie imprezę zobaczy miliard ludzi. Milionowe są także stawki za reklamy w czasie widowiska. a o artyście, który występuje w przerwie meczu, mówi się jeszcze długo po ostatniej piłce.

Smogowy problem

Spowija polskie miasta i miasteczka, gryzie w oczy, drapie w gardło, w końcu potrafi nawet zabić. Walka ze smogiem, mimo zapewnień polityków, jest niemrawa. Wielu z nas trudno przekonać, że palenisko to nie wysypisko, dlatego ratunku szukamy w sklepach. Nie zawsze skutecznie.

Konsekwencje ustawy o IPN. Ostrzeżenie czy próba wywarcia wpływu?

Jesteśmy zaniepokojeni konsekwencjami - mówi amerykański Departament Stanu i ostrzega, że jeśli ustawa o Instytucie Pamięci Narodowej wejdzie w życie, mogłaby wpłynąć na strategiczne interesy Polski. Czy to poważne ostrzeżenie, czy kolejna próba wywarcia wpływu na polskie władze? Przegłosowanie ustawy problemu nie rozwiązało. Przeciwnie, jest on coraz większy.

Pięć minut sławy bohaterów drugiego planu

Była w jak najbardziej odpowiednim miejscu, tyle że czas wybrała nie najlepiej. Znalazła się na celebryckim zdjęciu i w centrum uwagi rozplotkowanych serwisów. Bohaterka drugiego planu cieszy się ze swoich pięć minut sławy, a sławy... narzekają na mniej lub bardziej nieproszonych gości.

"Pracują, bo wciąż mogą". Lekarze w wieku emerytalnym

Gdyby skorzystali ze swojego prawa do odpoczynku, system opieki zdrowotnej ległby w gruzach. Aż 20 procent lekarzy jest w wieku emerytalnym. Pracują bo chcą, pracują, bo wciąż mogą. Pytanie jak długo będziemy mogli na nich liczyć. Nie dość, że sprawa jest więcej niż poważna, to jeszcze są specjalizacje, gdzie brak najstarszych lekarzy skończy się odsyłaniem pacjentów z kwitkiem.

Ocalała z Holokaustu. Wstrząsająca historia Krystyny Budnickiej

Z całą pewnością życie zawdzięczam Polakom, nie miałabym żadnych szans - mówiła w programie "Piaskiem po oczach" Krystyna Budnicka, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w trakcie wojny straciła rodziców i siedmioro rodzeństwa. Podkreśliła, że Polska to jest jej miejsce na ziemi.

USA zwiększają presję na Hezbollah

Administracja USA uderzyła w piątek w sieć finansową Hezbollahu, radykalnej szyickiej organizacji z Libanu, nakładając sankcje na sześć osób i siedem firm w celu ograniczenia wpływów Iranu na Bliskim Wschodzie i poza tym regionem.

"Celem ustawy jest pozyskanie środowisk skrajnie prawicowych"

Celem tej ustawy było zamknięcie ust ludziom, którzy jak Gross i inni badacze pokazują przypadki, kiedy Polacy mordowali Żydów bądź donosili do Niemców - stwierdził Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych, komentując spór o nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 ocenił, że nowe przepisy są uchwalane na "użytek wewnętrzny". Ponadto głos w dyskusji zabrali jezuita o. Wacław Oszajca i prof. Michał Kleiber, były szef Polskiej Akademii Nauk.

Szef gabinetu prezydenta odpowiada amerykańskim kongresmenom

"Nie możemy zgodzić się na oskarżanie państwa polskiego lub narodu polskiego jako całości o odpowiedzialność bądź współodpowiedzialność za zagładę Żydów w czasie II wojny światowej(…) Takie insynuacje są negowaniem prawdy o Holokauście" - napisał szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w odpowiedzi na list amerykańskich kongresmenów do prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie nowelizacji ustawy o IPN.

Ocalała z Holokaustu. Wstrząsająca historia Krystyny Budnickiej

Z całą pewnością życie zawdzięczam Polakom, nie miałabym żadnych szans - mówiła w programie "Piaskiem po oczach" TVN24 Krystyna Budnicka, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która w trakcie wojny straciła rodziców i siedmioro rodzeństwa. Podkreśliła, że Polska to jest jej miejsce na Ziemi.

"Celem ustawy jest pozyskanie środowisk skrajnie prawicowych"

Celem tej ustawy było zamknięcie ust ludziom, którzy jak Gross i inni badacze pokazują przypadki, kiedy Polacy mordowali Żydów bądź donosili do Niemców - stwierdził Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych, komentując spór o nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Gość "Faktów po Faktach" w TVN24 ocenił, że nowe przepisy są uchwalane na "użytek wewnętrzny". Również do tej sprawy odnieśli się kolejni goście programu - jezuita ojciec Wacław Oszajca oraz profesor Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk.

Profesor Friszke: na "jedenastce" spoczywał honor Solidarności

W kodeksie karnym groziła nawet kara śmierci za próbę obalenia ustroju i takie zostały postawione zarzuty, przez wiele miesięcy się utrzymywały. Oczywiście, takiej próby nie było - mówi o sprawie przywódców opozycji w czasach PRL-u profesor Andrzej Friszke, autor książki "Sprawa jedenastu. Uwięzienie przywódców NSZZ 'Solidarność' i KSS 'KOR' 1981-1984".

"Każdy kraj ma prawo do obrony swojej godności, państwa i narodu"

- Chcemy porozumieć się ze stroną izraelską. Trzeba doprowadzić do tego, by relacje Polski i Izraela wróciły na właściwe tory - oświadczył Bronisław Wildstein, członek zespołu do spraw dialogu z Izraelem. Według niego do porozumienia może dojść wtedy, kiedy emocje obu stron się uspokoją.

Putin: bitwa o Stalingrad pokazała nieugięty charakter Rosjan

Obrońcy Stalingradu pozostawili nam wielką spuściznę: miłość do ojczyzny, gotowość bronienia jej interesów i niepodległości oraz wytrwałość w obliczu wszelkich prób - oświadczył w piątek prezydent Władimir Putin podczas uroczystości w Wołgogradzie z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w tej bitwie.

Kolejny nieudany test. Zawiodła antyrakieta dla Redzikowa

Amerykanie przeprowadzili kolejny ważny test tarczy antyrakietowej. Zgodnie z doniesieniami mediów pocisk SM-3 Block IIA nie trafił jednak w swój cel. Rzeczniczka Pentagonu potwierdziła, że próba nie spełniła założonych celów. Fiasko oznacza problem dla wojska USA, bowiem z trzech dotychczasowych testów tego nowego i ważnego pocisku udał się tylko jeden.

"Grozi powstrzymaniem dyskusji". Organizacje żydowskie o noweli ustawy o IPN

Zaniepokojenie nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wyraziły Organizacje Europejska Unia dla Judaizmu Postępowego (EUPJ) oraz zrzeszony w niej Beit Polska - Związek Postępowych Gmin Żydowskich w Polsce. O weto do noweli zaapelował w liście do prezydenta Andrzeja Dudy również związek włoskich gmin żydowskich.

Kompletnie pijany staranował tirem pięć aut. Usłyszał zarzuty

Do 15 lat więzienia grozi Łotyszowi, który kierując ciężarówkę wjechał w pięć aut stojących w kolejce do poboru opłat na autostradzie A2. 54-letni Romans M. usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. W chwili wypadku miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.