Najnowsze

Najnowsze

Apartament Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w alei Wilanowskiej ma ponad 400 m.kw., siedem balkonów i osiem miejsc garażowych. Cena była nie wygórowana: 2 023 238,80 zł, precyzyjnie wylicza "Życie Warszawy".

Przed 18 laty były premier PRL Mieczysław Rakowski wyprowadzał z Sali Kongresowej sztandar PZPR. Teraz sam się musi wyprowadzić - ze 150-metrowego mieszkania w warszawskiej kamienicy przy słynnej Alei Róż 10, które dostał w końcówce komunistycznego rządu, informuje "Dziennik".

Polacy nie mogą dostać się do lekarza, a tymczasem ministerstwo zdrowia chce przeznaczyć milion z pieniędzy podatników na izby wytrzeźwień - alarmuje "Super Express".

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Stadion Narodowy powstanie w niecce Stadionu Dziesięciolecia, a nie na błoniach wokół niego. Ekspertyzy geologiczne wskazują, że nie wiążą się z tym żadne zagrożenia - mówi "Gazecie Prawnej" minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Chiny przygotowują się do obchodów 70 rocznicy masakry w Nanking, w której życie straciło 300 tysięcy Chińczyków. Ludobójstwa dokonali japońscy żołnierze po zdobyciu miasta 13 grudnia 1937 roku.

Kierownictwo MSZ wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane, gdy resortem kierowała Anna Fotyga - informuje "Rzeczpospolita"

Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Rozkaz założenia "pluskwy" wydał były komendant mazowieckiego oddziału ŻW.

Pensjonariuszki z domu opieki w Radości zostaną przesłuchane - informuje dziennik "Polska". Kobiety będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa.

Dalsza egzystencja w PiS w formie zawieszonego członka partii, bez swobodnej możliwości wykonywania obowiązków parlamentarnych nie miała sensu - mówi w TVN24 o powodach odejścia z PiS Kazimierz Ujazdowski. I jak dodaje: nie miałbym pewności, czy taka sytuacja by się nie powtórzyła.

Środa, 12 grudnia 21:00Dziś w Lizbonie uroczyste podpisanie nowego Traktatu Reformującego. Polskę reprezentował będzie tam i prezydent i premier, ale jutro na szczycie w Brukseli już tylko sam premier. Takie są efekty ustaleń między Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. O współpracy głowy państwa z szefem rządu mówił w "Kropce nad i" wicepremier Waldemar Pawlak

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła miażdzącym stosunkiem głosów ustawę, która łagodzi niektóre wcześniej formułowane postulaty w sprawie tarczy i daje prezydentowi ostateczną zgodę na jej budowę w Polsce i Czechach.

W jubileuszowym roku 750-lecia lokacji miasta, Kraków wyprzedził Łódź pod względem liczby mieszkańców, informuje "Gazeta Krakowska".

Około 200 osób manifestowało w nocy ze środy na czwartek - w 26. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego - przed domem Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Mokotowie. Demonstrowali zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy generała.

Nierespektowanie poleceń sądu przez wrocławskiego komornika Roberta Kapicę doprowadziło Zakład Produkcji Urządzeń Elektronicznych w Radwanicach koło Wrocławia na skraj upadłości. Mimo wniosków sądu i rzecznika praw obywatelskich komornik pozostaje bezkarny, alarmuje "Nasz Dziennik".

Pensjonariuszki z domu opieki w Radości będą zeznawały w charakterze świadków. Warszawska prokuratura, która prowadzi śledztwo w sprawie przemocy w ośrodku – opisanej przez dziennik "Polska" – zapewnia, że przesłuchanie odbędzie się w obecności psychologa.

Wrocławska elita protestuje przeciwko nazwaniu Silesią metropolii, która może powstać z połączenia miast Górnego Śląska i Zagłębia. Powód? - Według wrocławian łacińska nazwa Śląska przynależy całemu regionowi, a więc także Dolnemu Śląskowi, pisze "Polska".

Kierownictwo Ministerstwa Spraw Zagranicznych wstrzymało dwie zagraniczne nominacje, które były przygotowywane gdy resortem kierowała Anna Fotyga, informuje "Rzeczpospolita".

Przez dwa miesiące nielegalnie podsłuchiwano bliską przyjaciółkę gen. Bogusława Packa, byłego komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej, który teraz ma szansę wrócić na to stanowisko, dowiedziała się "Rzeczpospolita".