Najnowsze

Najnowsze

Niemcy i Włosi nie zamrażają zarodków. W Danii nie zrefundują zabiegu 40-latce. W Polsce o in vitro wiadomo tylko jedno: nie jest zabronione - akcentuje "Gazeta Wyborcza".

Są podziały na równych i równiejszych, a Krauze to ekskluzywny klient - tak były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentuje w "Dzienniku" ujawnienie dopiero teraz informacji o przesłuchaniu słynnego biznesmena. Według Ziobry, brak informacji o przesłuchaniu Ryszarda Krauzego świadczy o nowych standardach wprowadzonych przez prokuraturę, którą kieruje prokurator generalny Zbigniew Ćwiąkalski.

Czwartek, 27 grudnia 21:00Prawo i Sprawiedliwość krytykuje działania warszawskiej prokuratury. Paweł Kowal, gość Magazynu 24 Godziny uważa, że śledczy zbyt późno podali informację o tym, że przesłuchali Ryszarda Krauzego i postawili mu zarzuty.

"Trybuna" zauważa, że Platforma Obywatelska zapomniała o zapowiadanym szybkim i definitywnym rozprawieniu się z szefem CBA Mariuszem Kamińskim.

Czy jesteśmy skazani na politykę zaniechania? - pyta w Rzeczpospolitej Piotr Gabryel

W czwartek w Warszawie zmarł Jerzy Kawalerowicz, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, twórca ekranizacji "Faraona" i "Quo vadis". Miał 85 lat.

Złóż szybko zeznanie podatkowe, masz wtedy możliwość wcześniejszego odzyskania nadpłaconych pieniędzy - przeczytaj w gazecie Prawnej.

Kierowca, który ma polskie prawo jazdy ważne bezterminowo, a wymienia je na taki sam czasowy dokument zagraniczny, nie może ponownie otrzymać polskiego bezterminowego prawa jazdy - pisze "Dziennik Polski".

Psychologowie przestrzegają rodziców, że zostawiając dzieci na wiele godzin przed ekranami uzależniają je od telewizji już od najmłodszych lat - pisze dziennik "Polska".

- Poprzedni rząd zostawił nam przepisy o czasie pracy lekarzy, jak trupa w szafie, ale my się z nim uporamy - powiedziała w Magazynie 24 Godziny minister zdrowia Ewa Kopacz. Uspokajała, że po 1 stycznia "nie będzie w Polsce placówki w której zabraknie lekarzy".

- Śmierć Benazir Bhutto nie będzie miała wpływu na bezpieczeństwo polskich żołnierzy w Afganistanie – prognozował w „Magazynie 24 godziny” politolog prof. Roman Kuźniar. – - Sukces dodaje skrzydeł. Udany zamach spowoduje wzrost zagrożenia dla całego Zachodu i jego sił zbrojnych – nie zgodził się dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas.

Prezydent Pakistanu ogłosił trzydniową żałobę. MSW ogłosiło czerwony alarm dla wszystkich sił bezpieczeństwa w obawie przed kolejnymi atakami. Policja walczy na ulicach z demonstrującymi zwolennikami zabitej byłej premier Benazir Bhutto, a z całego świata płyną kondolencje - i przestrogi.

Prawdziwy obieżyświat dzisiejszych czasów: podróże dla Krzysztofa Krukowicza stały się sposobem na życie. O świecie widziany z motocyklowego siodełka opowiadał w programie "Prosto z Polski".

Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza: to pojedynczy przypadek zarażenia wirusem H5N1 w relacji człowiek-człowiek, nie ma też niebezpieczeństwa epidemii. Nie zmienia to jednak faktu, że po raz pierwszy okazało się, że ptasia grypa może przenosić się również w ten sposób.