Najnowsze

Najnowsze

Donald Tusk przed podróżą do Moskwy może wybrać się z wizytą na Ukrainę - stwierdził w radiu TOK FM Radek Sikorski. Szef MSZ dodał, że sam wybiera się na Ukrainę w styczniu.

- Zamieszanie wokół ograniczenia czasu pracy lekarzy to w dużej mierze "zasługa" PiS-u, który nie miał odwagi żeby podjąć odpowiednie działania ryzykowne politycznie - mówił Bronisław Komorowski w TVN24. Według marszałka, poprzednia ekipa rządząca nie zadbała o finansowe wsparcie przygotowanej reformy.

- Sama zmiana systemu ochrony zdrowia i jego uszczelnienie nie wystarczą bez dodatkowych nakładów finansowych. Dyrektorzy muszą mieć z czego zachęcać lekarzy, żeby zgadzali się pracować dłużej niż 48 godzin tygodniowo - mówił w "Poranku TVN24" były minister zdrowia Bolesław Piecha.

Wierzysz, że: paznokcie rosną po śmierci, picie dwóch litrów wody dziennie jest zdrowe, a czytanie w półmroku psuje wzrok? Jeśli tak, to się mylisz! Te i cztery inne niby-medyczne mity znalazły swoich naukowych pogromców na Uniwersytecie Indiany.

Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których nie ma żadnych przepisów regulujących prawne i etyczne problemy wynikające ze stosowania zapłodnienia in vitro - pisze "Dziennik". Nie wiadomo, co robić z embrionami pozostałymi po tej metodzie i kto powinien o tym decydować. Posłowie chcą ustawy, która regulowałaby te wątpliwości.

Tradycję trzeba uszanować. Święta w Peru zaczyna się od barwnych religijnych procesji, a kończą na ostrej wymianie ciosów. I to zamiast prezentów. Największy z festiwali bijatyk odbył się w dawnej stolicy Inków - Cuzco.

Dwaj dyplomaci - Irlandczyk i Brytyjczyk - zostali uznani przez władze w Kabulu za "persona non grata" i opuścili już terytorium Afganistanu. Obaj są podejrzani o tajne spotkania z talibskimi bojownikami. Decyzja afgańskich władz spotkała się z ostrym protestem misji ONZ w tym kraju i brytyjskiego MSZ.

PO myśli o połączeniu dwóch agencji rolnych i zlikwidowaniu trzeciej – nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita". Jednak PSL takim pomysłom jest niechętne.

Jednym z najprostszych sposobów na przekroczenie granicy strefy Schengen dla pracowników ze wschodu może okazać się "Karta Polaka" - donosi "Gazeta Wyborcza". W przyszłym roku po dokument może starać się nawet 200 tys. mieszkańców byłej ZSRR.

Nie doszły paczki z prezentami ani życzenia, list z Łowicza (80 km od Warszawy) wlecze się do stolicy 26 dni. "Pełne worki poleconych leżą nieposortowane od wielu dni" - opowiada "Gazecie Wyborczej" pracownik Poczty Polskiej.

Na podwyżkach najwięcej zyskają nowo przyjmowani funkcjonariusze. Komenda Główna przyznaje, że z MSWiA wrócił inny projekt regulacji plac niż uzgodniony ze związkami zawodowymi - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Dziennik" informuje, że nowy marszałek Sejmu Bronisław Komoroswki podtrzymał decyzję swoich poprzedników i nie wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie, czy Andrzej Lepper miał prawo żądać weksli od swoich posłów.

Zamieszany w aferę gruntową Ryszard Krauze stawia mediom ultimatum i zrzeka się prawa do ochrony prywatności - informuje "Dziennik".

Środek zimy i siarczysty mróz - to to, co prawdziwe morsy lubią najbardziej. Dla fanów lodowatych kąpieli właśnie zaczyna się szczyt sezonu.

Niewykluczone, że już wkrótce sklepy, restauracje i puby będą musiały starać się nie tylko o koncesję na sprzedaż alkoholu, ale i papierosów. Nad projektem ustawy pracuje już poseł PO Michał Szczerba - pisze "Życie Warszawy".

Ambasady w Bagdadzie nie chroni już BOR. Powód? Brakuje nie tylko sprzętu dla funkcjonariuszy, ale i ustawy, która regulowałaby działania Biura na terenie objętym walkami - pisze "Rzeczpospolita".

Urodziwa Sandra Lewandowska szuka partnera na zabawę sylwestrową. Wydawało się, że spędzi go z Januszem Maksymiukiem, którego - gdy ten był u szczytu władzy - nie odstępowała na krok, ale ma on prokuratorskie zarzuty i... zakaz opuszczania kraju. A Lewandowska właśnie za granicą chciałaby przywitać Nowy rok.

Niewykluczone - pisze "Życie Warszawy" - że już wkrótce sklepy, restauracje i puby będą musiały starać się nie tylko o koncesję na sprzedaż alkoholu, ale i papierosów. Nad projektem ustawy pracuje już poseł PO Michał Szczerba.

Ambasady w Bagdadzie nie chroni już BOR. Nie miało odpowiedniego sprzętu. Tego, że będzie działać w warunkach wojny, nie przewidziała żadna ustawa - czytamy w "Rzeczpospolitej".