Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy miał przyjechać do Polski w środę, ale wizytę przesunął na 9 maja. Oficjalnie z powodu pogrzebu wybitnego poety, ale jak podaje "Le Figaro" powodem było zniecierpliwienie sporem między premierem Donaldem Tuskiem a prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jednak ani polski premier, ani Kancelaria Prezydenta nie wierzą doniesieniom gazety.

Dziesięciu białoruskich opozycjonistów, którzy w styczniu protestowali w Mińsku przeciw ograniczeniom działalności drobnych przedsiębiorców, pójdzie do więzienia. Sąd skazał Białorusinów na kary od 1,5 roku do 2 lat pozbawienia wolności.

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" krytykuje Czesława Kłoska za jego decyzję o zwróceniu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski. Zdaniem związkowców to "medialne show", jakie rozpętał zasłużony skądinąd górnik.

- Prokuratura Apelacyjna w Katowicach była zainteresowana jak najszybszym i najbardziej wszechstronnym wyjaśnieniem sprawy tzw. afery węglowej - powiedział we wtorek przed komisją śledczą ds. wyjaśnienia okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy katowicki prokurator Tomasz Balas.

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie zatrzymali ośmiu policjantów z posterunku w Drobinie koło Płocka. Śledczy podejrzewają funkcjonariuszy m.in. o działania o charakterze korupcyjnym. Prokuratura zaznacza jednak, że zatrzymania nie mają nic wspólnego ze sprawą Krzysztofa Olewnika, który mieszkał w Płocku.

Policjant jadąc prywatnym samochodem, Skodą Fabią, uderzył w maszynę do układania nawierzchni asfaltowej. Do wypadku doszło w Opolu. Mężczyzna z obrażeniami nóg trafił do szpitala. Informację dostaliśmy od internauty na skrzynkę Kontakt TVN24.

Miała pilnować więźniów - teraz sama może trafić za kratki. Wicedyrektor jednego z włoskich więzień przyjmowała od osadzonych łapówki za fałszywe zaświadczenia. Lewe pieniądze pomogły jej załatwić zwolnienie dla jednego z podopiecznych. Ten sam więźniem został potem... jej mężem.

Od niedzieli i strącenia nad Abchazją gruzińskiego bezzałogowego samolotu, napięcie między Tbilisi a zbuntowaną prowincją nie słabnie. Obie strony oskarżają się o przygotowanie do wojny.

We wtorek we wrocławskim sądzie rozpoczął się proces znanego z popularnego programu telewizyjnego "Z kamerą wśród zwierząt" byłego dyrektora wrocławskiego zoo. Fundacja Viva, zajmująca się obroną zwierząt, oskarżyła Antoniego Gucwińskiego o znęcanie się nad brunatnym niedźwiedziem Mago.

Lider Samoobrony Andrzej Lepper ogłosił w Rzeszowie, że będzie kandydował w czerwcowych wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu.

- Niech wszyscy wysyłają wibratory panu Palikotowi, niech się nimi zabawia, niech idzie jak najdalej od poważnej polityki - taki pomysł rzucił w RMF FM poseł PiS Joachim Brudziński.

Ponad pół miliona uczniów ostatnich klas gimnazjów zakończyło już pierwszą część swojego egzaminu. W całej Polsce uczniowie odpowiadali na te same pytania z zakresu wiedzy humanistycznej. Zobacz pytania i sprawdź odpowiedzi.

Wytwory popkultury w sąsiedztwie Rembrandta. Wystawę prac Jeffa Koonsa, którego artystyczne pomysły sprzedawane są za rekordowe sumy, można oglądać w nowojorskim Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska podała się do dymisji. O jej odwołanie wnioskowały PO i LiD. Co skłoniło Sowińską do złożenia rezygnacji? - Nieuchronność uzyskania przez wnioskodawców większości w Sejmie i perspektywa niezbyt przyjemnej debaty sejmowej - poinformował marszałek Bronisław Komorowski, który dymisję przyjął.

21-letni Polak zginął w nocy z poniedziałku na wtorek w wypadku na autostradzie A1 w Dolnej Austrii - poinformowała agencja APA, powołując się na austriacką policję.

Watykan ma nielada kłopot z nowym prezydentem Paragwaju Fernando Lugo, który formalnie nadal jest duchownym. Według włoskiej "La Repubbliki" sprawą osobiście zająć się ma Benedykt XVI.

- Nie będę może doskonałym prezydentem, ale na pewno szczerym i uczciwym - oświadczył Barack Obama swoim zwolennikom na kilkanaście godzin przed ważnymi prawyborami Demokratów w Pensylwanii.

Przez następne 9 dni Turcy będą próbowali przypomnieć światu, że krajem tulipanów wcale nie jest Holandia. Ojczyzną tego wiosennego kwiatu jest właśnie Turcja. W Stambule trwa kolorowy festiwal tulipana.

Polski eurodeputowany i były premier Jerzy Buzek ma zostać kolejnym szefem Parlamentu Europejskiego po wyborach w 2009 roku - donosi niemiecki dziennik "Handelsblatt".