Najnowsze

Najnowsze

Około 200 osób przyszło w czwartek przed urząd miasta w Wałbrzychu, by okazać solidarność z protestującymi od kilku dni 22 kobietami. Domagają się one od władz miasta rozwiązania ich problemów mieszkaniowego. Zdjęcia otrzymaliśmy od naszych internautów na platformę Kontakt24.

Czy funkcjonariusze ABW, którzy przyjechali do domu Barbary Blidy kłamią, zapewniając, że nie słyszeli kiedy strzelała do siebie w łazience? - To, że podczas odtwarzania tamtych wydarzeń strzał był ponoć słyszalny o niczym jeszcze nie świadczy. Inaczej przebiega eksperyment, kiedy jego uczestnicy oczekują pewnych wydarzeń - twierdzi Andrzej Celiński z SdPL.

W miejscowości Pszów, koło Wodzisławia Śląskiego (woj. śląskie), spłonął samochód - informuje internauta, Leszek. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Finał historii chorego na mukowiscydozę Jasia. Chłopcu groziła deportacja, a potem wychowanie u rodziny zastępczej. Teraz jednak wrócił do matki - taką decyzję wydał sąd w Lublinie.

- Sprawa Olewnika jest niepotrzebnie wykorzystywana do celów politycznych - oświadczył wiceszef MSWiA Adam Rapacki. To jego odpowiedź na apel Ryszarda Kalisza, który wezwał generała, by "ujawnił prawdę o śledztwie". Rapacki dodał, że w całej sprawie ma także zastrzeżenia do siebie.

Około godz. 14 nastąpił atak moździerzowy na polską ambasadę w Bagdadzie - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski. W momencie ataku w budynku znajdowało się pięciu funkcjonariuszy BOR. W wyniku ataku nikt nie zginął, jedna osoba została lekko ranna.

Amerykańscy żołnierze wpadają do domów przypadkowych Irakijczyków i strzelają do kogo popadnie - do kobiet, dzieci, nieuzbrojonych starców. Nick Broomfield w paradokumentalnej "Bitwie o Irak" pokazuje, że na wojnie do zezwierzęcenia wystarczy jeden impuls.

- W 2006 r. ówczesny dyrektor departamentu zdrowia MSWiA nie zgodził się na zapłacenie za karetkę, która czuwała nad zdrowiem prezydenta podczas jego pobytu w Juracie, bo uznał, że w tamtej sytuacji nie miał takiego obowiązku - poinformowała rzeczniczka ministerstwa Wioletta Paprocka.

12 jednostek straży pożarnej dogasza pożar hali sportowej w Chorzowie. - Sytuacja jest opanowana - zapewnia Aneta Gołębiowska z biura prasowego śląskiej Straży Pożarnej. Nad miastem unosi się chmura dymu.

Brytyjskie władze wydały nakaz aresztowania mężczyzny, który w stroju Dartha Vadera, słynnego czarnego charakteru z "Gwiezdnych Wojen" George'a Lucasa, zaatakował dwie osoby - napisał w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

- Było zlecenie, usługa wykonana, chcemy pieniędzy - mówi dyrektor szpitala MSWiA w Gdańsku, Grzegorz Sut. Zapłaty domaga się od kancelarii głowy państwa, choć sam przyznaje, że za leczenie prezydenta do tej pory płaciło MSWiA

Każdego roku milion ludzi umiera na malarię. W samej Afryce Subsaharyjskiej co 30 sekund choroba ta zabija jedno dziecko. W piątek przypada Dzień Walki z Malarią w Afryce.

Zbigniew Ziobro i Patrycja Kotecka są zaręczeni – ta informacja, publicznie potwierdzona przez Jacka Kurskiego, zelektryzowała sejmowe kuluary. Obok życzeń szczęścia na nowej drodze życia pojawiają się jednak wątpliwości…

Umorzenie śledztwa w sprawie posła PiS Dawida Jackiewicza, który w obronie żony i syna uderzył pijanego mężczyznę, a ten zmarł po kilku dniach w szpitalu, było prawidłowe - orzekł wrocławski sąd.

Chicagowska policja znalazła 5 ofiar strzelaniny w domu w południowej części miasta. Śledczy nie ujawnili jednak żadnych szczegółów dotyczących zbrodni, ani tożsamości ofiar. Komentatorzy mówią o wojnie gangów.

Śledztwo w sprawie akcji w Nangar Khel, gdzie od ostrzału polskich żołnierzy zginęli afgańscy cywile, jest na końcowym etapie. Prokuratura czeka jeszcze na opinię biegłych.