Najnowsze

Najnowsze

SLD i "Gazeta Wyborcza" przeciw silnej Polsce

Ustalenie zasad głosowania w Radzie UE zdecyduje na wiele lat o pozycji naszego kraju we Wspólnocie i dlatego nie powinniśmy zbyt łatwo dać za wygraną - stwierdza "Nasz Dziennik".

Z radia do telewizji

Krakowski dziennikarz Miłosz Horodyski, oskarżany o wspieranie PiS w kampanii samorządowej, przechodzi do zespołu Agencji Informacji TVP. Ma przygotowywać materiały do „Wiadomości” - dowiedziała się "Polskapresse". - To kolejna osoba zatrudniona z klucza partyjnego – twierdzą pracownicy publicznej telewizji.

Betanki piszą listy

W klasztorze betanek w Kazimierzu Dolnym może dojść do tragedii - ostrzega "Fakt". Gazeta zamieszcza m.in. przerażający list młodej zakonnicy do matki.

Lipiec nie dobry dla sportu

Chodziarz Tomasz Lipiec jest autorem największej politycznej czystki personalnej w polskim sporcie - twierdzi "Trybuna". Obwinia też ministra za pogorszenie sytuacji ekonomicznej w COS.

Polski Fort Knox

Budowa nowego skarbca NBP ma ruszyć po wakacjach pod Zegrzem. Będzie to jedno z najpilniej strzeżonych miejsc w Polsce - pisze "Życie Warszawy".

Lekarz 24h

Od przyszłego roku lekarze pierwszego kontaktu mają opiekować się pacjentami przez 24 godziny na dobę. Takie rozwiązanie - według "Życia Warszawy" - chce wprowadzić Narodowy Fundusz Zdrowia. Lekarze już krytykują projekt i zapowiadają protesty.

Polacy o sposobie walki o naszą pozycję w UE

52 proc. Polaków uważa, że władze Polski źle walczą o pozycję naszego kraju w Unii Europejskiej - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Przeciwnego zdania jest 44 procent respondentów.

Negocjacje polityczne PiS

LPR i Samoobrona żądają stanowisk dla swoich ludzi i je dostaną - twierdzi "Rzeczpospolita". Taki rachunek zapłaci PiS za poparcie swojego kandydata na prezesa Najwyższej Izby Kontroli - pisze dziennik.

Samoloty dla VIP-ów

Najpóźniej w przyszłym tygodniu Agencja Mienia Wojskowego ma ogłosić nowy przetarg na samoloty dla polityków. Żeby szybciej go zakończyć, chce zrezygnować z offsetu - pisze "Rzeczpospolita".

Pobicie w stadninie z rewolwerem w tle

Marek Grabik, kutnowski radny powiatowy PiS, twierdzi, że jego brat został dotkliwie pobity w stadninie koni w Walewicach pod Łowiczem. Wśród napastników miał być syn dyrektora stadniny - pisze "Dziennik Łódzki".

Jurek i czterech tenorów?

Radosław Sikorski, Maciej Płażyński, Kazimierz Marcinkiewicz - tych polityków według "Rzeczpospolitej" chętnie widziałby w swojej partii Marek Jurek. Ponadto były marszałek chce współpracować z LPR, ale tylko na niwie sejmowej.

Rumuńska wybranka byłego trenera Wisły

Tym wydarzeniem żyła cała Rumunia. O kim mowa? Oczywiście o byłym trenerze Wisły Kraków, Danie Petrescu, który ożenił się z równie dobrze znaną pod Wawelem piękną Adrianą - pisze "Gazeta Krakowska".

Problemy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Ostatni z głównych komputerów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wciąż pozostaje wyłączony po tym, jak krytyczne systemy stacji zawiodły. Rosyjskim kontrolerom lotu udało się już naprawić dwa z trzech niemieckich komputerów odpowiedzialnych za funkcjonowanie stacji.

Niebezpieczne skutery

Popularne ze względu na stosunkowo niską cenę skutery importowane z Chin, mogą być bardzo niebezpieczne - ostrzega "Express Ilustrowany".

Podatek proboszcza

Kiedy ksiądz proboszcz i Rada Parafialna w Rymaniu półtora roku temu nałożyli na wiernych podatek, nikt się nie buntował. Po prostu, kto nie chciał, nie płacił - pisze "Głos Koszaliński". Pewnego jednak dnia pojawiła się "lista proboszcza". W Rymaniu zawrzało.

Z życia sfer…

Posłanka Danuta Hojarska pokazuje siniaki i skarży się, że reporter „Faktu” próbował zrobić jej w toalecie(!???) zdjęcia, po czym rzucił się do ucieczki i ją pobił. Jak mówi posłanka, „mandat posła nie pozwolił jej się bronić”... Jeśli tak, to rzeczywiście, zdziczenie obyczajów i strasznie smutna sprawa.

Podejrzany ws. LFO w drodze do Polski

Zbigniew Nizioł, główny podejrzany w sprawie afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza, jest już w samolocie lecącym do Polski. Jego przylot się opóźnił, bo podejrzany nagle się źle poczuł. Jest spodziewany po 22 - podaje "Rzeczpospolita"

100 tysięcy nowych kombatantów

Ponad 100 tysięcy działaczy opozycji z czasów Polski Ludowej może objąć ustawa o kombatantach. Chce tego rządząca koalicja - pisze "Rzeczpospolita.

Jak główka pracuje

- Lubelscy naukowcy tworzą niezwykłe centrum badań mózgu. Tu supernowoczesny sprzęt wcześnie wykryje choroby układu nerwowego. Tu zostaną opracowane nowe metody ich leczenia. Tu będą myśleć nad stworzeniem sztucznego oka czy ucha – informuje „Dziennik Wschodni”.

Polacy chcą koalicji PO z lewicą

Choć Lewica i Demokraci dopiero w czwartek podpisali deklarację o stworzeniu wspólnego programu, Polacy uważają, że najlepsze dla kraju byłyby rządy koalicji LiD i PO - pisze "Życie Warszawy"

Kierunek Rosja

Mieszkanie, szofer, pensja 20 tys. dolarów. Zachodnie koncerny, które wchodzą na rosyjski rynek, chętnie zatrudniają polskich menedżerów bo potrafią dogadać się z Rosjanami - pisze "Metro"

Wydłuża się lista ofiar Simona Mola

Jest już 14 kobiet, które, jak ustaliła prokuratura, zaraził wirusem HIV kameruński uchodźca Simon Mol. Liczba jego ofiar wciąż się zwiększa - pisze "Rzeczpospolita".

Agenci w Centrozapie

Czy to agenci Wojskowych Służb Informacyjnych doprowadzili do spektakularnego upadku katowickiego Centrozapu, by ukryć, że wcześniej wyprowadzono z niego co najmniej 100 milionów złotych? Z takimi podejrzeniami wystąpił do prokuratury wojskowej prezes firmy Ireneusz Król, kiedy ukazał się raport Antoniego Macierewicza o likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych – ujawnia „Dziennik Zachodni”.

Miasto dwóch burmistrzów

Od dwóch dni w Mosinie panuje dwuwładza. Rządzą: Piotr Janicki, powołany przez premiera do pełnienia funkcji burmistrza oraz Zofia Springer, wybrana w wyborach powszechnych i przywrócona wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na stanowisko - podaje "Głos Wielkopolski".

Rząd poleci w leasingu

W środę wieczorem minister Aleksander Szczygło ostatecznie podjął decyzję, a już w czwartek pod kierunkiem wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej Jacka Kotasa rozpoczęto niezbędną analizę. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", najdalej w ciągu 2-3 tygodni podpisana zostanie umowa na wyleasingowanie samolotów obsługujących zagraniczne loty polskich delegacji rządowych.

Podejrzana instrukcja CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne może zmuszać do tajnej współpracy, stosując szantaż - twierdzą rozmówcy "Dziennika".

Bukiel: CBA zatrzymiuje lekarzy, bo strajkują

Czwartek, 14 czerwca, 21:00 Zatrzymania lekarzy przez Centralne Biuro Antykorupcyjne mają związek ze strajkiem lekarzy - uważa Krzysztof Bukiel przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Z taką opinią nie zgadza się minister Zbigniew Wassermann i tłumaczy, że zatrzymanie przez CBA ortopedy ze szpitala Bródnowskiego odbyło się na zlecenie prokuratury. Tymczasem w Magazynie "24 Godziny" goście Bogdana Rymanowskiego wdali się w ostry spór na temat zarobków lekarzy i sposobów zlikwidowania korupcji w środowisku medycznym.