Najnowsze

Najnowsze

Z polityki do cateringu

Piotr Zawrotniak, 26-letni lider SLD na Lubelszczyźnie porzucił karierę polityka i wyjechał do pracy do Anglii. Przygotowuje tam posiłki dla pasażerów jednej z linii lotniczej. Nad jego losem pochyla się "Gazeta Wyborcza".

Ziemia odetchnęła... na pięć minut

Egipskie ciemności zapanowały m.in. w Pałacu Elizejskim w Paryżu - to efekt proekologicznej akcji we Francji pod hasłem "Pięć minut wytchnienia dla planety". Wyłączono również oświetlenie wieży Eiffela.

Tusk układa swój rząd

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", PSL chciałoby, aby w nowym rządzie zostało utworzone stanowisko koordynatora ds. informatyzacji kraju oraz zespół ds. infrastruktury, który koordynowałby prace kilku resortów.

Studenci protestują przeciwko Chavezowi

Około 20 tys. studentów demonstrowało w Wenezueli przeciwko planowanej reformie konstytucji. Żądali, by nowe prawo respektowało swobody obywatelskie - rozpędziła ich policja.

Bomby eksplodują w Dagestanie

Dwa ładunki wybuchowe eksplodowały we wtorek w Dagestanie. W stolicy tego kraju - Machaczkale - ładunki raniły dwie osoby, a kilka godzin wcześniej w wybuchu w regionie Kazbek zginęła kobieta.

Ratunku, kobieta mnie bije

Kobiety coraz częściej w rozwiązywaniu domowych konfliktów uciekają się do przemocy. Tylko w ubiegłym roku ponad 10 tys. mężczyzn zgłosiło taki problem policji - podaje za policyjnymi statystykami dziennik "Polska".

U rejenta taniej nie będzie

Od soboty zaczną obowiązywać niższe stawki notarialne. Notariusze nie zamierzają jednak rezygnować z dochodów. Wymyślili, jak ominąć rozporządzenie wydane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę - czytamy w dzienniku "Polska".

Sepsa znów zaatakowała

- 52-letnia dziennikarka z sepsą leży na oddziale intensywnej terapii. Jej stan się stabilizuje - zapewnia rzecznik szpitala. To drugi przypadek tej choroby w ciągu kilku dni w Gorzowie Wielkopolskim - alarmuje "Gazeta Lubuska".

Nie bierz łapówki, otrzymasz premię

Premie w wysokości około 700 zł brutto może otrzymać policjant z powiatu chrzanowskiego, który odmówi przyjęcia łapówki. Według "Dziennika Polskiego", dzięki premiom motywacyjnym, liczba ujawnionych przez funkcjonariuszy w tym regionie prób przekupstwa wzrosła prawie o sto procent.

Kropka nad i 23.10

Po wyborach w szeregach PiS nie ustaje dyskusja o powodach porażki Prawa i Sprawiedliwości. Nasz wynik jest dramatyczny. Oczekuję głów jego twórców - powiedział poseł PiS Jacek Kurski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Kampanią wyborczą Prawa i Sprawiedliwości kierowali Adam Bielan i Michał Kamiński. Bielan nie pozostał mu dłużny i stwierdził, że jednym z powodów mobilizacji elektoratu PO była działalność Jacka Kurskiego.

PSL: najpierw program, potem nazwiska

- PSL nie stawia żądań przed rozmowami koalicyjnymi z PO - zapowiada Marek Sawicki ze Stronnictwa. Jak dodaje, obecnie potrzeba "kilku dni spokoju, by się dogadać".

Ziobro: wysoko podniosłem poprzeczkę następcy

- Mam na swoim koncie liczne sukcesy m.in. w zakresie walki z korupcją - chwalił się w "Magazynie 24 godziny" Zbigniew Ziobro. I życzył następcy powodzenia i uprzedził, że będzie bacznie przyglądał się jego poczynaniom.

Tusk: nie zlikwiduję CBA

Choć ocena działania szefa CBA Mariusza Kamińskiego jest jednoznacznie negatywna za zaagażowanie polityczne, to CBA nie będzie zlikwidowane - zapowiada oficjalny już kandydat na premiera Donald Tusk.

Kurski: Z Bielanem mamy szorstką przyjaźń

- Przeciwko PiS podczas kampanii wyborczej występowały potężne siły. Telewizja Publiczna też nam nie sprzyjała, a nawet naganiała wyborców PO - tak przegraną PiS w wyborach tłumaczył w "Kropce nad i" Jacek Kurski.

Satyryk, radny i piłkarz w sejmowej ławie

W VI kadencji Sejmu w ławach poselskich znajdzie się wiele znanych twarzy niekoniecznie kojarzonych z polityką. Posłami zostali m.in. zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera Janusz Dzięcioł, naczelnik jurajskiej grupy GOPR Piotr van der Coghen i satyryk Tadeusz Ross.

"W Katyniu umierano za ojczyznę, a nie za numerki RP"

- Żyjemy w kraju, który przez ostatnie 18 lat osiągnął niesłychanie dużo - mówił podczas wykładu dla studentów UW prof. Władysław Bartoszewski. Były więzień obozu w Oświęcimiu i uczestnik Powstania Warszawskiego, któremu specjalne podziękowania złożył po wygranych wyborach Donald Tusk, apelował: - Cieszcie się, że żyjecie w suwerennym kraju, bo dla mnie to wcale nie było takie oczywiste.

Discovery już w kosmosie

Amerykański wahadłowiec Discovery wystartował we wtorek o godzinie 17.38 polskiego czasu z dwutygodniową misją w kosmosie. Jego zadaniem jest dostarczenie modułu łącznikowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

8 rannych w wypadku tramwajowym

Osiem osób zostało rannych w zderzeniu tramwajów na Placu Bankowym w Warszawie. Na miejscu wypadku był jeden z naszych internautów, który nadesłał zdjęcia.

Bush: tarcza antyrakietowa pilnie potrzebna

Potrzeba obrony przeciwrakietowej w Europie jest rzeczywista i moim zdaniem pilna - powiedział George Bush. Tymczasem szef Pentagonu Robert Gates jeszcze dziś zapewnał, że USA opóźnią uruchomienie tarczy, o ile Rosja będzie współpracować.

Prokuratura bada sprawę zabitego niedźwiadka

Prokuratura rejonowa w Zakopanem wszczęła postępowanie wobec szóstki podejrzanych o zabicie niedźwiadka pod Przełęczą Iwanicką w Tatrach. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego zdecyduje, czy postawi im zarzut "spowodowania zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach".

Pościg i strzelanina pod Warszawą

Stołeczni policjanci postrzelili podczas akcji zatrzymania 33-letniego Pawła Ć., podejrzewanego o związek z międzynarodową grupą przestępczą. Mężczyzna z raną postrzałową brzucha trafił do szpitala.

Złamał wszystkie możliwe przepisy

Nie miał prawa jazdy, zapiętych pasów, samochód nie był jego, nie miał badań technicznych. Na dodatek kierowca był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali go do rutynowej kontroli.

Wyborcy przyglądali się dwa lata... i zmienili zdanie

Rekordowo duża frekwencja i mobilizacja tych, którzy nie głosowali w wyborach parlamentarnych w 2005 r. - to jedna strona wyborów 2007 r. Równie istotne jest to, że wielu wyborców zdecydowało, iż zagłosuje inaczej, niż dwa lata temu.

IPN musi przeprosić Sznuka

Instytut Pamięci Narodowej ma przeprosić dziennikarza Tadeusza Sznuka za podanie, że miał on być tajnym współpracownikiem SB - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.