Najnowsze

Najnowsze

"Gazeta Krakowska": Policjanci z liceum

Zamiast zielonej szkoły - obóz w szkole policyjnej? W Małopolsce dużą popularnością cieszą się powstające w szkołach ponadgimnazjalnych tzw. policyjne klasy - czytamy w "Gazecie Krakowskiej". Uczniowie uczą się w nich miedzy innymi prawa karnego i samoobrony.

Wiceminister skarbu dostał od Dochnala lancię

29 mln dol. premii miał otrzymać Marek Dochnal, gdyby polska armia kupiła brytyjsko-szwedzkie samoloty Gripen zamiast amerykańskich F-16 - zeznał oficerom ABW bankier lobbysty Peter Vogel w 2005 r. Do lobbowania na rzecz gripena Dochnal w 2002 r. zatrudnił m.in. obecnego wiceministra skarbu Sławomira Urbaniaka - ustalił "Dziennik".

Fast foody będą się podgryzać

Restauracje i bary szybkiej obsługi zaczynają walkę na hamburgery, frytki i kawę. Burger King wraca bowiem do Polski. A jest, o co wojować - eksperci oceniają, że rynek polskich fast foodów wart jest co najmniej 17 mld złotych.

Polacy nie chcą tarczy, za to chcą referendum

Projekt rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej nie budzi naszego entuzjazmu - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Ponad połowa Polaków się temu sprzeciwia, a dwie trzecie uważa, że powinno być w tej sprawie przeprowadzone referendum.

Radioaktywne menu w łódzkim Zoo

Myszy i szczury z hodowli Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi to pożywienie m.in. węży i żbików w łódzkim Ogrodzie Zoologicznym. Pracownicy ogrodu mają wątpliwości, czy to menu jest zdrowe. Podejrzewają, że gryzonie mogą być nafaszerowane rakotwórczymi substancjami - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".

Co iskrzy w Polsce i na granicy

sobota, 17 marca, godz. 21:00Tym razem w Magazynie o samych konfliktach: o tym, kto jest winien pogorszeniu stosunków polsko-niemieckich, o awanturze między Związkiem Nauczycielstwa Polskiego a Ministerstwem Edukacji Narodowej, konflikcie o. Tadeusza Rydzyka z Pałacem Prezydenckim i spięciach na linii minister sprawiedliwości - Trybunał Konstytucyjny. Do rozmowy na te tematy Tomasz Sekielski zaprosił Julię Piterę z PO, Jolantę Szczypińską z PiS, Wojciecha Wierzejskiego z LPR i Grzegorza Napieralskiego z SLD.

O receptach na „słuszną linię władzy”

niedziela, 18 marca, godz. 21:00„Słuszną linię ma nasza władza” - tak żartobliwie podsumował dzisiejszą konwencję PiS polityk tej partii Michał Kamiński. Dodał, że ten filmowy cytat pasuje doskonale do obecnej rzeczywistości. O tym czy rzeczywiście tak jest, o osiągnięciach rządu, konfliktach w koalicji, pomysłach na walkę z bezrobociem i ustawie, która miałaby regulować własność "pewnych organizacji" rozmawiali dziś goście Tomasza Sekielskiego. W studio Magazynu 24 godziny spotkali się Janusz Maksymiuk z Samoobrony, Zbigniew Chlebowski z PO oraz wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra z PiS.

Trzeba wybrać dobre biuro podróży

Choć do wakacji jeszcze trochę czasu, to biura podróży już mają ręce pełne roboty. Powstaje pytanie, czy dadzą sobie radę z obsługą spragnionych wojaży rodaków. Czy w tym roku padnie kolejna firma turystyczna?

Cymański: cała sprawa ma charakter manipulacji

Maria Kaczyńska została wprowadzona w błąd - z tymi słowami premiera zgodził się w "Kropce nad i" Tadeusz Cymański. Chodzi o podpisany przez żonę prezydenta apel o zachowanie obecnego kompromisu w sprawie aborcji. Jednocześnie zauważył jednak, że pani prezydentowa mogła poczuć się dotknięta późniejszym komentarzem o. Rydzyka na ten temat.

Rozmowa z Bogiem

Chasydzi z całego świata świętowali w Leżajsku 221. rocznicę śmierci cadyka Elimelecha Weissbluma. Jak co roku z tej okazji do małego podkarpackiego miasteczka zjechały tysiące pobożnych Żydów.

Jak zacząć?

Może od zdań, które powracają jak przypływ. "Ostatnio wiele rozmyślałem o wiecznym dniu północnego lata. Siedzę tu i myślę o tamtym lecie i o chacie, w której mieszkałem, o lesie zaraz za nią, i pozwalam sobie zapisywać to i owo, trochę dla zabicia czasu, a trochę też i dla przyjemności".

W Rzymie wiosna

W Rzymie wiosna w całej pełni. Drzewa na ulicach w fioletowych i różowych kwiatach. W parkach zielona trawa po kolana, lada dzień pojawią się kosiarki. Krótkie rękawki i żółte motyle. Pierwsze opalenizny...

Wielbłąd i kuskus

Nie będzie całkiem poważnie, nie będzie wskazówek jak żyć, nie będzie przemyśleń o sensie świata ani skomplikowanych analiz. Będą takie tam historie z życia wzięte.

Lustracja dziennikarzy

czwartek, 15 marca, godz. 21:00Prof. Wojciech Sadurski z "Centrum Europejskiego UW", poseł PiS Arkadiusz Mularczyk oraz dziennikarz "Tygodnika Powszechnego", Janusz Majcherek - to goście pierwszej części czwartkowego magazynu "24 godziny" o godz. 21:00. Rozmowa dotyczyła nowej ustawy lustracyjnej, która przewiduje składanie oświadczeń również przez dziennikarzy. W drugiej części programu wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski, senator PO Jarosław Gowin oraz poseł PiS Zbigniew Girzyński i polityk SDPL Marek Borowski rozmawiali o zmianie w konstytucji dotyczącej ochrony życia.

Spory wokół zmian w konstytucji

piątek, 16 marca, 17:30Justyna Pochanke rozmawiała z posłami koalicji, Tadeuszem Cymańskim, Robertem Strąkiem oraz Mateuszem Piskorskim o poszerzeniu grona sojuszników o Ruch Ludowo- Chrześcijański. Dyskutowano też na temat zmian w konstytucji dotyczących ochrony życia poczętego. Ta sprawa jest przedmiotem sporów miedzy prezydentem Lechem Kaczyńskim, a o. Tadeuszem Rydzykiem. W drugiej części programu Paweł Biedziak i Igor Pluciński rozmawiali o kradzieży diamentów w Gdańsku.

Egzotyczna wycieczka polityków

Ekskluzywne wycieczki, a nie jakieś tam last minute. Hotele przy plaży, pokoje z widokiem na morze. Gdzie jest tak dobrze? W biurze podróży Parlament Travel - wyjaśnia gazeta "Fakt".

"Nasz Dziennik" Bliżej Skowrońskiego?

Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", śledczy badający sprawę afery korupcyjnej w Ministerstwie Finansów dotarli do informacji, które pozwolą ustalić obecne miejsce pobytu ukrywającego się od wielu miesięcy Rudolfa Skowrońskiego, właściciela firmy Inter-Commerce.

Merkel na zgodę

Niemiecka kanclerz w Warszawie wylicza zasługi "Solidarności", zapewnia, że jej kraj nie będzie fałszował historii, i wzywa Polskę do budowy silnej Unii Europejskiej - pisze "Gazeta Wyborcza".

Sikorski znika z raportu WSI

"Dziennik" odkrywa kulisy tajnej operacji "Kandahar", którą WSI prowadziły w Afganistanie. W raporcie Antoniego Macierewicza akcję tę nazwano skandalicznym nadużyciem i wskazano, że odpowiadają za to ludzie z kierownictwa służb i Ministerstwa Obrony. Nazwisko Radka Sikorskiego, byłego szefa MON z raportu jednak zniknęło.

BOR poszukuje kobiet do pracy

Są ochroniarzami, stewardesami, analitykami, lekarzami. W Biurze Ochrony Rządu, które odpowiada za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie, pracuje kilkadziesiąt pań. Ale żadna z nich nie jest kierowcą. Dlatego BOR poszukuje kobiet, które mogłyby zasiąść za kierownicami VIP-owskich limuzyn - dowiedział się "Super Express".

Abp Gołębiewski gani i broni ojca Rydzyka

Ojciec Rydzyk powinien przeprosić wszystkich Polaków za nazwanie "szambem" spotkania prezydentowej z dziennikarkami - mówi w rozmowie z "Życiem Warszawy" metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski, członek Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

"Parkiet" PZU zainwestuje na Ukrainie?

Na rynku ukraińskim spekuluje się, że PZU przejmuje spółkę ubezpieczeniową TAS. Jednak jej największy akcjonariusz oraz władze polskiego ubezpieczyciela zaprzeczają - pisze gazeta giełdy "Parkiet".

Zaginiony czek od lobbysty

Lobbysta Marek D. zeznał, że Aleksander Kwaśniewski potajemnie brał udział w prywatyzacji polskich przedsiębiorstw. Prokuratura kończy śledztwo w tej sprawie - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Nie tylko osiłki do Policji

Do policji idą same ofermy, które nie potrafią odpowiedzieć nawet na kilka pytań i przebiec toru przeszkód? Chyba tak, skoro Konrad Kornatowski, komendant główny policji, chce obniżyć wymagania stawiane kandydatom do służby - pisze "Dziennik Łódzki".

Smród będzie zakazany

Nawet do aresztu będzie mógł trafić przedsiębiorca lub hodowca, którego działalność wiąże się z uciążliwym zapachem, utrudniającym życie sąsiadom – pisze "Dziennik Polski".

Angela Merkel w Polsce

piątek, 16 marca, godz. 21:00Gośćmi pierwszej części programu byli eurodeputowani Jacek Saryusz-Wolski oraz Michał Kamiński. Tematem dyskusji - wizyta w Polsce kanclerz Niemiec Ageli Merkel. Następnie Sławomir Broniarz, Anna Sobala-Zbroszczyk i Krzysztof Bosak rozmawiali o homoseksualizmie w szkołach. W trzeciej magazynu części Włodzimierz Czarzasty opowiedział o rewizji przeprowadzonym w jego mieszkaniu. Policjanci podejrzewali, że polityk SLD mógł mieć związek z gangsterem Gruszczyńskim.

„Fakt”: Posłowie na wagarach

Parlamentarzyści podpisują się na listach obecności, a potem znikają z posiedzeń komisji. W Sejmie to norma - donosi „Fakt”. Niechlubny proceder potwierdzają wykonane w parlamencie zdjęcia.