Najnowsze

Najnowsze

Polacy wyzyskiwani w szwedzkich lasach?

Pracowali dłużej, często ponad siły za połowę stawki. Szwedzka rozgłośnia radiowa ujawniła metodyczne, bezwzględne wykorzystywanie prawie tysiąca Polaków, którzy pracowali w szwedzkich lasach.

Piwnik o procesie "obcinaczy palców"

- W sprawie, którą prowadzę przeciwko tak zwanej grupie "obcinaczy palców" nie ma zarzutów, o których informują media. W akcie oskarżenia nie ma mowy o zabójstwach i dwudziestu uprowadzeniach - tak sędzia Barbara Piwnik tłumaczy, dlaczego wypuściła z aresztu członków gangu.

"Rząd ciągle robi nas w balona"

- Nie chcemy stawać po przeciwnej stronie barykady, ale ciągle czujemy, że rząd robi nas w balona - tak Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL podsumował rozmowy rządu z przedstawicielami związków zawodowych lekarzy. - Taka postawa zagraża służbie zdrowia - odpowiada wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek.

Ziobro: Ćwiąkalski może spodziewać się pozwu

Zbigniew Ziobro jest przekonany, że doniesienia o niszczeniu dokumentów w resorcie sprawiedliwości w czasie, gdy on nim kierował, to "celowo robiony spektakl insynuacji i podłych pomówień". - I dlatego będzie sprawa w sądzie - zapowiedział były minister sprawiedliwości.

Najlepsza audycja zza krat

Artur Krawczyk trzy i pół roku temu trafił do aresztu śledczego w Koszalinie za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu ze skutkiem śmiertelnym. Nie sądził wówczas, że zajmie się dziennikarstwem, a jego reportaż "Biorę, bo lubię" wygra konkurs na najlepszą audycję więzienną.

Kradli... drogę, po kawałku

Mężczyźni dźwigający płyty chodnikowe wzbudzili zainteresowanie patrolujących okolicę policjantów. I słusznie, bo mężczyźni ci próbowali rozebrać i ukraść... kawałek drogi. Zostali zatrzymani.

Terrorysta nie żyje, Amerykanie zadowoleni

Świat bez lidera Hezbollahu jest lepszy - tak na wieść o śmierci Imada Fayeza Mugniyaha zareagował Departament Stanu USA. Zabity w środę Mugniyah był jednym z najbardziej poszukiwanych przez Stany Zjednoczone terrorystów.

Słodki ciężar małżeństwa

Małżeński sport, zabawa i romans - tak w skrócie organizatorzy określają swój konkurs. Tuż przed Walentynkami w Hong - Kongu po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa w noszeniu żon.

Premier walczy na czarnych trasach

Premier szusujący na nartach w dolinie Val di Fiemme (Dolinie Płomieni) w Dolomitach okazał się być największą atrakcją turystyczną dla przebywających tam Polaków - pisze Wprost.

MS: Za Ziobry z dokumentami źle się działo

Jest dowód na niszczenie ministerialnych dokumentów za czasów urzędowania w ministerstwie Zbigniewa Ziobry - podało Radio Zet. Listę z niektórymi zniszczonymi dokumentami miała zachować jedna z sekretarek. - Do nieprawidłowości przy przechowywaniu dokumentów rzeczywiście dochodziło - potwierdza ministerstwo sprawiedliwości.

Sprawdzają kontrwywiad

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu posła PiS Antoniego Macierewicza. Twierdzi on, że obecne kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego dopuściło się licznych przestępstw.

Prokuratura bada, czy Jaś może być Polakiem

Lubelska prokuratura wystąpiła o wstrzymanie deportacji chorego na nieuleczalną mukowiscydozę Jasia na Białoruś. Zamierza ustalić tożsamość ojca dziecka. Gdyby okazało się, że mężczyzna jest Polakiem, Jaś miałby szansę na podwójne obywatelstwo.

Psie piękności w Nowym Jorku

Już po raz sto trzydziesty drugi najpiękniejsze rasowe psy i ich hodowcy zjechali do Nowego Jorku na najbardziej ekskluzywną wystawę na świecie - Westminster Dog Show.

"Szczeniaczki" Leo

Przez czas, w którym nic nie napisałem wydarzyło się tak wiele, że nawet nie będę usiłował czegokolwiek podsumowywać. Zresztą o tym, co było złe chciałbym zapomnieć, a dobrą ku temu okazją był wyjazd na Cypr.

"Komisja poprawi nasze relacje"

Polityka prorodzinna, to, czy religia powinna stać się przedmiotem maturalnym, a także problemy bioetyczne - to główne tematy posiedzenia Komisji Wspólnej episkopatu i rządu. Spotkaniu współprzewodniczyli wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna oraz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Szczygło przesłuchany ws. Nangar Khel

Były minister obrony Aleksander Szczygło został przesłuchany przez prokuratorów w sprawie ostrzału wioski Nangar Khel - dowiaduje się TVN24. Przesłuchanie miało miejsce w Warszawie.

Najgrubszy człowiek świata chudnie

570 kilogramów - jeszcze tyle rok temu ważył Manuel Uribe! Został zapisany w księdze Guinnessa jako najcięższy człowiek świata. Jednak od tego czasu Meksykanin schudł o 230 kilogramów!

Rodziny żołnierzy nie przyjmują przeprosin Szczygły

- Nie przyjmuję tych przeprosin one nie były szczere tylko jakby wymuszone - oburzała się antenie TVN24 na Aleksandra Szczygłę Janina Makowska, matka jednego z podejrzanych w sprawie Nangar Khel żołnierzy. Wcześniej przeprosiny odrzuciła żona innego z nich. - Aleksander Szczygło nie przeprosił żołnierzy za nazwanie ich durniami - tłumaczyła w RMF FM Barbara Ligocka-Staszczyk.

Najbogatszy opozycjonista Gruzji nie żyje

Badri Patarkaciszwili, gruziński opozycjonista, magnat finansowy i jeden z rywali urzędującego prezydenta Micheila Saakaszwilego zmarł w Londynie na atak serca. Brytyjskiej policji śmierć wydaje się podejrzana.

Rosja nie radzi sobie z Katyniem

Opiniotwórcza rosyjska gazeta "Wiedomosti" zastanawia się, czy Rosja nie powinna zweryfikować swojego podejścia do zbrodni katyńskiej. "Świat już sobie z tym poradził. Świat - tak, ale nie Rosja" - pisze dziennik.

Hollywood odetchnęło: Będzie Gala Oscarowa

Hollywood odetchnęło z ulgą: najważniejsza ceremonia filmowego światka, rozdanie Oscarów, jednak się odbędzie. Członkowie Gildii Scenarzystów Amerykańskich w głosowaniu zgodzili się na propozycje wytwórni i po 14 tygodniach przerwali strajk.

PO: nie licytujmy się na ustawy!

Ilość ustaw nie jest miarą pracy Sejmu. Istotne jest, jakie buble prawne zostaną zlikwidowane - przekonywał dziennikarzy na konferencji prasowej szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, podsumowując prace parlamentu po 100 dniach kadencji.

Statki trują bardziej niż sądzono

Ilość spalin emitowanych przez statki handlowe jest prawie trzy razy większa niż sądzono - wynika z badania ONZ opublikowanych przez "The Guardian". Według niego wielkie okręty odpowiedzialne są za 4,5 proc. światowej emisji CO2.

Rząd obraduje z Episkopatem

Mądra polityka prorodzinna, kwestia zapłodnienia in vitro i matura z religii - to najważniejsze tematy rozmów przedstawicieli Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. W Kancelarii Premiera trwa pierwsze spotkanie tego gremium po prawie dwuletniej przerwie.

Spada poparcie dla rządu

Od początku lutego pogorszyły się notowania rządu. Nadal są wysokie, ale coraz więcej Polaków źle ocenia prace gabinetu Donalda Tuska. Przybywa też przeciwników samego premiera.

Ukraina zrezygnuje dla Rosji z baz NATO

- Jeśli stronę rosyjską niepokoją bazy wojskowe NATO, to Ukraina nigdy na to nie pójdzie - nieoczekiwanie zapowiedział mający opinię prozachodniego prezydent Ukrainy. Wiktor Juszczenko przebywa z roboczą wizytą w Moskwie.

Czeskie i słowackie XXX8

Ósemka w dacie bieżącego roku daje ciekawy pretekst do ekspresowego przeglądu czeskiej i słowackiej historii.  Dlaczego ? Wystarczy krótkie spojrzenie na kalendarium dziejów Czech i Słowacji, aby zauważyć, że kluczowe wydarzenia w historii obu narodów miały miejsce w latach z końcówką na 8. Część z nich, zwłaszcza te z 20 wieku, mocno splatają się z Polską.

Turysta zginął w Tatrach

53-latek z Warszawy zginął podczas wspinaczki w Tatrach Wysokich. Ciało znalazła dwójka turystów w rejonie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego.