Najnowsze

Najnowsze

Olejniczak: ośmieszyliśmy Polskę!

- Po trzech tygodniach sporów doszliśmy do punktu wyjścia. W tym czasie nie doszliśmy do żadnych konstruktywnych wniosków tylko ośmieszyliśmy Polskę - mówił w TVN24 lider SLD Wojciech Olejniczak.

Paris zraniona w Czechach

Źle zakończyła się krótka wizyta Paris Hilton u naszych południowych sąsiadów. Ścigana przez dziennikarzy, Paris przewróciła się, i zraniła sobie brodę.

Wypadek koło Ciechocinka

We wtorek rano na drodze krajowej numer 1 doszło do wypadku dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Informację dostaliśmy na skrzynkę Kontakt TVN24.

"Miejcie odwagę odrzucić ten traktat"

- Miejcie odwagę odrzucić ten traktat, a przynajmniej zatrzymać postępowanie nad jego ratyfikacją - z takim apelem zwrócił się do posłów były marszałek Sejmu, Marek Jurek. Na kilka godzin przed głosowaniem w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, jego partia - Prawica Rzeczypospolitej, przekonuje parlamentarzystów, że "nie zreformuje a zdeformuje" on europejską współpracę.

Błysk za $10 milionów

Kochać diamenty każda kobieta może, ale nie każdą na nie stać. Szczególnie na takie, jak ten. Już 10 kwietnia na aukcji w Hong Kongu pod młotek pójdzie jeden z najpiękniejszych owoców współpracy dłoni artysty i matki natury. 72-karatowy diament trafi do szczęśliwca z przynajmniej 10 milionami dolarów w kieszeni.

MultiBollywood - start!

Jak zmieścić w jednym filmie romans, musical, film akcji, dramat rodzinny i kryminał? Jak przez trzy godziny opowiadać o gorącej namiętności, nie całując się ani razu? Takie rzeczy tylko w Indiach. Dla fanów dłuuugich filmów o tytułach w rodzaju "Ta Ra Rum Pum" czy "Jhoom Barabar Jhoom" niezwykła gratka – sześciodniowy Bollywood Festiwal w Multikinie.

Trochę prawdy o kłamstwie

Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza". Mało tego, kłamią też zwierzęta i rośliny.

Girzyński: ja na pewno będę przeciw

Już wiadomo, że podczas dzisiejszego głosowania w sprawie ustawy ratyfikującej Traktat Lizboński PiS nie będzie jednomyślne. - Ja na pewno będę głosował przeciw - zadeklarował w rozmowie z TVN24 Zbigniew Girzyński. Pytany o to, ilu jeszcze posłów PiS zajmie takie stanowisko, powiedział tylko: - To się okaże podczas głosowania.

Niepoważne miny w niepoważny dzień

My was w konia nie zrobimy, choć dziś Prima Aprilis. A skoro 1 kwietnia, to żeby tradycji stało się zadość i żeby dać internatom szansę uśmiać się jak norki proponujemy przegląd uśmiechniętych polityków.

Pożar w wieżowcu

W poniedziałek wieczorem w jednym z wieżowców w Słupsku wybuchł pożar. Informację dostaliśmy od internauty na skrzynkę Kontakt TVN24.

O. Rydzyk: Oszukali nas!

Słuchacze Radia Maryja pielgrzymują do biur poselskich wzywać posłów do zagłosowania przeciw ustawie ratyfikującej Traktat Lizboński. Jest to efekt apelu Ojca Rydzyka, który kompromis w Juracie nazwał kompromitacją.

Kontrolowana erotyka w "Pulsie"

Scena miłosna Barbary Grabowskiej i Olgierda Łukaszewicza, albo jego gołe pośladki na ekranie telewizora to zdecydowanie za dużo dla widzów telewizji Puls - przynajmniej tak się wydaje jej szefom, którzy z nożycami w ręku wycinają z jednych z najlepszych polskich filmów bardziej "pikantne" sceny.

Do paki na siedem wieków

Postać Juany Barraza to na pewno nie najlepszy przykład na zobrazowanie określenia "słaba płeć". Muskularna meksykańska zapaśniczka zamordowała co najmniej 16 staruszek, za co usłyszała wyrok - 759 lat pozbawienia wolności.

Cała prawda o kłamstwie

Kłamiemy średnio dwa razy dziennie, a prawie 62 proc. naszej naturalnej konwersacji ma charakter kłamliwy - wynika z badań psychologów, które opisuje "Gazeta Wyborcza".

Telewizja wycina erotykę z filmów

Telewizja Puls, której większościowym udziałowcem jest zakon ojców franciszkanów, wycina z emitowanych filmów sceny erotyczne. Zabrakło ich w wyemitowanej wczoraj "Gorączce" Agnieszki Holland, tydzień wcześniej podobnie potraktowano "Perłę w koronie" Kazimierza Kutza. Twórcy protestują, telewizja broni prawa do nieepatowania golizną - pisze "Dziennik".

Lech Kaczyński solidarny z Tybetem?

Chociaż prezydent Lech Kaczyński oficjalnie się w tej sprawie nie wypowiedział, to wszystko wskazuje na to, że pójdzie on w ślady Donalda Tuska i nie pojedzie na ceremonię otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. - To znak solidarności z Tybetem, bo jeszcze dwa miesiące temu prezydent bardzo chciał lecieć - pisze "Dziennik".

UE do Zimbabwe: ogłoście wyniki!

Ministrowie siedmiu państw UE apelują do władz Zimbabwe o ogłoszenie wyników wyborów. Choć od zamknięcia lokali wyborczych minęły już dwa dni, administracja prezydenta Mugabe nie kwapi się poinformować o rezultacie głosowania.

MON likwiduje moloch

Co prawda, projekt ustawy likwidującej Agencję Mienia Wojskowego, która zaopatrywała w sprzęt w nagłych przypadkach nasze wojsko, nie jest jeszcze gotowy to MON zamierza dokonać likwidacji Agencji w ekspresowym tempie. - Jeszcze do końca tego roku AMW przestanie istnieć - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Obama na wznoszącej

Barack Obama coraz bliżej Białego Domu. Poparcie dla niego ogłosiła senator Amy Klobuchar z Minnesoty, która jako superdelegat będzie miała zapewniony głos w wyborach kandydata partii do fotela prezydenckiego. Na tym nie koniec, bo Obama prowadzi również w ostatnich sondażach wyborczych.

Prezes PiS za traktatem

Dziś w południe Sejm na nadzwyczajnym posiedzeniu będzie głosował nad ustawą ratyfikującą traktat lizboński. Wcześniej własny klub do poparcia ustawy będzie przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński - pisze "Gazeta Wyborcza".

Bush negocjuje, Majdan wrze

George W. Bush przyleciał do Kijowa. Na lotnisku przywitali go ukraińscy oficjele, a na ulicach miasta wyzwiska i koktajle mołotowa. Podczas inaugurującej podróż prezydenta USA po Europie wizyty, spodziewane jest udzielenie wsparcia dla starań Ukrainy o wstąpienie do NATO, za czym opowiada się jedynie co trzeci mieszkaniec.

"Prawko" na 15 lat

Prawo jazdy na motocykl i samochód osobowy ma być wydawane na 15 lat - przewiduje projekt ustawy, który opisują "Gazeta Prawna" i "Gazeta Wyborcza".

LiD – życie po życiu

Po sobotniej deklaracji SLD o zerwaniu współpracy z Partią Demokratyczną na porządku dziennym staje pytanie: czy LiD jeszcze istnieje? Jako byt polityczny – rzecz jasna, bo jako formalny klub sejmowy ciągle trwa. SLD twierdzi, że LiD istnieje, ale bez demokratów. Ci także odpowiadają twierdząco na to pytanie, tyle tylko że twierdzą, iż poza LiD-em postawił się Sojusz - czytamy w "Trybunie".

Sieci połykają sklepiki

W stolicy rozpoczyna się właśnie kolejny etap walki o klienta. W szranki stają wielkie sieci handlowe i drobni osiedlowi sklepikarze. Eksperci nie pozostawiają złudzeń: mali są bez szans - akcentuje "Życie Warszawy".

Ministerstwo uprawia hazard

Rynek salonów z automatami wart jest 2 miliardy złotych, a decyduje o nim widzimisię urzędników. Ostatnio przy przetargach w Warszawie - wynika ze śledztwa "Pulsu Biznesu".

Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego - ostatnie starcie

W samo południe w Sejmie rozpocznie się ostateczna batalia o ratyfikację Traktatu Lizbońskiego. Podczas głosowania, do którego dojdzie prawdopodobnie około godziny 15, ma pojawić się sam prezydent. Za rządowym projektem rękę podniesie nawet Jarosław Kaczyński, ale część posłów PiS-u ma poważne wątpliwości i może zagłosować przeciw.

O czym mają rozmawiać w Bukareszcie?

Kancelaria Prezydenta potwierdziła informacje tvn24.pl, że podczas szczytu NATO w Bukareszcie prezydent Lech Kaczyński będzie rozmawiał z Angelą Merkel. Politycy będą rozmawiać o problemie roszczeń niemieckich w Polsce, wspólnych przedsięwzięciach związanych z historią i współpracą w ramach UE. Polski prezydent będzie też usiłował przekonać kanclerz Niemiec do wyrażenia zgody na zaproszenie Ukrainy i Gruzji do kolejnego etapu integracji z NATO.

Karta Polaka nie gwarantuje wizy Schengen

Karta Polaka nie uprawnia do osiedlania się w Polsce, choć potwierdza polskie pochodzenie. Nie gwarantuje też otrzymania wizy Schengen. Dokument umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej i bezpłatną pomoc zdrowotną - pisze "Gazeta Prawna".

Dlaczego przeciwko ratyfikacji traktatu

Z rosnącym niepokojem obserwujemy jak doraźna poprawność polityczna usuwa na drugi plan kryterium równych praw państw jako równych podmiotów w działaniu Unii - czytamy w "Naszym Dzienniku".