Najnowsze

Najnowsze

Podpalacz zabytków złapany

Południowokoreańska policja zatrzymała 69-letniego mężczyznę, który przyznał się do podpalenia liczącej 600 lat seulskiej Wielkiej Południowej Bramy. Podpalacz wyjaśnił, że zniszczył zabytek, bo nie otrzymał od rządu dostatecznego odszkodowania za wysiedlenie go z przebudowywanej dzielnicy miasta.

Trzymał zwłoki żony w garażu

58-letni Australijczyk został oskarżony o zabicie swojej żony i przetrzymywanie jej zwłok przez 23 lata w metalowej skrzyni, w garażu swojego domu.

Wali się poznański komisariat

Zakaz wchodzenia do budynku poznańskiego komisariatu wodnego dostali pracujący tam policjanci. Inspektor budowlany uznał, że obiekt stojący tuż nad Wartą grozi zawaleniem.

Kamiński: Media służą rządowi

W Polsce mamy do czynienia z dużą stronniczością mediów. Obecnie służą układowi rządzącemu, poprzez nagłaśnianie błahych spraw odwracają uwagę opinii publicznej od rzeczywistych, nierozwiązanych problemów - stwierdził w TVN24 prezydencki minister Michał Kamiński.

"Kambodża" w rękach policji

Od dawna poszukiwany złodziej samochodów, Tomasz L. o pseudonimie "Kambodża", wpadł w zasadzkę policji. 27-letni mężczyzna kradł na terenie Warszawy bmw, rozbierał je na części w tzw. dziuplach, a następnie sprzedawał je za pośrednictwem Internetu. I właśnie w ten sposób kontakt z nim nawiązali policjanci.

Tańce w parlamencie

Ceremonia pojednania między białymi a rdzennymi mieszkańcami Australii rozpoczęła się od występów grupy Aborygenów oraz przekazaniu insygniów pojednania. W środę premier Kevin Rudd ma oficjalnie przeprosić Aborygenów za stosowaną wobec nich politykę przymusowej asymilacji.

PO da pracę Marcinkiewiczowi?

- Decyzja w sprawie kandydata Polski na komisarza w Unii Europejskiej zapadnie najprawdopodobniej w ciągu najbliższych kilkudziesięciu dni - powiedział PO Zbigniew Chlebowski w "Sygnałach Dnia".

"Słowo ludobójstwo za mocne"

Może była to nieszczęśliwa pomyłka, błąd żołnierzy, ale na pewno nie ludobójstwo. To za mocne słowo. Oni nie mogli się dopuścić czynów w takiej formie, o jakiej mówi prokuratura - ocenił w TVN24 mjr Maciej Zimny, były żołnierz GROM-u.

U nas też można poszusować

Mimo że zima przypomina w tym roku wiosnę, to jednak wszyscy, którzy wzięli urlopy i porezerwowali już pobyty w polskich górach mogą odetchnąć z ulgą: Jest śnieg! I - jak zapewniają właściciele stoków - na pewno jeszcze trochę poleży, bo pomogą mu w tym śnieżne armatki

Rząd lepszy od Sejmu i prezydenta

- Ponad połowa Polaków źle ocenia pracę prezydenta - wynika z przeprowadzonego w lutym sondażu SMG/KRC dla programu "Forum" w TVP Info. Jeszcze więcej osób wystawia złą ocenę Sejmowi. Jak na razie za najlepiej działający ośrodek władzy uważamy rząd.

Prezydent nie wstrzymuje Ananicza

Kancelaria Prezydenta odpiera medialne zarzuty, że Lech Kaczyński blokuje odwołanie obecnego szefa cywilnej Agencji Wywiadu gen. Zbigniewa Nowka. - Pismo z prośbą o opinię w tej sprawie prezydent otrzymał dopiero w poniedziałek - oświadczył minister Michał Kamiński.

Sarkozy chce badać Marsa

Nicolas Sarkozy apeluje do Unii Europejskiej, USA i Rosji o stworzenie planu wspólnego badania Marsa. Jego zdaniem jedynie globalne połączenie sił, doświadczenia i możliwości przyniesie efekty.

Rząd ma pomysł na tańsze leki

Być może już niedługo za leki mniej zapłaci i pacjent, i NFZ. Ministerstwo Zdrowia proponuje firmom farmaceutycznym nowe warunki wpisu leku na listę refundacyjną. Zasada jest prosta - kto da mniej, czyli bardziej obniży cenę, tego produkt trafi na listę.

Szukamy autorów listów z Powstania Warszawskiego

TVN24 dotarła do listy nadawców i odbiorców listów z poczty powstańczej. Lista ma być od wtorku dostępna też na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego - www.1944.pl. Jej opublikowanie ma pomóc w znalezieniu poszukiwanych autorów listów.

Zaszyfrowane komórki dla VIP-ów

Jeszcze w tym roku najważniejsze osoby w państwie dostaną telefony komórkowe, przez które będą mogły prowadzić poufne rozmowy - informuje "Dziennik".

Lordowie białego szaleństwa

Już sam widok zjazdu ze szczytu górskiego z przeszkodami w rodzaju skał i wystających grani u większości ludzi mrozi krew w żyłach. Jednak dla miłośników tzw. "free-ride'u" to czysta przyjemność. Zawody w tej dyscyplinie odbyły się w austriackim Schruns.

Lepper przypilnuje demokracji

Andrzej Lepper, Mateusz Piskorski i Krzysztof Sikora z Samoobrony jadą w marcu do Moskwy jako obserwatorzy wyborów prezydenckich – dowiedział się "Dziennik". Być może będzie im towarzyszył były premier Leszek Miller.

"Widacki w komisji to skandal"

Poniedziałek, 11 luty 21:00Ciąg dalszy sporu wokół Komisji Śledczej do Spraw Nacisków politycznych na specsłużby. - To skandal - tak PiS komentuje powołanie do komisji Jana Widackiego z LiD. Według posłów Prawa i Sprawiedliwości osoba z zarzutami prokuratorskimi nie powinna być sejmowym śledczym. - To łamanie standardów demokratycznych - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" Jacek Kurski.

Szykuje się zmiana w UKE

Rynek już zaczął wskazywać osoby, które mogłyby zastąpić Streżyńską na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - instytucji powołanej do tego, by zwiększać konkurencyjność na rynku telekomunikacyjnym i tym samym poprawiać nam wszystkim warunki korzystania z telefonu czy internetu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak zwolnić szefa Wywiadu?

Rząd czeka na opinię Kancelarii Prezydenta w sprawie odwołania gen. Zbigniewa Nowka z funkcji szefa cywilnej Agencji Wywiadu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Bez nagrywania w sądzie

Nie będzie obowiązkowego nagrywania dźwięku podczas rozpraw sądowych. Ministerstwo Sprawiedliwości unieważniło przetarg na zakup sprzętu audio dla sądów. Winą za zamieszanie obarcza poprzedników - pisze "Życie Warszawy".

Bajeczne pensje w biednym szpitalu

Zadłużony na 200 milionów złotych gdański szpital pada. Brakuje na leki i zabiegi dla dzieci, ale nie brakuje na kolosalne wynagrodzenia dla pracowników! Pracownik pralni zarabiał tu 8 tysięcy złotych, księgowa 12 tysięcy zł, a ślusarz 4 tysiące zł! - "Super Express" dotarł do szokującej listy płac w Akademickim Centrum Klinicznym.

Instalacja modułu Columbus zakończona

Europejskie laboratorium naukowe Columbus zostało dołączone do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), po nadzwyczajnie długim pobycie dwóch astronautów w otwartej przestrzeni kosmicznej.

Rosyjskie bombowce nad USA

- Dwa rosyjskie bombowce Tu-95 zostały w sobotę przechwycone przez amerykańskie myśliwce, gdy przelatywały nieopodal amerykańskiego lotniskowca na Pacyfiku - powiadomił w poniedziałek anonimowy urzędnik resortu obrony USA.

Szybcy i wściekli na ulicach

Koniec z szaleńczymi wyścigami samochodowymi po ulicach Łodzi. Łódzcy kierowcy liczą, że jako pierwszym w Polsce, uda się im zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Terrorysta z Nangar Khel w TVN

W reportażu "Superwizjera", który TVN wyemitował kilka tygodni po tragedii w Nangar Khel, jedną z osób rozpaczających po stracie bliskich był poszukiwany za morderstwa i organizowanie zamachów Bismelah - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Prawko tylko dla ekologów

Jazda samochodem ma być nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim ekologiczna. W Szwecji od niedawna warunkiem otrzymania prawa jazdy jest opanowanie ekologicznego i ekonomicznego prowadzenia samochodu.

Szczygło: Banda durniów strzela do cywili

Sprawę zabójstwa 6 cywili w afgańskiej wiosce Nangar Khel tuszowali wysoko postawieni oficerowie - ujawnia "Superwizjer" TVN. Żołnierzy oskarżonych o ludobójstwo były minister obrony Aleksander Szczygło nazwał "bandą durniów". We wtorek Sąd Wojskowy ma zdecydować, czy oskarżeni wyjdą z aresztu.

Mały Jaś opuści Polskę

Dziesięciomiesięczny Jaś najprawdopodobniej wyjedzie na Białoruś. Chorym na muskowiscydozę chłopcem można by zająć się w kraju, jednak decyzją sądu zostanie on przekazany do ojczyzny jego matki. W Gdyni o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie, na którym ustalony będzie sposób transportu chłopca.