Najnowsze

Najnowsze

Ile zarobi nauczyciel?

Średnie wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty od września 2009 r. powinno wynieść 2286 zł. brutto. W porównaniu z tym rokiem wzrośnie o 34 proc. - wynika z analizy "Gazety Prawnej".

Polscy agenci zdekonspirowani?

Polski wywiad stracił kontakt z kilkoma agentami w Rosji, na Ukrainie, w Białorusi oraz w Azji Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Po raporcie o likwidacji WSI mogli zostać zdekonspirowani; ich życie może być zagrożone - donosi "Rzeczpospolita".

Traktat Lizboński: Londyn akceptuje, Dublin chce czasu

Irlandzcy parlamentarzyści debatowali w środę nad odrzuconym kilka dni wcześniej przez społeczeństwo Traktatem Lizbońskim. W tym samym czasie ważny gest uczyniła brytyjska Izba Lordów, która opowiedziała się za przyjęciem dokumentu. Traktat musi jeszcze podpisać królowa Elżbieta II.

"Daliśmy z siebie wszystko - będzie lepiej"

- Zawsze gdy wchodzę na boisko staram się pokazać to, co najlepsze. Dlatego tym bardziej żałuję, że nam nie wyszło, bo tacy kibice zasługują na wygrane - mówił Roger Guerreiro w wywiadzie dla TVN24. Świeżo upieczony reprezentant Polski wie, co zrobić, żeby podobne wpadki jak ta z Euro już nam się nie przytrafiały...

"TW Bolek" w TVP1

Telewizja Polska wyemitowała w środę wieczorem film dokumentalny "TW Bolek" o domniemanych związkach Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Nie pomogły protesty byłego prezydenta, który zagroził TVP procesem sądowym i żądaniem 20-milionowego odszkodowania.

"Dlaczego tych materiałów nie użyli esbecy?"

- W tej książce są trzy fakty, które nie podlegają wątpliwości: że Wałęsa współpracował z SB w latach siedemdziesiątych, był bohaterem w osiemdziesiątych i mataczył w dziewięćdziesiątych - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Kurtyka: Wałęsa jak Kmicic

Środa, 18 czerwcaMy, Polacy, znamy dobrze historię Kmicica i innych tego typu dramatycznych życiorysów. Wałęsa mógł być TW, a następnie zostać bohaterem - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" Janusz Kurtyka. Szef IPN nie ma wątpliwości, że książka o przeszłości Wałęsy odkrywa prawdziwe karty historii.

Kurtyka: Wałęsa jak Kmicic

My, Polacy, znamy dobrze historię Kmicica i innych tego typu dramatycznych życiorysów. Wałęsa mógł być TW, a następnie zostać bohaterem - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" Janusz Kurtyka. Szef IPN nie ma wątpliwości, że książka o przeszłości Wałęsy odkrywa prawdziwe karty historii.

Kropka nad i 18.06

Środa, 18 czerwca- Nikt się nie znalazł, żeby oddać prawdę tego, co się działo w Stoczni Gdańskiej w 80', zróbmy to i pokażmy naszym dzieciom jak było. Pokażmy Wałęsę tak, jak na to zasługuje - apelowała w "Kropce nad i" Henryka Krzywonos. Uczestniczka strajku w stoczni stwierdziła, że nie rozumie "nagonki na Lecha Wałęsę" i mu współczuje.

"Pokażmy ludziom prawdę o strajku w stoczni"

- Nikt się nie znalazł, żeby oddać prawdę tego, co się działo w Stoczni Gdańskiej w 80', zróbmy to i pokażmy naszym dzieciom jak było. Pokażmy Wałęsę tak, jak na to zasługuje - apelowała w "Kropce nad i" Henryka Krzywonos. Uczestniczka strajku w stoczni stwierdziła, że nie rozumie "nagonki na Lecha Wałęsę" i mu współczuje.

"Były podstawy, by stawiać zarzuty Blidzie"

- Z całą pewnością zachodziły przesłanki do wydania postanowienia o przedstawieniu Blidzie zarzutu - stwierdził przed sejmową komisją śledczą ds. śmierci Barbary Blidy były prokurator apelacyjny w Katowicach, Tomasz Janeczek. Komisja przesłuchiwała go niemal osiem godzin.

"Byłem za słaby na Bolka"

- Bolek to nie ja - przekonuje Lech Wałęsa i próbuje się bronić. - Bolek to podsłuch, fałszywki i akcja przeciwko mnie - tłumaczył w "Faktach po Faktach" były prezydent. Podkreślił, że nie podpisał żadnego dokumentu o współpracy, bo - jak sam twierdzi - był za słaby. - Mały robotnik, ot wszystko - mówił.

Po koleżeńsku postawili mu dom

Dubica (woj. lubelskie) to wyjątkowa wieś, w której mieszkają ludzie o wielkich sercach. Dzięki sąsiadom, którzy pracowali po godzinach i w pocie czoła Ryszard Rożnowicz ma gdzie mieszkać - przez 2 miesiące własnymi rękami zbudowali sąsiadowi dom.

Kruszyński: Nie byłem agentem

- Nigdy nie byłem agentem, to jakaś kompletna bzdura. Jeśli nawet ktoś, gdzieś mnie zarejestrował, to bez mojej zgody i wiedzy - zapewniał w "Magazynie 24 Godziny" mec. Piotr Kruszyński. Według Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka, autorów książki IPN o związkach Lecha Wałęsy z SB, adwokat był zarejestrowany jako tajny współpracownik.

"Agata jest ofiarą - zabili jej dziecko"

Kolejne głosy w dyskusji na temat prawa do aborcji 14-latki z Lublina. - W Polsce nie jest przestrzegane prawo do aborcji - oburzała się w "Magazynie 24 godziny" feministka. - Prawo, które dopuszcza zabijanie, jest nieludzkie - odpowiadają przedstawiciele środowisk kościelnych.

Wyjechał prosto pod koła

Kierowca chciał wymusić pierwszeństwo - teraz musi zbierać na blacharza. O wypadku w Kaliszu poinformował nas jeden z internautów pisząc na skrzynkę Kontakt TVN 24.

"Bogdan, ujawnij taśmę Wałęsy"

- Było spotkanie w 1979 roku, gdzie Wałęsa rozmawiając o wydarzeniach z 1970 przyznał się do współpracy. Zostało to nagrane, a taśmę ma Bogdan Borusewicz - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Wyszkowski i zaapelował, by marszałek ujawnił to nagranie.

"Dziennikarze i naukowcy chcą przyłożyć Wałęsie"

Nie milkną komentarze ws. częściowo ujawnionej publikacji IPN dotyczącej przeszłości Lecha Wałęsy. - Zaskakuje mnie ten przedziwny sojusz części dziennikarzy i części pracowników nauki, którzy wcale nie ukrywają, że chcą przyłożyć Wałęsie - stwierdził abp Józef Życiński. Zaś według mec. Marka Małeckiego, książka IPN może być wstępem do wznowienia lustracji Wałęsy.

Wulgaryzm przykrył "Jezus Maria"

Na wirtualnym Rynku Krakowskim powieszono ogromny bilboard z wulgaryzmami - pisze na skrzynkę Kontakt TVN 24 internautka, zbulwersowana tym co odkryła na stronie SecondLife. Po jej interwencji sprawą wulgaryzmu już zajęła się firma prowadząca Second Kraków.

Ostatni akt greckiej tragedii

Sensacyjni mistrzowie "Starego Kontynentu" meczem w środę z Hiszpanami żegnają się z Euro. Cztery lata temu podopieczni Otto Rehhagela pokazali brzydki futbol, mimo to zdobyli tytuł. Tegoroczny turniej bezlitośnie odsłonił wszystkie mankamenty tej drużyny i w spotkaniu z pewną awansu Hiszpanią Grecy nie są faworytami.

Syn Margaret Thatcher poszukiwany

Władze afrykańskiej Gwinei Równikowej zapowiedziały, że będą się starać o ekstradycję Marka Thatchera, syna byłej brytyjskiej premier. Zarzucają mu kierowaniem spiskiem dążącym do zamachu stanu,

Wódka z deszczówki i rozcieńczalnika

Małopolska policja rozbiła gang zajmujący się wytwarzaniem i handlem fałszywym alkoholem. Zatrzymano 9 osób, które produkowały wódkę z rozcieńczalnika do lakieru. Alkohol mieszano z deszczówką, w której pływały żaby, a nawet z wodą z gaszonego wapna.

Spłonęły meble, farby i kleje

19 zastępów straży pożarnej gasiło w środę pożar w fabryce mebli w miejscowości Gąszcz koło Oleśnicy (Dolnośląskie). Spłonęła hala prdukcyjno-magazynowa. Trzy osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

Śmierć pierwszej brytyjskiej żołnierki

W wybuchu przydrożnej pułapki minowej w prowincji Helmand na południu Afganistanu zginęło czterech wojskowych z Wielkiej Brytanii, w tym pierwsza w tej wojnie żołnierka. W tym samym czasie w prowincji Kandahar trwa ofensywa na pozycje talibów.

Rosyjski ambasador straszy Ukrainę

Znany z używania mało dyplomatycznego języka Dmitrij Rogozin, ambasador Rosji przy NATO, znów dał o sobie znać. Tym razem w wywiadzie dla dziennika "Izwiestija", ostrzegł, że Ukraina "zatrzeszczy w szwach", gdy tylko "pomarańczowi" spróbują wciągnąć ją do NATO.

Publiczne radio wstrzymało nadawanie

Radio France i Radio France Internationale wstrzymało emisję programów informacyjnych. To część strajku francuskich mediów publicznych przeciwko projektowi ustawy, który zakaże pokazywania reklam w publicznej telewizji.

Omylny Leo musi zostać

1. Leo nie jest nieomylny. W czasie mistrzostw popełnił błędy. Np. jego dwie wypowiedzi:  „to cud, że tu jesteśmy” i „to już koniec” po remisie z Austrią, gdy była jeszcze szansa na awans, mogły zachwiać już i tak małą wiarą zawodników we własne umiejętności. Wypowiedzi były totalnym zaprzeczeniem filozofii, którą Leo wpajał piłkarzom (a także kibicom) od początku pracy z kadrą: wiary w sukces, umiejętności, walki do końca.

Mamy książkę IPN o Wałęsie

W księgarniach dopiero w poniedziałek, w tvn24.pl już teraz. Publikujemy obszerne fragmenty kontrowersyjnej książki - "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii" Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka.