Najnowsze

Najnowsze

"Kaczyński jest przeciwko Buzkowi"

Piątek, 18 czerwca - Pan Piotr Kownacki, podobnie jak prezydent Lech Kaczyński jest przeciwnikiem kandydatury prof. Jerzego Buzka, bo jego sukces byłby sukcesem nie tylko Polski, ale też Platformy Obywatelskiej - w programie "24 godziny" stwierdził Stefan Niesiołowski. Nie zgodził się z nim Paweł Poncyljusz z PiS. - Prezydent na pewno ucieszy się, że jeśli prof. Buzek zostanie przewodniczącym europarlamentu - uważa poseł.

Książka o Fritzlu idealna na Dzień Ojca

Jaki jest odpowiedni prezent na Dzień Ojca? Zdaniem Tesco jest nim książka o zbrodniach "Potwora z Amstetten" Josefa Fritzla. Sklep tej sieci w Leighton Buzzard, w hrabstwie Bedfordshire umieścił ją w swojej specjalnej ofercie na Dzień Ojca. Z kolei londyńska księgarnia WH Smith umieściła książkę "The Crimes od Josef Fritzl: Uncovering the Truth"" na liście 50 najlepszych książek dla taty.

Dyplomacja w stylu "a kuku" nie działa

Włoski premier Silvio Berlusconi przyznał się do porażki, w promowaniu kandydatury Mario Mauro na szefa Parlamentu Europejskiego. Jego głównym błędem było, jak sam przyznał, zbyt późne zaangażowanie się lobbowanie na rzecz swojego kandydata. - Dyplomacja w stylu "a kuku" nie działa - podsumowała działania włoskiego szefa rządu Rosi Bindi, z włoskiej opozycji.

"Kaczyński jest przeciwko Buzkowi"

- Pan Piotr Kownacki, podobnie jak prezydent Lech Kaczyński jest przeciwnikiem kandydatury prof. Jerzego Buzka, bo jego sukces byłby sukcesem nie tylko Polski, ale też Platformy Obywatelskiej - w programie "24 godziny" stwierdził Stefan Niesiołowski. Nie zgodził się z nim Paweł Poncyljusz z PiS. - Prezydent na pewno ucieszy się, że jeśli prof. Buzek zostanie przewodniczącym europarlamentu - uważa poseł.

Wielkiej Brytanii Buzek nie interesuje

Wielkiej Brytanii nie interesuje wybór nowego szefa Parlamentu Europejskiego. - Mają (Brytyjczycy- red.) własne kłopoty. Tutaj jakiś czas temu wybuchła afera, która bardzo zmienia brytyjską scenę polityczną - Gordon Brown zrobił nowy rząd - tłumaczył z Londynu, w programie "24 godziny" TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier, w przeciwieństwie do Brytyjczyków szansami Jerzego Buzka się interesuje i uważa, że Polacy przebyli już 2/3 drogi w kierunku wygranej.

Pierwsze damy operowane w tym samym dniu

Dwie znane na całym świecie kobiety tego samego dnia trafiły na stół operacyjny. Dziwnym zrządzeniem losu w piątek lekarze operowali połamane ręce Margaret Thatcher i Hillary Clinton.

Pracowniku! Załóż majtki!

Niecodzienną uwagę zamieścili urzędnicy z Florydy w zaleceniach dotyczących ubioru osób zatrudnionych w tamtejszych instytucjach publicznych. Otóż, powinni oni używać dezodorantu i nosić w pracy bieliznę.

Wybawca Szpilmana odznaczony przez Yad Vashem

Wilhelm Hosenfeld, który uratował ukrywającego się w gruzach Warszawy pianistę Władysława Szpilmana, został pośmiertnie odznaczony medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W imieniu ojca odznaczenie odebrały jego dzieci: 82-letni Detlev, 76-letnia Jorinde i 75-letnia Anemone. W uroczystości brała też udział wdowa po Szpilmanie oraz jego syn z wnukami.

RPO żąda wyjaśnień od radiowej "Jedynki"

Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski jest zaniepokojony domniemaną dyskryminacją w I Programie Polskiego Radia. - Polskie Radio jako instytucja ciesząca się dużym zaufaniem odbiorców, a Program I, który w szczególności należy do najbardziej słuchanych w naszym kraju, nie powinien wprowadzać tego typu dyskryminacyjnych praktyk - napisał.

Kwaśniewski: nie wybierają papieża, tylko szefa PE

Z wyboru Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego zaczynamy robić coś na miarę sportu czy gry w kasynie - ocenił Aleksander Kwaśniewski w programie "Piaskiem po oczach". Gość TVN24 apelował, by z tego powodu "nie przesadzać" i "nie wpadać w samozachwyt".

Czterogodzinne przesłuchanie Kaczyńskiego

Z dziennikarzami rozmawiać nie chciał, ale na pytania prokuratorów raczej udzielił odpowiedzi. Jarosław Kaczyński w piątek przez cztery godziny składał zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. Szef Prawa i Sprawiedliwości był świadkiem w śledztwie badającym, czy ABW, policja oraz inne służby bezprawnie podsłuchiwały m.in. dziennikarzy.

11-latek za mały do walki z bykami

11-letni torreador Michelito nie wystąpi na corridzie w Lizbonie w czwartek - poinformowali organizatorzy walk. Powód? Komisja ochrony dzieci uznała, że przedstawione przez organizatorów zaświadczenie lekarskie jest nieważne, bo wystawił je pediatra, a nie lekarz medycyny pracy.

Są protesty. Cimoszewicz poczeka na decydującą walkę

Być może dopiero we wrześniu, a nie 23 czerwca, odbędą się wybory nowego szefa Rady Europy - dowiedziała się PAP w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE. Ostateczną walkę o szefostwo RE mieli stoczyć Włodzimierz Cimoszewicz i Norweg Thorbjoern Jagland.

151 do 81 dla Buzka

W lipcu szykuje się wielkie starcie między Włochami a Polską. Członkowie Europejskiej Partii Ludowej w tajnym głosowaniu wypowiedzą się, kogo chcą widzieć na fotelu szefa Parlamentu Europejskiego – Jerzego Buzka czy Mario Mauro. Jak wynika z dotychczasowej arytmetyki, Polak może liczyć w partii na znaczącą przewagę.

Napieralski wysyła "starych" na koniec sali

Nowy szef klubu poselskiego Lewicy zapowiada zmiany. Grzegorz Napieralski chce się wziąć nawet za tak drobiazgowe sprawy, jak usadzenie posłów w parlamencie. W pierwszych rzędach mają usiąść młodsi działacze.

Mordercy Polaka zabili Bhutto

To szef pakistańskich talibów Baitullah Mehsud stoi za morderstwem premier Benazir Bhutto - ujawnił jego były współpracownik Qari Turkestan Bhitaini. Mehsud przewodzi ugrupowaniu Tehrik-e-Taliban, które przyznało się do zamordowania w lutym polskiego inżyniera Piotra Stańczaka.

Amerykanie przejmą koreański statek z atomem?

Amerykański niszczyciel USS John S. McCain przygotowuje się do przejęcia północnokoreańskiego statku podejrzewanego o przewożenie materiałów nuklearnych. USA czekają tylko, aż statek opuści wody w pobliżu chińskiego wybrzeża - donosi Fox News.

Dworzec w Ciechocinku. Jest wszystko, oprócz kasy

Trudno w to uwierzyć, ale w Ciechocinku – mieście słynącym z sanatoriów i odwiedzanym rocznie przez kilkadziesiąt tysięcy osób – na miejscowym dworcu jest wszystko oprócz… kasy biletowej. Wszystkiemu winny jest brak porozumienia między kolejowymi spółkami PKP. – Gorzej jak w średniowieczu. Jak w buszu! – bulwersują się turyści.

Lateks, bicz i zabawy przyszłych policjantów

Alkohol leje się strumieniami, policjantki zabawiają się pejczem i kajdankami, a funkcjonariusze radośnie robią zdjęcia – taki obraz kursów w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu przedstwił „Eksperss Ilustrowany”. Jednak z otrzymanego filmu nie wynika, że alkohol lał się strumieniami, a zabawy z pejczem przypominają szkolne wygłupy. – Żadnych skarg nie mieliśmy, ale badamy sprawę – zapewnia portal tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji.

Starcie w Sejmie

Szykuje się interesująca konfrontacja przed komisją śledczą ds. nacisków. Drugiego lipca na przeciw siebie usiądą Janusz Kaczmarek i Jerzy Engelking. - Wokół sprawy (afery gruntowej - red.) jest cała masa niejasności. Komisja uznała, że tych dwóch kluczowych świadków trzeba ze sobą konfrontować, tak żeby w opinii publicznej nie pozostała tylko i wyłącznie, którą wymyślił sobie Engelking - powiedział TVN24 Sebastian Karpiniuk.

Warszawa może stracić kino Paradiso

Wszystko wskazuje na to, że kino Paradiso mieszczące się w 18-wiecznym pałacu Radziwiłła, w samym centrum Warszawy zostanie zamknięte. Dyrekcja Muzeum Niepodległości, która wynajmuje salę właścicielom kina chce powiększyć salę kosztem projektora filmowego. - Nie mamy innej sali. Ta, którą wynajmujemy kinu jest za mała. Musimy ją powiększyć - tłumaczy dyrektor muzeum.

Su-24 spadają jak rażone piorunem

Dwie katastrofy Su-24 w odstępie dwóch dni. Tym razem do wypadku doszło na południu Rosji. Obaj piloci tego samolotu szturmowego przeżyli, ale w obawie przed następnymi katastrofami flota Su została uziemiona.

"Dowcipny i bystry człowiek"

- Żałuję, że ten obywatel nie będzie mógł z nami współpracować. Okazuje się, że to całkiem dowcipny i bystry człowiek - oświadczył Donald Tusk. Premier ocenił w ten sposób Cezarego Atamańczuka - oskarżonego o posiadanie narkotyków byłego samorządowca PO, który niebawem zostanie posłem. Atamańczuk zastąpi w Sejmie wybranego do europarlamentu Sławomira Nitrasa.

Podejrzane okoliczności umorzenia wielkiej afery

Jedno z największych w kraju śledztw dotyczących tzw. mafii paliwowej zostało umorzone. Liczącą 300 tomów akt sprawę zamknął prokurator zajmujący się na co dzień wypadkami drogowymi, a ściągnięty na miesiąc do prowadzenia tej sprawy. Dzięki jego decyzji oczyszczeni z zarzutów biznesmeni odzyskali część gigantycznego majątku: 30 mln zł w gotówce, samolot, helikopter, a także luksusowy jacht pełnomorski - pisze "Dziennik".

209 km/h żeby uspokoić dziecko

- Dziecko zaczęło płakać i spieszyłam się, żeby je uspokoić – tłumaczyła policjantom młoda kobieta. Spieszyła się tak bardzo, że jej opel rozwinął prędkość 209 km/h, a roczne dziecko płakało w niebogłosy w foteliku na tylnym siedzeniu.

"Samosąd, który jest niczym innym jak zabójstwem"

W piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy kary czterech lat więzienia dla trzech braci W., skazanych w sprawie linczu we Włodowie (Warmińsko-Mazurskie). Oddalił tym samym apelacje obrońców, którzy chcieli uchylenia wyroku i ponownego rozpoznania sprawy.

Internauci nie uwierzyli Zdrojewskiemu. PO też

- Dlaczego nikt nie protestuje? - pytają internauci, zaniepokojeni pomysłami Ministerstwa Kultury na nowelizację prawa prasowego. Wypowiedź ministra Bogdana Zdrojewskiego miała uspokoić, w polskiej sieci zawrzało. Internauci, forumowicze i specjaliści wyprzedzają się w udowadnianiu, że minister się myli.

Clooney pamięta o noblistce

Cały świat pamięta w piątek o Aung San Suu Kyi - więzionej w Birmie laureatce Pokojowej Nagrody Nobla. Dziś kończy ona 64 lata. Na całym świecie odbyły się pikiety pod hasłem jej uwolnienia.