Najnowsze

Najnowsze

Donos na ministra

Wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak przez trzy lata wyłudził z budżetu państwa ok. ćwierć miliona złotych jako fikcyjnie wpisany na listę zatrudnionych w KRUS - pismo tej treści od byłego urzędnika KRUS otrzymał NIK i pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera. Izba bada sprawę - pisze "Rzeczpospolita".

Obama liczy na solidarność

Prezydent USA spodziewa się, że liderzy państw G-20 dadzą sygnał o jednomyślności wobec kryzysu finansowego. Barack Obama liczy, że czwartkowy szczyt największych potęg ekonomicznych zapoczątkuje proces uzdrawiania światowej gospodarki.

Tragedia na stadionie

Co najmniej 22 osoby zginęły w niedzielę na stadionie w stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej Abidżanie. Ofiary zostały stratowane w wyniku paniki, do jakiej doszło podczas meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Malawi.

Postrach Polaków

Ponad połowa Polaków (56 proc.) boi się premiera Rosji Władimira Putina, a aż 58 proc. badanych uważa, że jego kraj prowadzi politykę zagrażającą bezpieczeństwu Polski - wynika z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

PZPN: Czas pożegnać Beenhakkera

Niedziela, 29 marca - Sytuacja dojrzała do tego, że czas podjąć męskie decyzje i podziękować Leo Beenhakkerowi - grzmiał w "Magazynie 24 godziny" Zbigniew Koźmiński z PZPN. Według niego, "czas w czwartek podziękować trenerowi". - Beenhakker ma nas gdzieś i nas obraża - wtórował mu Jan Tomaszewski. Wszyscy goście w studiu mają już swojego faworyta na zastępcę Holendra. To Franciszek Smuda, obecny trener Lecha Poznań.

Miedwiediew: W Rosji były zabójstwa polityczne

Dmitrij Miedwiediew niespodziewanie przyznał w wywiadzie dla BBC, że w Rosji niektóre zabójstwa dziennikarzy miały podłoże polityczne. Rosyjski prezydent podtrzymał też krytyczną opinię odnośnie instalacji tarczy antyrakietowej w Europie.

Wałęsa obraził się na Polskę

Lech Wałęsa w proteście przeciwko publikacji "Lech Wałęsa. Idea i historia" zapowiada częściowe wycofanie z życia publicznego. Były prezydent ogłosił na swoim blogu, że rezygnuje z uczestnictwa we "wszelkich rocznicowych uroczystościach i podobnych spotkaniach". Może nawet wyjechać z Polski.

Na drogach ślisko - samochód wpadł do rowu

Na drogach ślisko i niebezpiecznie, szczególnie dla nieostrożnych kierowców. Około godziny 16.00 w Dąbrowie Górniczej w wyniku niedostosowania jazdy do warunków pogodowych samochód wjechał do rowu. Informację o wypadku dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Amerykanie przed atakiem zapytają Pakistan

Prezydent Barack Obama dał do zrozumienia, że wojska USA nie będą zbrojnie interweniować w Pakistanie bez zgody Islamabadu. W czasie kampanii wyborczej Obama zapowiadał, że jeśli sam Pakistan nie będzie w stanie zlikwidować baz Al-Kaidy na swoim terenie, jako prezydent zarządzi interwencję wojsk USA.

Afgańskie dzieci na deskorolkach

Afgańskie dzieci każdego popołudnia uczą się jeździć na deskorolkach w skateparku znajdującym się w centrum Kabulu. Kilkanaście miesięcy temu miejsce to założyli wolontariusze z Wielkiej Brytanii. Jak mówią, w ten sposób chcieli uszczęśliwić młodych ludzi, którzy mieszkają w rozdartym przez wojnę kraju.

Lepper przeprasza, dziękuje i prosi

- Im bardziej będziemy prześladowani, tym będziemy mocniejsi - powiedział Andrzej Lepper, który po raz piąty został przewodniczącym związku zawodowego "Samoobrona". Nowy-stary przewodniczący w swoim przemówieniu przeprosił wszystkich za to, że Samoobrona "weszła w koalicje z ludźmi chorymi".

Policja: Nie szukajcie odwetu na Polakach

Północnoirlandzka policja zaapelowała w niedzielę do mieszkańców Belfastu, by nie szukali odwetu na polskich imigrantach za ekscesy wywołane w sobotę przez chuliganów z Polski, którzy przyjechali na mecz Polska-Irlandia Północna.

Pozbierali toksyczne ropuchy

Australia walczy z trującymi ropuchami. To chyba najbardziej znienawidzone zwierzęta w całym kraju. Australijczycy sami je do siebie importowali z Hawajów. Miały zwalczać szkodniki, a zamiast tego pożerają i wyniszczają swoją trucizną rodzime gatunki zwierząt.

Najlepsza kawa w Polsce

Zawód baristy jest jednym z najmłodszych, nad Wisłą cieszy się jednak coraz większą popularnością. Podczas odbywających się w Warszawie Mistrzostw Polski Baristów najlepsi z nich dali prawdziwe show - w ich filiżankach można było zobaczyć myszy, łosie, koty, a nawet... jadalne złoto. "Królową kawy" została Izabela Popiołek, która będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w Atlancie.

Muzyczny protest przeciw roszczeniom Kościoła

Uczniowie poznańskiego Zespołu Szkół Muzycznych zagrali w niedzielę koncert dla swojej szkoły. Chcieli w ten sposób zamanifestować przeciwko przymusowej wyprowadzce. Problemy zaczęły się w momencie, kiedy kościelny właściciel budynku zażądał wyższych pieniędzy za wynajem.

Kapitan porwanego statku: Wszystko OK

Polacy porwani przez somalijskich piratów skontaktowali się z rodzinami - dowiedział się "Dziennik". - Zakładnikom nic się nie stało i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - potwierdził tę informację rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Piotr Paszkowski. Według informacji IAR, piraci pozwolili nawiązać łączność również kapitanowi statku.

"Kopernik" zatrzymał polskich przestępców

Hiszpańska policja zakończyła w tym tygodniu operację "Kopernik", w wyniku której zatrzymano 44 osoby związane z przestępczością międzynarodową - w tym ponad 20 Polaków. Oskarżono ich m.in. o sutenerstwo oraz przynależność do nielegalnej organizacji.

Hiszpania maszeruje w obronie życia

Manifestacja przeciwko nowemu prawu dopuszczającemu aborcję połączyła w Madrycie i w innych miastach Hiszpanii tysiące demonstrantów. Organizatorami protestu są m.in. Stowarzyszenie Życie, Pro-Life i Stowarzyszenie Lekarze w Obronie Życia.

66 lat temu odbito "Rudego"

Rodzinny spacer śladami Szarych Szeregów, rekonstrukcja odbicia więźniów i harcerska defilada - to wszystko mogli zobaczyć warszawiacy podczas obchodów 66. rocznicy Akcji pod Arsenałem.

Orkiestra rozwiązana za holokaust

Młodzieżowa orkiestra palestyńska, która wystąpiła w Izraelu przed ocalałymi z holokaustu, została rozwiązana - podały w niedzielę władze palestyńskie. Dyrygentkę spotkała dotkliwa sankcja - otrzymała zakaz wstępu do obozu dla palestyńskich uchodźców.

Nie będą już prześwietlać Polaków

Wszyscy obywatele Unii Europejskiej, w tym Polacy, nie napotkają już na szwajcarskich lotniskach żadnych utrudnień. Szwajcaria zrobiła ostatni krok w przystąpieniu do strefy Schengen i w niedzielę zniosła kontrolę paszportową na wszystkich swoich lotniskach.

Węgrzy pobili rekord w chrapaniu

Z soboty na niedzielę w Syma Hall w Budapeszcie położyło się razem spać 67 Węgrów. Wszystko po to, aby pobić rekord świata w... chrapaniu. Specyficzne odgłosy wydobywane przez jednego z ochotników sięgały niemal 100 decybeli.

"Prezydent wbił nóż w plecy Sikorskiemu"

Z apelem o poparcie kandydatury duńskiego premiera Rasmussena na stanowisko szefa NATO i nieprzyłączanie się do prób jej blokowania przez państwa muzułmańskie zwrócił się do polskich władz przewodniczący Polskiej Lewicy Leszek Miller. Polska powinna odwdzięczyć się duńskiemu premierowi za jego pomoc przy przystępowaniu do Unii Europejskiej, uważa były premier.

Berlusconi z neofaszystami po władzę

Powstała wielka partia włoskiej centroprawicy - Lud Wolności, której założycielem i liderem jest premier Silvio Berlusconi. Nowe ugrupowanie zostało utworzone z macierzystej partii szefa rządu Forza Italia oraz rozwiązanego niedawno prawicowego Sojuszu Narodowego, ostatniego spadkobiercy neofaszyzmu.

Masz telefon i wyobraźnię? Możesz zostać reporterem

Wystarczy mieć telefon z możliwością nagrywania filmów i trochę wyobraźni, by zostać reporterem. Wystarczy mieć telefon z kamerą i być "we właściwym miejscu", żeby stać się autorem ekskluzywnego materiału dziennikarskiego lub reżyserem. Jak zamienić komórkę w artystyczne narzędzie, które pozwoli nam poczuć się reżyserem? Zobacz jakie rady ma dla początkujących Alberto Tognazzi, dyrektor Festiwalu Filmów Telefonów Komórkowych, który uczy m.in. montażu na Uniwersytecie Pompeu Fabra w Barcelonie.

Czuma nie ujawni majątków sędziów

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma nie chce, by sędziowie mieli obowiązek ujawniania swoich oświadczeń majątkowych. – Wątpię, żeby publikując oświadczenie można było powstrzymać ludzi z premedytacją nieuczciwych, którzy potrafią za podstawionymi osobami lub firmami ukrywać na przykład łapówki - mówi Czuma w rozmowie z "Wprost".

Po wypadku autokaru dzieci wracają do domu

Sześcioro dzieci, które ucierpiały w wypadku autokaru w Świdnicy opuściło w niedzielę szpital. Na oddziale przebywa jeszcze 5 osób. Ich stan jest stabilny - powiedział dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego "Latawiec" Jacek Domejko.

Pijani rowerzyści w Trybunale

Czy karanie nietrzeźwego rowerzysty na tych samych zasadach jak pijanego kierowcy auta jest zgodne z konstytucją? Czy nietrzeźwy rowerzysta powinien być traktowany jak pijany pieszy, który stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego? 7 kwietnia na te pytania będzie starał się odpowiedzieć Trybunał Konstytucyjny.

Prezydent nie podał ręki To nie był przypadek

Zastanawianie się nad tym, czy prezydent "niechcący" nie podał ręki Stefanowi Niesiołowskiemu na dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON nie ma już najmniejszego sensu. Jeden z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego przyznaje wprost, że nie był to przypadek. - Odpowiedź jest prosta: to dlatego, że Niesiołowski od dłuższego czasu lży i obraża prezydenta - mówił w "Kawie na ławę" Michał Kamiński. Co zaskoczyło nawet Tadeusza Cymańskiego z PiS.