Najnowsze

Najnowsze

Udawała, że ma chore dziecko. Trafi do więzienia

Ponad trzy lata spędzi w więzieniu 35-letnia kobieta, która przez sześć lat pozorowała chorobę syna. Lisa Hayden-Johnson z hrabstwa Devon w południowo-zachodniej Anglii utrzymywała, że jej zdrowy syn jest "najbardziej schorowanym chłopcem w Wielkiej Brytanii", cierpiącym m.in. na porażenie mózgowe, cukrzycę i mukowiscydozę.

„Muzeum to nie miejsce dla waszych małych interesów”

Piątek, 22 stycznia Zbigniew Girzyński nie chce wystawy sztuki homoerotycznej w Muzeum Narodowym. - Nie można z sanktuarium kultury czynić miejsca dla rozgrywek swoich małych interesów – argumentuje. – Posłom PiS bardziej odpowiadałaby wystawa o mężczyznach mieszkających z kotami, ale polska sztuka jest bogatsza – odpowiada Robert Biedroń.

Polański musi się stawić

Sąd w Los Angeles nie zgodził się na zaoczne sądzenie przebywającego w Szwajcarii Romana Polańskiego. Wniosek w tej sprawie złożył adwokat reżysera. Wyrok oznacza, że coraz bardziej prawdopodobna jest ekstradycja Polańskiego do Stanów Zjednoczonych. Filmowiec przed ponad 30 laty został uznany za winnego seksu z nieletnią.

Były dwie sekcje zwłok Olewnika?

Patolog badający ciało Krzysztofa Olewnika w prosektorium miał już wynik badań próbek DNA. Zagadką jest jednak, kiedy i przez kogo zostały one pobrane - pisze "Rzeczpospolita" i stawia pytanie: czy już w dniu, w którym odnaleziono zwłoki Olewnika, przeprowadzono sekcję zwłok?

„Zawodowy homoseksualista” vs. „wybujałe fantazje”

Zbigniew Girzyński nie chce wystawy sztuki homoerotycznej w Muzeum Narodowym. - Nie można z sanktuarium kultury czynić miejsca dla rozgrywek swoich małych interesów – argumentuje. – Posłom PiS bardziej odpowiadałaby wystawa o mężczyznach mieszkających z kotami, ale polska sztuka jest bogatsza – odpowiada Robert Biedroń.

"Chlebowski nie jest główną postacią afery"

- Nie sądzę, że Zbigniew Chlebowski jest główną postacią afery hazardowej. Jeśli już, to Mirosław Drzewiecki – uważa Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolożki Chlebowski był do przesłuchania bardzo dobrze przygotowany, ale „w kluczowych punktach nie dał sobie rady”.

Zabrakło pudru dla Drzewieckiego?

Sposób, w jaki doszło do przełożenia przesłuchania Mirosława Drzewieckiego przed hazardową komisją śledczą, spotyka się z krytyką nie tylko polityków opozycji, ale także PO. - To był ewidentny błąd. To zostało źle rozwiązane - w "Faktach po Faktach" komentuje minister w rządzie Donalda Tuska Julia Pitera. - Ktoś dzisiaj powiedział, że Chlebowski miał wczoraj na sobie tyle pudru, że może zabrakło dla Drzewieckiego - dodał poseł PiS Paweł Poncyljusz.

Emeryckie życie bez fitnessu

Piątek, 22 stycznia Dla pań Marii i Ewy z Bydgoszczy fitness stanowił ważną część emeryckiego życia. Obie mają dużo wolnego czasu, ale chcą go wykorzystywać z pożytkiem. Dlatego od dwóch lat uczęszczały na zajęcia fitness. Nagle zostały jednak na lodzie, bo właściciele klubu, choć wzięli pieniądze za kolejny miesiąc ćwiczeń, siłownię zamknęli.

Drugi premier wraca do SLD

Dawni liderzy lewicy wracają do korzeni. Po tym, jak do SLD ponownie wstąpił Leszek Miller, bliski powrotu do partii jest Józef Oleksy. - Dostałem zaproszenie, więc zgodziłem się i zdecydowałem się na wznowienie członkostwa w SLD - powiedział były premier.

Sikorskiemu ufamy najbardziej. Wciąż

Radosław Sikorski niezmiennie prowadzi w rankingu zaufania, a Jarosław Kaczyński - równie stale okupuje pierwsze miejsce na liście polityków, którym nie ufamy. Według sondażu CBOS te wyniki nie zmieniły się od listopada.

"Zbyt dużo pytań" ws. Polaków na Białorusi

- Ne ma sygnałów ze strony władz, żadnych telefonów - tak obecną sytuację w Domu Polskim w Iwieńcu na Białorusi opisuje rzecznik Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Igor Bancer. W czwartek białoruska milicja zatrzymała tam na kilka godzin kilkudziesięciu Polaków.

"Zawiasy" za głośny seks

Osiem tygodni więzienia w zawieszeniu na dwanaście miesięcy - na taką karę została skazana kobieta, która zbyt głośno - zdaniem sąsiadów - uprawiała seks.

Emeryckie życie bez fitnessu

Dla pań Marii i Ewy z Bydgoszczy fitness stanowił ważną część emeryckiego życia. Obie mają dużo wolnego czasu, ale chcą go wykorzystywać z pożytkiem. Dlatego od dwóch lat uczęszczały na zajęcia fitness. Nagle zostały jednak na lodzie, bo właściciele klubu, choć wzięli pieniądze za kolejny miesiąc ćwiczeń, siłownię zamknęli.

Zagadka płonącej wieży w Sopocie

Sopocka straż pożarna kilka razy dziennie otrzymuje telefony od przestraszonych turystów, że pali się stara latarnia morska. Strażacy zamiast gasić pożar, muszą jednak studzić emocje dzwoniących.

Piskorski w tarapatach

Paweł Piskorski w poniedziałek usłyszy zarzut posługiwania się sfałszowanym dokumentem - zapowiada Radio Zet. Sprawa dotyczy umowy sprzedaży dzieł sztuki z 1997 roku. Według nieoficjalnych źródeł, chodzi o podrobiony podpis antykwariusza na dokumencie.

Zadzwonił do pilota z groźbami

Samolot lecący z Niemiec do Turcji musiał awaryjnie wylądować w Grecji z powodu alarmu bombowego - poinformowali przedstawiciele greckiego lotnictwa. Powodem był telefon z groźbami odebrany w trakcie lotu.

"Nie jadłam 24 godziny i prawie nie piłam"

Dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska zdobyła dziś najwyższą górę Australii i Oceanii – Piramidę Carstensza na Nowej Gwinei. To ostatni szczyt, którego brakowało jej do skompletowania tzw. Korony Ziemi, a więc zdobycia najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Dokonała tego jako druga Polka w historii.

Koniec poszukiwań na Haiti

Polscy ratownicy opuszczają Haiti. Jak relacjonuje z miejsca wydarzeń specjalny wysłannik TVN Marcin Wrona, "wyjeżdżają z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku". - Przyjęli 75 osób, przeszukali kilka sektorów Port-au-Prince - podsumowuje działalność polskich ratowników.

Pociągi do Zakopanego ruszają, stały pół dnia

Trasa kolejowa z Krakowa do Zakopanego znowu jest przejezdna - informuje Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu. Linia był zablokowana po tym, jak na przejeździe kolejowym w pobliżu Suchej Beskidzkiej pociąg osobowy uderzył w samochód. Ranne zostały dwie osoby. Do Zakopanego koleją i samochodami tłumy podążają na Puchar Świata w skokach narciarskich.

Kłuł kobiety w metrze, dostał zarzuty

Zarzuty narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, oraz stawiania gróźb karalnych - usłyszał 24-letni Wojciech Ś. Mężczyzna jest podejrzewany o atakowanie kobiet w warszawskim metrze, najprawdopodobniej igłą. Mężczyznę zatrzymała policja.

Rosja: Patrioty nic nie warte

Najpierw się im stanowczo sprzeciwiali, teraz nie wierzą, że mogą one coś zdziałać. Rosyjscy wojskowi sceptycznie oceniają spodziewany efekt obronny rozmieszczenia amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot na terytorium Polski - pisze w piątek dziennik "Wriemia Nowostiej".

Tajemniczy obiekt na niebie

Tajemniczy obiekt na niebie nad Montaną. W nocy mieszkańcy tego stanu mogli zobaczyć sunący wysoko nad ziemią świetlny punkt. Udało się go uchwycić także kamerom jednej z miejscowych telewizji.

Fałszywa matura prosto ze szkoły

W gorzowskim liceum matura okazała się łatwiejsza niż ktokolwiek mógłby sądzić. Nawet nie trzeba było pocić się przed egzaminacyjna komisją. Kto miał "dojście", mógł maturalne świadectwo... kupić - prosto od sekretarza szkoły.

"Niewykluczone, że będę premierem"

Serhij Tyhipko w ukraińskich wyborach prezydenckich uplasował się na trzecim miejscu. Na objęcie najważniejszej funkcji w państwie z oczywistych powodów nie ma już szans. Nie wyklucza jednak, że... zostanie premierem. - Chciałbym powiedzieć, że nie odrzucam kwestii objęcia teki premiera - powiedział biznesmen w rozmowie z BBC, którą cytują ukraińskie media.

Lipiec: nie chcieliśmy oddać gruntów Totalizatorowi

Tylko nieco ponad godzinę trwało przesłuchanie ministra sportu w rządzie PiS Tomasza Lipca przed hazardową komisją śledczą. - Moje ministerstwo i większość decydentów sprzeciwiało się, aby inwestycję budowy Narodowego Centrum Sportu prowadził Totalizator Sportowy - stwierdził przesłuchiwany.

Kiedy przesłuchają premiera? Decyzja w poniedziałek

- Decyzja o terminie przesłuchania premiera przed komisją hazardową zapadnie w poniedziałek - powiedział dziennikarzom jej wiceszef Bartosz Arłukowicz (Lewica) po piątkowym posiedzeniu prezydium. Posłowie mają do wyboru trzy daty: 4, 5 lub 10 lutego.

Awaria w niemieckich zakładach jądrowych

Awaria w zakładach wzbogacania uranu w Gronau w Nadrenii w Niemczech. W wyniku wydostania się do powietrza substancji radioaktywnych napromieniowany został jeden z pracowników.

Japoński komputer rozpozna twoją twarz

Tego systemu ponoć nie oszuka żadna zmiana image'u. Japoński koncern Okao Vision opracował oprogramowanie, który pozwala na bezbłędne rozpoznanie rysów twarzy. Jedyny sposób na jego "oszukanie", to... operacja plastyczna.

Hanna Lis rusza na wojnę z kolorową prasą

- To nie jest dziennikarstwo, to zwykłe chuligaństwo. Pisma wydawnictwa Bauer od czterech lat publikują na mój temat kłamliwe artykuły - napisała w oświadczeniu Hanna Lis. Z szefami Bauera i redaktorami jego pism (m.in.: "Na Żywo", "Show", "Rewia") zamierza spotkać się w sądzie. I zażądać sporego odszkodowania.

Sąd odrzuca skargę. Tarcza Antykorupcyjna wciąż tajna

Nadal nie wiemy, czy Kancelaria Premiera mogła odmówić organizacjom pozarządowym udzielenia informacji o tzw. Tarczy Antykorupcyjnej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę dyrektor Programu Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego Grażyny Kopińskiej na decyzję premiera. Powód: błędy formalne we wniosku. Merytoryczną stroną pozwu sędziowie w ogóle się nie zajęli.