Najnowsze

Najnowsze

Sejm uczcił pamięć Ryszarda Siwca

W setną rocznicę urodzin Ryszarda Siwca Sejm uczcił jego pamięć specjalną uchwałą. Siwiec 8 września 1968 r. podczas centralnych dożynek na Stadionie Dziesięciolecia w Warszawie dokonał samospalenia w proteście przeciwko interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji.

Energa pali swojego prezesa

Obrzucili jajkami siedzibę swojej firmy, spalili kukłę swojego prezesa i odpalili setki petard. Pracownicy gdańskiej Energi w trzy tysiące gardeł wykrzyczeli w piątek swoje niezadowolenie. Powód? Według związkowców grupa jest źle zarządzana i przez to pracownicy mogą stracić swoje etaty.

Gągor ponownie na czele wojska

Generał Franciszek Gągor ponownie został szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. - Okazał się pan znakomitym dyplomatą i dowódcą - powiedział prezydent Lech Kaczyński wręczając mu nominację.

W TVP impas trwa

W Telewizji Polskiej wszystko po staremu. Rada Nadzorcza spółki, która zebrała się w piątek, zdecydowała, że zawieszeni od grudnia Andrzej Urbański i dwaj wiceprezesi TVP Sławomir Siwek i Marcin Bochenek nie wrócą do swoich gabinetów. Decyzją rady okres zawieszenia przedłużono o kolejne trzy miesiące. P.O. prezesa nadal będzie kojarzony z LPR Piotr Farfał.

Cimoszewicz: mój sukces będzie sukcesem tej części Europy

- Ewentualny mój sukces byłby politycznym sukcesem naszego kraju. To się należy Polsce i naszej części Europy - powiedział senator Włodzimierz Cimoszewicz, kandydujący na szefa Rady Europy. Gdyby został wybrany, byłby pierwszym sekretarzem generalnym Rady spoza Europy Zachodniej.

Polacy za in vitro dla małżeństw

Polacy przychylnie odnoszą się do kwestii stosowania zapłodnienia in vitro przez pary małżeńskie - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Choć budzi ona wiele kontrowersji zarówno wśród duchownych jak i polityków, to 77 proc. badanych Polaków akceptuje tę metodę, większość chce także przynajmniej częściowej jej refundacji.

Syreny, gwizdki i petardy - zbrojeniówka była u premiera

Kilka tysięcy związkowców przemysłu zbrojeniowego protestowało pod kancelarią premiera. Przeszli tam spod Sejmu, gdzie - wśród palących się opon, huku petard i atrap kos - manifestowali swoje rozżalenie i domagali się ochrony swoich miejsc pracy. - Nie można umierać nic nie mówiąc - tłumaczył w TVN24 Stanisław Głowacki z "Solidarności".

Lekarka fałszowała dokumenty na prawo jazdy

16 zarzutów, dotyczących m.in. poświadczania nieprawdy i podrabiania podpisów usłyszała lekarka z Częstochowy. Kobieta miała wystawiać fikcyjne zaświadczenia kandydatom na kierowców, a kiedy sprawa wyszła na jaw - nakłaniać ich do fałszywych zeznań. Grozi jej do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Kard. Dziwisz: nie wszyscy przezwyciężyli antysemityzm

- Nie możemy ustawać w zdecydowanym sprzeciwie wobec wszelkich przejawów antysemityzmu, którego Jan Paweł II nie wahał się nazwać grzechem - powiedział w piątek metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Według kardynała, "jeszcze nie wszyscy z nas potrafili przezwyciężyć zadawnione urazy".

Arcybiskup macho roku

Francuskie feministki nie mają wątpliwości, kto zasługuje na miano macho roku. To arcybiskup Paryża, kardynał Andre Vingt-Troi. Wybory takie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Obama leci do Europy; Polski nie ma na liście

Pierwsza zamorska podróż Baracka Obamy odbędzie do Europy. Nowy amerykański prezydent przyjedzie do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Czech - informuje serwis CNN. Niestety na liście państw, które odwiedzi Obama nie ma Polski.

Beger odroczona

Sąd Okręgowy w Poznaniu odroczył w piątek proces apelacyjny Renaty Beger w sprawie fałszerstw wyborczych. Była posłanka Samoobrony odwołała się od wyroku skazującego z 2008 roku. Sąd zamierza przesłuchać nagranie z automatycznej sekretarki Beger.

"Polski nie stać na marnowanie zasobów kadrowych"

Anna Fotyga, była szefowa kancelarii prezydenta i szefowa MSZ zostanie ambasadorem Polski przy ONZ - tę pojawiającą się od paru dni informacje potwierdził szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. - Mogę potwierdzić, że zaproponowałem stanowisko ambasadora naszego kraju przy ONZ, pani minister Annie Fotydze - powiedział szef MSZ.

Zieloną zupą w ministra

Broń może być różna - na przykład gęsta zielona ciecz. Tym właśnie zaatakowany został brytyjski minister ds. biznesu Peter Mandelson. Ekolodzy postanowili zemścić się za działania polityka na rzecz londyńskiego lotniska Heatrow.

Rosyjska baza coraz bliżej...

Kreml umacnia się w separatystycznej Abchazji na terytorium Gruzji. Moskwa i Suchumi przygotowują się do podpisania porozumienia, które na 49 lat odda Rosjanom bazę wojskową w Gudaucie.

20 tys. dolarów za rzucanie kostkami

Jeśli macie żyłkę finansisty (lub hazardzisty) i podniecają Was wielkie inwestycje, to z pewnością nie przegapicie warszawskich eliminacji do Światowych Mistrzostw w grze Monopol, które odbędą się już w sobotę w Blue City. Jest o co walczyć bo zwycięzcę ogólnopolskich eliminacji czeka wycieczka do Las Vagas i szansa na wygranie 20 tysięcy dolarów.

Pożar hali Plivy w Krakowie

Strażakom udało się ugasić pożar magazynu w krakowskich zakładów farmaceutycznych Pliva. Wcześniej przez kilkadziesiąt minut nad centrum Krakowa unosiły się gigantyczne kłęby dymu. W połowie lutego Pliva Kraków podjęła decyzję o zwolnieniu ok. 40 proc. załogi, czyli ponad 600 osób. Według dotychczasowych informacji, nie ma ofiar pożaru.

Bolesna historia miłości Fotygi i Sikorskiego

Jestem zdania, że osobom, które sprawowały ważne funkcje państwowe, powinny być nadal wykorzystywane w służbie publicznej - mówi Radosław Sikorski o mianowaniu Anny Fotygi na ambasadora Polski przy ONZ. Ale między Anną Fotygą a rządzącymi nie zawsze było tak różowo.

SLD: Tusk zagrał Cimoszewiczem przeciw lewicy

Lewica nie jest zadowolona z kandydatury Włodzimierza Cimoszewicza na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. Zdaniem Tadeusza Iwińskiego z SLD, stoi za tym nie prawdziwa nadzieja na zwycięstwo, a polityczna gra Donalda Tuska. Premier chce w ten sposób, zdaniem Iwińskiwgo, osłabić lewicę i wzmocnić swoje szanse przed wyborami prezydenckimi.

Znaleziska z radzieckiego poligonu sprzedawali przestępcom?

Choszczeńscy policjanci przy wsparciu policyjnych antyterrorystów ze Szczecina zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pełczyce, którzy przekopywali poradziecki poligon, a ze znalezisk pozyskiwali materiały wybuchowe i najprawdopodobniej sprzedawali je innym przestępcom. Znaleziono u nich sprawne: 3 pociski moździerzowe, karabin maszynowy, pistolety, proch strzelniczy i prawie 500 sztuk różnego rodzaju amunicji.

"Tusk odwdzięczył się Cimoszewiczowi"

Kancelaria Prezydenta nie wiedziała o kandydaturze Włodzimierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego Rady Europejskiej wysuniętej przez rząd - przyznał w TVN24 minister Piotr Kownacki. Prezydencki minister ocenił też, że wysunięcie kandydatury lewicowego polityka to piękny gest - "Cimoszewicza, który wybaczył Tuskowi świństwa z czasów kampanii wyborczej" i "Tuska, którego męczą wyrzuty sumienia".

"NATO wybaczyło Rosji"

W czwartek NATO zdecydowało się wznowieniu kontaktów z Moskwą, zawieszonych po ubiegłorocznej rosyjskiej inwazji na Gruzję. - NATO wybaczyło Rosji - komentuje stanowisko Sojusz dziennik "Kommiersant".

Ostrożny optymizm Rosji

Tarcza antyrakietowa i redukcja zbrojeń będą głównymi tematami piątkowego spotkania Siergieja Ławrowa z Hillary Clinton. Moskwa zapatruje się na nie "umiarkowanie optymistyczne" Szefowie amerykańskiej i rosyjskiej dyplomacji spotkają się w szwajcarskiej Genewie.

Tusk: problem zbrojeniówki to nie wina rządu

Zbrojeniówka licznie i głośno wyszła na ulice Warszawy, ale premier Donald Tusk zapewnia, że nie jest to początek fali protestów, których należy się bać. Na pewno też nie są one wynikiem rządowych cięć, przekonuje premier i dodaje, że rząd podjął już rozmowy, by manifestacja odbyła się pokojowo.

Berlusconi wygania ministrów do europarlamentu

Cały rząd musi wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zarządził włoski premier Silvio Berlusconi. Co grozi tym, którzy na "propozycję" nie przystaną? Każdemu z niechętnych ministrów Berlusconi odpowiada krótko: - Boisz się? W takim razie zmień pracę.

Najgrubszy mężczyzna świata w końcu ma auto

Najgrubszy mężczyzna świata, Manuel Uribe wciąż nie może chodzić, ale z nieukrywaną radością ogłosił, że będzie jeździł przystosowanym do jego potrzeb pojazdem. Uribe trafił do księgi rekordów Guinessa, gdy w 2007 roku osiągnął wagę 570 kg. Za pomocą diety zdołał zrzucić ponad jedną trzecią wagi i w 2008 roku ważył 360 kg.

17 minut komisji ds. Olewnika

Zaledwie 17 minut trwało pierwsze posiedzenie komisji śledczej do zbadania zabójstwa Olewnika. Członkowie komisji jednogłośnie przyjęli listę akt śledztw i procesów, o jakie wystąpią do ministra sprawiedliwości. Nie wspomniano natomiast o tzw. "mapie drogowej", czyli sporządzonej przez prawników rodziny Olewnika liście błędów prokuratury, o której donosił "Dziennik".

Cimoszewicz do Rady Europy

Senator lewicy Włodzimierz Cimoszewicz jest kandydatem polskiego rządu na sekretarza generalnego Rady Europy - powiedział w TVN24 Sławomir Nowak. Informacji tej nie potwierdza sam Cimoszewicz.

Śledczy od korupcji Prokuratorem Krajowym

Wrocławski prokurator Edward Zalewski zostanie szefem Prokuratury Krajowej. Nominację tę potwierdził premier Donald Tusk na konferencji prasowej. Wcześniej, w TVN24 szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział, że "nie zdziwiłby się, jeśli tak by się stało". - To jest bardzo dobry prokurator - ocenił Nowak.