Najnowsze

Najnowsze

"Była martwa. Jej skóra rozchodziła mi się w rękach"

Próbowałem wyciągnąć martwą kobietę z wagonu, ale jej skóra rozchodziła mi się w rękach - zeznał ocalały z hitlerowskiego obozu zagłady Sobibór Filip Białowicz. Jest on jednym ze świadków podczas procesu Johna Demjaniuka, oskarżonego o udział w Holokauście.

D. Olewnik: Mąż lekarz chciał być przy sekcji. Nie pozwolono mu

Czwartek, 21 stycznia - Mój mąż jest lekarzem i chciał być przy sekcji zwłok Krzysztofa, ale nie pozwolono mu. Prokurator mówił, że są w strasznym stanie - w "Rozmowie Rymanowskiego" powiedziała Danuta Olewnik. Poinformowała też, że w dokumentach prokuratury jest wiele luk świadczących o zaniedbaniach w procesie ustalania tożsamości zwłok jej brata i dlatego rodzina zdecydowała się na ekshumację.

Olejniczak się cieszy. Dostał rekomendację

"Przed chwilą otrzymałem rekomendację Zarządu Mazowieckiego SLD jako kandydat na Prezydenta Warszawy!" - pochwalił się Wojciech Olejniczak na Twitterze. I podziękował władzom partii.

Emmanuelle Seigner wierzy w pomyślne rozwiązanie

- Jestem przekonana, że amerykański wymiar sprawiedliwości zgodzi się sądzić męża w trybie zaocznym - wyznała żona Romana Polańskiego, aktorka Emmanuelle Seigner. Jak dodała, jest pewna, że ta sprawa znajdzie pomyślny finał po stronie amerykańskiej.

Szef komisji: ktoś tu kłamie

Świetnie przygotowany, ale - przynajmniej dla opozycji - niezbyt przekonujący: to wnioski członków komisji z wielogodzinnego przesłuchania Zbigniewa Chlebowskiego formułowane jeszcze przed zakończeniem posiedzenia. - Jest wytrenowany z każdej strony - komplementował Zbigniew Wassermann (PiS). - Tylko zadziwiająco mało pamięta - dodawał Bartosz Arłukowicz. (SLD)

Śledź Gatesa na Twitterze

Serwis Twitter ma nowego użytkownika. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osobą tą jest założyciel Microsoftu, Bill Gates. Jego kanał już bije rekordy popularności.

Haiti: znów dwa wstrząsy

Kolejne dwa wstrząsy wtórne nawiedziły zrujnowane Haiti. Według US Geological Syurvey, monitorującego sytuację sejsmiczną na całym świecie, jeden z czwartkowych wstrząsów miał siłę 4,9 i nastąpił o 11.45 (17.45 czasu polskiego). Na wyspie ekipy ratownicze robią wszystko, by ocalić jak najwięcej poszkodowanych. Przyznają jednak, że wiele osób, które są pod gruzami, pozostanie tam na zawsze.

Nie usuwajcie sierpa i młota - Rosjanie do Czechów

Rosyjska ambasada w Brnie nie zgadza się, by władze miasta usunęły z pomnika czerwonoarmistów emblematy sierpa i młota. Czeskie władze planowały, by kontrowersyjne symbole zastąpić innym niekontrowersyjnym symbolem armii radzieckiej.

Nie płacisz abonamentu. W TVP stracisz pracę?

Pracownicy TVP zostali wezwani przez władze telewizji publicznej do opłacania abonamentu RTV. Na słowo jednak nikt im nie uwierzy. Dowody wpłaty mają przedkładać w firmie. – Jeśli pojawią się przypadki łamania prawa, to zarząd ma prawo stracić zaufanie do pracownika - mówi w rozmowie z tvn24.pl rzecznik TVP Stanisław Wojtera. Specjalistka od prawa pracy nie ma wątpliwości: TVP poszła za daleko.

Gwoździami we władzę za oblodzone drogi

Zalegający od blisko miesiąca lód na ulicach i chodnikach Kijowa stał się przyczyną czwartkowych protestów w stolicy. Zdenerwowana sytuacją grupa młodych ludzi zabiła w czwartek gwoździami główne wejście do stołecznego ratusza, po czym obrzuciła je świecami dymnymi.

Sikorski przedstawił ambasadorów. Fotygi brak

Były wiceminister spraw zagranicznych Witold Sobków ma zostać ambasadorem przy ONZ w Nowym Jorku, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Wojciechowski - przy OECD w Paryżu, a Roman Kowalski ma objąć placówkę na Węgrzech. Kandydatów na nowych ambasadorów pozytywnie zaopiniowała Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych. Na liście nie ma typowanej Anny Fotygi.

Sąd: Były poseł bił wychowanków domu dziecka

Wiceprzewodniczący rady powiatu sanockiego i były poseł SLD Marian Kawa bił wychowanków domu dziecka, w którym pracował jako wychowawca. Sąd Rejonowy w Sanoku wymierzył mu 3 tys. zł grzywny. Oskarżony nie chciał ochrony wizerunku i danych osobowych, uważając, że akt oskarżenia jest wynikiem celowego działania dyrekcji placówki, by go zdyskredytować jako nauczyciela.

Alarm bombowy. Samolot nie mógł lądować

Znów zamieszanie w związku z podejrzeniem ataku bombowego na pokładzie amerykańskiego samolotu. Maszyna lecącą z Nowego Jorku do Louisville (Kentucky) została w czwartek przekierowana do Filadelfii (Pensylwania). Jednego z pasażerów zaniepokoił przedmiot w rękach siedzącego obok młodego mężczyzny.

Wrona z Haiti: Dziennikarzom zalecono kamizelki kuloodporne

Sytuacja w Port-au-Prince jest na tyle poważna, że dziennikarzom zalecono, by zaopatrzyli się w kamizelki kuloodporne - relacjonuje z Haiti Marcin Wrona, korespondent "Faktów" TVN. Jak zaznacza, w mieście dochodzi do coraz większej liczby strzelanin.

"Szczęście w nieszczęściu, wypadek miałem w Anglii"

- Mam uszkodzony rdzeń kręgowy. Nie mogę chodzić, a w rękach też prawie nie mam czucia. Uczę się życia na nowo - wyznaje w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Borowski, poszkodowany w wypadku samochodowym. 27-letni Polak otrzymał na mocy decyzji brytyjskiego sądu rekordowe odszkodowanie w wysokości 8,35 miliona funtów.

Białoruska milicja zatrzymuje Polaków

Do 25 spadła liczba Polaków zatrzymanych przez białoruską milicję - informuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. O 43 zatrzymanych Polakach, którzy jechali do Iwieńca bronić Domu Polskiego - mówiła wczesnym popołudniem w rozmowie z tvn24.pl szefowa Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Prokurator sprawdza, co obiecywał brat "Mira"

Łódzka prokuratura bada doniesienia medialne dotyczące Dariusza Drzewieckiego, brata byłego ministra sportu. Według "Dziennika Gazety Prawnej" proponował on załatwianie umów na inwestycje, które znajdowały się pod nadzorem byłego ministra. Brat b. ministra zaprzecza: - Nigdy nie zgłaszałem jakiejkolwiek gotowości pomocy w załatwieniu kontraktów, czy zleceń przy budowie "Orlików", autostrad i stadionów - oświadcza.

"Popłakać się jak dziecko"

Dziennikarz Tomasz Kuzia szukał przez internet zaginionego na Haiti przyjaciela Marka Gonzaleza. - W redakcji leżała galeria zdjęć z Port-au-Prince. Gruzy, krew, zwłoki. Widziałem ich setki, ale jeszcze nigdy nie czułem obawy patrząc na fotografie. Aż do teraz - mówi Tomasz. Opowiedział nam jak wyglądało jego prywatne śledztwo.

Rosja oficjalnie: Reaktor w Iranie w 2010

Nieoficjalne informacje potwierdza sama Rosja: jeszcze w tym roku uruchomi reaktor w irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze. O planach poinformował szef rosyjskiej państwowej agencji Rosatom Siergiej Kirijenk.

Zarzuty dla prezesa łódzkiego MPK

Zarzuty żądania prawie miliona złotych łapówek i przyjęcia części tej kwoty przedstawiła w czwartek łódzka prokuratura prezesowi MPK-Łódź Krzysztofowi W. Prawdopodobnie chodzi o sprawę przetargów na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Prokuratura jednak nie potwierdza tej informacji.

Ikony spadły im na głowę w WC

Niezwykła paczka trafiła do komendy miejskiej policji w Lublinie. Dwóch mężczyzn przyniosło funkcjonariuszom 12 ikon, które spadły im na głowy w toalecie na stacji paliw.

Chlebowski: niczego nie blokowałem

- Nie blokowałem ani ustawy, ani dopłat. To była niefrasobliwa rozmowa - tak Zbigniew Chlebowski skwitował słynny stenogram własnych rozmów telefonicznych, w których pada zdanie "Blokuję sprawę dopłat od roku... to wyłącznie moja zasługa". Oskarżył też przed komisją hazardową Mariusza Kamińskiego o kłamstwo i manipulację.

Katastrofa F-18. Piloci ranni

Dwumiejscowy myśliwiec F-18 rozbił się w Juupajoki w fińskiej prowincji Pirkanmaa. Obaj piloci zdołali się katapultować, są ranni.

Jak ślubował Chlebowski...

Przed hazardową komisją śledczą stawił się dziś Zbigniew Chlebowski, jeden z głównych bohaterów tzw. afery hazardowej. Choć - jak się później okazało - były szef klubu PO na pytania sejmowych śledczych odpowiadał niemalże jednym tchem, to podczas składania ślubowania udzieliły mu się nerwy. Do tego stopnia, że trzeba było dwa razy rozpoczynać przysięgę.

Niemiecka lewica nie chce grać okupanta

Socjaldemokratyczna Partia Niemiec domaga się ustalenia strategii wycofywania niemieckich sił z Afganistanu. Szef frakcji SPD, były minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier, proponuje nawet konkretną datę.