Najnowsze

Najnowsze

"Podtapianie jeńców to dobra metoda"

- Wiceprezydent USA Dick Cheney powiedział w poniedziałek telewizji ABC, że amerykańskie więzienie w bazie Guantanamo nie powinno być zamknięte, zanim nie zakończy się prowadzona przez Stany Zjednoczone wojna z terroryzmem.

Obchodźmy Dzień Buta!

Świat arabski ma nowego bohatera. Chodzi o 28-letniego dziennikarza al-Zajdiego, który obrzucił butami kończącego kadencję prezydenta George'a W. Busha. Sam siedzi teraz w areszcie, ale świat arabski jest w ekstazie - czytamy na łamach wtorkowego wydania "Gazety Wyborczej".

Zbadać los indyjskich chrześcijan

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski podjął interwencję w sprawie prześladowań i morderstw, jakich doświadczają społeczności chrześcijańskie w Indiach, informuje "Nasz Dziennik".

Muzeum Komunizmu w stolicy?

Pod ziemią m.in. portrety wodzów komunizmu, a na powierzchni zwalona głowa Stalina – tak ma wyglądać Muzeum Komunizmu w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, informuje "Życie Warszawy".

Podstawówka cyberseksu

Wirtualny seks uprawiał co dziesiąty uczeń ostatnich klas szkoły podstawowej i aż co piąty gimnazjalista, wynika z najnowszych badań Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej, na które powołuje się "Dziennik".

Komisja przyjazna lobbystom

W sejmowej komisji Przyjazne Państwo Janusza Palikota ustawy piszą lobbyści podający się za ekspertów, twierdzi "Dziennik", według którego komisja stała się miejscem lobbingowych rozgrywek o wielkie pieniądze.

Bizonami po Afganistanie

MON chce kupić polskim żołnierzom w Afganistanie amerykańskie pojazdy saperskie Buffalo, dowiedziała się "Gazeta Wyborcza”.

Jak przesłuchać prezydenta?

Warszawska prokuratura okręgowa skierowała już trzy pisma z prośbą o możliwość przesłuchania Lecha Kaczyńskiego. Odpowiedzi nie ma, informuje "Gazeta Wyborcza".

Hipermarkety napisały sobie ustawę?

- W komisji Przyjazne Państwo ustawy piszą lobbyści podający się za ekspertów - pisze dziś "Dziennik". - Posłowie w błyskawicznym tempie, bez debat przyjmują przepisy, które decydują, kto zarobi, a kto straci miliardy złotych.

"Prezydent zawetował bubel"

To bubel prawny i społeczny - mówi o ustawie o emeryturach pomostowych, którą zawetował prezydent Lech Kaczyński, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Cyberseks w podstawówce

Oglądają filmy pornograficzne, wymieniają się intymnymi zdjęciami i prowadzą podniecające rozmowy na internetowych komunikatorach. Tak coraz częściej bawi się polska młodzież – pisze "Dziennik", który przytacza alarmujące wyniki badań.

Nie będzie "testamentu życia"?

Jarosław Gowin, główny autor projektu ustawy bioetycznej przedstawi dziś efekt pracy swojego zespołu klubowym kolegom z PO. Ci nie kryją sceptycyzmu. Gowin najbardziej będzie musiał tłumaczyć się przed szefem klubu Zbigniewem Chlebowskim, który krytykuje nie tylko ograniczenia w dostępie do metody in vitro, ale i zapis o "testamencie życia" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dzisiaj w Betlejem... stoi choinka

Dziesiątki pielgrzymów i Palestyńczyków obserwowały moment zapalenia się lampek na świątecznej choince przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Dla Palestyńczyków to nie tylko symbol świąt, ale przede wszystkim oznaka normalności.

Sarkozy do Klausa: Jak na Cygana dobrze sobie radzisz

Nierozgarnięty francuski przywódca Nicolas Sarkozy, który myli Czechy z Bułgarią i czeski prezydent Vaclav Klaus, który kończy kolację z unijnymi politykami z twarzą w torcie. To nie tragedia na szczytach dyplomacji, ale znany francuski telewizyjny program satyryczny - "Les Guignols de l’info".

27. rocznica "Wujka" bez oficjeli

Polska pamięta o ofiarach pacyfikacji w katowickiej kopalni "Wujek" oraz wydarzeń Grudnia '70. We wtorek odbędą się obchody tamtych tragicznych zdarzeń. W ramach protestu przeciw opieszałości wymiaru sprawiedliwości w tym roku nie zaproszono na nie najwyższych władz państwowych.

Porwanie w Krakowie?

Janina Klimek, żona znanego hotelarza z Muszyny Stanisława Klimka, zaginęła w Krakowie. Jak donosi miejscowa "Gazeta Krakowska" policja i rodzina nie wykluczają, że kobieta została porwana.

Sejm zagłosuje nad wetem już w piątek

Sejm będzie głosować nad prezydenckim wetem w sprawie emerytur pomostowych jeszcze w tym tygodniu. Tak w programie "Terez MY!" oświadczył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który zapowiedział, że po konsultacjach jest skłonny wnieść do porządku obrad taki punkt.

Kto buchnął depozyty?

Z magazynów skarbowych w Krakowie zginęły wartościowe depozyty, m.in. 14 pierścionków z diamentami oraz ok. 100 tys. zł w gotówce, dowiedział się "Dziennik Polski". Prokuratura przyznała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Nie liczmy na duży wzrost płac

Od stycznia szanse na wzrost wynagrodzeń o ok. 10-12 proc. w skali roku (taki mieliśmy w br.), będą coraz mniejsze, twierdzą ekonomiści, na których powołuje się "Gazeta Prawna".

Desant z ABW do wywiadu

W proteście przeciw cywilnym szefom, ze służb wojskowych odchodzą doświadczeni na misjach żołnierze, a dowódcy wojskowi narzekają w rozmowach z "Rzeczpospolitą" na jakość informacji przekazywanych im przez te służby.

Celnicy zawyżają ceny aut

Urzędy celne kwestionują od pewnego czasu ceny nowych aut, sprowadzanych przez dilerów, choć mają oni faktury wystawione przez dostawców, alarmuje "Rzeczpospolita".

Bugaj: PO może polować na prezydenta

Ryszard Bugaj, niegdyś szef Unii Pracy, a obecnie doradca prezesa NBP i członek prezydenckiej Kapituły Orderu Odrodzenia, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wyjaśnia m.in. dlaczego w wyborach prezydenckich nie zagłosowałby na Donalda Tuska oraz co ma za złe Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim.

Posłowie dbają o swoje uposażenie

Jeśli przez proces legislacyjny przejdzie nowy pomysł polskich parlamentarzystów, to posłowie i senatorowie będą mogli równocześnie otrzymywać należną im emeryturę lub rentę oraz uposażenie (wynoszące obecnie, nie licząc dodatków, 9892 zł), zapowiada "Gazeta Prawna".

Zaginął specjalny wysłannik ONZ

Zagadkowe zaginięcie w Afryce. Specjalny wysłannik ONZ do Nigru, były kanadyjski dyplomata Robert Fowler zaginął w tym kraju wraz z dwiema innymi osobami. Fowler w ONZ zajmował się problemem nielegalnej broni.

PiS grozi marszałkowi komisją śledczą

Szef sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Jarosław Zieliński zwołał na środę posiedzenie, na którym chciałby przesłuchać marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w związku z jego kontaktami z oficerami byłej WSI - Leszkiem Tobiaszem i Aleksandrem L. Rzecznik marszałka poinformował jednak, że ten "nie widzi możliwości stawienia się przed komisją".

Sejm zajmie się kastracją pedofilów

Sejm wytacza działa przeciw pedofilom. We wtorek posłowie mają zając się głośnym projektem rządu, który zakłada, że pedofile krzywdzący dzieci, będą kierowani na farmakologiczną kastrację.

Turcy przepraszają za masakrę Ormian

"Moje sumienie nie akceptuje tego, że pozostajemy bezduszni i negujemy Wielką Katastrofę, której osmańscy Ormianie doznali w 1915 roku" - około 200 tureckich intelektualistów podpisało się pod takim apelem.

Hezbollah popiera rzucanie butami w Busha

Hezbollah ma nowego bohatera. To iracki dziennikarz Muntadar al-Zaidi, który rzucił w prezydenta USA George'a W. Busha butami i nazwał go "psem". W związku z incydentem Hezbollah wydał oświadczenie, w którym stanowczo domaga się solidarności z dziennikarzem. Al-Zaidiego poparły też tysiące Irakijczyków.

Sekielski i Morozowski brali dopalacze. W pracy

Dopalacze – środki o działaniu odurzającym, które od narkotyków różni tylko fakt, że są… legalne. W Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne sklepy, w których można je kupić. Dziennikarze "Teraz MY!" Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski postanowili na własnej skórze sprawdzić, jak one działają.

"Na prezydencie nie da się wymuszać decyzji"

Poniedziałek, 15 grudnia Ci wszyscy, którzy namawiali prezydenta do weta uważają, że "jakoś to będzie". Tak prezydenckie weto do pomostówek komentuje w "Magazynie 24 godziny" wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. - Zrobiono z grupy pracowników zakładników. Na prezydencie nie można wymuszać decyzji - kontruje Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ "Solidarność".