Najnowsze

Najnowsze

Meksyk sprząta po osuwiskach

12 osób zginęło, a co najmniej 14 zostało rannych w wyniku środowych osuwisk ziemi w Meksyku. Wiele osób wciąż jest poszukiwanych. Trwa sprzątanie i szacowanie strat.

Noblista z Polski nie żyje

W wieku 86 lat zmarł w środę w Paryżu fizyk Georges Charpak, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki z 1992 roku.

Pakistan wstrzymuje dostawy dla NATO w Afganistanie

- W czwartek rano podczas niesprowokowanego ataku śmigłowce NATO wtargnęły w naszą przestrzeń powietrzną i zaatakowały posterunek wojskowy straży granicznej, zabijając trzech żołnierzy i raniąc trzech - stwierdzili przedstawiciele Pakistanu i zablokowali transport z zaopatrzeniem dla wojsk Sojuszu w Afganistanie. NATO twierdzi, że ma prawo ścigać rebeliantów, ale zapowiada śledztwo w tej sprawie.

Chadekom po drodze z Wildersem?

Posłowie partii chadeckiej (CDA) w Holandii nie zdołali podjąć decyzji o wejściu do prawicowego rządu mniejszościowego. Lider partii Maxime Verhagen rozważa natomiast utworzenie rządu koalicyjnego z liberałami i antyislamską partią Geerta Wildersa. Holandia od lutego pozostaje bez rządu.

Turyści Orbis Travel wracają. "Zabawa była do samego końca"

Klienci upadłego biura podróży Orbis Travel wracają do Polski. W nocy w Katowicach wylądowało 40 turystów, którzy spędzali wczasy w Turcji. Jak mówili po powrocie, kłopoty biura nie przełożyły się na jakość ich wypoczynku. Część z nich o upadku najstarszego polskiego biura podróży dowiedziała się dopiero po powrocie do Polski.

Ameryka naciska na chińskiego juana

Amerykańscy kongresmani miażdżącą większością głosów przyjęli ustawę, która ma wywrzeć presję na Chiny, aby podwyższyły kurs swojej waluty. Zdaniem USA, Pekin sztucznie zaniża kurs juana, zwiększając tym sposobem nadwyżkę w handlu ze Stanami Zjednoczonymi, co obniża konkurencyjność amerykańskiej gospodarki. Nowa ustawa otwiera drogę do obłożenia dodatkowym cłem chińskich towarów wjeżdżających do USA.

Kim pokazał tańczących żołnierzy i czołgi

Największą w historii defiladą wojskową uczcił komunistyczny Phenian pierwszy od 30 lat zjazd komunistycznej Partii Pracy, podczas którego ponownie zatwierdzono Kim Dzong Ila na stanowisku sekretarza generalnego, a jego synowi nadano stopień generała. Równocześnie w Panmundżonie na granicy trwały pierwsze od dwóch lat rozmowy wojskowe Korei Północnej z jej południowym sąsiadem.

Na Orbisie się nie skończy?

Dwie trzecie biur turystycznych jest w złej lub bardzo złej kondycji finansowej, w tym roku może paść kolejny rekord liczby bankructw - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna".

18-latek prześladował Palin

Sarah Palin, kandydatka Republikanów na wiceprezydenta USA w ostatnich wyborach, od pewnego czasu była prześladowana przez niebezpiecznego 18-latka. Gdy zaczął grozić, że przyleci do niej z bronią, Palin skierowała sprawę do sądu. Ten zdecydował, że chłopak ma przez 20 dni trzymać się z dala od byłej gubernator.

Europoseł roku jest z Polski

Bogusław Sonik, wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Zdrowia Publicznego w Parlamencie Europejskim, został europosłem roku. Sonik został uznany za najlepszego posła Parlamentu Europejskiego w kategorii "Energia". Tytuły politykom PE przyznaje prestiżowy brukselski miesięcznik "The Parliament Magazine".

"Krzysztof". Historia porwania

"Krzysztof", "Cisza" i "Laura". Trzy tytuły, trzy seriale, trzy prawdziwe historie opowiedziane w filmie fabularnym. TVN przedstawia cykl "Prawdziwie historie". Opowieści o zwykłych ludziach postawionych wobec niezwykłych wyzwań. Historie inspirowane życiem bez zbędnego patosu i sztucznego happy endu. 30 września na antenie TVN - "Krzysztof".

Maski tlenowe... dla zwierząt

Bostońska straż pożarna otrzymała małe maski tlenowe przeznaczone dla zwierząt domowych. W takie maski ma być wyposażony każdy wóz strażacki w mieście - poinformowały władze Bostonu, stolicy stanu Massachusetts.

Węże i pająki, czyli egzotyczne przejścia w "Top Model"

Węże, pająki, straszyki... Z takimi "partnerami" w sesji fotograficznej musiały radzić sobie dziewczyny, które pragną zawojować świat mody. W czwartym odcinku "Top Model. Zostań modelką" musiały przetrwać spotkanie z egzotycznymi zwierzętami. Jedna z nich odpadła.

Fundacja oligarchy ugości prezydenta

Prezydent Bronisław Komorowski udaje się w czwartek do Jałty na Ukrainie. Będzie tam uczestniczył w corocznym forum, organizowanym przez finansowaną przez ukraińskiego oligarchę Fundację "Yalta European Strategy". Prezydent ma mówić w Jałcie o swojej wizji polityki wschodniej UE. Wśród zaproszonych gości jest m.in. Bill Clinton.

Bezpieczne wakacje. Jak uniknąć horroru?

Biuro podróży "Orbis" upadło. Kilka tygodni wcześniej do sądu rejonowego wniosek o upadłości złożyło biuro podróży Selectours. Razem z Janem Korsakiem, prezesem Polskiej Izby Turystyki TVN24 przygotowała poradnik: w jaki sposób ustrzec się przed zadłużonymi biurami i co robić, kiedy nasze biuro podróży zbankrutuje?

"Chcemy dokończyć tamten lot"

Dwa samoloty zamiast jednego, lotnisko w Witebsku, a nie Siewiernyj pod Smoleńskiem i... brak miejsca dla krzyża. Rodziny ofiar katastrofy pod Smoleńskiem nie tak wyobrażały sobie pielgrzymkę do miejsca tragedii. - Dla mnie to jest przykra wiadomość. Moją ideą było to, żeby lądować na lotnisku w Smoleńsku. Mamy potrzebę, żeby skończyć tamten lot - skomentowała plany MON Ewa Komorowska, wdowa po Stanisławie Komorowskim.

Klich: Miller zmienił zdanie ws. charakteru lotu

Środa, 29 września - Spotkaliśmy się z ministrem Jerzym Millerem przed moim wylotem do Moskwy. Wtedy pan minister określił, że jest to lot wojskowy, że to jest jego ocena - powiedział pułkownik Edmund Klich w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24. Czy w takim razie Miller zmienił zdanie? - Według mojej oceny tak. Wtedy powiedział "wojskowy". O tym, że mówi, że to jest lot cywilny, dowiedziałem się z mediów - stwierdził polski akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym.

"Kropka nad i" 29.09

Środa, 29 września - Polska polityka zagraniczna zmieniła się w ostatnich trzech latach na gorsze. Zwłaszcza w stosunku do Rosji. Symbolem relacji polsko-rosyjskich jest niszczejący wrak tupolewa, opóźnienie wyjazdu archeologów i czarne skrzynki, które ciągle są w Rosji - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Odniósł się w ten sposób do artykułu Jarosława Kaczyńskiego, w którym pisze on o "neoimperialnej polityce Moskwy".

Klich: Miller zmienił zdanie

- Spotkaliśmy się z ministrem Jerzym Millerem przed moim wylotem do Moskwy. Wtedy pan minister określił, że jest to lot wojskowy, że to jest jego ocena - powiedział pułkownik Edmund Klich w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24. Czy w takim razie Miller zmienił zdanie? - Według mojej oceny tak. Wtedy powiedział "wojskowy". O tym, że mówi, że to jest lot cywilny, dowiedziałem się z mediów - stwierdził polski przedstawiciel akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym.

Służbową bronią odzyskiwali prywatne pieniadze

- Dwóch funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu zostało zawieszonych w wykonywaniu czynności po tym, jak posługując się bronią, usiłowali odzyskać pieniądze jednego z nich - potwierdził rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz. Podkreślił, że sprawa nie ma związku z formacją, w której służą obaj mężczyźni.

Większość za Berlusconim

Pomimo krzyków i oskarżeń, włoska Izba Deputowanych udzieliła w środę wotum zaufania rządowi Silvio Berlusconiego. O głosowanie wnioskował sam premier, który wcześniej przedstawił priorytety swego gabinetu na drugą połowę kadencji.

Wczoraj przylecieli, dziś wracają

O tym, że biuro podróży upadło, dowiedzieli się od znajomych z Polski dziś rano. W samym środku wymarzonych wakacji w Egipcie, które miały potrwać jeszcze kilka dni. Jak się okazało, hotel musieli opuścić jeszcze dziś. Teraz pan Dariusz wraz z żoną i grupą znajomych czeka na powrót do Polski. Podobnie jak ponad tysiąc innych klientów biura podróży Orbis, którzy w momencie jego upadłości znajdowali się poza granicami kraju.

Po awanturze na pokładzie odzyskał paszport

Przedłuża się procedura osądzenia mężczyzny, który agresywnym zachowaniem zmusił samolot LOT-u do przerwania podróży i powrotu do Warszawy. Jego adwokat domaga się przesłuchania świadków, którzy byli na pokładzie, a teraz są już w USA - dowiedziała się TVN24.

Trzęsie Indonezją

Ziemia na wschodzie Indonezji zadrżała dwa razy, pierwszy z siłą 6,6, drugi już mocniej, w granicach 7,2 stopni w skali Richtera - donoszą amerykańskie służby sejsmologiczne.

Zmarł twórca "Bonnie i Clyde"

Dzień po swoich 88 urodzinach zmarł legendarny amerykański reżyser Artuh Penn, twórca takich filmów jak "Bonnie i Clyde" i "Mały wielki człowiek".

Ciała ofiar wypadku wrócą w piątek

Ciała wszystkich 13 ofiar niedzielnego wypadku polskiego autokaru pod Berlinem wrócą w piątek do Polski. W środę kolejna osoba wyszła ze szpitala, 22 nadal są hospitalizowane.

Hindusi spróbują się policzyć

Hindusi rozpoczęli największy spis ludności w historii. Proces nadawania ponad miliardowi obywateli numerów ewidencyjnych rozpoczął w jednej z wiosek sam premier Manmohan Singh.

Łużkow jednak składa broń

Były mer Moskwy Jurij Łużkow zaprzeczył, jakoby zamierzał zaskarżyć do sądu wtorkową decyzję prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o odwołaniu go ze stanowiska. Poinformował też, że nie będzie kandydować w wyborach prezydenckich w Rosji w 2012 roku. Łużkow uczynił to w wywiadzie dla tygodnika "Nowoje Wremia", który ukaże się 4 października. Zapowiedź tej publikacji przekazało w środę radio Echo Moskwy.

Kim Dzong Un w drodze na szczyt

Najmłodszy syn przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila, Kim Dzong Un znalazł się wśród działaczy partii komunistycznej, którzy pozowali do zdjęcia z przywódcą podczas zjazdu partii w Phenianie - podała w środę państwowa agencja KCNA. Może to oznaczać, że oficjalnie szykowany jest do objęcia przywództwa po swoim ojcu.