Najnowsze

Najnowsze

Do Genewy bez paszportu

Do Genewy dojedziemy już bez paszportu. Szwajcaria jako trzeci kraj spoza Unii Europejskiej dołączył do strefy Schengen. Kontrole na granicach lądowych zniknęły w nocy z 11 na 12 grudnia. Ale uwaga! Zniesienie kontroli na lotniskach - dopiero w marcu.

Kobiety PiS na bocznym torze

Były twarzami PiS, ministrami najważniejszych resortów, a jedna nawet wicepremierem. Dziś – nie widać ich w polityce od miesięcy. Co dziś robią Zyta Gilowska, Anna Fotyga i Grażyna Gęsicka? – sprawdzała "Rzeczpospolita".

Rumsfeld winny "złego traktowania" w Guantanamo

Były minister obrony USA Donald Rumsfeld i inni przedstawiciele administracji prezydenta George'a W. Busha są odpowiedzialni za złe traktowanie osób osadzonych w amerykańskich więzieniach - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Senatu USA.

Jaruzelski: Nie będę komentował akt CIA

CIA ujawniła około tysiąca stron tajnych dokumentów przekazanych Amerykanom przez płk. Ryszarda Kuklińskiego. Wynika z nich, że to generałowie Kiszczak i Jaruzelski naciskali na wprowadzenie stanu wojennego. - Nie będę komentował, dopóki nie zapoznam się z aktami - powiedział TVN24 gen. Wojciech Jaruzelski.

2 tys. czekoladek na Machu Picchu

Symbol Peru i miejsce odwiedzane przez tysiące turystów. Teraz nie tylko można je podziwiać, ale również zjeść. Cukiernicy z Limy postanowili zrobić makietę Machu Picchu najlepiej zachowanego inkaskiego miasta. Wyjątkową, bo z czekolady.

Stan wojenny do Trybunału

W przeddzień 27. rocznicy stanu wojennego Janusz Kochanowski zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego dekret o jego wprowadzeniu - donosi "Rzeczpospolita". A z badań Pentora wynika, że prawie połowa Polaków uważa decyzję gen. Wojciecha Jaruzelskiego za słuszną.

Ziobro: Stracę dorobek życia

Wyrok sądu nakazujący Zbigniewowi Ziobro przeprosić doktora Mirosława G. w telewizjach, może doprowadzić polityka PiS do bankructwa, bo wykupienie spotów, to koszt nawet pół miliona złotych - twierdzi "Dziennik". - Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie - skarży się Ziobro.

22 ofiary wypadku szkolnego autokaru

Tragicznie zakończyła się autokarowa wycieczka dla uczniów jednej ze szkół w Nepalu - 22 osoby zginęły, a co najmniej 52 zostały ranne. Do wypadku doszło około 150 kilometrów na południowy zachód od Katmandu.

Kropka nad i 11.12

Czwartek, 12 grudniaCIA ma odtajnić akta dotyczące stanu wojennego w Polsce, które dostarczył Amerykanom płk Ryszard Kukliński. Goście "Kropki nad i" TVN24, były premier Leszek Miller i historyk Leszek Moczulski byli zgodni: polski szpieg nie był bohaterem.

"Niestosowne, ale trafne"

Czwartek, 11 grudnia - Niezbyt stosowne ale trafne i oddające to, co myśli o zachowaniu prezydenta duża część Europy – tak słowa skierowana przez Nicolasa Sarkozy do Lecha Kaczyńskiego skomentował w „Magazynie 24 godziny” TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz.

Irlandia pierwszym triumfatorem szczytu

Przed drugim dniem szczytu w Brukseli, wyraźnie widać jednego dotychczasowego triumfatora. Żeby uciszyć głosy eurosceptyków i przybliżyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, nikt nie zgłosił żadnego sprzeciwu wobec irlandzkich żądań. Zielona Wyspa dostanie gwarancję, że żaden kraj nie pozostanie bez swojego komisarza. W cieniu porozumienia doszło do słownej utarczki pomiędzy prezydentami Sarkozym i Kaczyńskim.

Warszawiacy niechętnie płacą swoje rachunki

Co dziewiąty mieszkaniec Mazowsza jest niesolidnym dłużnikiem – wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Nie oddajemy pieniędzy bankom, nie płacimy podatków i rachunków za komórki. Gorsi od nas są tylko Ślązacy - przyznaje "Życie Warszawy".

Polacy o stanie wojennym

Dwadzieścia siedem lat po wprowadzeniu stanu wojennego 44 proc. badanych uważa, że ówczesna decyzja generała Wojciecha Jaruzelskiego była uzasadniona. Przeciwnego zdania jest jedna trzecia - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

Lizbona wstaje z grobu

Traktat lizboński ma wejść w życie do końca 2009 r. Irlandczycy, którzy odrzucili go w referendum, zagłosują raz jeszcze. Nie za darmo - pisze "Gazeta Wyborcza".

Przez błąd PO nie będzie eurowyborów w Polsce?

Zdaniem "Trybuny", całkiem możliwy jest scenariusz, że w czerwcu 2009 r. w Polsce nie będzie eurowyborów. Dlatego, iż posłowie Platformy Obywatelskiej spóźnili się z projektem koniecznych zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. I teraz może zakwestionować je Trybunał Konstytucyjny.

Ciemne chmury nad Lisami

Tomasz i Hanna Lis nie są mile widziani w TVP. Najpierw od prowadzenia "Wiadomości" odsunięto dziennikarkę, a teraz czarne chmury zebrały się nad jej mężem - twierdzi "Polska". Lisowi dostało się za jego felieton, który był odpowiedzią na zapowiedź audytu jego telewizyjnego show. Lisa skrytykował w liście Wojciech Pawlak, dyrektor publicznej Dwójki.

Nie torturujcie ich Britney!

Muzyka popularnych wykonawców wykorzystywana jest przez amerykańskich żołnierzy do torturowania więźniów w Guantanamo, Iraku i Afganistanie - alarmuje strzegąca praw człowieka organizacja Reprieve. Przetrzymywani muszą w nich w katuszach słuchać bardzo głośno odtwarzanych piosenek m.in. Britney Spears, Metalliki czy grupy Queen.

Echa kryzysu dobre i złe

No i gdzie ten kryzys? - pyta "Puls Biznesu". Do agencji inwestycji trafiają codziennie projekty 5 - 7 firm, głównie z USA, Europy Zachodniej i Skandynawii. Zagraniczne firmy nadal chcą u nas budować. Do Polski mogą też trafić poddostawcy dużych inwestorów - dowiedziała się gazeta.

Biznesmen w dokumentach WSI

Marek Profus, 56-letni biznesmen, 34. na liście najbogatszych tygodnika "Wprost" (majątek szacowany na 900 mln zł) został zarejestrowany przez WSI jako źródło informacji o pseudonimie Babinicz - ujawnia "Rzeczpospolita".

MON nie wie, ilu chce żołnierzy

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", najnowsza propozycja MON dotycząca liczebności armii zawodowej brzmi: 110 tysięcy w służbie czynnej i 10 tysięcy rezerwistów.

Stan wojenny do Trybunału

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarży dziś do Trybunału Konstytucyjnego dekret o stanie wojennym - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Dialektyczny homoseksualizm na Jagiellonce

Na Uniwersytecie Jagiellońskim utrzymywanym z pieniędzy podatników, studenci mają wysłuchać w niedzielę wykładu na temat ruchów gejowsko-lesbijskich. Poprowadzi go znany organizator krakowskich marszów homoseksualistów - dziwi się "Nasz Dziennik".

Polskie dzieci mają najbardziej zaniedbane zęby

Wyniki monitoringu przeprowadzonego w całym kraju są porażające: mamy zaledwie 13,1 proc. dzieci wolnych od próchnicy zębów. Leczy się ją tylko u 15 proc. maluchów. Zaś w innych krajach Europy leczonych jest 80 procent dzieci - pisze "Dziennik Polski".

Posłowie walczą o własne emerytury

Parlamentarzyści, których diety sięgają kilkunastu tysięcy złotych, postanowili powalczyć o własne emerytury - donosi gazeta "Metro". Muszą być wyższe i wypłacane nawet wtedy, gdy ktoś pełni funkcję posła lub senatora" - twierdzą parlamentarzyści.

Posłowie walczą o swoje emerytury

Rząd Donalda Tuska za wszelką cenę próbuje ograniczyć rozdawanie wcześniejszych emerytur, a tymczasem posłowie PSL, koalicyjnego partnera Platformy Obywatelskiej, wpadli na zaskakujący pomysł. Ludowcy, których poselskie diety sięgają kilkunastu tysięcy złotych, chcą walczyć o przyznanie emerytur dla parlamentarzystów.

Mer Moskwy nie chce gejów

Wprawdzie 54. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się dopiero w maju 2009 roku, ale już teraz wywołuje spore kontrowersje. Wszystko za sprawą wypowiedzi mera Moskwy - Jurija Łużkowa, który stwierdził, że nie potrzebuje w stolicy Rosji "gejów i królów narkotyków".