Najnowsze

Najnowsze

Iwiński: Ryszard jest SLD potrzebny

- Część osób uznała, że Ryszard się trochę spalikotyzował - ocenił poseł SLD Tadeusz Iwiński decyzję o wykluczeniu nieobecnego na konwencji partii Ryszarda Kalisza z zarządu SLD. - Ryszard jest potrzebny - zapewnił jednak. Iwiński dodał, że nie wie, jaką propozycję ma dla Kalisza przewodniczący partii, Grzegorz Napieralski.

Frakcja mleczna czy szlak piwny? Politycy podzieleni

Szklanka mleka dla Ryszarda Kalisza, kufel piwa dla Bronisława Komorowskiego, a kieliszek wódki dla Leszka Millera? Politycy w tym mleczarsko-piwnym temacie podzieleni są w takim samym stopniu, jak i w kwestiach stricte politycznych.

Studenci walczą o emeryturę

Zamiast siedzieć na wykładach - niosą transparenty i palą race - setki studentów i licealistów wyszły na ulice Paryża protestując przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego z 60 do 62 lat. Tym samym dołączyli do związków zawodowych, które o prawa socjalne walczą już od tygodnia blokując francuską infrastrukturę, w tym kolej, rafinerie czy nawet wieżę Eiffla.

Burmistrz bez prawa jazdy za kółkiem

Mimo, że policja zatrzymała mu prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji, w której ucierpiały dwie dziewczynki, nadal jeździ autem. Mowa o Waldemarze L., burmistrzu Łaskarzewa. Dziennikarzom magazynu "Prosto z Polski" udało się nagrać, jak mężczyzna podjeżdża pod urząd swoim samochodem.

Na mera Moskwy człowiek Putina

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował w piątek wicepremiera Siergieja Sobianina na stanowisko mera Moskwy - podała agencja ITAR-TASS. Sobianin od lat jest bliskim współpracownikiem premiera Władimira Putina.

Huta znów pracuje. Ludzie wracają do "czerwonej wioski"

Węgierska huta, z której 4 października wyciekł żrący szlam, wznowiła pracę w piątek wieczorem - donosi agencja Reuters. Także dzisiaj do swoich domów zaczęli powracać mieszkańcy pobliskiej wsi Kolontar, która w katastrofie ucierpiała najbardziej. Według Greenpeace na powroty jest jednak za wcześnie, bo skutki skażenia mogą być wciąż groźne dla zdrowia.

Godzina lekcyjna Dominiki = 20 minut

13-letnia Dominika wygrała walkę z rakiem mózgu. Nie wróciła jednak do pełni zdrowia i dlatego nie może chodzić z rówieśnikami do szkoły - ma lekcje indywidualne. Problem w tym, że dla niej godzina lekcyjna to tylko 20 minut. Mama Dominiki jest oburzona. Urzędnicy odpowiadają: - Trzeba popatrzeć na możliwości i predyspozycje dziecka.

Dokąd Napieralski chce wysłać Kalisza?

Bardzo mocne polityczne zaangażowanie w kwestie zmiany prawa - tak brzmi propozycja Grzegorza Napieralskiego dla Ryszarda Kalisza, którą wczoraj szef SLD sygnalizował w "Faktach po Faktach". Kalisz zdradził, że wie, jaka to oferta, ale jeszcze nie wie, czy ją przyjmie. Tymczasem wg Faktów TVN Napieralski ma zaproponować posłowi funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego lub reprezentowanie SLD w komisji konstytucyjnej.

Episkopat: Projekty SLD i PO nie do przyjęcia

Zapłodnienie in vitro nie rozwiązuje problemu niepłodności, konieczne jest leczenie jej przyczyn, które w Polsce jest zaniedbywane - oświadczył podczas piątkowej konferencji abp Henryk Hoser, przewodniczący zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych. Zdaniem duchownych, propozycje prawnej regulacji metody in vitro, zgłoszone przez posłów SLD i PO, są "nie do przyjęcia", ponieważ najpierw należy "zdecydować co do wartości", a dopiero potem tworzyć prawo.

Dzięki ministrowi wszyscy usłyszeliśmy zapis z TU-154

Nagrania, które usłyszał dziś szef resortu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, a dzięki niemu dziennikarze i opinia publiczna, są zgodne z zapisami stenogramu czarnej skrzynki TU 154. Minister zaprzecza: słuchałem materiału poglądowego, który dotyczył innego samolotu.

Podróżował za cudze. Polskie "Złap mnie, jeśli potrafisz"

Podszył się pod biznesmena, wynajął samolot i helikopter, po czym udał się do Paryża i Amsterdamu na pyszną zabawę. Czyżby Steven Spielberg szykował kolejną komedię kryminalną? Nie, tym razem chodzi o najprawdziwszego Bernarda Ch. i filmową wręcz akcję polskiej policji.

Lobbysta w sklepie z dopalaczami

Policjanci zatrzymali sześć osób w jednym ze sklepów z dopalaczami w centrum Warszawy. Choć miejsce to powinno być zamknięte, plomby na drzwiach były zerwane. W sklepie był m.in. Tomasz Obara - lobbysta, który niedawno chciał wnieść do Sejmu sadzonkę konopii. Tłumaczył, że w sklepie zbierał tylko podpisy.

Już wkrótce Ziemia w 3D

Satelita do obserwacji radarowych TanDEM-X zbliżył się na orbicie okołoziemskiej do bliźniaczego TerraSAR-X na odległość zaledwie 350 metrów. Tak bliska odległość pozwoli obu satelitom na badanie tego samego terenu pod różnym kątem. A co za tym idzie, uzyskanie zdjęcia terenu w technice 3D.

Kopacz dostała ochronę BOR

Kolejny minister otrzymał ochronę BOR. Tym razem chodzi o szefową resortu zdrowia Ewę Kopacz - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do służb mundurowych. Objęcie ochroną minister Kopacz ma mieć związek z zamykaniem sklepów z dopalaczami i pracami nad nowelizacją ustawy, która wprowadza zakaz obrotu tymi specyfikami.

Przekręty przed wyborami lokalnymi

Przedstawiciele Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Ukrainy uprzedzili w piątek o przygotowaniach do masowych fałszerstw wyborów lokalnych, które odbędą się 31 października. Komisje odmawiają rejestracji kandydatów, ale bez problemu wpisują na listę podstawionych reprezentantów ugrupowań opozycji. Julia Tymoszenko ogłosiła bojkot we Lwowie po tym, jak sfałszowano jej własną listę kandydatów.

Pierwsze decyzje po katastrofie

Przedstawiamy dokument, w którym zapisano pierwsze decyzje po katastrofie smoleńskiej. To protokół z posiedzenia roboczego, jakie odbyło się w nocy z 10 na 11 kwietnia na lotnisku Siewiernyj. Udział w nim wziął m.in. Aleksandr Bastrykin (Pierwszy Zastępca Generalnego Prokuratora Federacji Rosyjskiej, a zarazem Przewodniczący Komitetu Śledczego Prokuratury), a także Naczelny Prokurator Wojskowy Krzysztof Parulski oraz szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej Ireneusz Szeląg.

Prokuratura: Nie było zgody na odsłuchanie skrzynek

Prokuratura Wojskowa, prowadząca śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, nie wyraziła zgody na odsłuchanie przez ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego czarnych skrzynek - dowiaduje się tvn24.pl. - Jestem szczerze zaskoczony tym, co się stało. Nie wydawaliśmy żadnej zgody na zapoznanie się z tym zapisem - mówi nam kpt Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Minister zaprzecza, że słuchał materiału dowodowego ze śledztwa.

Nożownik ranił u fryzjera dwie kobiety

Dwie kobiety - jedna z raną kłutą brzucha, druga z raną głowy - trafiły do szpitala po tym, jak około godziny 11 w Gdańsku napadł na nie 27-letni mężczyzna. Jedną z rannych jest siostra napastnika, która przebywała właśnie w zakładzie fryzjerskim. Druga z poszkodowanych to to fryzjerka. Zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od pragnącego zachować anonimowość internauty.

W szpitalu czekają na "żyłę złota"

Dopiero co wyszli z kopalni, już zatrudnili księgowego - dzielić zyskami będą się po równo. Chilijscy górnicy, uwolnieni po 69 dniach pobytu pod ziemią, chcą ściśle kontrolować przekazywanie informacji na temat swych przeżyć pod ziemią, by móc sprawiedliwie podzielić się zyskiem.

"Przynajmniej nie wyciszą końcówki"

Cisza może być hitem tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na angielskich listach przebojów. A wszystko dzięki internetowej kampanii na Facebooku, gdzie już prawie 30 tys. ludzi wspiera akcję promowania utworu "4,33" amerykańskiego kompozytora Johna Cage'a.

Najdłuższy tunel świata otwarty

W piątek po południu szwajcarscy inżynierowie przebili ostatnie 80 cm skał, uroczyście otwierając najdłuższy transportowy tunel na świecie. Kolejowy Tunel Gottharda (Gotthard-Basistunnel) był budowany od 14 lat i kosztował ponad 10 miliardów dolarów.

Siły NATO ochraniały dowódcę talibów

Głównodowodzący wojsk NATO w Afganistanie gen. David Petraeus przyznał, że siły koalicji międzynarodowej zabezpieczały przejazd wysokiego rangą dowódcy talibów do Kabulu. W stolicy Afganistanu toczą się rozmowy rządu Karzaja z islamskimi rebeliantami.

Wrzucanie prochów zmarłych do rzeki legalne

Można wrzucać ludzkie prochy do rzek, byle do państwowych i nie bliżej niż pół kilometra od brzegu - zdecydowały kanadyjskie władze. Kanadyjska społeczność Hindusów i Sikhów może chować swoich zmarłych zgodnie z tradycją i prawem.

Platforma traci, PiS bez zmian

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 39 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PiS uzyskałby 23 proc. głosów, a SLD - 9 proc. - wynika z sondażu CBOS. PSL zyskało w badaniu 4 proc. poparcia i znalazło się poniżej progu wyborczego.

"Nie ma gwałtów w małżeństwie"

Mężowie gwałcący swoje żony nie powinni być ścigani przez prawo, ponieważ "seks jest elementem małżeństwa" - stwierdził przewodniczący Islamskiej Rady Szariatu w Wielkiej Brytanii Sheikh Maulana Abu Sayeed. Najpierw taką wypowiedź umieścił na blogu "Samosa", a później potwierdził w rozmowie z "The Independent".

We wtorek projekt raportu MAK

We wtorek będzie miało miejsce przedstawienie projektu raportu końcowego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) w sprawie badania przyczyn katastrofy Tu-154M – dowiedziała się nieoficjalnie TVN24.

Koniec słońca. Będzie lało

Niezłej pogodzie na najbliższe 10 dni możemy powiedzieć "do widzenia". Przynajmniej do 26 października będzie zimno, mokro i pochmurnie. Co gorsza, z nieba może spaść nie tylko deszcz, ale i śnieg. A w nocy - oczywiście - przymrozki.

Berlusconi z synem oszukiwali na podatkach?

Premier Włoch Silvio Berlusconi, jego syn Piersilvio oraz osoby z kierownictwa należącej do nich telewizji Mediaset zostali objęci śledztwem w sprawie oszustw podatkowych - podała w piątek włoska agencja ANSA.

Prymas Belgii: AIDS zemstą za poniewieranie miłości

- AIDS jest rodzajem immanentnej sprawiedliwości w obliczu sponiewierania natury ludzkiej - napisał prymas Belgii, arcybiskup Andre Leonard w wydanej w czwartek książce. Jego słowa wzbudziły gwałtowne protesty polityków, a także środowisk gejowskich i obrońców praw człowieka.

Dwie tony marihuany na wsi

Prawie 2 tony marihuany skonfiskowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w obwodzie iwano-frankiwskim w zachodniej części kraju - podało w piątek biuro prasowe SBU w Kijowie.