Najnowsze

Najnowsze

Prezydent podpisał specustawę powodziową

Zgodnie z zapowiedzią Bronisław Komorowski podpisał uchwaloną w czwartek specustawę powodziową "jak tylko trafiła na jego biurko". Przy okazji prezydent złożył też podpis pod ustawą medialną.

Podejrzany o pedofilię ksiądz na wolności

Podejrzany o molestowanie seksualne trzech dziewczynek oraz doprowadzenie jednej z nich do tzw. obcowania płciowego ksiądz wychodzi na wolność. Sąd Okręgowy w Rzeszowie wypuszcza ks. Romana J. za kaucją w wysokości 20 tysięcy. Duchowny przyznał się wcześniej do molestowania.

Wał w Świniarach zaplombowany

- Wyrwa w wale przeciwpowodziowym w Świniarach pod Płockiem, który pod koniec maja przerwała wezbrana Wisła, została całkowicie zamknięta gruntem z dna rzeki i tzw. stalowymi ściankami szczelnymi - poinformował Stanisław Maciejewski, dyrektor płockiego oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Jak dodał, prace związane z docelową naprawą wału potrwają do końca października.

Rozpoczną rok szkolny... bez uczniów

W jednej z walijskich szkół, jak wszędzie jesienią, rozpocznie się nowy rok szkolny. Z jednym wyjątkiem - w ławkach nie zasiądzie ani jeden uczeń. Choć w lipcu szkołę opuściły ostatnie dzieci, przepisy nakazują, by do ukończenia wszystkich procedur placówka nadal była otwarta.

Trzylatka utonęła. Pijana matka nie pomogła

Tragedia w Bolkowie (dolnośląskie). Pijana matka weszła z trzyletnią córką do wody. Gdy dziecko zsunęło jej się z rąk, nie potrafiła jej pomóc, bo, jak powiedziała policjantom, nie potrafi pływać. Dziewczynka utonęła.

KE obiecuje pomoc powodzianom

Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso przesłał prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu wyrazy współczucia z powodu powodzi na Śląsku. Obiecał też unijne wsparcie. - KE jest w pełni zdeterminowana, by uruchomić wszelkie dostępne na unijnym poziomie instrumenty, by wesprzeć dotknięte tą katastrofą społeczności - zapewnił.

Leworęczni mają swój dzień

Piszesz i jesz lewą ręką? Dziś twoje święto! 13 sierpnia to oficjalny Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych. Święto ma pokazać, że leworęczni są wśród nas i - w związku ze swoją drobną innością - doświadczają licznych niedogodności w codziennym życiu.

Brodsky "może nawet dzisiaj wrócić do Izraela"

Domniemany agent Mossadu Uri Brodsky - wydany przez Polskę Niemcom w czwartek na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania - został zwolniony za kaucją i może swobodnie podróżować - poinformował rzecznik prokuratury w Kolonii Rainer Wolf. Jednocześnie w Niemczech będzie toczyło się przeciwko niemu postępowanie sądowe.

Zadyma na policyjnej imprezie

23 lipca, na zorganizowanej w siedzibie gdańskiej prewencji imprezie, doszło do regularnej bijatyki - informuje portal trojmiasto.pl. Na imprezie było 70 policjantów, a w bójce wzięło udział kilkunastu z nich. Wobec krewkich funkcjonariuszy toczy się postępowanie dyscyplinarne, a całą sprawę bada Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

"Im bliżej wyborów, tym większe represje"

Białoruski sąd skazał Michasia Paszkiewicza, organizatora czwartkowej pikiety przed ministerstwem oświaty i działacza kampanii obywatelskiej "Mów prawdę", na grzywnę 1 mln 400 tysięcy rubli białoruskich (czyli ok. 1350 złotych). Aktywiści żądali zlikwidowania departamentu ds. młodzieży w związku z całkowitym brakiem efektów jego działalności.

Spłonął magazyn z pianką

16 zastępów straży pożarnej gasiło pożar w Środzie Wielkopolskiej. Przed godz. 9 zapalił się magazyn hurtowni przy ul. Brodowskiej, w którym składowane są pojemniki z pianką poliuretanową, stosowaną do uszczelniania i ocieplania budynków. Jedna osoba została poszkodowana.

Oto kandydaci na prezesa TK

Prof. Ewa Łętowska i prof. Andrzej Rzepliński - to kandydaci na prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Takiego wyboru dokonali sędziowie TK, a kandydatury przedłożyli prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

100 ton węgla na torach

Przestępcy otworzyli 12 wagonów i wysypali łącznie 100 ton węgla i złomu. Ładunek składu, który znalazł się na torach kolejowych, przez kilka godzin blokował trasę Katowice - Mysłowice.

Chcą obciąć prezydentowi

Czeski rząd planuje oszczędności i nie zamierza pominąć nikogo. Cięcia mają dotknąć także prezydenta, a dokładnie prezydentów. Praski dziennik "Hospodarzske Noviny" pisze, że od przyszłego roku mniejsze zarobki będzie miał nie tylko obecny przywódca Vaclav Klaus, ale także była głowa państwa Vaclav Havel.

"Aresztować stojących pod krzyżem, to margines"

Polskie państwo nie umie wyegzekwować prawa. A ono powinno być przestrzegane, bo w przeciwnym razie każdy postawi krzyż, gdzie będzie chciał - stwierdził w radiowych "Sygnałach Dnia" poseł niezrzeszony Andrzej Celiński. I dlatego - jego zdaniem powinno się aresztować ludzi stojących pod krzyżem. - To są absolutne marginesy Warszawy, Polski, polskiego społeczeństwa - ocenił Celiński.

Strzały i pościg w Warszawie

W Warszawie policyjna zasadzka na złodziei samochodów zakończyła się strzelaniną. Na szczęście nikt nie został ranny. Jeden ze złodziei zdołał uciec. Trwa obława.

Paliwo w irańskim reaktorze lada dzień

Już za kilka dni, dokładnie 21 sierpnia, Rosja zacznie ładować paliwo nuklearne do reaktora elektrowni atomowej w irańskim Buszerze. Poinformował o tym rzecznik rosyjskiej agencji atomowej Rosatom, Siergiej Nowikow.

Ogień osacza nuklearny ośrodek

W pobliżu Sarowa, gdzie znajduje się federalny ośrodek nuklearny, zwiększył się pożar lasu - poinformował przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji Wiaczesław Kormilicyn.

Nasi strażacy w Rosji. "To dowód poprawy stosunków"

Rosyjska prasa pisze o wysłaniu polskich strażaków do Rosji w związku z szalejącymi tam pożarami. "Przyjazd 160 polskich strażaków w 50 pojazdach dowodzi, że poprawa stosunków między Rosją i Polską dotyczy nie tylko problemów historii" - ocenia dziennik "Wiedomosti" w komentarzu redakcyjnym zatytułowanym "Ogień pojednania".

Pierogi z amfą dla skazanego

Ruskie pierogi z amfetaminą miały trafić do jednego z osadzonych w białostockim areszcie. Skazany ich nie spróbował, bo paczkę żywnościową przejęła policja, która otrzymała sygnał o podejrzanej przesyłce.

Hiszpania walczy z ogniem

Nie tylko Rosja, ale też Hiszpania i Portugalia walczą z pożarami lasów. W hiszpańskiej Galicji podczas walki z ogniem zginęło dwóch strażaków.

Skazani za podpalenie kościoła

Pięć lat więzienia - taki wyrok usłyszało dwóch braci za podpalenie protestanckiego kościoła w Malezji. Wyrok nie jest prawomocny, skazani mogą składać apelację.

Śmierć w kopalnianym chodniku

W podziemiach zakładu górniczego KGHM w Lubinie zmarł górnik. Informację, którą otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24, potwierdziła rzeczniczka spółki Anna Osadczuk.

Kwiatowy dywan w centrum miasta

650 tys. begonii i dalii - w centrum Brukseli powstał wielki dywan z kwiatów. Taki piękny widok można podziwiać w stolicy Belgii co dwa lata.

Ogień pochłonął 300 tysięcy

Nocny pożar w odlewni żeliwa i aluminium w Gościeszowicach niedaleko Żagania w województwie lubuskim. Straż pożarna szacuje straty na około 300 tysięcy złotych.

Prezydent rozpoczął chemioterapię

Prezydent Paragwaju Fernando Lugo rozpoczął chemioterapię. Lugo cierpi na raka gruczołu limfatycznego. Od kilku dni Lugo przebywa w klinice w Sao Paulo w Brazylii.

Pomnik ofiar katastrofy będzie gotowy na 1 listopada

Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej na stołecznych Wojskowych Powązkach powinien być gotowy już na 1 listopada - zapowiada autor projektu obelisku rzeźbiarz Marek Moderau. Monument ma mieć formę bloku białego granitu przełamanego na dwie, zapadające się w ziemię części. Zostanie umieszczony na ciemnej nawierzchni pomiędzy dwoma rzędami nagrobków.