Najnowsze

Najnowsze

"Kropka nad i" 23.12

Czwartek, 23 grudnia Europoseł PiS Tadeusz Cymański staje murem za swoim szefem Jarosławem Kaczyńskim i broni jego - jak sam przyznaje - "często trudnych niefortunnych" wypowiedzi. - Moim zdaniem jest bronić, interpretować pozytywnie. Taką mam rolę - wyjaśnił polityk w "Kropce nad i" w TVN24.

"Państwo jest w rozsypce"

Czwartek, 23 grudnia - Teraz premier po raz pierwszy powiedział, że Rosjanie nierzetelnie wykonali swoją pracę - powiedziała o komentarzu Tuska do raportu MAK Nelly Rokita. Jej zdaniem, katastrofa to wynik złego działania rządu, który "zaniedbuje nas". Z kolei Julia Pitera skrytykowała list Jarosława Kaczyńskiego do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej i uznała, że "on nie niesie ze sobą żadnej wartości, poza kolejną próbą jątrzenia".

Anarchiści przyznali się do wysłania bomb

Włoscy anarchiści przyznali się do wysłania przesyłek bombowych do ambasad Szwajcarii i Chile w Rzymie. W eksplozjach w obu tych placówkach ranne zostały dwie osoby. Podejrzane paczki znaleziono też w ambasadzie Ukrainy w Rzymie i w placówce Unii Europejskiej w Bernie. Dwie ostatnie paczki nie zawierały jednak żadnych niebezpiecznych materiałów.

Europa ruszyła na ostatnie zakupy

Zła pogoda i obfity śnieg opóźniają dostawy zamówionych przez internet towarów, sprzyjają za to zakupom w ciepłych galeriach handlowych. Europejczycy ruszyli na ostatnie świąteczne zakupy.

Zakopane w ogródku zwłoki dziewczynki leżały od 3 lat

Czwartek, 23 grudnia Ciało niepełnosprawnej, 12-letniej Dorotki policja znalazła zakopane w ogródku, obok domu w którym mieszkała dziewczynka, na warszawskim Ursusie. Bracia i konkubent matki twierdzą, że dziewczynka umarła, a oni ją tylko pochowali. Prokuratura zdecydowała o areszcie tymczasowym dla matki dziewczynki. Mimo, że przez 3 lata Dorotka nie chodziła do szkoły, a sąsiedzi jej nie widywali, nikt nie interweniował. Dziś matka niepełnosprawnej dziewczynki usłyszała zarzuty.

Stracili dorobek życia. Odebrali klucze do nowego

Czwartek, 23 grudnia 3. czerwca 16 rodzin z gminy Kłodne i Męcina w gminie Limanowa straciło dorobek całego życia. Po tym jak ich domy zabrało osuwisko, przez pół roku mieszkali u rodzin, znajomych i ludzi, którzy zaoferowali im pomoc. Dziś odbierali klucze do nowych domów. - Aż się trzęsę cały ze szczęścia - mówi Tomasz Solej, który niedługo wprowadzi się do nowego domu.

Poświęciła zdrowie, wybrała życie dziecka

Czwartek, 23 grudnia Przed dramatycznym wyborem stanęła 33-letnia Aneta Hul z Tarnobrzega. Najpierw dowiedziała się, że jest poważnie chora na raka żołądka, później, w czasie dodatkowych badań, okazało się, że jest w ciąży. Kobieta stanęła przed bardzo trudną decyzją: życie dziecka, czy własne leczenie. Nie zastanawiała się ani chwili - urodziła dziecko.

Poświęciła zdrowie, wybrała życie dziecka

Przed dramatycznym wyborem stanęła 33-letnia Aneta Hul z Tarnobrzega. Najpierw dowiedziała się, że jest poważnie chora na raka żołądka, później, w czasie dodatkowych badań, okazało się, że jest w ciąży. Kobieta stanęła przed bardzo trudną decyzją: życie dziecka, czy własne leczenie. Nie zastanawiała się ani chwili - urodziła dziecko.

Stracili dorobek życia. Odebrali klucze do nowego

3. czerwca 16 rodzin z gminy Kłodne i Męcina w gminie Limanowa straciło dorobek całego życia. Po tym jak ich domy zabrało osuwisko, przez pół roku mieszkali u rodzin, znajomych i ludzi, którzy zaoferowali im pomoc. Dziś odbierali klucze do nowych domów. - Aż się trzęsę cały ze szczęścia - mówi Tomasz Solej, który niedługo wprowadzi się do nowego domu.

Wszystkie tajemnice Wikileaks

Prawa ręka Juliana Assange'a i były rzecznik Wikileaks zamierza napisać książkę o sekretach serwisu. Ma w niej ujawnić wewnętrzne "procedury i napięcia". Publikacja nosić będzie intrygujący tytuł "Wewnątrz Wikileaks: mój czas z Julianem Assange i najbardziej niebezpieczną stroną świata".

Karambol na 45 aut. Śnieżny paraliż Niemiec

Nie tylko Polska zmaga się z drogowym koszmarem spowodowanym pogodą. W Niemczech w wielkim karambolu na autostradzie, w którym zginęła jedna osoba, zderzyło się 45 aut. Do wielu mniejszych wypadków doszło w całym kraju. Samochody grzęzną w śniegu, a prognozy pogody nie są optymistyczne.

"Choroba dominikańska" posła Platformy

Głosowanie nad budżetem to głosowanie święte - w końcu to najważniejsza ustawa dla państwa. Nie dziwi więc, że podczas niego w Sejmie chce być każdy poseł. No, prawie każdy. Bo 16 i 17 grudnia podczas głosowania zabrakło jednego z parlamentarzystów PO - Piotra Tomańskiego. Gdzie był? Jak sam mówi, na badaniach za granicą. Na Dominikanie? Poseł ani potwierdza, ani zaprzecza.

Węgry "niegodne" przewodniczyć Unii

Grad krytyki spadł na Węgry po uchwaleniu restrykcyjnej ustawy medialnej. Przewodniczący socjalistów w PE Martin Schulz oświadczył w czwartek, że Węgry "nie są godne" przewodniczyć Unii Europejskiej. Ustawę prasową potępiła też kanclerz Angela Merkel oraz szef frakcji liberałów w PE.

Szlabany na przejeździe? Żadna przeszkoda

"Legionowskim (i nie tylko) kierowcom zupełnie nie przeszkadzają opuszczone zapory kolejowe, ani sygnalizacja na przejeździe" - napisał do redakcji Kontaktu 24 internauta Darek. Na dowód przesłał film, na którym widać auta wykonujące slalom pomiędzy szlabanami na przejeździe kolejowym w Legionowie.

Superbohater zostanie zamordowany

Fanów kultowego komiksu „Fantastic Four” w styczniowym numerze czeka niespodzianka. Po 50 latach sukcesów fantastycznej czwórki autor postanowił uśmiercić jednego z głównych bohaterów.

"Gaz i ropa, które idą przez Białoruś, pachną krwią"

Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow i rosyjski rzecznik praw człowieka Władimir Łukin zwrócili się do prezydenta Białorusi z prośbą o uwolnienie dziennikarki Iryny Chalip, zatrzymanej po demonstracji w wieczór wyborczy w Mińsku. Także sekretarz stanu USA Hilary Clinton i szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton domagają się uwolnienia ponad 600 demonstrantów aresztowanych po wyborach.

Krajowa "ósemka" zablokowana

Na krajowej ósemce w miejscowości Kluki niedaleko Bełchatowa (woj. łódzkie) doszło do wypadku. Droga na tej wysokości jest całkowicie zablokowana.

I to ma być Kate Middleton?

Czy to naprawdę śliczna Kate Middleton? - pytają zaskoczeni i zniesmaczeni Brytyjczycy. Wszystko przez monetę upamiętniającą zaręczyny księcia Williama ze swoją wybranką. I rzeczywiście, trudno jest rozpoznać Kate na przygotowanej przez państwową mennicę monecie.

Kontrwywiad: Lider opozycji agentem wpływu Moskwy

Przedwyborcza afera z moskiewskimi pieniędzmi w tle. Estońska służba bezpieczeństwa KaPo opublikowała raport, w którym zarzuca liderowi opozycji Edgarowi Savisaarowi, że zawarł z Rosją tajne porozumienie o pomocy finansowej dla jego partii. Chodzi o 1,5 mln euro. Kontrwywiad nazywa Savisaara "agentem wpływu Moskwy" i "zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego".

Hermes do domu

Hermes, kultowy producent torebek, wprowadza na rynek linię mebli. Kolekcja będzie się nazywać Maison i trafi do sklepów w kwietniu 2011 roku.

Nie chcą dyplomatów - byłych esbeków

Bułgarski rząd chce dymisji 45 dyplomatów wyższej rangi ze względu na ich agenturalną przeszłość w czasach komunistycznych. Zwrócił się w tej sprawie do prezydenta. Ten jednak jest przeciwny zbiorowemu odwoływaniu urzędników i twierdzi, że część z nich rzetelnie służyła państwu.

Detonował bomby w lesie. Hobbystycznie

Uczeń jednego z liceów w powiecie ostrowskim (Wielkopolska) projektował w domu bomby i ponad 50 razy detonował je w w lesie. Według policji nikt nie ucierpiał. Licealista jest pod dozorem policji. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

"Lajkonik" dotarł do celu. Z 2,5 godz. opóźnienia

To była podróż z przygodami. Pociąg "Lajkonik" relacji Warszawa-Gdynia opóźniony był już na starcie. Gdy w końcu ruszył, jechał wolno i bez ogrzewania. Potem zrobił sobie przerwę w szczerym polu pod Ciechanowem. Ostatecznie - wraz z dziennikarzem tvn24.pl Maciejem Dudą - do Gdańska dotarł dwie i pół godziny po czasie.

Czy lamie nie jest za zimno?

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się żywe szopki. W tym roku taką szopkę można zobaczyć na przykład w Słupsku. Tyle, że nie każdego ona cieszy. Przeciwko szopce protestują obrońcy praw zwierząt, którzy twierdzą, że zwierzęta cierpią. To szukanie "taniego poklasku" ripostują twórcy szopki. - Hodujemy te zwierzęta od wielu lat i znamy je z imienia. Dbamy o nie - zapewniają.

Wino Rothschildów horrendalnie drogie

Dla Château Mouton Rothschild strzałem w dziesiątkę okazało się zaproszenie chińskiego malarza Xu Lei do przygotowania etykiety dla wina z rocznika 2008. Dzięki temu pod koniec roku trunek podrożał o 85 procent i jest teraz najdroższym winem, za którego kolekcjonerzy gotowi są płacić 30 tys. zł.

Czosnkowi przemytnicy wpadli

Policja z Lublina zatrzymała czterech mężczyzn, którzy przemycili 48 ton chińskiego czosnku o łącznej wartości 600 tys. zł.