Najnowsze

Najnowsze

Wielka mistyfikacja

Piatek, 1 czerwca, 21:00Holenderski Donor show okazał się mistyfikacją. Umierająca kobieta, która miała oddać nerkę jednemu z czekających na przeszczep uczestników naprawdę jest aktorką. Pomysł na kontrowersyjny reality show podzielił środowisko transplantologów. Dla jednych była to dobra próba zwrócenia uwagi na problem przeszczepów organów, inni uważają, że społeczeństwo należy uświadamiać w inny sposób. Wydarzenie komentowali goście "Magazynu 24 Godziny"

Nowy nadzorca banków

Alfred Janc, profesor ekonomii z Poznania, od piątku kieruje Generalnym Inspektoratem Nadzoru Bankowego, dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zastąpił Wojciecha Kwaśniaka, którego rezygnację, po siedmiu latach sprawowania przez niego tej funkcji, przyjął prezes NBP Sławomir Skrzypek.

"Gazeta Krakowska": Panie na lewo, panowie na prawo

Ministerstwo Edukacji Narodowej organizuje 11 i 12 czerwca w Warszawie i Krakowie konferencję na temat perspektyw oddzielnego nauczania dziewcząt i chłopców, które staje się coraz popularniejsze na zachodzie Europy i w USA, informuje "Gazeta Krakowska".

Żywoty zomowców z Wujka

Skazani za masakrę w śląskich kopalniach zomowcy odchodzili ze służby z orderami i pochwałami za lata pracy w milicji i policji. Dziś żyją z niemałych emerytur, są lubiani i szanowani; jeden nawet kilka lat po akcji został górnikiem - pisze "Rzeczpospolita".

Kwaśniewski stworzy program lewicy

Kwaśniewski będzie szefem rady programowej Lewicy i Demokratów. Ogłosi to w niedzielę, w drugim dniu konwencji SLD - dowiedział się dziennik.pl.

Czy to cud?

Piatek, 1 czerwca, 17:30 Czy to cud? To pytanie zadąja sobie chyba wszyscy, którzy usłyszeli o przypadku Jana Grzewskiego z Działdowa. Mężczyzna, po 19 latach paraliżu, wraca do normalnego życia. Niezwykłe ozdrowienie komentowali goście "Magazynu 24 Godziny".

Oskarżeni za śmierć policjantów

Były urzędnik MSWiA, Tomasz S. i były szef komisariatu kolejowego Waldemar P. zostali oskarżeni w sprawie dwojga policjantów, którzy w grudniu ub. r. zginęli w wypadku samochodowym, po odwiezieniu urzędnika do domu w Siedlcach.

Spiderman znowu atakuje!

Człowiek-pająk znowu w akcji! Przebrany w kostium komiksowego Spidermana, francuski śmiałek Alain Robert wspiął się na najwyższy chiński wieżowiec - Jin Mao Tower w Szanghaju. Wspinacza w chwilę po wejściu na szczyt zatrzymali policjanci.

Amicus Europae zaprasza polityków PiS

Jak informuje "Dziennik", były prezydent Aleksander Kwaśniewski zaprosił z Polski na dyskusję o relacjach Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami, nie tylko prof. Bronisława Geremka, lecz także dwóch prominentnych działaczy PiS - Pawła Zalewskiego i Pawła Kowala. Pominął natomiast przedstawicieli PO, największej partii opozycyjnej.

KRUS do wyczyszczenia?

Kontrola premiera potwierdziła nieprawidłowości Samoobrony w KRUS, opisane przez nas - pisze "Gazeta Wyborcza" i pyta: co zrobi teraz premier?

Bush: Nie bójcie się tarczy

"Nam chodzi o to, by tarcza broniła państw wolnych i demokratycznych przed krajami bandyckimi. Rosja nie jest krajem bandyckim, więc nie ma się o co martwić" - mówi "Gazecie Wyborczej" prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush.

Deutsche Boerse może zawitać i do Polski

Niemiecka giełda Deutsche Boerse otworzyła wczoraj przedstawicielstwo w Moskwie. Z informacji "Parkietu" wynika", że możliwe jest też uruchomienie podobnych placówek w Warszawie i Kijowie.

Profesor z Berlina ocenia dr. G.

Medyczna sława, prof. Roland Hetzer z Centrum Serca w Berlinie przyjął propozycję naszych śledczych, dotyczącą sporządzenia kompleksowej opinii w sprawie kardiochirurga Mirosława G. - wynika z informacji uzyskanej przez "Życie Warszawy".

Rodzice chcą zaradnych dzieci

Sława, wybitne zdolności, szczęście, a nawet zdrowie dzieci nie są dla rodziców tak ważne jak to, by ich latorośle wyrosły na porządnych i zaradnych życiowo ludzi - wynika z najnowszych badań wykonanych przez TNS OBOP dla "Dziennika".

Balcerowicz ostrzega rząd

Prof. Leszek Balcerowicz ostrzega przed zmarnowaniem wzrostu gospodarczego - pisze "Dziennik". - Jeśli nie dojdzie do głębokich zmian w finansach publicznych, Polska przegra wyścig gospodarczy - mówi były szef NBP.

Szef MSWiA tropi konta Wiesława Kaczmarka

Szef MSWiA Janusz Kaczmarek starał się, ustalić w Szwajcarii, czy były minister przekształceń własnościowych Wiesław Kaczmarek miał specjalne konto, na które wpływały łapówki - ustaliła "Rzeczpospolita". - Mam zerową tolerancję na przekręty. To jest cecha, która mnie dyskwalifikuje w polskiej polityce - zapewnia Wiesław Kaczmarek.

Kraksa przez dzięcioła i osę

Wczoraj w dwóch różnych miejscach, dwa różne auta wylądowały w rowie z powodu - raz dzięcioła, a raz osy - pisze "Gazeta Lubuska". Ptak i owad wleciały do samochodów przez otwarte okna i zdekoncentrowały kierowców.

Kaczmarek kontra Kaczmarek

Szef MSWiA starał się, by Szwajcarzy ujawnili, czy Wiesław Kaczmarek miał specjalne konto, na które miały wpływać łapówki - ustaliła "Rzeczpospolita".

Państwo zadłużyło Kowalskiego na prawie 60 tys.

Gdyby Polacy musieli nagle spłacić wszystkie zobowiązania, jakie zaciągnęło państwo, to okazałoby się, że każdy obywatel, bez względu na wiek, musi oddać 58 tysięcy złotych - akcentuje "Rzeczpospolita" w artykule o długu publicznym.

Składka na tarczę

USA chcą, by Polska pokryła część kosztów budowy tarczy antyrakietowej. Polscy negocjatorzy przyznają, że jadąc na rozmowy z Amerykanami do Pragi nie spodziewali się aż tak marnej oferty. "Rzeczpospolita" dotarła do szczegółów amerykańskiej propozycji.

Rynek kapitałowy dobrze rokuje

Dobre wiadomości dla inwestorów. Akcje są drogie, ale indeksy mogą dalej rosnąć - wynika z raportu "Gazety Prawnej", dotyczącego prognoz dla rynku kapitałowego.

Wyskokowe cukierki

Aż pięć proc. alkoholu zawierają słodycze niektórych producentów - twierdzi "Dziennik Łódzki". Od łakoci z okazji Dnia Dziecka niejednemu maluchowi może więc zakręcić się w głowie, i to dosłownie - donosi "Dziennik Łódzki".

Królowie i książęta upamiętnią ucztę u Wierzynka

Kraków powinien zorganizować w 2014 roku uroczystości dla upamiętnienia 650-lecia zjazdu monarchów i książąt, zwanego potocznie ucztą u Wierzynka - proponuje profesor Andrzej Chwalba, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Punktem centralnym mogłoby być spotkanie koronowanych głów i książąt - pisze "Dziennik Polski".

Wyrok w sprawie kopalni "Wujek"

Czwartek, 31 maja, 21:00 Sprawcy masakry górników w kopalniach "Wujek" i " Manifest Lipcowy" trafią do więzienia. To jeden z najważniejszych momentów współczesnej historii Polski - zgodnie twierdzą Kazimierz Kutz i Jacek Jaworski autor tzw."Raportu Taterników". Jaworski opisał w nim jak podczas szkolenia w górach milicjanci odpowiedzialni za śmierć robotników rozmawiali o zbrodni.

Próba pojednania

Czwartek, 31 maja, 17:30 Jedenaście lat więzienia dla Romualda Cieślaka - byłego szefa plutonu specjalnego ZOMO z kopalni "Wujek" i "Manifest Lipcowy". Kary trzech lat oraz dwóch i pół roku dla jego podwładnych; uniewinnienie Mariana Okrutnego - byłego wiceszefa MO w Katowicach i umorzenie sprawy jednego z zomowców z kopalni "Manifest Lipcowy" - to dzisiejszy wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach w sprawie pacyfikacji kopalń 16 grudnia 1981 roku. W magazynie 24 godziny Henryk Wujec i Janusz Rolicki rozmawiali o apelu Jerzego Wartaka sprzed 2 lat. Działacz podziemia po latach walki o wskazanie winnych próbował zainicjować pojednanie między rodzinami górników, a odpowiedzialnymi za pacyfikację i ofiary.

Zomowcy skazani

Czwartek, 31 maja, 17:30 Po 14 latach sądowych rozpraw zapadł nieprawomocny wyrok w trzecim procesie oskarżonych o pacyfikację kopalń "Wujek" i "Manifest Lipcowy". Zomowcy zostali skazani. W magazynie 24 godziny o sprawie rozmawiali profesor Andrzej Paczkowski i Bogdan Borusewicz. Zdaniem profesora Paczkowskiego działania ZOMO były zaplanowane, a władze przewidziały użycie broni, żeby złamać opozycję. W szpitalach były nawet przygotowane miejsca dla rannych.

Jakie książki proponuje Giertych?

Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło nową listę lektur szkolnych. I wywołało burzę. Przedstawiamy pełen zestaw rekomendowanych przez resort Romana Giertycha książek.

Vogel: Nie znam Kwaśniewskiego i Ungiera

Jako nastolatek skazany został za brutalne zabójstwo, potem uciekł do Szwajcarii, gdzie miał prowadzić tajne konta polityków SLD. Dziś prokuratura wiele by dała, by móc go przesłuchać. W TVN24 Piotr Filipczyński, szerzej znany jako Peter Vogel, przerywa milczenie. - Nigdy nie spotkałem się z Markiem Ungierem i Aleksandrem Kwaśniewskim - mówi w TVN24 Vogel.