Źródło wideo: TVN24, sxc
Źródło zdj. gł.: TVN24, sxc
Policjanci z Gaworzyc (Dolnośląskie) otrzymali zgłoszenie o zaginięciu z chlewni 27 świń. Ich wartość oszacowano na około 13 tysięcy złotych.
Po kilku godzinach dochodzenia funkcjonariuszom udało się wpaść na trop przestępców na terenie gminy Szprotawa.
Znaleźli tam też większość skradzionych zwierząt. Większość z nich była już ubita. - Mężczyźni zabili świnie na miejscu. Porcjowali je w miejscu zatrzymania. Część zdążyli już sprzedać - opowiada nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego wrocławskiej policji.
Mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im 5 lat więzienia.
Skradzione i ubite świnie nie trafią do konsumpcji: lekarz weterynarii podjął decyzję o utylizacji mięsa.
Źródło: tvn24