Najnowsze

Najnowsze

Mardi Gras na warszawskim Żoliborzu

Ostatni dzień karnawału na warszawskim Żoliborzu został uczczony z pompą. Mieszkańcy dzielnicy w przebraniach wylegli na ulice, by wspólnie bawić się i śpiewać. Uzbrojeni z trąbki, klekotki i bębny zachęcali przechodniów, by przyłączyli się do korowodu. Relację zamieścił na Kontakcie 24 internauta WRA.

Platforma łapie drugi oddech. Znowu ucieka

Po postępującym od początku roku kryzysie zaufania Platforma Obywatelska zaczyna odrabiać w sondażach poniesione wcześniej straty. Według najnowszego badania TNS OBOP w ostatnich tygodniach poparcie dla rządzącej partii wzrosło od ostatniego badania przeprowadzonego tą samą metodą o sześć punktów procentowych i dzisiaj wynosi 47 proc. W sondażu uwzględniono jednak tylko te osoby, które już dzisiaj wiedzą na kogo zagłosują oraz, że na pewno staną przy urnach.

Charlie Sheen - "Mesjasz Malibu", "poeta napalmu"

Niekwestionowana gwiazda ostatnich tygodni, Charlie Sheen, znów zadziwił. W pełnym niezrozumiałych zwrotów występie w internecie poobrażał wszystkich odpowiedzialnych za koniec jego serialowej kariery, a dodatkowo ochrzcił się mianem "Mesjasza Malibu", "Edgarem Allanem Mną 2077" i "poetą napalmu".

Clinton i "Szpieg, który wyskoczył z ekranu"

Autorem przedmowy do najnowszej powieści Thomasa Caplana pt. "The Spy Who Jumped Off The Screen" jest sam były prezydent USA, Bill Clinton. Książkę będzie można kupić w Stanach Zjednoczonych na początku 2012 roku.

Zablokowali miasto. Ukradli kilogramy złota

100 kilogramów złota o wartości 3 mln euro skradziono podczas brawurowego napadu na zakład jubilerski koło Arezzo w Toskanii. Złodzieje, których poszukuje obecnie policja, niemal odcięli od świata całą osadę, aby nie dopuścić do przybycia sił porządkowych.

Chodaki i słoma, czyli karnawał w Belgii

Na głowach czapy ze strusich piór, na twarzach woskowe maski, a na nogach chodaki - w takim stroju ulicami belgijskiego Binche przeszedł uroczysty, karnawałowy pochód. Tradycja sięga połowy XVI wieku.

Ubrani po cywilnemu strzelali do demonstrantów

Co najmniej jedna osoba zginęła, a około 145 zostało rannych w wyniku wzmagających się protestów w Jemenie. Tylko w jednym zdarzeniu, w okolicach uniwersytetu w stolicy kraju Sanie, rannych zostało co najmniej 65 osób, w tym sześć ciężko. Uczestnicy protestów chcą ustąpienia prezydenta Alego Abd Allaha Saleha, rządzącego krajem od ponad 30 lat.

Nie polski czy radziecki okręt, a zagubiony złom?

Spoczywający na dnie Bałtyku obok Gotlandii wrak okrętu podwodnego, który zdaniem ekspertów mógł należeć do polskiej lub radzieckiej marynarki, to prawdopodobnie złom zatopiony podczas transportu - podała we wtorek wieczorem szwedzka telewizja SVT.

Wypalanie traw czas zacząć. "Głupota"

- Jak co roku, gdy tylko stopią się śniegi, zaczyna się plaga wypalania traw - informują Reporterzy 24. Do redakcji Kontaktu 24 dociera coraz więcej zdjęć dokumentujących zmagania strażaków ze skutkami bezmyślności "wypalaczy". W woj. opolskim tylko jednego dnia zanotowano prawie 20 takich pożarów.

Kandydat obiecał "słuchać narodu"

Kandydat na prezydenta Egiptu Amr Moussa w przemówieniu w Kairze obiecał walczyć z korupcją oraz przekształcić Egipt w nowoczesne, demokratyczne państwo. Zapowiedział, że będzie walczyć o prezydenturę na tylko jedną kadencję. Wobec kilkuset Egipcjan obecnych podczas wygłaszania przemówienia Moussa obiecał "słuchać egipskiego narodu".

Obama i Cameron: Kaddafi musi odejść. "Obrócili Zawiję w proch"

Libijski minister finansów Abd al-Hafid Zulajtni tymczasowo przejął obowiązki prezesa banku centralnego. Prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron zgodzili się we wtorek, że "wspólnym celem w Libii" musi być położenie kresu przemocy i odsunięcie Maummara Kaddafiego od władzy. Tymczasem w Libii trwa zmasowany atak sił Kaddafiego na miasto Az-Zawija, oddalone zaledwie 50 km od Trypolisu. Wiele budynków, w tym meczety, zostało zniszczonych. Rebelianci w mieście przez megafony nawołują mieszkańców do obrony pozycji w centrum miasta.

Wstrząsająca relacja z oblężonego miasta

Na Zawiję, miasto znajdujące się 50 kilometrów od stolicy Libii, siły Kaddafiego przypuściły zmasowany atak. Dziennikarka brytyjskiej telewizji Sky News, która relacjonowała antyreżimową manifestację, znalazła się w centrum ostrzału. Dramatyczne chwile zarejestrowała kamera.

Publicyści i SB. "Tego nie da się zamieść pod dywan"

- Tu, gdzie można wyciągnąć wnioski twarde, to je wyciągam. Tam, gdzie można miękkie, to wyciągam miękkie, ale tak czy inaczej nie da się tego zamieść pod dywan - bronił swojej książki w "Rozmowie Rymanowskiego" Roman Graczyk. Dziennikarz twierdzi w książce "Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego", że kilkoro publicystów pisma było zarejestrowanych jako tajni współpracownicy SB.

"Rozmowa Rymanowskiego" 08.03

Wtorek, 8 marca - Tu, gdzie można wyciągnąć wnioski twarde, to je wyciągam. Tam, gdzie można miękkie, to wyciągam miękkie, ale tak czy inaczej nie da się tego zamieść pod dywan - bronił swojej książki w "Rozmowie Rymanowskiego" Roman Graczyk. Dziennikarz twierdzi w książce "Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego", że kilkoro publicystów pisma było zarejestrowanych jako tajni współpracownicy SB.

Debata o OFE u prezydenta

W piątek w samo południe ekonomiści i eksperci będą dyskutować o reformie OFE na zaproszenie prezydenta. W debacie weźmie udział prezydent oraz krytyk rządowych planów Leszek Balcerowicz. Nie wiadomo, kto będzie reprezentował rząd. - Mnie by się marzyło, aby był to minister finansów Jacek Rostowski - powiedział w TVN24 Tomasz Nałęcz.

Walka z karą śmierci. "UE ośmiesza się"

Unia Europejska ośmiesza się, przydzielając fundusze unijne na walkę z karą śmierci w USA - uważa "Wall Street Journal". Ten konserwatywny dziennik cytuje w tym kontekście byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

"Kropka nad i" 08.03

Wtorek, 8 marca - To nie jest sprawa, którą obecna kancelaria chciałaby się zajmować. Wypłynęła bez naszego udziału – tak Tomasz Nałęcz skomentował sprawę ewentualnego udziału Marcina Dubienieckiego w załatwieniu ułaskawienia dla Adama S. Zapewnił też, że prezydent desygnuje każdego premiera, który będzie miał koalicyjną większość w Sejmie.

"Boję się, że zapytają jak wygląda śmierć"

Klara Bujak z Łodzi ma 13 lat i jest prawdopodobnie najmłodszą w Polsce wolontariuszką pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi. Osiem lat temu sama chorowała na białaczkę. Jej walka trwała 3 lata. Teraz, gdy jest już zdrowa wspiera innych.

Były prezydent trafił do szpitala

Były czeski prezydent Vaclav Havel został umieszczony w centralnym szpitalu wojskowym w Pradze z powodu ostrego zapalenia dróg oddechowych - poinformowała we wtorek jego kancelaria.

Po wypadku jeden tor odblokowany

Po około czterech godzinach udało się odblokować jeden tor trasy kolejowej pomiędzy Bydgoszczą a Inowrocławiem zablokowanej po wypadku. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Dobrogoście, w powiecie inowrocławskim pod pociąg wjechał ciągnik rolniczy. Kierowca zginął na miejscu. Usuwanie skutków wypadku na drugim torze może potrwać do rana.

Piwo na ulicy. "Łapali jak mogli"

Zniszczone auta, dziesiątki puszek z piwem na ziemi oraz spore zainteresowanie gapiów - to efekt kolizji, do której doszło w Piekarach Śląskich. Film z miejsca zdarzenia zamieścił w serwisie Kontaktu 24 MrJanicek.

Ścigany za zbrodnie wojenne wyjdzie za kaucją

Jovan Divjak, były bośniacki generał, poszukiwany przez Serbię za zbrodnie wojenne i aresztowany w Austrii kilka dni temu, zostanie wypuszczony za kaucją przez austriacki sąd. Rzeczniczka sądu w mieście Korneuburg powiedziała, że poręczenie w wysokości 500 tys. euro dotarło już do sądu i Divjak wkrótce wyjdzie na wolność.

Zamiast karetką, jechał samochodem. 2-latek zmarł

U 2-letniego Miłosza lekarka rozpoznała posocznicę. Zamiast wezwać karetkę poleciła rodzicom na własną rękę dostać się do oddalonego o 40 km szpitala w Koszalinie. W drodze chłopiec zmarł. Lekarka nie chce komentować sprawy, a eksperci są zgodni: dziecko do szpitala powinno jechać pod opieką lekarza. Sprawę bada prokuratura.

Polska armia najbardziej męska w NATO

Ponad dwa tysiące, niecałe dwa procent wszystkich wojskowych - tyle kobiet jest w polskiej armii. To najmniej wśród państw NATO. W 2010 roku do wojska przyjęto 200 kobiet - to z kolei o połowę mniej niż rok wcześniej.

Czech szefem frakcji. PiS: To nie porażka

Wybór Czecha Jana Zahradila na stanowisko szefa frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim nie jest porażką - powiedział po głosowaniu rzecznik PiS Adam Hofman. W głosowaniu na następcę Michała Kamińskiego (PJN) miał startować prof. Ryszard Legutko (PiS), ale jak powiedział Marek Migalski (PJN) "nawet nie wystartował, bo zrezygnował na początku spotkania". Faworytem, przynajmniej na papierze, był brytyjski konserwatysta Timothy Kirkhope.

"Złote serca, czy złote żniwa?"

Grupa historyków odpowiada na kontrowersyjną książkę Jana Tomasza Grossa o udziale Polaków w Holokauście. - Kraj przedstawiony przez Grossa nie istniał. Oprócz rzeczy złych w czasie wojny były też wielkie i wspaniałe, o których on nie pisze – mówi portalowi tvn24.pl dr Wojciech Muszyński, jeden z redaktorów publikacji "Złote serca, czy złote żniwa?".

"Kandydatem na premiera szef zwycięskiej partii"

- Jeśli jakaś partia wygrywa wybory, to powinno być rzeczą naturalną, że jej przewodniczący jest kandydatem na premiera - oświadczył szef rządu Donald Tusk odnosząc się do słów prezydenta Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że "ma suwerenne prawo wybrać kandydata na premiera". - Wszystko zależy od smaku i wyczucia obyczaju - dodał prezes Rady Ministrów.

Tir zmiażdżył golfa. Trzy ofiary

Przez pięć godzin był zablokowany odcinek drogi krajowej nr 1 Toruń-Gdańsk w okolicach Sartowic Górnych koło Świecia nad Wisłą (woj.kujawsko-pomorskie). W zderzeniu tira z samochodem osobowym zginęły trzy osoby.

Kinga Baranowska

Kinga Baranowska - himalaistka młodego pokolenia. Mimo, iż mieszka od paru lat w Warszawie, mentalnie jest związana z Kaszubami. Na koncie swoich osiągnięć ma m.in. siedem ośmiotysięczników, na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka (Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzonga). Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu (wspinaczka wysokogórska), a także członkini zarządu Klubu Wysokogórskiego Warszawa.

300 mln sprzedanych płyt - legenda rocka odchodzi

Brytyjski piosenkarz, perkusita i aktor Phil Collins kończy karierę. Ogłosił to na swojej stronie internetowej, o czym powiadomiła agencja Reutera. Tylko podczas swojej kariery solowej zdobył 7 nagród Grammy, Oscara i 2 Złote Globy. Sprzedał też ponad 150 milionów płyt.