Najnowsze

Najnowsze

Mick Jagger tworzy nowy zespół

Lider Rolling Stones został członkiem nowego zespołu Super Heavy. Wraz z nim tworzą go: Dave Stewart z Eurythmics, Joss Stone, syn Boba Marleya Damian Marley i najbardziej znany w Indiach kompozytor muzyki filmowej AR Rahman. Muzycy pracują nad debiutancką płytą, na której będzie można znaleźć utwory "od reggae do ballad i hinduskich piosenek w języku urdu".

Nowy poziom współpracy Londyn-Waszyngton?

Wielka Brytania i USA utworzą nowe gremium, którego zadaniem będzie długofalowe koordynowanie polityki w dziedzinie bezpieczeństwa - pisze dziennik "Daily Telegraph". Oficjalnie utworzenie Joint National Security Strategy Board ma zostać ogłoszone podczas rozpoczynającej się we wtorek dwudniowej wizyty prezydenta USA Baracka Obamy w Londynie.

Prezydentowi ufamy najbardziej

W maju największym zaufaniem Polaków niezmiennie cieszy się prezydent Bronisław Komorowski. Ufa mu 65 proc. ankietowanych. Drugie miejsce ex aequo zajęli premier Donald Tusk oraz szef MSZ Radosław Sikorski, którym ufa po 51 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.

Pranie pieniędzy, finansowanie PO. Drzewiecki idzie do sądu

Były minister sportu odpowiada na zarzuty Mariusza Kamińskiego dotyczące jego rzekomych kontaktów z gangsterami i grozi procesem. - W związku z pomówieniami pojawiającymi się w wywiadzie Mariusza Kamińskiego, w najbliższym czasie wystąpię przeciwko niemu na drogę sądową - czytamy w oświadczeniu, jakie Mirosław Drzewiecki przysłał do mediów.

Wpadka ochrony Obamy

Wizyty prezydentów USA są niezwykle szczegółowo przygotowywane. Ochrona szefa supermocarstwa drobiazgowo bada miejsca, w których pojawi się ich przełożony. Tym razem jednak agenci Secret Service najwyraźniej pokpili sprawę. Potężna pancerna limuzyna Baracka Obamy zawisła na betonowym progu w wyjeździe z bramy ambasady USA w Dublinie.

To będzie już siódmy prezydent USA w Polsce

Wizyty prezydentów USA zawsze cieszyły się w Polsce dużym zainteresowaniem. W latach komunizmu stanowiły jasny przekaz, że Zachód o Polakach pamięta. Ze strony Polaków zaś pojawienie się na trasie przejazdu prezydenta USA było rodzajem manifestacji i chęci "zagrania władzy na nosie". W latach 90. XX wieku dominowała zaś euforia związana z otwarciem na świat. Polacy uważali Stany za gwaranta światowej demokracji.

"Kaddafi powinien zrzec się władzy"

Libijski przywódca Muammar Kaddafi powinien zrzec się władzy i wybrać drogę emigracji - uważa amerykański Departament Stanu w komunikacie opublikowanym przy okazji wizyty swego przedstawiciela w Bengazi, bastionie libijskich powstańców.

Żołnierze na karmie dla psów

Żołnierze jednostki rosyjskiego MSW z Władywostoku musieli żywić się jedzeniem dla psów. Spowodował to oficer zaopatrzeniowy ich jednostki, który ukradł zapasy żywności. Sprawa wyszła na jaw dzięki innemu oficerowi, który został za przeciek wyrzucony ze służby.

Polska chce sankcji, Litwa przeciwna

Prezydent Litwy nie popiera propozycji wprowadzenia sankcji gospodarczych wobec Białorusi czy wobec poszczególnych jej przedsiębiorstw. W poniedziałek UE rozszerzyła listę członków białoruskiego reżimu objętych sankcjami wizowymi i zamrożeniem aktywów.

Barroso do Tuska: liczę na ciebie

Budżet europejski, polityka spójności, partnerstwo wschodnie i oczywiście polska prezydencja były tematami rozmowy Donalda Tuska z Jose Barroso. Polski premier i szef Komisji Europejskiej podkreślali wspólnotę poglądów na przyszłość UE oraz osobistą przyjaźń. - Liczę na ciebie, mój drogi przyjacielu – stwierdził Barroso.

Wulkan uziemi Wyspy?

Chmura pyłu z islandzkiego wulkanu Grimsvotn zmierza w kierunku Wielkiej Brytanii i Irlandii. Brytyjska agencja lotnictwa cywilnego ostrzegła, że we wtorek prawdopodobnie będą zakłócenia w lotach nad krajem. Wcześniej Norwegia zawiesiła loty między kontynentem a archipelagiem Svalbard. Zamknięto także część przestrzeni powietrznej nad wschodnią Grenlandią.

16 kg narkotyków w kołach

Wielkopolska policja zatrzymała dwóch handlarzy narkotykami, przy których znaleziono towar wartości przekraczającej 350 tys. zł. Narkotyki ukryto w kołach samochodowych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

"Mediolan nie może być miastem islamskim i obozem dla Romów"

Silvio Berlusconi aktywnie włączył się w kampanię przed drugą turą wyborów samorządowych. Zrobił to, korzystając z mało dyplomatycznego języka. Mieszkańców Mediolanu ostrzegł, że jeśli nie poprą kandydata jego partii, to metropolia stanie się miastem "islamskim", "obozowiskiem Cyganów" i będzie we władaniu cudzoziemców.

Staranował latarnię i barierki, potem stanął w ogniu

Pijany kierowca zjechał na pobocze, po czym staranował latarnię, znak i przydrożne barierki. Samochód stanął w ogniu, jego markę służby rozpoznały dopiero po dokładniejszych oględzinach. Kierowca trafił do szpitala z połamanymi nogami. Do tego groźnie wyglądającego wypadku doszło w Złockiem (woj. małopolskie). O zdarzeniu Kontakt 24 poinformowała Telewizja Muszyna.

Jednooki mułła "zniknął"

Afgański wywiad poinformował, że przywódca talibów mułła Omar kilka dni temu zniknął ze swojej górskiej kryjówki w Pakistanie. Nie wiadomo jednak, czy żyje. O domniemanej śmierci Omara, jednego z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie, poinformowała w poniedziałek największa prywatna afgańska telewizja. Talibowie szybko zdementowali te doniesienia.

Możesz zamieszkać w domu Elizabeth Taylor

Dom w Los Angeles, w którym przez 30 lat aż do śmierci mieszkała legendarna hollywoodzka gwiazda Liz Taylor, jest na sprzedaż. Rezydencja ma m.in. pięć pokoi i salon z kominkiem, szklarnię ze storczykami i basen ze spa. Można go kupić za 8,6 milionów dolarów.

Odchodzi z "You can dance". Zdrowie ważniejsze

W zeszłą środę to telewidzowie zdecydowali: Ania, Paulina, Dominik i Michał - to oni będą walczyć o miejsce w finale "You can dance". Wydawało się, że karty zostały rozdane i nic już się nie zmieni. Jednak udział w tak trudnym i wymagającym pełnego zaangażowania programie może przynieść bolesne w skutkach konsekwencje i zmienić los uczestników. Tym razem padło na Michała Maciejewskiego.

PiS pyta o finansowanie Platformy

Czy Platforma Obywatelska była finansowana z pieniędzy z narkotyków? - pyta Prawo i Sprawiedliwość, powołując się na pisma kierowane do prokuratora generalnego przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Kamiński w swoich interpelacjach pytał Andrzeja Seremeta o nielegalne finansowanie PO z mafijnych pieniędzy, i rolę, jaką miał w tym odgrywać Mirosław Drzewiecki.

Wulgaryzmy usunięte z pomnika ofiar katyńskich

Usunięto już wulgarne napisy ze sztokholmskiego pomnika polskich oficerów zamordowanych w Katyniu. Na znajdującym się niemal w centrum szwedzkiej stolicy monumencie monumencie ktoś napisał "Polskie k…wy". Kongres Polaków w Szwecji złożył w tej sprawie doniesienie do policji. Sprawą zainteresował się też polski MSZ.

Nie wszedł na listy, odchodzi z PO

Senator Ryszard Knosala poinformował, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Powód? Jego nazwisko nie znalazło się na liście kandydatów partii ani do Senatu, ani do Sejmu.

Unia uderzy w prezydenta Syrii

Unia Europejska zgodziła się zaostrzyć sankcje przeciwko Syrii, obejmując restrykcjami wizowymi m.in. prezydenta tego kraju Baszara el-Asada - poinformowały w poniedziałek unijne źródła dyplomatyczne. Decyzja ma zostać jutro ogłoszona oficjalnie w Dzienniku Urzędowym UE.

Episkopat: Reżyser przekroczył zasady kultury i prawdy

Biskupi krytykują reżysera Grzegorza Brauna za nazwanie abp. Jóżefa Życińskiego "kłamcą" i "łajdakiem". "Atak na śp. arcybiskupa Józefa Życińskiego na KUL, noszącym imię Jana Pawła II jest radykalnym przekroczeniem zasad kultury i prawdy" - napisało w wydanym w poniedziałek oświadczeniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski.

Andrzej Rabczenko

prof. dr hab. Andrzej Rabczenko – Politechnika Warszawska, dyrektor Centrum Transferu Technologii i Rozwoju Przedsiębiorczości.

CBA u dewelopera. Bada związki z urzędnikami banku

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli rano do siedziby białostockiego developera ASKO Budownictwo. CBA sprawdza personalne i finansowe powiązania tej firmy budowlanej z urzędnikami państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak ustalili dziennikarze TVN, dzięki ich przychylności deweloper otrzymał z banku około 12 mln zł kredytów.

Przewoził 23 pasażerów. Mógł tylko dwóch

23 osoby w busie zarejestrowanym do przewozu dwóch pasażerów. Tak wyglądał transport pracowników do jednej z firm na terenie gminy Deszczno w woj. lubuskim. Kierowca auta został ukarany wysokim mandatem.

Autobus zawisł na skarpie

Do groźnego wypadku doszło dziś rano w Zachełmiu koło Jeleniej Góry. Autobus komunikacji miejskiej zawisł na stromej skarpie, po czym zsunął się w dół i zatrzymał na drzewach. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu wyciągnęli już pojazd.

Znany dziennikarz apeluje o ułaskawienie

Jerzy Jachowicz, publicysta i dziennikarz śledczy, zamieścił w Radiu Wnet i portalu Wpolityce.pl apel o poparcie jego wniosku do prezydenta o ułaskawienie. Stało się to po tym, jak komornik wysłał do Radia Wnet list w sprawie zajęcia dziennikarzowi pensji. Jachowiczowi grozi utrata środków do życia po tym, jak przegrał proces z byłym esbekiem.

"Koniec operacji". Oblężeni talibowie nie żyją?

Operacja przeciwko talibom, którzy zaatakowali pakistańską bazę wojskową w Karaczi, a później zostali oblężeni w jednym z budynków, zakończyła się - powiedzieli przedstawiciele sił bezpieczeństwa. Nie jest jednak jasne, czy terroryści zostali zabici, czy schwytani żywcem.