Najnowsze

Najnowsze

Kijów nie chce drażnić Brukseli?

Skarga na powtórne aresztowanie siedzącej już w więzieniu Julii Tymoszenko zostanie rozpatrzone w środę, czyli po zaplanowanym na poniedziałek szczycie UE-Rosja. Decyzję taką podjął Sąd Apelacyjny w Kijowie. Pierwotnie skarga miała być rozpatrywana dziś.

Pamiętają o Grudniu'70

Rozpoczęły się obchody rocznicy wydarzeń Grudnia 1970 roku. Delegacja pracowników Stoczni Gdańskiej złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Wieniec złożył także były prezydent Lech Wałęsa.

Z okładki "Playboya" do Dumy

Do nowej Dumy, obok zawodowych polityków, trafiło wielu biznesmenów i ludzi show-biznesu. Jedną z deputowanych została 27-letnia aktorka Maria Kożewnikowa. Gwiazda popularnej opery mydlanej dwa lata temu rozebrała się dla rosyjskiej wersji "Playboya".

SLD chce wysłać budżet przed Trybunał

Klub SLD opracuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tegorocznej ustawy budżetowej - zapowiedział rzecznik klubu Sojuszu Dariusz Joński. Według SLD, w pracach nad projektem budżetu naruszono przepisy ustawy o Komisji Trójstronnej. Innego zdania jest premier Donald Tusk, który przekonywał w Sejmie, że procedury konsultacji nad budżetem są zgodne z prawem.

"PiS walczy z Brukselą i Berlinem"

Jarosław Kaczyński "stawia na konfrontację", a PiS prowadzi walkę z Brukselą i Berlinem - pisze w piątek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung", relacjonując czwartkową debatę w Sejmie na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Przed sądem za megaprzeciek. Groźba dożywocia

Szeregowiec amerykańskiej armii Bradley Manning, oskarżony o przekazanie portalowi Wikileaks setek tysięcy wojskowych dokumentów, w tym depesz dyplomatycznych, pojawi się w piątek po raz pierwszy przed sądem wojskowym.

Wyborczy sukces Palikota

Tegoroczne wybory parlamentarne były sukcesem dla Ruchu Palikota. Partia istniejąca niespełna pół roku zdobyła aż 10,02 proc. głosów, pokonała starych "wyjadaczy" - SLD i PSL - i stała się trzecią siłą polityczną w Polsce. Dzięki niej, w polskim Sejmie po raz pierwszy zasiadł m.in. zdeklarowany homoseksualista i transseksualna posłanka.

Biegali nago "w trosce o środowisko"

Kilkudziesięciu mężczyzn biegało nago wokół Uniwersytetu w Manilli. Chcieli zwrócić uwagę na potrzebę większej ochrony środowiska. Nagie biegi stały się już tradycją na tym filipińskim uniwersytecie.

Robił zdjęcia w Wujku. "Miałem dowód na prawdę"

- W życiu rządzą nami przypadki i tak ten dzień wypełnił się takimi przypadkami - mówił w "Poranku TVN24" Marek Janicki, autor wstrząsających zdjęć z wydarzeń w Katowicach 16 grudnia 1981 roku. Wtedy, 19-letni uczeń klasy maturalnej, podczas powrotu do domu został zatrzymany przez milicję. Było to tuż przy kopalni Wujek. - Skoro miałem aparat postanowiłem z niego skorzystać - wspomina Janicki.

Koniec śledztwa ws. ograbienia zwłok Andrzeja Przewoźnika

Dochodzenie w sprawie ograbienia zwłok Andrzeja Przewoźnika po katastrofie smoleńskiej zostało zakończone - podaje w piątek dziennik "Kommiersant", powołując się na źródło w Komitecie Śledczym Federacji Rosyjskiej. Źródło "Kommiersanta" przewiduje, że proces oskarżonych o kradzież kart bankowych rosyjskich żołnierzy rozpocznie się najwcześniej za kilka miesięcy.

Awaryjne lądowanie Boeinga na Okęciu

Gdy 1 listopada okazało się, że mający wylądować w Warszawie Boeing 767 z 231 osobami na pokładzie nie może otworzyć podwozia, cała Polska wstrzymała oddech. Pilot kpt. Tadeusz Wrona nie miał innego wyjścia - musiał posadzić samolot na "brzuchu". Lądowanie przebiegło perfekcyjnie i brawurowo - nikomu z pasażerów nic się nie stało, a członkowie załogi z dnia na dzień stali się bohaterami narodowymi.

"Nasza polityka europejska ma akceptację lewicy"

- Wiedzieliśmy po debacie, że minister Sikorski i nasza polityka europejska mają akceptację lewicy, nie było więc poczucia ryzyka czy hazardu - mówił po głosowaniu nad wotum nieufności dla Sikorskiego premier Donald Tusk. Sejm w piątek odrzucił wniosek PiS o odwołanie szefa dyplomacji większością 292 do 152 głosów. W niemal identycznym stosunku przyjął informację premiera na temat przyszłości UE.

Owsiak zabrał Kuźniarowi kubek

Porankowy kubek Jarosława Kuźniara, z jego podpisem, został porwany przez Jurka Owsiaka. Wszystko w szczytnym celu, bo zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie jedyna atrakcja, która wspomoże budżet WOŚP. - Paul Teutul Jr. wykonuje specjalnie dla nas dedykowany motocykl. Maszyna przyleci do nas 24 grudnia, ale będzie w paczce i nikt go nie zobaczy. Zostanie odsłonięty 8 stycznia - zapowiedział szef fundacji.

Znany dziennikarz zastrzelony na Kaukazie

Znany na Kaukazie dziennikarz Chadżimurad Kamałow został zastrzelony przez niezidentyfikowanych sprawców w stolicy Dagestanu - Machaczkale. Kamałow był założycielem czytanej w całym regionie gazety "Czernowik" ("Brudnopis").

Dziadek Mróz i Śnieżynka ideologicznie niepewni?

W Salihorsku na Białorusi żeby rozdawać gwiazdkowe prezenty ubogim dzieciom trzeba mieć zgodę urzędników, a konkretnie wydziałów edukacji i ideologii. Przekonała się o tym grupa mieszkańców, chcących zorganizować świąteczną akcję dobroczynną - pisze w piątek niezależna gazeta "Narodnaja Wola".

Dlaczego krzyż może wisieć?

Krzyż w Sejmie nie narusza konstytucji ani prawa unijnego. Jest nie tylko znakiem religii, ale kultury. Dlatego nie ma podstaw do jego usunięcia - wynika z ekspertyz przygotowanych dla marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Naddniestrze, Rosja, komuniści. Geopolityczny wybór Mołdawii

Od stuleci na pograniczu Wschodu i Zachodu, także dziś Mołdawia stoi w obliczu geopolitycznego wyboru. Ostatnie 20 lat to lawirowanie między UE a Moskwą kolejnych ekip rządzących w Kiszyniowie, głównie komunistów. Popularność partii wciąż mającej za symbol sierp i młot jest fenomenem na skalę europejską. Ale dużo większym problemem Mołdawii jest zbuntowany region Naddniestrza. Bez jego rozwiązania unijne aspiracje rządzących obecnie partii prozachodnich będą trudne do spełnienia. Zwłaszcza że państwo od kilku lat tkwi w polityczno-ustrojowym pacie.

Prali pieniądze dla Hezbollahu handlując samochodami z USA

Trzy instytucje finansowe w Libanie brały udział w procederze prania brudnych pieniędzy, a uzyskane w ten sposób pieniądze były przeznaczane na finansowanie ekstremistycznej organizacji Hezbollah - oświadczyła prokuratura federalna USA.

Pisarz skazany za zabójstwo żony dostał drugą szansę

Skazany za zabójstwo żony i odsiadujący karę dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego pisarz Michael Peterson wyszedł w czwartek na wolność - donoszą amerykańskie media. Doszło do tego 8 lat po skazaniu dzięki temu, że kluczowy ekspert oskarżenia w tamtym procesie został zdyskredytowany.

Sikorski obroniony w Sejmie

Minister Radosław Sikorski zostaje na stanowisku. Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych. Za odrzuceniem wniosku było 292 posłów, przeciwko 152.

Zamiast po lodzie, jeździli po wodzie

Wielka woda zalała lodowisko jednej ze szkół średnich w prowincji Ontario w Kanadzie. Walczące ze sobą hokejowe drużyny "Krzyżowców" oraz "Spartan Matki Teresy" musiały przerwać grę, gdyż na tafli lodu powstało niewielkie jezioro.

Reaktory Fukushimy "w stanie zimnego wyłączenia"

W elektrowni jądrowej w Fukushimie, gdzie pod marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami doszło do katastrofy, doszło do zimnego wyłączenia reaktorów - poinformował premier Yoshihiko Noda. To kamień milowy na drodze do uzyskania pełnej kontroli nad najgorszym atomowym wypadkiem od czasów Czarnobyla.

Samobójstwo Andrzeja Leppera

W sierpniu w wieku 57 lat zmarł Andrzej Lepper. Szef Samoobrony i były wicepremier popełnił samobójstwo. Został znaleziony martwy w warszawskiej siedzibie partii. W związku ze śmiercią polityka wszczęto śledztwo.

Będzie wiać coraz mocniej

To nie koniec silnych podmuchów wiatru w naszym kraju. Jak zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton - Przyziołek, nadchodzące dni w Polsce będą wietrzne. Gdzieniegdzie prędkość wiatru sięgnie 120 km/h. Silne podmuchy spodziewane są na Pomorzu, za to w górach wiać będzie halny.

Popatrz z góry na Pałac Kultury

Jak wygląda Warszawa widziana z najwyżej położonego lokalu w stolicy? Dzięki kamerze tvnwarszawa.pl możesz zobaczyć widok z penthouse'a wieżowca Żagiel. Pozwala on spojrzeć z góry nawet na odwiedzających taras widokowy w Pałacu Kultury.

Ks. Boniecki o Rydzyku, Nergalu i śmierci

Ksiądz Adam Boniecki "przerwie" milczenie - w sobotę z okazji promocji swojej najnowszej książki weźmie udział w spotkaniu z czytelnikami. Poprowadzi je Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet. Wizyta w jej w programie zbiegła się z nałożeniem ks. Bonieckiemu zakazu wypowiadania się w mediach

Trzęsienie ziemi w Japonii

11 marca trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii i następujące po nim tsunami pozbawiło życia ponad 23 tysiące ludzi, a ponad pół miliona pozostawiło bez dachu nad głową. Z powodu silnych wstrząsów uszkodzone zostały dwie elektrownie atomowe, a z reaktorów zaczęła wyciekać skażona woda. Kryzys nie został opanowany do dziś i po raz kolejny wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa energii jądrowej.