Najnowsze

Najnowsze

To, co się dzieje w Korei - "jak po śmierci Stalina"

Smutek - to za mało powiedziane. To, co się dzieje w Korei Północnej przypomina rozpacz, czy wręcz histerię po starcie najbliższej osoby. Telewizyjna dziennikarka we łzach, na ulicach setki szlochających ludzi, niektórzy padają na kolana i biją pokłony. To szczere łzy, czy wymuszone sytuacją? Niezależnie od tego, która odpowiedź jest prawdziwa - propaganda zrobiła swoje. Obrazy z Korei Północnej zadziwiają i dziwić będą przez co najmniej 10 najbliższych dni, czyli przez czas żałoby narodowej. To i tak niewiele, bo po śmierci Kim Ir Sena ten czas trwał aż trzy lata.

Usłyszy wyrok za  mord w biurze PiS

Dziś łódzki sąd ogłosi wyrok w sprawie Ryszarda Cyby, oskarżonego o zabicie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka i ranienie drugiego pracownika biura, Pawła Kowalskiego. Zarówno prokuratura, jak i oskarżyciele posiłkowi domagają się kary dożywocia.

Znów opóźnienia na A2. Nie wyleją tyle, ile chcieli

Główny wykonawca najbardziej opóźnionego fragmentu autostrady A2, nie zdąży do końca roku zrealizować planu przyjętego w projekcie – ustalił portal tvn24.pl. Największe zaległości są przy wylewaniu pierwszej warstwy nawierzchni. Do 31 grudnia miała ona leżeć na 70-80 procentach odcinka. Uda się położyć tylko 50 procent. – Przeliczyliśmy się, jeśli chodzi o nasze moce przerobowe – przyznaje w rozmowie z nami dyrektor projektu Grzegorz Piątkowski, z firmy DSS.

W Polsce też możesz wspomnieć Havla

Księga kondolencyjna po śmierci byłego prezydenta Czech Vaclava Havla zostanie dziś wystawiona w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Warszawie przy ul. Koszykowej 18. Wpisów będzie można dokonywać dziś od godz. 14 do godz. 16., a także w środę i czwartek.

Ukradli 250 tys. euro przebrani za miejskich strażników

250 tysięcy euro padło łupem pięciu złodziei, którzy w biały dzień napadli na bank na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Byli oni przebrani za strażników miejskich. To jeden z najbardziej zuchwałych napadów w ostatnich latach w Wiecznym Mieście.

Jest 150 mld euro na pomoc zadłużonym. Brakuje 50 mld

Kraje strefy euro zobowiązały się wpłacić do kasy Międzynarodowego Funduszu Walutowego 150 mld euro, by za jego pośrednictwem wspomóc zagrożone kraje unii walutowej - ogłoszono po telekonferencji europejskich ministrów finansów. Brakuje jeszcze 50 mld euro od krajów spoza strefy. Pieniądze ma dać m.in. Polska. Z kolei Czechy ogłosiły, że - wbrew temu co zakomunikowano po telekonferencji - nie podjęły jeszcze decyzji ws. wsparcia MFW.

"Rozmowa Rymanowskiego" 19.12

Poniedziałek, 19.12 Żaden urzędnik nie może być ponad prawem. Jeśli nie będziemy konsekwentni wobec tych, którzy prawa nie szanują, będziemy się zbliżać do PRL-u - powiedział w programie "Rozmowa Rymanowskiego" Andrzej Halicki z PO, dodając, że raczej zagłosuje za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi, czego domaga się prokuratura. - Będę głosował przeciwko - stwierdził z kolei Ludwik Dorn z Solidarnej Polski.

"Kropka nad i" 19.12

Poniedziałek, 19.12 Polska i Szwecja mają dziś silne argumenty za tym, by dołączyć do rozgrywających w Unii Europejskiej, czyli Niemców i Francji - ocenił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem byłego prezydenta, nasz kraj i nasi północni sąsiedzi wyróżniają się na tle innych państw dobrą sytuacją gospodarczą i równowagą polityczną, dlatego mają szansę na coraz większy wpływ na Unię.

"Działalność Macierewicza kosztuje setki tysięcy"

Żaden urzędnik nie może być ponad prawem. Jeśli nie będziemy konsekwentni wobec tych, którzy prawa nie szanują, będziemy się zbliżać do PRL-u - powiedział w programie "Rozmowa Rymanowskiego" Andrzej Halicki z PO, dodając, że raczej zagłosuje za uchyleniem immunitetu Antoniemu Macierewiczowi, czego domaga się prokuratura. - Będę głosował przeciwko - stwierdził z kolei Ludwik Dorn z Solidarnej Polski.

Clinton wzywa do pokojowego przekazania władzy

Zarówno USA, jak i Korei Północnej "przyświeca wspólny cel: przekazanie władzy w tym kraju w sposób pokojowy, który zapewni stabilność całemu regionowi" - stwierdziła sekretarz stanu USA Hilllary Clinton podczas wspólnego wystąpienia z ministrem spraw zagranicznych Japonii Koichiro Gembą w Waszyngtonie.

"Kopali, wyrywali telefony". 50 zatrzymanych w Mińsku

Około 50 osób zostało zatrzymanych w poniedziałek w Mińsku podczas próby uczczenia rocznicy zdławienia protestu po wyborach prezydenckich na Białorusi z 19 grudnia 2010 roku - poinformowały niezależne portale białoruskie.

Uwaga, mokro i ślisko!

Temperatura w nocy w całym kraju spadnie poniżej zera. Miejscami będzie to nawet kilka stopni na minusie. Warunki drogowe będą więc trudne, a kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Dziwne smugi nad Śląskiem

- Katastrofa lotnicza? Kometa? - zastanawiają się Reporterzy 24. Około godziny 15:30 na śląskim niebie pojawiły się dziwne smugi. Były bardzo gęste i miały niespotykane kształty. Zaniepokojeni internauci wysyłali zdjęcia na Kontakt 24.

"Polska i Szwecja mogą dołączyć do rozgrywających"

- Polska i Szwecja mają dziś silne argumenty za tym, by dołączyć do rozgrywających w Unii Europejskiej, czyli Niemców i Francji - ocenił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Zdaniem byłego prezydenta, nasz kraj i nasi północni sąsiedzi wyróżniają się na tle innych państw dobrą sytuacją gospodarczą i równowagą polityczną, dlatego mają szansę na coraz większy wpływ na Unię.

"Partia wyznacza męża"

W Korei pracują wszyscy, także dzieci. Partia wyznacza kobiecie przyszłego męża, partia daje wszystko. Byt, dostęp do kultury, a obywatel ma tylko pracować. Trudno nawet powiedzieć, że za pieniądze, bardziej za produkty - tak o życiu w Korei Północnej mówił w "Faktach po Faktach" gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI. Zdaniem i jego, i Marka Ostrowskiego, po śmierci Kim Dzong Ila w kraju "nic się nie zmieni".

Strzelali do dezerterów. Dziesiątki zginęły

Dziesiątki dezerterów, którzy chcieli przyłączyć się do powstania przeciwko prezydentowi Syrii, zostały zastrzelone podczas próby opuszczenia swoich posterunków w prowincji Idlib - podali miejscowi działacze praw człowieka.

Sztuczna czy prawdziwa? Jaką wybrać choinkę

Już tylko pięć dni do Wigilii. Większość z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. W domach trwa spór o to, jakie drzewko wybrać: prawdziwe czy sztuczne? Problem pomagają rozwiązać leśnicy.

927 ofiar. "Przestaliśmy liczyć zaginionych"

Bilans ofiar śmiertelnych powodzi, która nawiedziła w piątek Filipiny, osiągnął w poniedziałek wieczorem 927 osób. - Przestaliśmy liczyć zaginionych - poinformował w komunikacie przedstawiciel krajowego centrum kryzysowego, Benito Ramos.

Krzyże troją się na Wiejskiej

Jedni przecierają oczy ze zdumienia na ich widok, inni twierdzą, że są tam od wielu lat. Małe i duże krzyże rosną w Sejmie jak grzyby po deszczu. Odkryto je w salach 13 i 22 budynku "G". Dla polityków kwestią sporną pozostaje fakt, kiedy i w jakich okolicznościach zawisły one na sejmowych ścianach.

Napadł na bank. Złapany po 20 minutach

W ręce policji wpadł mężczyzna, który około godziny 18 napadł na jedną z placówek bankowych w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie). Sprawca rozboju został zatrzymany 20 minut po napadzie, zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

2/3 Polaków czarno widzi przyszłość

64 proc. Polaków badanych przez TNS OBOP uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku, a 54 proc. uważa, że ich status materialny w ciągu najbliższych trzech lat się nie poprawi. Przeciwnego zdania jest odpowiednio 24 i 13 proc. respondentów.

Trzy dni żałoby po Havlu. Pogrzeb w piątek

Od środy do piątku będzie obowiązywała w Czechach żałoba narodowa - poinformował rząd w Pradze. Wcześniej podano, że pogrzeb byłego prezydenta Czech Vaclava Havla odbędzie się w piątek w południe. Uroczystość będzie miała miejsce w praskiej katedrze św. Wita, jak wstępnie ustalili obecny prezydent Czech oraz wdowa po Havlu, Dagmar.

U nas ciepła zima, w Australii chłodne lato

Podczas gdy na półkuli północnej za kilka dni będzie astronomiczna zima, na południowej rozpocznie się lato. Pogoda w tym roku postanowiła jednak trochę zaszaleć i jednym przyniosła wyjątkowo ciepły początek zimy, a drugim - najchłodniejsze od dawna lato. W Australii z tego powodu dramatycznie spadła sprzedaż... strojów kąpielowych.

FBI: mniej morderstw i gwałtów

Liczba morderstw w Stanach Zjednoczonych w tym roku spadła o 5,7 proc. - poinformowało Federalne Biuro Śledcze (FBI) w opublikowanym właśnie raporcie. W sumie liczba brutalnych przestępstw spadła w USA w stosunku do 2010 roku o 6,4 proc.

Żona DSK wygrała plebiscyt

Anne Sinclair, żona byłego szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'a Strauss-Kahna, jest najpopularniejszą kobietą we Francji. W sondażu na "Kobietę Roku" magazynu "Terrafemina" pokonała nową szefową MFW Christine Lagarde, a nawet francuską Pierwszą Damę - Carlę Bruni-Sarkozy.

Nie będzie śledztwa ws. "zdrady" Tuska

Sąd podtrzymał w poniedziałek decyzję stołecznej prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa z doniesienia stowarzyszenia Solidarni 2010 w sprawie rzekomych przestępstw premiera Donalda Tuska przy badaniu katastrofy smoleńskiej. - Odwołanie było bezzasadną polemiką z ustaleniami prokuratury - stwierdził sędzia Grzegorz Miśkiewicz.

Karp martwy albo do wiaderka

Okres przedświąteczny to czas wielkich zakupów, których głównym elementem od dziesięcioleci jest karp. W obronie ryb stanął Andrzej Seremet, który pod koniec listopada napisał w oficjalnym dokumencie, wysłanym do prokuratorów w całym kraju, aby w czasie "unieruchamiania, ogłuszania i uboju" ryb, chronić je przed niepotrzebnym stresem i cierpieniem. Czy Polacy oszczędzają rybom bólu?

Taśmy PZPN i orzeł

To była końcówka roku, jaką kibice piłkarscy zapamiętają na długo. Nie dzięki piłkarzom, a PZPN. Zaczęło się od orła, który nagle odfrunął z koszulek piłkarzy, by równie szybko na nie wrócić. Potem doszło do „skandalu na dworze” – ujawniono taśmy mające świadczyć o korupcji. Huku było dużo, oberwał Zdzisław Kręcina.