Najnowsze

Najnowsze

Kotliński jako TW "Janusz", Tomaszewski jako TW "Alex"

Nowo wybrani parlamentarzyści, m.in. Roman Kotliński (Ruch Palikota) i Jan Tomaszewski (PiS), znaleźli się w internetowych katalogach osób publicznych IPN, gdzie ujawniono zapisy archiwalne służb PRL na ich temat. W sumie pokazano akta 139 nowo wybranych posłów i senatorów.

Wbijają wielkie gwoździe w klif

W osuwające się zbocze, kawałek po kawałku, wkręcają kilkumetrowe wkręty, dodatkowo zalewając je betonem. Wszystko po to, by klif w Jarosławcu i znajdujące się na nim zabudowania uchronić przed niszczycielską działalnością morza i wód gruntowych. To pierwsza tego typu operacja w Polsce i druga w Europie.

Policjant kopał demonstranta. Jest śledztwo prokuratury

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie skopania demonstranta przez policjanta podczas zajść w Święto Niepodległości. Jednocześnie apeluje do pokrzywdzonego, aby się zgłosił do prokuratury. Zajście zarejestrowano na amatorskim nagraniu, które trafiło do internetu.

Traktat akcesyjny z Chorwacją 9 grudnia

Traktat akcesyjny z Chorwacją zostanie podpisany 9 grudnia rano - poinformował sekretarz stanu ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz. W tym dniu zaplanowany jest w Brukseli szczyt Unii Europejskiej.

Młodzież Nordycka o "brutalności polskiej policji"

Szwedzka nacjonalistyczna organizacja Młodzież Nordycka złożyła w ambasadzie RP w Sztokholmie protest przeciwko "brutalności polskiej policji". Członkowie ruchu zostali na kilka godzin zatrzymani 11 listopada w Warszawie w związku z zamieszkami na ulicach.

Szybki sąd nad "ziobrystami"

W najbliższych dniach sąd koleżeński PiS ma wezwać Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. Na posiedzeniu mają zostać rozpatrzone ich odwołania od decyzji o wykluczeniu z partii.

Dziwne zdjęcia z pustyni Gobi. Chińska Strefa 51?

Gigantyczne, niezidentyfikowane struktury udało się sfotografować satelitom na pustyni Gobi. Jednym kojarzą się ze śladami obecności istot pozaziemskich, drudzy zachodzą w głowę, co Chiny budują w regionie tradycyjnie wykorzystywanym w programach wojskowych, kosmicznych i atomowych.

Kapitan Wrona znów za sterami. Leci do USA

- Kapitan Tadeusz Wrona, który pilotował awaryjnie lądującego Boeinga 767 i który do 15 listopada odpoczywał, udaje się we wtorek w rejs do Nowego Jorku - poinformował w ciągu dnia prezes LOT-u, Marcin Piróg. Jedyny samolot przewoźnika do Nowego Jorku wystartował z warszawskiego Okęcia o 12:59 i ma wylądować na lotnisku JFK o 22:06 naszego czasu. W środę kapitan Wrona ma spotkać się z Polonią amerykańską.

Poznański "król kiboli" zatrzymany za narkotyki

Jak hollywoodzki film akcji wyglądało dzisiejsze zatrzymanie przez CBŚ i antyterrorystów w Poznaniu mężczyzny podejrzewanego o handel narkotykami na dużą skalę. Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, chodzi o Rafała D. "Uszola" - b. przywódcę poznańskich kiboli, a obecnie zawodnika MMA.

"Kontrwywiad ślepy na prawe oko". Zbrodnie gangu z Zwickau

Rządząca w Niemczech, chadecka CDU jednogłośnie opowiedziała się na zjeździe w Lipsku za ponownym zbadaniem możliwości delegalizacji skrajnie prawicowej Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD). Tego samego żąda opozycja. Po ujawnieniu sprawy zbrodni tzw. gangu z Zwickau w Niemczech rozgorzała dyskusja o walce z neonazizmem. Ostro krytykowany jest niemiecki kontrwywiad.

Prokurator: Chcieli wysadzić w powietrze gazetę

W Norwegii rozpoczął się proces trzech obywateli tego kraju, oskarżonych o przygotowywanie spisku z pomocą Al-Kaidy. Zarzuca się im, że chcieli zaatakować duńską gazetę "Jyllands-Posten" po tym, jak opublikowała ona karykatury Mahometa. Żaden z nich nie przyznał się do winy.

Struktury PO w Kędzierzynie-Koźlu rozwiązane

Zarząd wojewódzki Platformy Obywatelskiej rozwiązał powiatowe struktury partii w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Jednym z powodów decyzji jest udzielenie przez członków PO poparcia Robertowi Węgrzynowi. - W regionie powołano komisarza, który będzie nadzorował tworzenie nowych kół i wyłonienie władz powiatowych - przekazał rzecznik opolskiej PO, Daniel Palimąka.

Rekordowe "Listy do M."

Wygląda na to, że komedia romantyczna "Listy do M." podbiła serca Polaków. W miniony weekend obejrzało ją niemal 400 tys. widzów. Tym samym, "Listy do M." zanotowały - najlepsze w ciągu ostatnich 12 miesięcy i trzecie najlepsze na przestrzeni ostatnich 20 lat - otwarcie spośród polskich filmów.

Polak sprzedawał w USA środek czyszczący. Trafił do więzienia

Polak, który sprzedawał do USA środek chemiczny używany do czyszczenia urządzeń przemysłowych, został tam skazany na 20 lat więzienia za sprzedaż narkotyku. Twierdzi, że jest niewinny, czeka na rozprawę apelacyjną. Jego historię opisuje dziś amerykański korespondent Polskiej Agencji Prasowej.

Zorza, burze, światła miast. Zobacz Ziemię z kosmosu

To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych filmów o naszej planecie. Główna bohaterka – Ziemia widziana z kosmosu, operator - astronauci z ISS, długość – kilka minut. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, z pokładu której udało się uchwyć zapierające dech w piersiach widoki, przelatywała tuż nad naszymi głowami, na wysokości 390 kilometrów.

Partnerka rywala Sarkozy'ego szpiegowana?

Życiowa partnerka Francoisa Hollande'a, kandydata Partii Socjalistycznej (PS) w nadchodzących wyborach prezydenckich, podejrzewa, że była inwigilowana przez policję - podały we wtorek media. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Most Północny jednak im. Skłodowskiej-Curie?

Zapytali warszawiaków, czy chcą mostu imienia Marii Skłodowskiej-Curie i dostali jednoznaczną odpowiedź negatywną. To nie przekonało jednak stołecznych radnych i nie rezygnują z pomysłu, by nazwać most imieniem noblistki.

11 listopada bez komentarza

Konfrontacji można się było spodziewać, od kiedy zgodę na manifestację dostali organizatorzy Marszu Niepodległości, jak i zapowiadający jego blokadę "antyfaszyści". Mało kto spodziewał się jednak, że dojdzie do takiego wybuchu przemocy. Starły się grupy "antyfaszystów" i pseudokibiców, interweniowała policja. Ponad 200 zatrzymanych, kilkudziesięciu rannych, zniszczone samochody, zdewastowane ulice - to bilans 11 listopada na stołecznych ulicach. Zdjęcia TVN24, bez cenzury, bez komentarza, dziś o północy w TVN24.

Schetyna: Trzeba być gotowym na trudne scenariusze

Nie ma żadnych pewnych decyzji. To zależy od sytuacji finansów i zagrożeń płynących ze strefy euro. Trzeba być jednak gotowym na trudne scenariusze - powiedział w Sejmie Grzegorz Schetyna. Były marszałek Sejmu i wiceszef PO pytany był o exposé premiera Donalda Tuska, w którym - według medialnych doniesień - ma być mowa m.in. o likwidacji ulg.

Policja wyceniła straty po zadymach 11 listopada w stolicy

Na ponad 250 tys. zł oszacowała swoje straty po piątkowych zamieszkach w Warszawie Komenda Stołeczna Policji. To ponad trzy razy więcej, niż po burdach straciło miasto. Władze stolicy podały, że 11 listopada chuligani spowodowali szkody na kwotę ponad 70 tys. zł.

"Premier złapany za rękę na kłamstwie"

- To jest złapanie premiera za rękę na kłamstwie, bo jeszcze przed wyborami premier mówił o tym, że w dzieci należy inwestować - w ten sposób rzecznik PiS Adam Hofman odniósł się do doniesień, jakoby rząd chciał drastycznie obniżyć ulgę prorodzinną. Postulat ten miałby zostać zaprezentowany podczas expose premiera. Stanisław Żelichowski z PSL sprawy szeroko komentować nie chce. Mówi jedynie, że expose wygłoszone zostanie "na podstawie umowy koalicyjnej".

Mają pilnować wyborów. Rosja zarzuca im złamanie prawa

Centralna Komisja Wyborcza Federacji Rosyjskiej zarzuciła złamanie prawa misji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, która w zeszłym tygodniu gościła w Moskwie. Obserwatorzy zapoznawali się ze stanem przygotowań do grudniowych wyborów parlamentarnych w Rosji.

Przez mgłę Janukowycz wciąż nie dotarł do Polski

Mgła na wrocławskim lotnisku opóźniła we wtorek przylot prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Ma on wraz z prezydentami Polski i Niemiec - Bronisławem Komorowskim i Christianem Wulffem - wziąć udział w obchodach 200-lecia utworzenia Uniwersytetu we Wrocławiu.

Tusk "chce zbudować cool Poland" na EURO

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej to wielkie wyzwanie i szansa dla rządu Donalda Tuska - pisze we wtorek "La Repubblica". Włoski dziennik podkreśla, że ponad 20 miliardów euro inwestycji może sprawić, że polski PKB poszybuje w górę.

Koparka dachowała po zderzeniu z tirem

Mocno uszkodzony tir i koparka w rowie to efekt porannej kolizji, do której doszło na drodze S1 w Cieszynie. Koparka wyjeżdżająca we mgle z remontowanego pasa jezdni prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa tirowi i doprowadziła do zderzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Efekty kolizji widać na zdjęciach zamieszczonych przez lokalne portale w serwisie Kontaktu 24.

Wyższe podatki, mniej ulg? "Tylko przy czarnym scenariuszu"

Cztery lata temu wykazaliśmy się dalekowzrocznością i tamta umowa (koalicyjna - red.) ma taki charakter, że dalej obowiązuje. Nie podejrzewamy PO, że chce ją wypowiedzieć - oświadczył we wtorek szef PSL Waldemar Pawlak, pytany przez dziennikarzy o rzekome nieporozumienia między PO a PSL ws. nowej umowy koalicyjnej. Potwierdził też, że w expose premier będzie mówił o podwyżce podatków i likwidacji ulg. To jednak będzie raczej zapowiedź warunkowa, zastrzegał Pawlak.

Stoki szykują się do sezonu. W Białce już biało

W Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy trwają przygotowania do otwarcia sezonu narciarskiego. We wtorek od wczesnego rana na Bani pracują armatki śnieżne. Czy w innych ośrodkach narciarskich Polski przygotowania do zimowego szaleństwa ruszyły pełną parą?

Władze nie chciały, ale zapłacił. 8,45 mln juanów

Chiński artysta i dysydent Ai Weiwei zdołał we wtorek przelać na konto pekińskiego urzędu finansowego kaucję wysokości 8,45 mln juanów (790 tys. euro). Środki te pochodzą od ok. 30 tys. osób, które wsparły artystę - informują agencje.