Najnowsze

Najnowsze

Usuwanie skutków powodzi czy eko-katastrofa?

Rozorane koparkami koryto rzeki, zniszczone siedliska ptaków i ryb szlachetnych – tak wygląda rzeka Stradomka w miejscowości Sobolów (woj. małopolskie). To efekt trwających od końca października robót związanych z odbudową popowodziową. Wędkarze i miłośnicy rzeki są zszokowani.

176 osób ma zarzuty za chuligaństwo

Łącznie 176 osób usłyszało zarzuty po piątkowych zamieszkach podczas Święta Niepodległości w Warszawie. Większość z nich dotyczy naruszenia porządku publicznego. Wcześniej rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie poinformował, że rozpatrzono już wszystkie 98 wniosków policji i prokuratury o ukaranie chuliganów w trybie przyspieszonym. W większości z nich sąd nie mógł wydać wyroku - głównie z powodu braków w materiale dowodowym.

Dwa scenariusze dla Tymoszenko

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ma dwa scenariusze rozwiązania problemu skazanej na 7 lat więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. Albo wypuścić ją z więzienia, eliminując jednak z polityki, albo pozostawić ją za kratami na najbliższe lata. Jednak żaden z tych scenariuszy nie usatysfakcjonuje Zachodu - ocenia gazeta internetowa "Ukrainska Prawda.

Łukaszenka szuka pomocy u papieża

Tragiczna sytuacja gospodarcza w kraju, spadające poparcie obywateli i postępująca dyplomatyczna izolacja. Sytuacja Aleksandra Łukaszenki jest ciężka. Popchnęło to prezydenta Białorusi do szukania pomocy w "egzotycznych" dla niego miejscach. Łukaszenka zaapelował do Watykanu o wsparcie interesów Białorusi.

Dlaczego nijaki krajobraz to najdroższe zdjęcie świata?

Nie minął jeszcze szok po rekordzie, jaki padł na aukcji za sprawą pracy Andreasa Gursky'ego "Rhein II", a media zadają pytanie: dlaczego opuszczony, monotonny i nijaki krajobraz stał się najdroższym zdjęciem jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji? Skąd ten fenomen, że za gigantyczną fotografię przedstawiającą brzeg rzeki Ren kolekcjoner zapłacił ponad 4,3 mln dolarów?

Prezes PiS kontra Radio Zet. Poszło o sondaż nt. zdrowia

Po pierwszej rozprawie zakończył się proces o ochronę dóbr osobistych, jaki Jarosław Kaczyński wytoczył Radiu Zet. Prezes PiS zarzucił stacji naruszenie prywatności i czci przez publikację sondażu odpowiadającego na pytanie czy Polacy popierają wysłanie go na badania psychiatryczne. Wyrok będzie ogłoszony 21 listopada.

PiS kontra Krytyka: "Pokażemy nagrania"

Podczas dzisiejszej sesji rady dzielnicy chcemy pokazać filmy i zdjęcia z tego, co działo się 11 listopada na Nowym Świecie - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Piotr Kazimierczak, śródmiejski radny PiS, wiceprzewodniczący rady. Prawo i Sprawiedliwość zgłosi stanowisko w sprawie rozwiązania umowy najmu środowisku Krytyki Politycznej. Inne kluby są sceptyczne. - Żeby rozwiązać umowę, musi być konkretny powód - odpowiadają z kolei miejscy urzędnicy.

Iran zmaga się z kolejnym cyberatakiem

W irańskiej sieci odkryto kolejnego wirusa. - Prowadzone są dokładne testy komputerów w zagrożonych instalacjach - stwierdził Gholamreza Jalali, szef irańskiej agencji obrony cywilnej. Wirus nazwany "Duqu" ma być oparty o technologię wykorzystaną do stworzenia wirusa "Stuxnet", cyberbroni która w 2010 roku skutecznie zaatakowała komputery irańskiego programu jądrowego.

Podszywał się pod prezentera telewizyjnego

Podawał się za prezentera telewizyjnego, wyłudzał usługi hotelowe, ukradł dowód osobisty i kilka innych przedmiotów - wreszcie wpadł. Zielonogórska policja zatrzymała 28-letniego oszusta Łukasza G. To nie pierwszy raz, gdy podszywając się pod dziennikarza chciał wyłudzić nocleg w hotelu i inne korzyści majątkowe.

Obama zrywa z tradycją. "To zbyt krępujące, jak biustonosze z kokosów"

Barack Obama zerwał z tradycją "luźnego" grupowego zdjęcia na szczycie państw Współpracy Ekonomicznej Azji i Pacyfiku (APEC) w Honolulu na Hawajach. Liderzy państw, którzy publicznie prawie nigdy nie pokazują się ubrani inaczej niż w garnitur, przez wiele lat pozowali do zdjęcia w ludowych strojach. Tradycję zapoczątkował Bill Clinton w 1993 roku.

Przyznał się do brania łapówek - idzie na urlop

Po dwóch miesiącach za kratkami podejrzany o korupcję prezydent Starachowic Wojciech Bernatowicz pojawił się w starachowickim urzędzie. Ale tylko po to, by oświadczyć, że udaje się na urlop. Zapowiedział też, że po powrocie podejmie działania, by miasto - w sferze wizerunkowej i gospodarczej - nie poniosło uszczerbku.

Oskarżony o zabicie księdza przed sądem

Przed Gdańskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces 18-letniego Eryka B., oskarżonego o zabójstwo 39-letniego księdza. Proces został utajniony. Sąd tę decyzję uzasadnił tym, że sprawa dotyczy życia intymnego zarówno pokrzywdzonego, jak i oskarżonego.

Zabrakło paliwa? Komisja bada wrak awionetki

Na miejsce katastrofy awionetki Cirrus SR22 dotarli już eksperci z komisji badania wypadków lotniczych. Trwają badania wraku samolotu, który runął w niedzielę wieczorem w Miasteczku Śląskim, w pobliżu portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Jedna z hipotez mówi, że w samolocie zabrakło paliwa. Na jego pokładzie zginęły dwie pary ze Śląska i Małopolski.

Rekordowa akcja CBA - 64 zatrzymanych

Zarzuty oszustwa i wręczania łapówek za fałszywe zwolnienia lekarskie usłyszały 64 osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak poinformował rzecznik CBA, to rekordowa liczba zatrzymanych w ramach jednej akcji Biura.

Nowy poseł PiS wybrał "Solidarną Polskę"

Andrzej Dąbrowski, który obejmie mandat poselski po Bogdanie Święczkowskim, przystępuje do klubu "Solidarna Polska" – dowiedziała się TVN24. Polityk już po wyroku Sądu Najwyższego, który podtrzymał wygaszenie mandatów wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości Święczkowskiego i Dariusza Barskiego mówił o swoich związkach z "ziobrystami".

Awaria silników uziemiła samolot

Po 10:00 samolot portugalskich linii lotniczych TAP Portugal, odleciał z Warszawy do Lizbony. Wcześniej maszyna została dokładnie sprawdzona przez ekipę techniczną, po tym, jak podczas kołowania przed startem zgłoszono awarię silnika.

Zebrali miliony na karę dla dysydenta. Władze ich nie chcą

Dzięki wsparciu zwolenników chiński artysta i dysydent Ai Weiwei zgromadził już równowartość 1,4 mln dolarów, które mają mu pomóc spłacić olbrzymie zaległe podatki, istnienia których nagle doliczył się chiński fiskus. Władze jednak nie chcą przyjąć pieniędzy, które miały posłużyć jako kaucja przy składaniu apelacji od wyroku. Chińskie media donoszą, że artysta może zostać teraz oskarżony o nielegalne gromadzenie funduszy.

"To atak na wolność słowa w Polsce"

"Atak zamaskowanych bandytów na dziennikarzy, wozy transmisyjne, samochody i sprzęt radiowo-telewizyjny to poważny atak na wolność słowa w Polsce" - napisał w specjalnym oświadczeniu prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik.

Kierował budową rakiet. Zginął z rąk Mossadu?

W potężnej eksplozji w bazie Strażników Rewolucji, do której doszło w sobotę, zginął wysoki dowódca odpowiedzialny za rozwój irańskiego programu rakietowego - wynika z informacji podanych przez władze Iranu. To kolejny argument za tezą, że wybuch, który zabił - wg oficjalnych danych 17 osób - nie był wypadkiem, a aktem sabotażu - pisze "Daily Telegraph". Aktem sabotażu przeprowadzonym przez izraelski wywiad.

Strzały na wiecu przeciwniczki Chaveza

Obok tłumu skupionego wokół kandydatki w prawyborach prezydenckich wenezuelskiej opozycji padły serie strzałów. Ogień do autobusu Marii Coriny Machado miało otworzyć dwóch zamaskowanych napastników. Nagranie z dramatycznego wydarzenia trafiło do internetu.

"Władze Warszawy powinny zakazać jednej z demonstracji"

Obowiązujące prawo jest dobre i na jego podstawie można było odmówić rejestracji jednej z manifestacji, które starły się na ulicach Warszawy 11 listopada - uważa prof. Piotr Kruszyński. Krytykuje jednocześnie władze stolicy za brak takich działań. Innego zdania jest były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. W jego opinii ustawę o zgromadzeniach należy zmienić, a decydowanie ws. demonstracji przerzucić z samorządów na wojewodów.

"W tych warunkach zwycięstwo nie będzie możliwe"

Rozłam prawicy zainicjowany przez "ziobrystów" i media utrudniają zwycięstwo nad Platformą Obywatelską - uważa Jarosław Kaczyński. - Można wygrać, ale pod warunkiem, że przełamiemy na prawicy syndrom lat 90. - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Prezes Prawa i Sprawiedliwości ostrzega też przed Unią Europejską, która - według niego - ogranicza suwerenność i podporządkowuje sobie państwa członkowskie.

Chińskie kałasznikowy dla Mugabe

Armia Zimbabwe otrzymała, przez afrykańskiego pośrednika, pierwszą z serii dostaw broni i sprzętu wojskowego z Chin - donosi "Southern African Report". Reżim Roberta Mugabe zbiera siły przed możliwą konfrontacją z opozycją podczas planowanych referendum narodowym i wyborów - pisze portal specjalizujący się w tematyce polityki i bezpieczeństwa Afryki południowej.

Satyryk w USA żartuje z kpt. Wrony. Polonia oburzona

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich satyryków zażartował sobie z kapitana Tadeusza Wrony. - Techniczne rzecz ujmując, "Polski Sully" to taki, który wyląduje łodzią na lotnisku - stwierdził Seth Meyers w programie "Saturday Night Live" na antenie telewizji NBC. Polonia jest oburzona i wzywa do bojkotu programu.

W Indonezji zatrzęsła się ziemia

We wschodniej Indonezji w prowincji Maluku doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera. Ludzie wpadli w panikę, spodziewając się tsunami.

Eksperci Kima pomagają Iranowi?

"Setki" naukowców i specjalistów z Korei Północnej pracują w Iranie, gdzie pomagają rozwijać technologie atomowe i rakietowe - twierdzi południowokoreańska gazeta "Chosun Ilbo", powołując się na źródła w dyplomacji. Jeśli informacje są prawdziwe, to jest to poważne naruszenie sankcji i ograniczeń nałożonych na Phenian przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Na prawdziwy biały puch jeszcze poczekamy

Zapowiadane opady śniegu wywołały uśmiech na ustach fanów białego puchu. Ale to jeszcze nie czas na wyciąganie sanek i przygotowanie się na lepienie bałwana. Nadchodzące opady nie będą miały nic wspólnego z prawdziwym śniegiem.

Żołnierze uratowali Polaków zagubionych w dżungli

Dwóch polskich turystów osiem dni błąkało się po amazońskiej dżungli na terenie Kolumbii. Na ich ratunek przybyli śmigłowcem żołnierze kolumbijskiej armii. Maciej Tarasin i Tomasz Jędrys są już bezpieczni w stolicy kraju, Bogocie.